Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co by bylo w Kraju? GDYBY.........

(20)
2011-02-18 18:38 | marekkopala
Moze najwyzszy czas abysmy zastanowili sie nad wyborem nieudacznego i nieznanego parlamentarzysty. Zastanawiam sie czy nie byloby prosciej aby kancelarie Prezydenta, Premiera, Ministerstw mialy pootwierane RORUM, gdzie forumowicze interesyjacy sie dzialalnoscia Prezydenta, Premiera, Ministra umieszczali by swoje posty, wpisy, odpowiedzi. Na bazie tych wpisow wybrany by byl: Prezydent- najwiecej postow, wpisow, odpowiedzi na tematy ministerstw, gospodarki i POLITYKI miedzynarodowej.
Premier - najwiecej postow, wpisow, odpowiedzi na temat ministerstw,gospodarki krajowej.
Minister i wiceministrowie- w kolejnosci najwiekszej liczby postow, wpisow, odpowiedzi na forum ministerstwa
Cala reszta najwiekszej ilosci wpisow to poslowie, senatorzy, wojewodowie.
Takie same forum w gazecie wojewodzkiej podzielone na powiat, gminy. I z tego forum wybierani prezydenci miast,wojtowie, radni i wladze powiatowe.

Dzieki takiemu prostemu rozwiazaniu wsadzamy na stolki rzadowe ludzi ktorych oceniamy po tym co pisali i jak sa aktywni i pracowici /przez 4 lata/. Partii wlacznie z ich finansowaniem by nie bylo. Bo kazdy aktywny forumowicz pisze wszystko co i jak chce wniesc do Kraju przez wlasne zaangazowanie. Posty nie moga byc przedrukiem tylko wlasna wypowiedzia na konkretny temat max 4000znakow tj. okolo 55 linijek tekstu, 1000 znakow wpisu i odpowiedzi. Bylyby to posty, wpisy i odpowiedzi zwiezle i tresciwe bez lania wody, matactwa i owijania w welne i bawelne. Marek Kopala autor wlasnego programu wyborczego posla www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-18 19:32 | Kolega królika

Re:Co by bylo w Kraju? GDYBY.........

Kolego Opalak, zamiast niepotrzebnie niszczyć klawiaturę, może byście wzięli przykład z kariery posła PO o nazwisku Godson Chikama Onyekwere vel. John Abraham Godson vel. John Godson (przed wyborami samorządowymi w 2006 r. wcześniejsze imiona: Godson Chikama zamienił na John Abraham, a nazwisko Onyekwere na Godson).

Bardzo pracowity i garnący się do nauki poseł rodem z Nigerii. Zgodnie z zasadą, którą wyłożył na stronie internetowej ChAP – że ten, kto się nie uczy, nie może być przywódcą – stale się kształci. Zanim ktokolwiek zdążył się zorientować, że studia rolnicze ukończone przez niego w Nigerii nie mogą być nostryfikowane w Polsce, ukończył podyplomowo dwa kierunki. Magisterskie stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi zrobił w dwa lata. Dziś robi równolegle dwa doktoraty.

Więcej:
    http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1511234,2,byl-misjonarzem-zostal-poslem.read#ixzz1EKwYkrbV

• 2011-02-18 20:49 | Karol89

Kabaret Koń Polski: (nie cytuję dosłownie):
    "- Jakie ma pan wykształcenie?"
    "-No to tak jak wszyscy posłowie: Mam wykształcenie wyższe ale bez matury" Ha,ha,ha.
  • 2011-02-18 20:54 | Kolega królika

Hehehe, dobre ... ale nie ma jednak wielu posłów na Wiejskiej, którzy dostali 'papiery' z Americus University w Waszyngtonie :)

• 2011-02-18 21:07 | Karol89

W tym przypadku studiowanie w Waszyngtonie itp., to jakże nam w Polsce dobrze znana tzw.PRZYZAKŁADÓWKA.:D
  • 2011-02-18 21:24 | marekkopala

Dla mnie studia i tytul naukowy nie maja znaczenia, jesli chodzi o parlament. Najwazniejsze sa predyspozycje gospodarcze, sposob patrzenia na Ojczyzne jak i tok myslenia w naprawie Ojczyzny. Tylko ludzie myslacy o gospodarce a nie polirtyce sa w stanie rozwinac Ojczyzne. Wiec szkola dla mnie nie ma znaczenia. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-18 21:49 | Karol89

Zgadzam się z panem, panie Kopała, co do tego że właśnie o konkrety powinno chodzić:) np. gospodarkę. Tylko z tym pańskim stwierdzeniem, że tytuły naukowe nie mają żadnego znaczenia się nie zgodzę, bo znaczenie mają. Powinniśmy jednak patrzeć nie tylko na tytuły naukowe, ale też na takie szczegóły jak np.tryb odbytych studiów.
  • 2011-02-18 22:09 | tkw

do 2011-02-18 21:24 | marekkopala

Obserwuję Twoją batalię o wypromowanie siebie na tym forum. Ale poniższe słowa:

"Dla mnie studia i tytul naukowy nie maja znaczenia, jesli chodzi o parlament. Najwazniejsze sa predyspozycje gospodarcze, sposob patrzenia na Ojczyzne jak i tok myslenia w naprawie Ojczyzny. Tylko ludzie myslacy o gospodarce a nie polirtyce sa w stanie rozwinac Ojczyzne. Wiec szkola dla mnie nie ma znaczenia."

jak dla mnie są dowodem, że nie masz żadnego ciekawego pomysłu, nie rozumiesz jakie mechanizmy działają ale masz dużo dobrych chęci. Program typu "kochajmy się i bądźmy dobrzy" jest może dobry w przedszkolu ale nie we współczesnym świecie polityki. Tracisz czas na tym forum - spodziewasz się, że nagle iluś tam forowiczów napisze Ci "tak, tyś to jest tym wyczekiwanym Mesjaszem, idziemy za Tobą" ?

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Polityk (także ten, co chce nim zostać) musi się liczyć z ostrą krytyką (jak mawia jeden z moich znajomych - w dyskusji o polityce można powiedzieć wszystko).

pozdrawiam
  • 2011-02-18 22:09 | marekkopala

Witam Karol, nauka powinna byc podstawa. Jednak to co dzialo sie i dzieje sie z nauka teraz przechodzi moje najsmielsze oczekiwania. powstalo tyle uczelni ksztalcacych i wypychajacych na sile. Ze rosnie liczba z wysokim wyksztalceniem nieudacznikow gospodarczych. Tak samo jest i ze stopniami naukowymi, a profesorskimi w szczegolnosci. Jak mozna potraktowac profesora ktory bedac Prezydentem nie naprawil zadnego przepisu prawa administracyjnego. Jak mozna traktowac historykow nie potrafiacych wyprostowac historii polskiej z sasiadami. Profesorow ekonomistow dojacych Kraj itd.. Marek Kopala autor wlasnego programu wyborczego http:www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-18 22:17 | marekkopala

Witam. Obserwujesz ale nie czytasz mojej strony. Jest duzo na niej poruszonych rzeczy ktore Ty teraz ruszasz. Ja w ksiazce poruszylem aby polityka zostala do rozmow miedzynarodowych, a gospodarka gospodarzenia Ojczyzna, krajowym gospodarzom, aby politycy przesiedli sie na stolki gospodarzy. Aby rzad zaczal zajmowac sie gospodarka, skladajac zamowienia rzadowe w krajowych firmach a nie kupowal za granica. Gospodarza rozliczy sie zawsze, polityka nigdy, zwlaszcza gdy klamie i mowi nieprawde. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-18 22:37 | tkw

do 2011-02-18 22:17 | marekkopala

oczywiście że nie czytam Twojej strony. Zakładam, że na forum publicznym pokazujesz to co masz najlepszego - jak to zwykle bywa w marketingu. A to co pokazujesz na tym forum to już oceniłem.

pozdrawiam
  • 2011-02-18 22:58 | marekkopala

Niestety nic z tego co jest w ksiazce nie pokazuje. A jesli to niewiele aby jednak ludzie wiedzieli dlaczego zyjemy w tak zle gospodarzonym Kraju. A Ja myslalem ze nazwa strony POLACYPOBUDKA jak i tytul ksiazki porwie Polakow do czytania WSPANIALY? POLSKI NARODZIE OBUDZ SIE. a tu nici z pobudki. Marek Kopala autor wlasnego programu wyborczego http://www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-18 23:06 | Karol89

Panie Kopała, jest nas niewielu na tym forum, niewielu którzy piszą własne tematy, a nie tylko komentują, niestety ale jednak 'ciężkie' dla przeciętnego obywatela artykuły dziennikarskie. Z tego co dostrzegłem, interesuje się pan przede wszystkim polityką gospodarczą i społeczną. Istnieją też inne dziedziny w polityce i niech pan je także oczywiście 'dopieszcza', ale jeśli kocha pan nade wszystko właśnie gospodarkę i społeczeństwo, to niech pan czyta wszystko w tych tematach co wpadnie panu w ręce, a nie tylko skupia się na tym co sam kiedyś wymyślił. Świat na prawdę szybko biegnie, a w takiej dyscyplinie naukowej jak politologia trzeba się ciągle dokształcać, niemal że codziennie. Nie umniejszam zarazem pańskiej wiedzy bo aż tak pana nie poznałem żeby sobie na to pozwolić, nikt nie chce pana atakować cały czas, 'jesteśmy ulepieni wszyscy z tej samej gliny' i każdy chce żeby było ludziom żyło się lepiej, ale nie da się wybrać czegoś tylko z jednej myśli jednego człowieka. Niech pan się zastanowi kto pana popiera w tej pana myśli. Niech pan zrozumie że pan ciągle atakuje tą 'pobudką', to jest agresja i nikt tego nie lubi(nikt też nie lubi czytać długich tekstów i wymądrzeń takich jak moje;)), dlatego może też taka krytyka.
  • 2011-02-19 10:28 | Kolega królika

A mni sie cusik wydaje, że dyskutant marekkopala po prostu chciałby mieć tyrkę, w której się nie kurzy. Dobrym przykład pokazał nam nasz nigeryjski spec w tej dziedzinie Godson Chikama Onyekwere. Myślę, że warto poczekać te 20 dni na "dyplom" z Americus University i dopiero wtedy zacząć kampanie wyborczą :)

• 2011-02-20 13:08 | marekkopala

Tu sie z Panem zgadzam, jest nas niewielu na tym forum piszacych wlasne tematy. To samo jest na wszystkich forach w calej polsce gdzie umieszczam te same posty co i tutaj. Praca i wedrowanie po forach nie daje mi czasu na czytanie artykulow. Gdyby byly prostowane moje posty, to bylbym zmuszony do szukania zasadnosci krytyki. Nie da sie ukryc ze wszystkie tematy sa poruszane na bazie moich wlasnych przemyslen, powstalych na bazie funkcjonowania Naszej Ojczyzny /Kraj+Narod/. I temoje przemyslenia zmierzaja abysmy zyli w lepiej gospodarzonym Kraju, bo wtedy nie byloby bezrobocia, biedy, nedzy i ubostwa. Polityka to dla mnie sa tylko rozmowy miedzynarodami, a nie miedzy parlamentarzystami i spoleczenstwem. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-22 18:05 | marekkopala

Problemow Krajowych przybywa a nie ubywa. Nie da sie nawet piszac o problemie skrocic na czym polegaja. Najwieksze problemy sa w ministerstwie Finansowym i ministerstwie Sprawiedliwosci. Kogo to interesuje? Jak dotrzec do polskiego spoleczenstwa zeby zaczelo WALCZYC o lepszy Kraj a nie biadolac i narzekajac akceptowalo to co wpycha je w bagno. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl
  • 2011-02-23 13:17 | Kolega królika

Wyklęty powstań, ludu ziemi,
    Powstańcie, których dręczy głód.
    Myśl nowa blaski promiennymi
    Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
    Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
    Przed ciosem niechaj tyran drży!
    Ruszymy z posad bryłę świata,
    Dziś niczym, jutro wszystkim my!

Bój to jest nasz ostatni,
    Krwawy skończy się trud,
    Gdy związek nasz bratni
    Ogarnie ludzki ród.

• 2011-02-23 14:03 | marekkopala

No BRAWO kroliku! Tez bym sobie zyczyl, Powstania tych co dreczy glod, ale w tym powstaniu trzeba miec czas, checi i wiare w czytaniu a nie sluchaniu. Przeciez nawet na tym forum nie mozemy sie zjednoczyc. A co dopiero szukac wsrod szukajacych i pilnujacych pracy. Marek Kopala autor http://www.polacypobuydka.pl
  • 2011-02-24 18:41 | Kolega królika

Czyli powinniśmy powstać zjednoczeni, ale kto będzie nam przewodził?
    Nawet w najmarniejszej drużynie sportowej zawsze jest kapitan ...

• 2011-02-25 10:36 | marekkopala

Witam, tym razem juz kolego. Poniewaz chce przekazac wiecej tresci, wiec moje posty, wpisy sa dluzsze od Waszycg. Nawet w stadzie <krolikow> jest przodownik i cala reszta poustawiana w hierarchi stada. To co umieszczam w postach i odpowiedziach powinno sklonic forumowiczow do przywiazywania wiekszej starannosci i dbalosci do pisania postow, komentarzy zwiazanych z rozwojem Kraju a nie kolesiostwem wsrod forumowiczow. Gdybys przeczytal moja strone to bys wiedzial ze strona ta wysunalem swoja kandydature na PREZYDENTA RP. Teraz probuje zostac poslem abym od srosdka mogl drazyc poczynania rzadowcow, parlamentarzystow, ministerstw i administracji panstwowej. Aby do pracownikow panstwowych dotarlo ze praca na panstwowej posadzie to jest dla nich dowartosciowaniem, chluba a oni w zamian maja sie rewanzowac sumienna, odpowiedzialna, uczciwa praca, patriotyczna praca, dbaloscia o Ojczyzne. Przeciez pracownicy administracji panstwowej obracaja sie wsrod nowych przepisow, ustaw i czy to problem aby wychwytujac niespojne nieuczciwe przepisy zglaszali je w ministerstwie pod ktore podlegaja i wyprosyowanie tego przepisu. Byc moze nie musialby wtedy istniec program dla reporterow, dziennikarzy. A tak tlamszenie, odmienianie w telewizji slowa polityka to jest bezmozgowie podciagajace pod to slowo wszystkie popaprane decyzje rzadowcow. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl