Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak PiS zatruł całą polską politykę

(100)
Coś złego od dłuższego czasu stale zatruwa nasze życie publiczne. Nasza polityka pisieje na dobre, czy raczej na złe. Okazało się, że nie wystarczyło odsunięcie PiS od władzy, by temu zapobiec. Toksyny pozostały.
 • 2011-03-31 00:17 | pp

  Pan Mazowiecki uważa, że całe zło w polityce to PiS

  Jeśli tak - to najbardziej "spisiał" autor tego artykułu. Bez poważania.
 • 2011-03-31 00:34 | aga

  spisienie

  to wszystko prawda ,co mowi pan mazowiecki .ja w ogole sie dziwie ,ze polacy po papiezu sa gorsi ,ale zapomina pan o sprzezeniu pis z hulajacym przez 2o lat rydzykiem -jad jarkacza i rydzyka wobec INNYCH to bomba wybuchowa .kosciol pozwala rydzykowi szalec ,choc jest to sekta nienawistna niszczaca ludzi ze wszystkich stron .dlaczego taki jest teraz nasz kosciol?dlaczego komorowski byl dla niego w wyborach szatanem ,a prawdziwy szatan promowany i o malo co nie wygral wyborow .co sie dzieje z tym kosciolem ?a jad ma to do siebie,ze zaraza najpierw partie i kosciol potem caly narod .w bydgoszczy kazanie wyglasza jezuita wylacznie o zlym premierze ,a kanonik przy biskupie ma za zle bogu ,ze nie spuscil samolotu 7 a nie 1o kwietnia .jak tu zyc w tym jadowitym kosciele i kraju? dziwie sie ,ze prokuratura nie dziala ,gdy bezkarnie obraza sie najwyzsze wladze panstwa i insynuuje im niecne czyny .dlaczego jarkacz jest za to niekarany ?caly pis drwi i z prezydenta i premiera i prokuratura uwaza ,ze deszcz pada .w kazdym kraju ci ludzie dawno by juz siedzieli za te bezzasadne zarzuty .ZROBMY COS Z TYM -PANIE REDAKTORZE!
 • 2011-03-31 08:42 | Prudent

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Tą obłudę jednak mało osób dostrzega.

  Partia, która konsekwentnie nie uznaje prezydenta Rzeczpospolitej, która uznaje, że rząd i ministrowie działają na korzyść państw obcych niszczy demokrację - wartość, którą wywalczyliśmy po latach komunizmu.

  Prezydenta, rząd winniśmy wspierać, obojętnie czy będzie rządził Jarosław, Donald czy Joanna.

  Niestety u nas wojna domowa jest normą. Mamy znów 20 lat wolności a nie potrafimy z nich korzystać
 • 2011-03-31 08:43 | Andrzej

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Jad Kaczyńskiego zatruwa ludzi wokół niego i całą polską politykę i dyskurs polityczny. Ludzie PiS-u czasem zachowują się, jakby ich diabeł opętał. Ile jeden człowiek potrafi uczynić złego.
 • 2011-03-31 09:00 | Jaf

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  … i właśnie mam zamiar odsunąć się państwa, za to „spisienie”, za oddanie polityki wewnętrznej w ręce Kościoła katolickiego, za krętactwo rządu, brak koncepcji państwa i ekonomiczną niestabilność, za brak reakcji na obelżywości i chamstwo, wszechobecność w mediach cyników i tej całej pisowskiej głupoty. Za deprecjacje i dyskredytację zawodową części społeczeństwa, za ostatnie próby wykluczenia 60 letnich pracowników z życia społecznego.
  No cóż, w Polsce nie było i nie ma fachowców od rządzenia. Jak ujął to Paweł Kukiz: „jest parę PZPR-ów” i całe stada działaczy partyjnych, okupujących Sejm, Senat i co intratniejsze stanowiska administracji państwowej, obdzielających się na lewo i na prawo nagrodami i premiami; jak zgrzeszy, to pójdzie się wyspowiadać, i ma odbyte.
  Jedyna rada? To niekonwencjonalne (jak na nasze warunki) utworzenie wieloosobowego konsorcjum złożonego z europejskich fachowców, pełniących (np. przez 5 lat) rolę władzy ustawodawczej i wykonawczej. W tym celu, Komisja Europejska mogłaby rozpisać wielki projekt naukowo-badawczo-rozwojowy na rządzenie Polską – praktycznie: dobór prezydenta, premiera, kilkunastu kluczowych ministrów oraz np. 300 parlamentarzystów.
  Taki "EU Project" byłby sformułowany na wzór programów ramowych UE, a więc zgodnie z całą procedurą, począwszy od studium wykonalności, poprzez określenie celów, sekwencji zadań, założeń budżetowych i spodziewanych efektów. Dobrodziejstwo takiego rozwiązania polega na tym, że po zakończeniu projektu, jego efekty i realne dokonania podlegałyby ocenie (i rozliczeniu) jeszcze przez pięć lat.
  Jeśli w nadchodzącej kampanii wyborczej, nie będzie takich, lub podobnych roziwązań, to trudno mi będzie oddać ważny głos.
 • 2011-03-31 09:29 | da Videk

