Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

No to już wiem co myśleć o Giertychu

(13)
2011-02-28 21:36 | tkw
Na onet.pl jest ostrzeżenie Giertycha przed powrotem Kaczyńskiego do władzy.
Uzasadnienie:
"To jest partia antysystemowa, która zaatakowała demokratyczne państwo prawne i prawa człowieka w Polsce chcąc uzyskać korzyści polityczne. Wystarczy przypomnieć ustawę o CBA i przepisy tam zawarte"

No to już wiem - Giertych to głupek. Nie chodzi mi tu o jego opinię o PIS - to wolny kraj i może mieć jaką chce - ale CBA. Bo od 3,5 roku to samo CBA z tą samą ustawą jest wykorzystywane przez Tuska - i to dla Giertycha nie jest antysystemowe.
Co za pacan.

A tak przy okazji słowa "antysystemowe" - mnie się obecny system polityczny Polski nie podoba. Ani to demokracja ani żadna sprawiedliwość ani uczciwość ani rozsądek ani ...

Wychodzi na to, że ja jestem ANTYSYSTEMOWY. Mam taka koszulkę z 1981 roku z napisem "EA - element antysocjalistyczny". Muszę sobie zamówić nową z odpowiednim nadrukiem "tkw - element antysystemowy" (to wydatek ok. 40 zł).
  • 2011-02-28 22:00 | tkw

Re:No to już wiem co myśleć o Giertychu

też z onet.pl:
    "
    "Zapewne złe notowania ministra Grabarczyka wynikają z faktu, że ok. 80 procent Polaków nie rozumie słowa »infrastruktura« i węszy tu coś diabelskiego" - przekonuje na swoim profilu w portalu społecznościowym Twitter Janusz Sepioł.
    "
    Janusz Sepioł - senator PO.

Następny pacan. Jakiś wysyp dzisiaj ?
  • 2011-03-01 04:00 | bolec

UB-ikacja, człowieku, uspokój się!
  • 2011-03-01 07:58 | camel

tkw ty nie jesteś antysystemowy. Ty tylko chcesz innego systemu. Wydaje się, że tego, który Polakom proponował Kaczyński. Takiego w którym prawo nie przeszkadza "słusznym" władzom w ich zamiarach. Jakie by one nie były. A zarzut, że PO wykorzystuje policję polityczną Kaczyńskiego do swoich celów jest chybiony. PO to taka sama endecja, jak PiS, tylko mordy nie aż tak plugawe. PO to platforma ratunkowa po skompromitowanym doszczętnie AWSie Krzaklewskiego. BTW Ciekawe co u tego ostatniego niego słychać?
  • 2011-03-01 09:29 | tkw

do 2011-03-01 07:58 | camel

1. Mylisz się, ja wcale nie chcę PIS i Kaczyńskiego. Ja chcę czegoś znacznie więcej, tylko jest to całkowicie nierealne. Nic na to nie poradzę, ze obecny wybór to albo PO albo PIS. No to zgrzytając zębami wolę PIS.

2. "Takiego w którym prawo nie przeszkadza "słusznym" władzom w ich zamiarach"
    Myślę, że z tego zjawiska to będzie niejeden doktorat w socjologii. Przez 3,5 roku nie znaleziono ani jednego przypadku łamania prawa (a nawet specjalne ministerstwo do tego powołano - a propos co u Pitery, znasz jakieś jej osiągnięcia ?), a ludzie nadal swoje. Ludzka natura ciągle mnie zadziwia ...
  • 2011-03-01 12:02 | Sławomir Osiński

do2011-02-28 21:36 | tkw

-" Bo od 3,5 roku to samo CBA z tą samą ustawą jest wykorzystywane przez Tuska"

Co masz na myśli pisząc o wykorzystywaniu CBA, przez Premiera Tuska?
    Bo w jaki sposób i w jakim celu Premier Kaczyński wykorzystywał tę służbę, w tkz. Czwartej RP. napisano już chyba tomy.

pozdrawiam

• 2011-03-01 12:10 | Kolega królika

Mylisz się, ja wcale nie chcę PIS i Kaczyńskiego. Ja chcę czegoś znacznie więcej ...

PRL i słynne małże w puszce przychodzą jedynie na myśl ... Gierek i ZOMO nie były takie złe ... tam stało ZOMO i tam dalej stoi Paranoik Tysiąclecia?

• 2011-03-01 12:29 | tkw

do 2011-03-01 12:02 | Sławomir Osiński

CBA to służba, która bada zgłoszone sprawy. Domyślam się, że chodzi Ci o to kto zgłasza i jakie sprawy - ale to nie ma najmniejszego znaczenia, CBA ma zbadać każdą a dla zbadania samej sprawy nie ma znaczenia, kto i z jakich pobudek zgłosił. Podobnie jak dla Policji nie ma znaczenia, czy zgłosiłeś kradzież bo jesteś uczciwym obywatelem czy masz "na pieńku" ze złodziejem i chcesz mu dokopać - Policja ma zająć się sprawą kradzieży.
    CBA ma zrobić swoje i podlega prawu, cały czas to ta sama służba działająca na podstawie tego samego prawa. Jak do tej pory nie było żadnego ostatecznego wyroku, że CBA złamała prawo (chyba są sprawy w toku ale trzeba poczekać na ich zakończenie).
    Tusk korzysta z CBA - jak z wielu innych podległych mu służb. I jak dla mnie nie ma w tym nic złego, skomentowałem jedynie "logikę" Giertycha. Wg logiki Giertycha za chwilę może się okazać, że Kaczyński to dziwoląg bo ma dwie ręce i dwie nogi.

