Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska podtopiona

(6)
Tak wysokiego poziomu wód gruntowych nie było w Polsce od ponad 20 lat. Niby nie ma powodzi, ale podtopione piwnice i garaże to właściwie norma.
  • 2011-03-16 12:25 | Tenno

Dlaczego ?

Chciwość , bezwzględność i głupota to obowiązkowy zestaw w Polsce .
  • 2011-03-16 20:57 | Zofia

Re:Polska podtopiona

To jest wina naszych politykow. Pobudowalam sie w gminie Fabianki w woj Kujawsko pomorskim. Pobudowano droge N° 67 w sposob debilowaty. Zrobiono chodniki betonujac ujscia wody ze znajdujacych sie przy drodze terenow, natomiast row zrobiono pomiedzy chodnikiem a jezdnia. Ziemie rolnicze betonuje sie przez wydawanie bez zadnego ograniczenia zezwolen na budowy. Melioracja pozrywana. Jak mozna zrezygnowac z melioracji? Wojt i radni mowia, kazdy musi radzic sobie sam. Podatki podwyzszane sa na co ? Jak mozna radzic sobie samemu ? Wode wyprowadzic do sasiada czy moze wypic ta wode ? Polska beznadzieja, nieudacznosc i arogancja nie dbajacego o ludzi i kraj rzadu.
  • 2011-03-16 22:44 | tkw

Ja mam taką piwnicę, jaką kiedyś budowało się na wsiach, na szczęście nie pod domem tylko obok. Schodzi się po 5 schodkach - w szczytowym momencie 3 schodki były pod wodą. Teraz wody jest po kostki, ale ziemia jest zmarznięta, jak przyjdą deszcze - znowu podejdzie, trzeba będzie codziennie wypompowywać.
    Mam przy domu studnię - gdy 3 lata temu kupowałem pompę do niej, mierzyłem jak głęboko jest lustro wody - ok. 10 m. Teraz może 2 metry.

Niedaleko mnie woda stoi na polu i gospodarz nie ma gdzie jej wypompować - "na oko" 2 tys. m2 na trwałe bezużyteczne rolniczo.

A mówią, że grozi nam susza ...
  • 2011-03-16 23:44 | dr_herpes

Chciałbym jedynie zwrócić uwagę autorce, ze nie wszyscy w Polsce są katolikami. Z tego powodu, celem skutecznego informowania czytelników o zaistniałych faktach proponowałbym stosować mniej lub bardziej dokładne daty, np. 25/7/2010 tudzież czerwiec 2011. Krotko mówiąc ja nie mam najmniejszego pojęcia, kiedy wypada owe boże ciało. wiemy skądinąd, ze dla szefa największej obecnie partii opozycyjnej, podział administracyjny kraju oparty jest o parafie a nie gminy. Czyżby takie samo rozumienie rzeczywistości dotykało również redaktorów Polityki?
  • 2011-03-17 13:40 | Run Way

Nie wie, kiedy jest Boze Ciało - w dobie internetu ???

"... nie mam najmniejszego pojęcia, kiedy wypada owe boże ciało".

W dobie internetu zakrawa to na ciemnotę. W Googlach można to ustalić w 0,25 sek. :) Nazwy świat kalendarzowych (państwowych i kościelnych) piszemy z dużych liter ... A masz chociaż pojęcie kiedy przypada rocznica rewolucji październikowej?

" wiemy skądinąd,..."

Wy, czyli kto? Pluralis maiestaticus? :)

"dla szefa największej obecnie partii opozycyjnej, podział administracyjny kraju oparty jest o parafie, a nie gminy"

Niewiedza nie boli, ale kompromituje.
    Podział administracji kościelnej (diecezjalny) oparty jest na parafiach, administracji państwowej - na gminach, powiatach i województwach. Oba podziały pokrywają się w minimalnym stopniu, a jeśli jest jakaś zbieżność to uwarunkowana historycznie.

• 2011-03-18 02:17 | Grace

Run Way - Nie musisz się chwalić, że jesteś zagorzałym katolikiem. Przyjmij do wiadomości, że niekatolicy też czytają Politykę.