Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z życia sfer

(6)
Fala protestów wobec rządów PO nasila się.
  • 2011-03-09 19:08 | borsuk

"Zwróceni"

Nie wiem czy w tym właśnie miejscu mogę zgłosić swoje uwagi ale spróbuję.
    W nawiązaniu do artykułu "Zwróceni" z "Polityki" nr 11 doznałem prawdziwego szoku gdyż myślałem, że kościół katolicki zachował choć szczątkową przyzwoitość lecz metody stosowane przez komisję majątkową pozbawiły mnie po raz kolejny złudzeń. O politykach i ich moralności nie chcę się wypowiadać bo nie chciałbym używać obraźliwych słów. Natomiast mam prośbę do redakcji aby spowodowała powstanie stowarzyszenia lub fundacji zrzeszającej prawników którzy bezpłatnie mogli pomagać osobom poszkodowanym przez przestępcze działania kościelnej komisji majątkowej. Opłaty sądowe jakie te osoby musiałyby wnieść chcąc dochodzić swoich praw są absurdalne i skutecznie blokują możliwość udowodnienia łajdactwa i działań niezgodnych z prawem.
    Nie chcę znać pobudek lub dyrektyw jakimi kierował się marszałek Schetyna przekładając termin werdyktu Trybunału Konstytucyjnego gdyż wiadomo, że już 1 dzień po rozwiązaniu komisji majątkowej nie będzie możliwości ścigania przestępstw tej instytucji (bo ich nie będzie).
    Jeżeli to było ukartowane, to z pewnością podczas wyborów ludzie sobie przypomną i spłaszczą nieco słupek PO. Tak nam dopomóż .... Redaktorze "Polityki"
  • 2011-03-12 12:36 | SWIEKRA

Re:Z życia sfer

Autor ukrywa pytanie: Na kogo glosować? Moja odpowiedź na to pytanie, wiąże się z przeczytanym niegdyś haslem w jednej z firm: "Szanuj szefa swego, bo możesz mieć gorszego". Ze sprawującymi obecnie wladzę czuję się nie najgorzej.
  • 2011-03-12 19:18 | Irena

Swiekro, ja się czuję bardzo dobrze. Uważam, że nie było w Polsce lepszego premiera i rządu od obecnego. Pozdrawiam
  • 2011-03-13 10:49 | bryka

Przestroga by kochac szefa złego bo następny będzie gorszy kierowana jest do osobników, z natury ,poddającym się jakimś szefom.Wielu innych wyobraża sobie egzystencję bez przejmowania się kto szefuje i po co.Koncentrują się na życiu własnym.Jedynym niestety.
    Pomysł odkupywania głosów przez korporacje polityczne ubiegające się o szefowanie gorąco popieram.Wiadomo,ze i tak zapłacą z naszych pieniędzy.Dokona się tzw wtórna redystrybucja.
  • 2011-03-13 13:34 | ivo

No, jakim by się "twardzielem" nie było, żyje się jednak w instytucji zwanej "państwem", której ktoś szefuje. Sam, choćby nie wiem jak silny, nie wybuduje dróg, nie utrzyma policji, nie uniknie skutków kryzysu... Jasne, że nadmierne ekscytowanie się tym, kto szefuje, jest troszkę chorobliwe, jednak całkowita "dezercja" z tego obszaru, również nie jest zbyt zdrowa, ma znamiona ucieczki od rzeczywistości. Koncentrowanie się na własnym życiu jest ważne, bardzo ważne, jednak człowiek od początku swego istnienia jako gatunku, jest istotą społeczną, a to co nazywamy społeczeństwem stopniowo coraz bardziej się komplikuje, a ludzi jest coraz więcej na tym globie. Koncentracja na własnym jedynie życiu, jest nie całkiem dojrzałą utopią, gdyż bardzo wiele, jednak, nie od nas samych zależy.
  • 2011-03-13 20:38 | bryka

Ivo
    Pan Wańkowicz nazwał by Twoją wypowiedz "smrodkiem pedagogicznym".Pozdrawiam