Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk i Klich w Izraelu

(6)
2011-02-24 12:47 | tkw
"- Drodzy przyjaciele, możecie liczyć na nasze wsparcie. Izrael ma prawo oczekiwać od UE pełnego wsparcia wszędzie tam, gdzie Izrael gwarantuje bezpieczeństwo. To globalny interes - powiedział premier Donald Tusk, który wraz z szefem MON gości z wizytą w Izraelu."

TKW: nie czepiam się Tuska - jest premierem, więc taka wizyta i porozumienia są chyba naturalne.
Chodzi mi o frazę: "Izrael ma prawo oczekiwać od UE pełnego wsparcia wszędzie tam, gdzie Izrael gwarantuje bezpieczeństwo. To globalny interes". Czy w myśl tej wypowiedzi Polska musi popierać Mubaraka, Kadafiego i paru innych "zapewniaczy spokoju" ? Cena tego spokoju nie ma znaczenia ? I mam świadomość, że zwyczajem międzynarodowym jest wzajemnie obdarowywanie się medalami, więc i Lech Kaczyński odznaczył Mubaraka. A potem dzieje się to co ostatnio w Egipcie - i ja, jako zwykły człowiek, mam tzw. "absmak", wychodzi na to, że mój kraj przez lata współpracował ze zbrodniarzem i mordercą ... Mam tu w Polsce znajomego Egipcjanina - i jakoś głupio mi spojrzeć mu w oczy ...

Ale Izrael to "insza inszość". Narażę się - ale ja ciągle pytam, na jakiej podstawie - tak po ludzku rzecz biorąc - istnieje Izrael ? Bo ONZ tak postanowił ? Bo Jahwe im obiecał ?
  • 2011-02-24 13:03 | Sławomir Osiński

Re:Tusk i Klich w Izraelu

do 2011-02-24 12:47 | tkw

- "Izrael ma prawo oczekiwać od UE pełnego wsparcia wszędzie tam, gdzie Izrael gwarantuje bezpieczeństwo. To globalny interes". Czy w myśl tej wypowiedzi Polska musi popierać Mubaraka, Kadafiego i paru innych "zapewniaczy spokoju" ?
    O ile mi wiadomo Izrael jest państwem o ustroju demokratycznym i Polska nic nie musi, ale może.

-" Narażę się - ale ja ciągle pytam, na jakiej podstawie - tak po ludzku rzecz biorąc - istnieje Izrael ? Bo ONZ tak postanowił ? Bo Jahwe im obiecał ? "

- Narażę się - ale ja ciągle pytam, na jakiej podstawie - tak po ludzku rzecz biorąc - istnieje Polska ? Bo ONZ tak postanowił ? Bo Bóg nam obiecał ?

pozdrawiam
  • 2011-02-24 13:30 | tkw

do 2011-02-24 13:03 | Sławomir Osiński

"O ile mi wiadomo Izrael jest państwem o ustroju demokratycznym i Polska nic nie musi, ale może. "
    Masz rację, politycy w Polsce sami decydują, kto jest "ok" a kto "be", tylko czasem ja, obywatel Polski, mam absmak gdy widzę, z kim polski premier czy prezydent ściska sobie dłonie. A przynajmniej, żeby się choć zająknęli o postępowaniu Izraela ...
    Izrael może i jest państwem demokratycznym w powszechnym rozumieniu słowa demokracja. Ale jest tez państwem, które potrafi rozwalić czyjś dom bo syn właściciela wystrzelił rakietę. Izrael jest też państwem, o którym możesz sobie przeczytać choćby w Wikipedii w kontekście słów "Sabra i Szatila". Wyliczać można długo - ale najważniejsze, że jest uznawane za demokratyczne.

Szkoda że nie dostrzegasz różnicy pomiędzy sposobem powstania i istnienia Polski a sposobem powstania i istnienia Izraela. Za 1000 lat, jak Izrael przetrwa - pewnie będzie miał tak samo mocne uzasadnienie jak Polska. Ale za 1000 lat.

A tak przy okazji - Izrael, Kosowo, Jugosławia, Czechosłowacja, NRD, Górny Karabach, Macedonia, Cypr, Sudan Południowy i Północny, itd. itp. - a w Polsce wielu ludziom nadal wydaje się, że nam nic nie zagraża, że my to już tak będziemy sobie żyć coraz wygodniej i bezpieczniej, obrastać tłuszczykiem, oglądać "taniec z gównami" i mecze euro ...

pozdrawiam
  • 2011-02-24 13:47 | Sławomir Osiński

do 2011-02-24 13:30 | tkw

Miałem na myśli poństwo,któremu odmawia się prawa do istnienia.Nas też nie było na mapie świata-123 lata?.A ile nie było państwa żydowskiego?
    Nie mam zamiaru usprawiedliwiać metod, jakimi się Izrael posługuje,dla utrzymania swojej państwowości,którą negują wszyscy jego sąsiedzi.
    Poza tym wizytę polską w tym kraju oceniam pozytywnie.

pozdrawiam
  • 2011-02-25 11:44 | Hanna

Szanowny TKW,
    Obserwując Twoje komentarze do wszystkich artykułów i blogów, odnoszę wrażenie, że obecnie nie ma takiej sprawy ani takiego wydarzenia, które by Ci się podobało albo przynajmniej zyskało odrobinę aprobaty. Trochę mi Ciebie żal.
  • 2011-02-25 12:34 | tkw

do 2011-02-25 11:44 | Hanna

"Trochę mi Ciebie żal." - no, przynajmniej komuś mnie żal ...

Po pierwsze - ja komentuję władzę. Opozycja, z racji tego, że nie ma możliwości zrobić czegoś co ma na mnie wpływ - mnie nie interesuje. To władza - obecnie Tusk, Komorowski i PO - zwiększa mi podatki, stanowi prawo itd. Jak się zmieni władza na PIS-owską na przykład - zapewniam, że będę im tak samo się przyglądał a opozycję zostawię w spokoju.

Po drugie - wyjątkowo nie znoszę kłamstwa i fałszu. A okres władzy PO to straszny spektakl obłudy, na szczęście teraz już nie tylko ja to mówię ale mówią to już głośno inni, nawet "POlityka" coś jakby zmieniła zdanie ... I znowu - opozycja to bynajmniej nie stowarzyszenie aniołków, ale ich obłuda nie ma wpływu na moje życie.

Po trzecie - forum to miejsce do komentowania. Zapewniam, że moje życie do forum się nie sprowadza, więc nie jest ze mną aż tak źle.

Po czwarte - przyznaję, że jestem podobny do większości ludzi - większość komentuje to co im się nie podoba a nie to co działa dobrze. Na tym forum nie znalazłem komentarzy, że jest woda w kranach albo że jest prąd w gniazdkach. Ale jak poszukasz, to nieraz pisałem, że coś mi się podoba.

Po piąte - to już cecha mojej osoby - przez lata moja aktywność zawodowa polegała m. in. na tym, by widzieć problem, znaleźć jego przyczynę i zaproponować rozwiązanie. Jak pisałem kilka razy - każdego dotyka tzw. "zboczenie zawodowe", więc i mnie. Ale staram się każdą moją opinię uzasadnić, nie znajdziesz w moich komentarzach ani samego "jest do d..y i tyle" ani tzw. "wycieczek osobistych" a jeśli mi się to zdarza, to rzadko.

pozdrawiam