Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

To zdanie warto zapamiętać

(6)
2011-03-06 11:49 | tkw
Nałęcz w wywiadzie dla onet.pl:
"Urząd Prezydenta RP jest tak konstytucyjnie umocowany, że prezydent czegokolwiek by nie robił, robi to na konto swojego urzędu."
  • 2011-03-06 11:53 | tkw

Re:To zdanie warto zapamiętać

Inny fragment z tego wywiadu też jest ciekawy:
    "- Czy polityczni goście delegacji będą dobierani wg. klucza "byli premierzy i prezydenci" czy "byli premierzy i prezydenci wybrani w wyborach powszechnych"?

- Nie ma żadnego formalnego klucza doboru politycznych gości. Formalny klucz jest w przypadku formalnych delegacji, a ta taką nie będzie. Pan prezydent zdecydował, że pracownicy Kancelarii Prezydenta podejmą rozmowy z osobami, które ewentualnie będą chciały się znaleźć na pokładzie samolotu. Zanim do poszczególnej osoby zostanie skierowane zaproszenie - nie tylko osób ze świata polityki, ale również osób prywatnych – to będziemy sprawdzali, czy te osoby mogą i chcą w takiej podróży uczestniczyć, a później dopiero ogłosimy listę uczestników. Nie wcześniej. "

TKW: Jarosław Kaczyński od początku mówił, że jedzie pociągiem wraz z innymi członkami PIS. Wydaje się to naturalne. Więc po co był ten szum medialny z zapraszaniem go i piętnowaniem, że odmawia ? Chyba właśnie dla tego szumu ...
    Ale Nałęcz coraz bardziej mi się podoba, w całej tej ekipie chyba jest najmniej zakłamany, w każdym razie w porównaniu ze Sławomirem Nowakiem wypada bardzo dobrze.
  • 2011-03-06 17:28 | kolo

ząd forsuje pomysł dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. I do tego rząd twierdzi, że wszyscy na tym skorzystają, nikt nie straci.

Chciałbym to zrozumieć.
    Jeśli płacę dodatkowe pieniądze, to chcę coś za to mieć. Wg tego co czytałem - taki dodatkowo ubezpieczony ma krócej czekać w kolejce. Może ja głupi jestem, ale wg mnie jak ktoś ma w kolejce lepsze prawa, to ktoś inny ma w niej gorsze. Jeśli za dodatkowe pieniądze ja mam prawo być obsłużony poza kolejką, to ten co nie płaci jak ja musi dłużej czekać - a może ja coś mylę ?

Na onet.pl znalazłem info, że za te dodatkowe pieniądze lekarze będą dłużej pracować (czy w Polsce nie obowiązuje już 8-godzinny dzień pracy ?) i skorzystają na tym także niepłacący. Oczywistym jest, że w tych ostatnich godzinach pracy będą przyjmowani ci co nie płacą - nie jestem pewien, czy chciałbym być operowany przez lekarza, który pracuje 12-tą czy 13-ta godzinę ...

Cieszmy się ! Wszyscy, bo wszyscy skorzystamy !
  • 2011-03-06 19:36 | kolo

Na onet.pl Palikot przekonuje, że jest w stanie stworzyć rząd bezpartyjny, oczywiście ze sobą jako premierem.

1. Palikot bezpartyjny - no comments

2. Chęć zdobycia władzy jest tak przemożna, że nawet brednie o rządzie bezpartyjnym są możliwe. Już widzę jak polskie partie polityczne zgodnym chórem oddają władzę komuś spoza układu - ale może to jest pomysł, zamiast wyborów do sejmu wybory Mister Polonia ? Wygrasz - w nagrodę stanowisko premiera !

3. ale najlepsze, to "Według słów Palikota "PO to partia bardzo ksenofobiczna i bardzo zbliżona do PiS i ojca Rydzyka." - Jedyna różnica między PO i PiS to "pudel" Donalda Tuska - stwierdził były poseł". Ciekaw jestem, czy miłośnicy Palikota zadadzą sobie narzucające się pytania - facet, to ty przez tyle lat byłeś w partii takiej jak PIS ? Ty ?! I przez tyle czasu wychwalałeś PO a teraz mówisz, że PO nie różni się od PIS ?!
    Czasem zastanawiam się, czy polscy politycy są takimi kretynami, czy jednak my jesteśmy takimi kretynami, których można i należy tak traktować. Wiarygodność ? Pojęcie nieznane w polskiej polityce.
  • 2011-03-06 19:55 | tkw

do 2011-03-06 17:28 | kolo

po co skopiowałeś mój własny wpis a do tego niedokładnie ?
  • 2011-03-07 01:00 | molo

Uwielbiam Twoje myśli tak jak Kolo