Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy podatek

(2)
2011-03-11 01:34 | tkw
Ministerstwo Finansów zamierza w trybie pilnym wprowadzić nowy podatek. Mają go płacić banki a pieniądze mają być gromadzone na specjalnym funduszu do ratowania banków w razie kolejnego zawirowania.

1. Pewnie znajdą się tacy naiwni co uwierzą, że banki nie wbiją tego podatku w nasze opłaty. Ale ja aż tak naiwny nie jestem i mam świadomość, że de facto ten podatek zapłacimy my, klienci banków.

2. Obietnice rządu, że tych pieniędzy nie przejmie budżet mam - mówiąc szczerze - wiadomo gdzie. Jako uzasadnienie słuszności miejsca gdzie te obietnice mam - przypomnę tzw. "podatek Belki", który miał być tymczasowy (już od dawna się o tym nie przypomina...) a nie tylko nie został zniesiony, ale jeszcze uszczelniono jego pobieranie zaś autor tego podatku jest obecnie prezesem NBP mianowanym przez obecną władzę.

3. Pamiętam też o zapowiedzi zmniejszania danin z expose Tuska z 2007 roku:
"Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie w związku z tym stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych. Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz. Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji"