Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

(14)
Krzysztof Kinach, lat 37, przez dwie godziny dręczył starszą kobietę, którą znał, czynu dokonał z niepełnoletnim wspólnikiem.
 • 2011-02-20 02:05 | Kolega królika

  Seńora Pilarska-Jakubczak

  Wystarczy tego! To już zaczyna być mocno niesmaczne i zalatuje tanią sensacją ... czyżby taki był teraz trend "Polityki"?

  Wpisy forowiczów i tak niczego nie zmienią w patologicznym systemie prawnym Eurokołchozu. Jeśli zakładamy, że straszak ciężkiej odsiadki i tak nie działa na zabójców oraz ich czyny to po co w ogóle się bawić więziennictwo. Może lepiej zamienić więzienia na wygodne hotele z obsługą, darmowym wyżywieniem i opieką lekarską? Tylko wtedy może się okazać, że nawet ludzie z zaburzeniami osobowości zaczną kandydować na fotel prezydenta!

  Czy ta seria przewiduje jeszcze dużo "wywiadów" tego rodzaju?

 • 2011-02-20 08:39 | mikesz

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Istotnie może to jednak przesada.Znana jest delikatna psychika części naszego społeczeństwa, umiłowanie duchowych wartości,uwrażliwienie na ludzką krzywdę,a tutaj taka patologia.
  Zamiast chwili refleksji nad przyczynami pewnych zjawisk - najlepiej zdzielić delikwenta maczugą przez łeb ,ewentualnie zagnać do jakiejś jaskini ,przywalić wejście niezłym głazem ...W końcu na taką karę sobie zasłużył.

  Rozumiem umiłowanie większości Polaków do konserwatywnych idei,ale w tym zapatrzeniu w przeszłość możemy dojść jednak ciut za daleko i okaże się ,że dotarliśmy do momentu kiedy skład sędziowski siedzi na dorodnym drzewie i banana konsumuje,a to już byłaby jednak przesada.
 • 2011-02-20 08:51 | adam Bohynski

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Jeszcze jeden biedaczek - morderca - placze, bo siedzi i martwi sie, ze nigdy nie wyjdzie na wolnosc. Na dodatek jest chory na watrobe. Wypuscie go, niech sie jeszcze troche naciszy zyciem. Tak sie zmienij jak zabil ! Czy na prawde nie lepsza bylyby dla niego - pieniek i topor kata ? Spryciaz - szantazuje, ze moze jeszcze kogos zabic w tym zamknieciu. To zamurowac go w karcerze z dziura na miske - w jedna strone breja , w druga kupa. I tak do knca dni. A. B.
 • 2011-02-20 11:27 | Ana

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Przeciwnie-temat jest bardzo ciekawy.Warto poznac druga strone medalu!?
  Ale w artykule brakuje danych,jak zachowuja sie skazani na dozywocie,po wyjsciu na wolnosc??Jaki ich % wraca na droge zbrodni,czy innych kryminalnych przestepstw??Nie ma tez mowy,czy w polskich wiezieniach,ci ludzie poddawani sa terapii i badaniom psychiatrycznym.Tak jest np w Holandii.Prawie wszyscy bandyci poddawani sa obowiazkowej terapii tzw.TBS.I jesli psychiatra uzna,ze "klient" zagraza spoleczenstwu,to moze dluzej pozostac za kratkami,niz zalecana kara!!Chociaz generalnie leczenie ma pomagac w powrocie delikwenta do normalnego zycia.
 • 2011-02-20 14:01 | m.

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Ana: Skazani na dozywocie z zasady nie powinni wychodzic na wolnosc, chyba, ze masz na mysli przepustke, albo przedterminowe zwolnienie.
  Ten delikwent sam siebie nazywa chodzaca bomba zegarowa, wiec moze niech lepiej nie wychodzi.
 • 2011-02-20 15:14 | Kolega królika

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Miklosz, chłopie: czy jesteś pewien, że komentujesz ten sam artykuł?

 • 2011-02-20 15:26 | Ana

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  m-w niektorych krajach dozywocie,nie zawsze oznacza kare pozbawienia wolnosci na zawsze.Np. w Belgii jest to (o ile sobie przypominam) 32 lata,w Holandii 25lat,chyba,ze sedzia zastrzeze,ze kara nie podlega skroceniu.
  Ostatnio slyszy sie glosy,zeby kara dozywocia,rzeczywiscie polegala na pozbawieniu bandytow wolnosci na zawsze!
 • 2011-02-20 15:46 | Wronisław

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  To prawda, też to obserwuje od jakiegoś czasu że artykuły w Polityce obniżają loty, często starają się manipulować,bywają tendencyjne, lansujące jakiś trend lub osobę. Czytałem Politykę zawsze i szanowałem jako medium a tu zaczyna się robić druga Gazeta Wyborcza i o ile czytam ją również to nie tego po Polityce się spodziewałem. Ale wracając do tematu.

  Nie ma powrotu do społeczeństwa po takich czynach, po wyroku kary śmierci, przepracowaniu 20lat powinien być wykonany wyrok śmierci lub uniewinnienie w razie pomyłki. Tyle w temacie uwrażliwianie społeczeństwa na cierpienia mordercy to niebywałe kuriozum i jakiś rodzaj zboczenia prowadzącego do degeneracji cywilizacji, no chyba że taki jest cel...
 • 2011-02-20 18:52 | hmm

  Postępująca degeneracja elit

  Dziwne te dyskusje. W poprzedniej dekadzie - czy kara śmierci jest humanitarna, teraz podobna dyskusja o dożywociu. Co dalej? Będziemy się zastanawiać, czy trzymanie człowieka 25 lat w zamknięciu to przypadkiem nie za długo?
  Kara nie ma być humanitarna, kara ma być sprawiedliwa. Ludzie po tamtej stronie krat znaleźli się tam z własnego wyboru i miłosierdzie im się nie należy. Fakt, że w ogóle dyskutuje się takie tematy, świadczy o postępującej degeneracji europejskich elit, które są coraz mniej zdolne do działań może i nieprzyjemnych, ale zdecydowanie koniecznych i moralnie słusznych.
 • 2011-02-20 19:39 | mikesz

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Karać, nie karać? Oczywiście karać. Jak karać? Po co karać? Jaką funkcję ma spełniać kara? Wychowawczą, czyli resocjalizacyjną, umożliwiająca powrót do społeczeństwa skazanego? Prewencyjną, czyli odstraszającą w jakiś sposób potencjalnych przestępców? C zy kara ma być zemstą ,a może rodzajem zadośćuczynienia ofiarom, rodzinom ofiar? Można takich pytań stawiać wiele, ale jak widać po wypowiedziach u wielu osób żadnych wątpliwości nie ma. Zero refleksji.
  Przecież ten przestępca jest zawsze członkiem o społeczeństwa którego my również jesteśmy częścią. człowiek istotą społeczną i to kim jest nie zawsze jest jego wyłączną winą, ale również "zasługą" wzorców, symboli, kodów, priorytetów kulturowych .To one kształtują człowieka i niech nikt nie drwi ,ze kody kulturowe kazały mu znęcać się nad niewinną osobą, chociaż na upartego jestem to w stanie udowodnić. Pisałem o tym jż zresztą wcześniej przy okazji dyskusji.
  Przy okazji głosów za podtrzymaniem, a nawet podwyższeniem kary można dojść do ciekawych wniosków.
  Jeżeli to nie "byt kształtuje świadomość"(tak sądzi większość), to co?
  Najprostsza odpowiedź która się nasuwa jest bardzo prosta. Facet odziedziczył skłonności do określonego sposobu na życie w genach. Jego DNA jest za wszystko odpowiedzialne. Może po ojcu odziedziczył swoje skłonność? Może po matce? A jeżeli to wina sąsiada, albo kolegi z wojska tatusia? Może to on jest sprawcą stanu prenatalnego matki przestępcy? Niekoniecznie tego z artykułu, ale jakiegoś w tym momencie potencjalnego, jeszcze anonimowego anonimowego.
  Wniosek?
  Facet już w od małego wyrastał na zbira. Można zaryzykować, ze już ssąc smoczek myślał o pierwszym skoku na bank. A jeżeli tak jest, to powinniśmy jako społeczeństwo temu przeciwdziałać! Nie może być tak żeby w moim wieżowcu, mieście ,w moim makroregionie wyrastał bandzior. Trzeba go unieszkodliwić! Uratujemy w ten sposób jakieś ludzkie życie. W tym celu trzeba utworzyć kolejne tajne biuro którego jedynym zadaniem będzie namierzyć bandytę już w żłobku W przedszkolu może być już za późno. A jeżeli na wsi nie ma żłobka to....

