Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

(9)
2011-02-17 14:51 | Kolega królika

PAP, 2011-02-17

Agencji CBA rozpoczęli kontrolę w Głównym Urzędzie Statystycznym - poinformował TOK FM rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.
Funkcjonariusze Biura będą kontrolować wybrane zamówienia publiczne organizowane przez GUS w latach 2009-2010 oraz realizację zawartych w związku z tymi zamówieniami umów - podał Dobrzyński.

Kontrola - według rzecznika - powinna zakończyć się 17 maja.Sprawa ma związek z wynikami kontroli przeprowadzonej w GUS na polecenie premiera. Dokumenty te CBA otrzymało w styczniu. Donald Tusk zdymisjonował po niej szefa GUS prof. Józefa Oleńskiego.

O wnioskach z kontroli pisała "Rzeczpospolita" - według gazety w ciągu trzech miesięcy GUS podpisał umowy zlecenia z 357 swoimi pracownikami na kwotę ponad 3,5 miliona złotych.


Tak oto podatnicy w Wolsce wychodzą na układzie ludzi z zaciągu pisiarni. Ciekawe co na to 'super-prokurator' Ziobro?

 • 2011-02-17 15:06 | Sławomir Osiński

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Podobna kontrola powinna być przeprowadzona w NIK-u,pod kontem kompetencji jej kontrolerów.To po przeprowadzanych kontrolach,na podstawie doniesień do prakuratury,byli aresztowani w spektakularny sposób, ludzie,których następnie sądy, swoimi wyrokami oczyszczały z zarzutów,z powodu kompromitująco niskiej jakości wyników kontroli.Teraz trwają procesy o odszkodowania.Od kogo?.Ano od Skarbu Państwa,czyli od nas.
 • 2011-02-17 15:18 | Kolega królika

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Masz na myśli czas gdy NIK-iem zarządzał Kaczyński? Później gdy Ziobro został 'super-prokuratorem' i zaczął urządzać przedstawienia medialno-populistyczne żadne z tych spektakularnych zatrzymań nie doprowadziło do aresztu. Prawo i Sprawiedliwość w nazwie tej sekty to tylko ściema dla mało rozgarniętych!

 • 2011-02-17 16:46 | dziadek 2

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Tak za to PO to nie doścignione dobro i uczciwość, bez żadnych afer a ludzie kryształowo czyści tylko że walczą o dalsze przedłużenie imunitetu aby po rzegranej nie trafić za kratki. Sami są równie wiekszymi ba jak nie najwiekszymi osustami złodziejami i przekręciażami.
  Nie ma jak to dobra Kolegi kólika ściema a może ludzie dadzą się nabrać i drugi raz wybiorą PO na zwyciezdzę w wyborach do foteli na wiejskiej.
 • 2011-02-17 17:11 | Kolega królika

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Dziadek, czy myślałeś o kandydowaniu do Sejmu jako niezależny tak jak ten kolega Opalak z 'krainy scyzoryków'?

  Bardzo byłbym rad oddać głos na kogoś takiego jak Ty - prowadź Polskę do zwycięstwa!

 • 2011-02-17 18:20 | dziadek 2

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Kolego królika przestań pan się zachowywać jakbyś to pan anie kto inny miał rację. Przecież obaj wiemy że wszystkie obecne partie i te co wymiotło z sceny politycznej w ostatnim 20 leciu, to kpina z obywateli. Z tym że nie wszystkie mają jednakowej wysokości grzechy na sumieniu i tak PO wsławiło się gorszącym naród, bardzo chamskim wręcz atakiem na konkurencję bo PiS to nie tyle opozycja co konkurencja. W tym przypadku opozycja a konkurencja to dwie odrębne sprawy. To że Kaczyńscy w tym śp. brat Jarosława się odgryzali jak potrafili to inna bajka. Tak się pan odnosi do PiS-u i jego liderów jak by oni wszystkiemu byli winni. A przecież od paru lat rządzi PO i co oni dobrego zrobili dla kraju nic wręcz przeciwnie czy jet pan tak ciemny że nie wie pan że podnoszenie cen i podatków to dobre na krótką metę że po dwóch latach to czeka nas prawdziwy kryzys gospodarczy że będzie więcej bezrobotnych. A czepia pan się jak by pan w temacie był guru a bez pańskiego PO to polska by nie istniała. Weź pan zmień front bo inaczej zresztą już pańskie tematy ludzie olewają nie chcą nawet z panem dyskutować. To jeszcze ja ostatni mochikanin mam nadzieję że sie pan poprawi i zacznie patrzeć i pisać obiektywnie bez sronniczości.
 • 2011-02-17 22:58 | Kolega królika

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Dziadek, ponieważ bardzo cenię Twoje opinie mam do Ciebie takij wapros: jak myślisz, czy polska młodzież będzie chciała żyć w kraju, gdzie człowiek o widocznym nawet dla laika zaburzeniu osobowości może kandydować o urząd prezydenta lub premiera?

