Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Margarita Simonian. Usta Kremla

(13)
Ma 30 lat i niezwykle odpowiedzialne zadanie: poinformować świat o tym, co myśli Kreml. I przekonać, jako szefowa kanału Russia Today, o słuszności tych poglądów.
 • 2011-02-19 23:55 | dociekliwy

  czegos tu nie rozumiem

  Jak to mozliwe, ze ten artykul juz kiedys czytalem (nawet te same zdjecia) ?!
  Pomylka wykluczona - nawet to samo zamkniecie: "Nie bedzie wielka Ormianka" itd.
 • 2011-02-20 02:17 | slawek

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Amerykanska telewizja ma pare poteznych stacji,ABC,CBC,CNN,FOX,NBC, i nie maja jednego zdania wobec rzadu Waszyngtonie.Konkuroja ze soba i wspolpracuja,jak ostanie wydarzenaia w Egipcie,Hilary Clinton udzielala wywiadu 4 stacjom w jednym dniu i czasie,przerwa na reklame wywiad dla nastepnej stacji.
 • 2011-02-20 10:39 | Vera

  Oczywiście, że tak a nawet więcej

  Przecież takie artykuły były codziennością w latach 50-, 60-, 70,- i 80-tych. Wystarczy poszukać w archiwach i zamienić "USA" na "Rosja" i gotowe. Mamy "Agresywne plany", "Nowe zbrojenia" czy "Krzykliwa propaganda".
  Lustrzane odbicie "lewicowego socjalizmu" na "prawicowy liberalizm". Ale treść taka sama: potrzebny wredny wróg, żeby ukryć własną nieudolność. I zawsze wrogiem jest strona uważa za słabszą. Pod opieką silniejszego. Nazywa się to mentalność kundla.
 • 2011-02-20 12:11 | bryka

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Nie miejmy złudzeń.Zarówno szefowa RT jak i autorka artykułu piszą na pewne zamówienie.
  "Zamówienie społeczne" brzmi dumnie ale dosyc pusto.Rządzi komercja (to się ma sprzedac) lub sponsor.Trzeba to zrozumiec,bez obrazy,i szukac w wielu publikacjach.
 • 2011-02-21 12:29 | elsby

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Jak na dziwkę, to już babina w podeszłym wieku.
 • 2011-02-21 12:46 | kaz

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  regularnie ogladam godzinna audycje RT transmitowana z USA przez publiczna australijska TV Briz31. Uwazam, ze nalezy ja traktowac dla USA jak Radio WE dla Polski albo Radio Swoboda dla ZSRR. Tak jak w wymienionych rozglosniach, tak i RT jest propagandowym mediem skierowanym przeciwko zwalczajacym sie imperium. Jednak uwazam, ze RT jest bardziej wiarygodna, poniewaz gdyby bezczelnie klamala, to USA zmaknelo by RT. Takiej mozliwosci nie mial ZSRR ani PRL. RT skupia sie na pokazywanie tych amerykanskich i europejskich spraw, ktore sa ukrywane przez zachodnie media. W zakresie parodoksow zachodniej ekonomii doskonaly jest program bylego angielskiego stockbroker'a Keiser Max Report. Bardzo ciekawy jest program dyskusyjny Crosstalking, ktory pokazuje amerykanskich 'propagandzistow' argumentujacych w sposob, w jaki argumentowali propagandzisci ZSRR. Ciekawe sa wywiady z weteranami wojen wietnamskiej, irackiej czy afganskiej oraz innymi ludzmi z USA i innych krajow. Niestety wszystkie imperia sa zle, i dlatego trzeba popierac wszystkie metody do demaskowania zla jakie wyrzadzaja imepria. Oczywiscie nalezy pamietac, ze Rosja jest tez imperium i ma bardzo wiele zla na sumieniu.
  Na marginesie chcialem zwrocic uwage, ze w polskich publikacjach na temat polityki USA nikt nie wspomnial ksiazke Stragulle for Power and Peace napisana przez Hansa Morgenthau, w ktora jest teoria polityczna nauczana we wszystkich amerykanskich uniwersytetach. W teorii tej Hans Morgenthau zdefiniowal jedna z podstawowych zasad polityki USA, a minowicie USA nie moze w swojej polityce kierowac sie ideami, ale tylko konkretnym interesem. W praktyce stosowanie tej zasady jest latwe do zauwazenia. Jezeli jakis dyktator jest antyamerykanski, to USA propaguja aby tam w prowadzic demokracje, jak np w Iraku. Tam gdzie dyktator jest proamerykanski USA nie zawracaja sobie glowe demokracja i prawami czlowieka (Arabia Saudyjska). Jezeli demokratyczne panstwo jest antyamerykanskie, to CIA organizuje pucz (Chile).
  pozdrowienia
  kaz
 • 2011-02-21 12:54 | Mak

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Na więcej Cię nie stać? Wysoka kultura zachodniej cywilizacji aż tryska z Twojego postu - a może to raczej kultura polskich opłotków(?)
 • 2011-02-21 13:09 | elsby

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  A sorry , jak widzę, powinienem powiedzieć bladź. Praszczaj rebionek.
 • 2011-02-21 14:14 | Patryk

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  o tak Keiser Report wymiata. Warto też czytać bloga Maxa Keisera. Spośród kanałów informacyjnych oglądam tylko RT. W CNN nie mówi się o nieudanym eksperymencie multikulturowej europy i nie mówi się o bankach które spowodowały kryzys a teraz dorabiają się obsługując karty-bony żywnościowe dla 60 mln amerykanów!
 • 2011-02-21 14:20 | Mak

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Straszny z Ciebie poliglota jak widzę. Gdyby nie ta słoma, która Ci z butów wystaje, to możnaby powiedzieć, że Europejczyk całą gębą.
 • 2011-02-21 23:02 | Adam 2222

  Vera nie bajeruj

 • 2011-02-28 20:33 | yamata

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  A może by u nas taki kanał? Promujący Polskę, choćby fałszywie i na pokaz?
  Bo niedługo to już tylko u nas białe niedźwiedzie będą zasuwać po ulicach...
  Przynajmniej w oczach zachodu... ;)
 • 2011-09-24 23:21 | Anjuta

  Re:Margarita Simonian. Usta Kremla

  Bladz' jak najbardziej, miałam okazję, mieszkając w Moskwie, przy wódeczce posłuchać co się wyprawia w RT za kulisami (od samych reporterów RT!!!)....u...nie jedna gazeta umieszczając te (pikantne i dość kontrowersyjne) informacje podwoiłaby sprzedasz...