  Życzę wszystkim udanych poszukiwań.
 • 2011-02-20 21:00 | Joanna Kopytowska

  refleksje

  Mikesz mnie tez przeraża okrucieństwo i bezmyślność wielu ''komentatorów ''ale przecież i tak nie ludzie tu decydują tylko prawo i specjaliści eksperci , rozumiem że Ty uważasz społeczeństwo jako ciągłość i zbrodnie jako efekt powielania złych wzorców społecznych , po prostu demoralizację wielu grup społecznych , tylko tak było zawsze a zabijali naprawdę nieliczni, ten serial polityki rzeczywiście robi się niesmaczny ,bo to ani obrona ani atak tylko podpucha , zobaczcie jacy ludzie moga być i jacy wy sami jesteście bezduszni i okrutni a jednak ciekawi tego co czuja mordercy
 • 2011-02-20 22:17 | m.

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  "Facet odziedziczył skłonności do określonego sposobu na życie w genach. Jego DNA jest za wszystko odpowiedzialne. Może po ojcu odziedziczył swoje skłonność?"

  Genetyka nie decyduje o zachowaniach. Mozna miec sklonnosci, ale decyzje o zabójstwie podejmuje czlowiek, a nie jego geny. Tak samo jak ktos, kto ma talent plastyczny, nie musi koniecznie zostac artysta.
  Nie we wszystkich przypadkach resocjalizacja odnosi jakikolwiek skutek, w takich wypadkach jedyne co mozna zrobic z takim osobnikiem, to odizolowac go na trwale ze spoleczenstwa. Moze nie jest to humanitarne, zamknac kogos w wiezieniu na pól godziny tez nie jest, ale to i tak jest najlepsze wyjscie.
  Publikowanie wywiadów ze sprawcami nie ma sensu, wiadomo co powiedza: jest im strasznie przykro, zmienili sie i najchetniej wyszliby na wolnosc.
 • 2011-02-20 22:31 | Klopfer

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  Wklejam tuta mój komentarz spod "wywiady" z tym pierwszym bydlakiem.
  I jeśli ktoś zamierza publikować dalej swoje abstrakcyjne rozważania filozoficzne, niech będzie tak miły i ustosunkuje sie najpierw do mojego KONKRETNEGO przykładu.
  Chyba nie wymagam zbyt wiele?


  UWAGA, UWAGA, UWAGA;
  wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki,
  zrobimy sobie teraz mały teścik na temat bestialskiej i nieludzkiej kary śmierci oraz upokarzającej istotę ludzką kary dożywotniego więzienia!
  Pasy zapięte? No to jedziemy;
  masz 60 lat i prokuratura (policja) wzywa cię do zakładu medycyny sądowej, abyś zidentyfikował(a) zmasakrowane głównie - no bądź teraz dzielny (dzielna) - między nóżkami, ciałko twej najukochańszej dziesięcioletniej wnusi!
  Jeśli poprosisz potem sąd, aby twego "bliźniego", któremu się taki "drobny wybryk" przytrafił, ponieważ ..............(tutaj wpisać sto przeróżnych powodów, wymyślonych w ostatnich latach przez lewackich oszołomów), skazał jeno na okrutną karę pięciu lat (o zgrozo!) pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po połowie odsiedzenia tych "galer" w komfortowych warunkach, no i rzecz jasna po natychmiastowym "urlopie" na najbliższe "O BOŻE(!) Narodzenie", to musisz zobowiązać się, i wszyscy, którzy twoje wielce chwalebne, postępowe i ponadczasowo humanitarne poglądy podzielają, do pełnego samofinansowania przez wszystkie lata tego(takich) ŚCIERWA(ŚCIERW)!
  Gdyż 80-90% NORMALNYCH obywateli jakiegokolwiek kraju, nie ma najmniejszej "ochoty"
  wydawania z własnej kieszeni nawet grosza (centa) na tak "zbożny" cel !!!
 • 2011-02-21 08:53 | mikesz

  Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

  UWAGA, UWAGA, UWAGA;
  wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki,

  A może tak bardziej przejrzyście,bez zbędnych eufemizmów...

  ...Wszystkie wykształciuchy...