  Mówimy o pokoleniu ludzi, którzy gdy wyjadą nie będą płacić dziadkom jak Ty świadczeń socjalnych. Zastanów się zanim odpowiesz, bo wiesz jak bardzo cenię Twoje opinie.

 • 2011-02-18 00:20 | dziadek 2

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  Pierwsze ani Kaczyński ani Tusk ani Komorowski ani żaden inny polityk znany z ostatnich 20 lat nie nadaje się do rządzenia z różnych przyczyn które i tak na koniec dają jeden i ten sam wynik naród w biedzie oraz pusta kasa w państwie.
  I obstaję tylko za PiS-em i jego liderem bo PO pozwoliło sobie na coś czego ja nigdy nie tolerowałem nie toleruję i tolerować nie będę. Faktycznie jest to jednostronny atak na konkurencję a Kaczyński niezdarnie próbuje się bronić.
  Oby dwie partie to samo oferują społeczeństwu wiec nie są to partie w stosunku opozycyjnym tylko konkurencyjnym. Dlatego Tusk z całym PO tak gwałtownie i tak w poniżający sposób atakuje PiS i lidera. Bo boi się że albo PiS wygra albo PO wygra ale każda opcja będzie zmuszona do koalicji jakiej kiedyś się spodziewano PIS i PO (kolejność nie ważna). Tego najbardziej obawiał się Tusk i reszta liderów z PO, PiS i Kaczyńscy już tak tego się nie obawiali choć też nie byli tak skorzy na koalicję z PO bo wiedzieli że będzie to krótki żywot takiej koalicji. To jak w małżeństwie dwa charaktery zawsze po pewnym czasie spowodują konflikt. I gdyby Tusk był mądry to nie sięgną by po tak poniżające atuty przeciw PiS-owi a tak niestety to się zemści na PO i panu Tusku. Bo mogę się założyć że po wyborach Komorowski będzie robi wszystko by być dobrym kolegą Kaczyńskiego a o panu Tusku szybko zapomnieć. I nie chodzi tu z mej strony jakaś złośliwość wobec PO ale jak sobie pościelesz tak potem będziesz spał.
  Najlepiej żeby żaden z nich nie wygrał ale w zamian kto?, kto jest na tyle wiarygodny aby oddać na niego i jego partię głos.
  A co do tego że młodzież wyjeżdża to dlaczego bo wynagrodzenia za pracę cą głodowe, za taką pensję 1386zł brutto to nawet przez 30 lat na deski do trumny nie uskładasz. Zawsze przed końcem miesiąca będzie brakować na same życie. A produkujemy to samo co na zachodzie Europy takie same ilości nawet więcej za tą samo ostateczną cenę w hurcie i detalu. Ludzie w kraju pracują minimum 10 godzin dziennie w handlu po 12 i 16 godz dziennie. Tyrają gorzej jak zwierzęta, koń jak poczuje zmęczenie to stanie że i bat tu nie pomoże. A przecież pracownicy w Polsce nie mają jak w innych krajach po 5 godz pracy 1 godziną wolną na obiad i odpoczynek przeciwnie tylko 15 min i cały czas tyrają. Więc jak może być wydajniejszy pracownik polski w takich warunkach przecież wiadomo że po 5 godz pracy wydajność czy komuś się to podoba czy nie spada potem trochę wzrasta do godz 15, potem krzywa wydajności spada ostro w dół.
  Więc politycy zamiast zająć się problemami takimi co dają jeść to walą się na wzajem po łbach i nasyłają sobie to CBA to ABW czy kogo się da innego byle by usunąć kogoś z innej opcji politycznej.
  I co to uważasz że PO dobrze robi, PiS też zamiast pilnować spraw gospodarczych i innych dających profity narodowi to w przepychanki się wdał to samo robi PO. Więc nie oceniaj mnie inaczej niż w rzeczywistości piszę.
  Tym bardziej że mi nie jest do śmiechu bo ja to czarno widzę a mi do emerytury zostało jeszcze 10 lat. A teraz na bezrobociu jestem i nie widzę żadnych perspektyw nawet małego światełka w tunelu że w tym roku będę miał pracę. Bo tak ostanie lata rządów PO doprowadziły a szykuje się zwiększenie ilości ludzi na bezrobociu.
  Obecna partia bo na razie tylko o niej mówimy zajmuje się bzdetami przepychankami, wykorzystywaniem CBA do nie uzasadnionych celów zamiast poprawą i modernizacja życia gospodarczego.
 • 2011-02-18 11:12 | Słuszna tendencja: instytucje kontrolne

  Re:Funkcjonariusze CBA weszli do GUS

  też trzeba kontrolować i jak coś nie teges, to przywrócić do pionu. Pytanie: kto skontroluje kontrolerów kontrolujących - czyli w tym przypadku CBA? Pytanie drugie: to już jest państwo policyjne czy jeszcze nie?