pozdrawiam

A propos pani Paradowskiej - za czasów PIS głośno wzywała do likwidacji CBA. Za czasów PO jakoś o tym milczy ...
  • 2011-03-01 13:01 | Sławomir Osiński

do 2011-03-01 12:29 | tkw

-"A propos pani Paradowskiej - za czasów PIS głośno wzywała do likwidacji CBA. Za czasów PO jakoś o tym milczy ... "

-wprost przeciwnie,ciągle o tym mówi w programie cyklicznym "Puszka Paradowskiej" i podczas wywiadów,gdy ten temat jest poruszany.

-" Jak do tej pory nie było żadnego ostatecznego wyroku, że CBA złamała prawo (chyba są sprawy w toku ale trzeba poczekać na ich zakończenie). "

-sprawa dr. Podgórskiego(zakończona)
    -sprawa p.mec. Marczuk(zakończona)
    -sprawa dr. Garlickiego(część umorzona,reszta w toku)
    -sprawa kupna willi w Kazimierzu(próba uwikłania Prezydenta Kwaśniewskiego i jego małżonki)
    -sprawa p. Sawickiej
    Więcej nie chce mi się szukać.
    Masz rację ,pisząc, że jak do tej pory nie było żadnego ostatecznego wyroku, że CBA złamała prawo .Ale że działało na polityczne zamówienie,to sprawa ewidentna.

pozdrawiam
  • 2011-03-01 13:44 | tkw

do 2011-03-01 13:01 | Sławomir Osiński

"Ale że działało na polityczne zamówienie,to sprawa ewidentna. "
    Dla mnie nie ma większego znaczenia KTO zgłosił i Z JAKICH POBUDEK zgłosił tylko CO zgłosił. Sprawa Sawickiej jest tu dobrym przykładem:

Baba była posłem w sejmie a więc jedną z 460 osób decydujących o tym, jaka jest Polska. CBA to Centralne Biuro Antykorupcyjne, jego zadaniem jest wykrywanie korupcji. Wykrywać korupcję można tylko w stosunku do osób zajmujących stanowiska państwowe - na moim gospodarstwie CBA korupcji nie ma co szukać. Więc CBA z natury rzeczy zajmuje się głównie politykami. Wykrywać korupcję można na wiele sposobów, jednym z nich jest prowokacja. Prowokacja należy do metod ZAPOBIEGANIA korupcji a więc do tych najbardziej pożądanych, bo chyba zgodzisz się że lepiej zapobiegać niż karać po fakcie jak są szkody nie do naprawienia. Prowokacja ma na celu sprawdzenie, czy delikwent jest uczciwy - jest to tym ważniejsze im więcej zależy od delikwenta w życiu kraju. Polegać na obietnicy delikwenta, że będzie uczciwy - to tylko dzieci mogą być tak naiwne.
    Baba stoi przed sądem jako oskarżona, łapówkę wzięła (nie ma znaczenia, że była to łapówka lipna, bo ona o tym nie wiedziała), protekcję załatwiała, wykorzystywała swoje stanowisko w sposób sprzeczny z prawem. I dla wielu nadal ona biega za ofiarę a ten co ją wykrył biega za potwora ! To jest dla mnie dowód na to, że w tym kraju wielu ludzi ma pomieszane pojęcia dobra i zła. Przecież to kompletna paranoja. Zresztą nie tylko w tej sprawie - gdy SuperExpress ujawnił skandaliczne zachowanie Piesiewicza (senator RP ćpa narkotyki), to wielu - w tym "POlityka" największy atak przypuściło nie na Piesiewicza tylko na SuperExprerss. To jest chore.
    I nie ma żadnego znaczenia, czy sprawa Sawickiej była wykorzystana w kampanii wyborczej czy nie. Po pierwsze - polityka polega na wykorzystywaniu możliwości, po drugie - gdyby baba była uczciwa nie byłoby czego wykorzystać.

pozdrawiam
  • 2011-03-01 17:53 | Kolega królika

Nie wiedziały gały co brały (do koalicji)? Afera w WBR jeszcze wtedy nie była znana czy to był tzw. "mały pikuś" przy wałku z TELEGRAF-em?

• 2011-03-01 21:44 | jot

"Mylisz się, ja wcale nie chcę PIS i Kaczyńskiego. Ja chcę czegoś znacznie więcej, tylko jest to całkowicie nierealne. Nic na to nie poradzę, ze obecny wybór to albo PO albo PIS. No to zgrzytając zębami wolę PIS."

Znacznie wiecej? Czyzby jakas mieszanka wczesno-powojennego PPR z PiS-em??
  • 2011-03-01 23:36 | Kolega królika

Budda chyba raczy wiedzieć, ale z pewnością to nic dobrego. Może coś z endecji, kato-nie-wiadomo-czego? Kto wie co siedzi w głowach sadowników w czasie zimy :)