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Poruszono bardzo poważny problem. Jest w chłopskim narodzie zgoda na kacze świństwa, złem wielkim jest archaiczny Kościół, no i nędza politycznych ojców na Wiejskiej. Wszelkie "dyskusje" w mediach z udziałem przedstawicieli partii Kaczyńskiego odrzucają człowieka do kąta, nawet nie chce się już wyć.
  Nasi purpuraci, staczająca się żurnalistyka, lękająca się deputacja, schizofreniczna etyka, gromada obłudnych prawników, często zdeformowana służba zdrowia, beznadziejni pedagodzy (nie wszyscy!), porąbana moralnie bezrozumna rodzina, obrzydliwe relacje właścicieli z im podporządkowanymi, postawy kamienicznikow wobec lokatorów (i odwrotnie), śmieci w lasach na wiosnę...!
  Nasze państwo jest chore, naród obłudny wyjałowiony z istotnych ambicji, obrzydliwi liderzy z autorytetami - najczęściej niskich lotów, jednocześnie w postawie uprzedzenia prężymy się pogardzając tymi, którym do pięt nie dorastamy.
  Od tego gadania bolą już zajady.
  Panu Redaktorowi gratuluję publicystyki.
 • 2011-03-31 09:42 | honziko

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Nie trzeba biadolić nad spoleczeństwem ,tylko uzbroić Go w prawa do wyeliminowania ich
  z politycznych gierek/de facto z utrzymania przez spoleczeństwo/.
  Najprostszym zabiegiem to danie Nam prawo do wyboru na tak/+/ i na nie/-/.
  Wybranymi zostaliby tylko z najlepszym saldem .
  Jestem pewny na wykluczenie z polityki nieudaczników,klakierów, krętaczy.
  Jestem jednak pewny sprzeciwu wszystkich partii.
  pozostaje referendum.
 • 2011-03-31 10:02 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 00:17 | pp

  PIS jest normalną partią, jak każda inna ma swoje dobre i złe strony. Powodem tej zmasowanej i nachalnej nagonki na PIS jest fakt, że jest to jedyna partia która może PO odsunąć od władzy. Inne (SLD i PSL) są w stanie wyrwać kawałek ale mogą liczyć tylko na koalicję z kimś (PO lub PIS).

  Nie ma sensu ulegać tej histerii, należy myśleć logicznie i bez emocji. A normalny wyborca ocenia głównie politykę podatkową i bezrobocie, reszta to tylko cyrk medialny bez większego znaczenia dla jego życia. Co innego pieniądze - to jest twardy konkret - i często bolesny, także kwestia czy się ma pracę czy nie jest kluczowa.

  I tyle.

  pozdrawiam
 • 2011-03-31 10:16 | Adam 2222

  Zycie polityczne zatruwają od dłuższego czasu pis_maki. Najpierw chwaliły Kaczorów i opluwały komuchów. Jak komuchów wykończyli to ferajna z KOR, S i Krk zaczęła się żreć kto ma być Capo di tutti capi.


  Tusk jest cwańszy i robi to samo co Kaczor tylko po cichu, wykorzystując ludzi Kaczora w sadach, prokuraturach i spec służbach.

  Tusk na miejscu Kaczora robiłby dokładnie to samo
 • 2011-03-31 10:20 | Liss

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Podpisuję się pod tą opinią. I jak tu pójść na wybory? Nie potrafię ich zlekceważyć ale skoro nas lekceważą... Potworne jest to, że w tym kraju patriotyzm = antyświat, a większość ludzi kombinuje, jakby tu oszukać Państwo i nie płacić podatków, nie kasować biletów, dostać wszystko a nic nie dać :(
 • 2011-03-31 10:21 | ewkas

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Spodziewałam się innego artykułu. Tytuł "Jak Kaczyńscy zatruli całą polską politykę".
  I po kolei.
  Od czasów ich służby u Wałęsy aż po dzień dzisiejszy.
  PiS nie zatruł.
  PiS był i jest tylko ich światłem odbitym.
 • 2011-03-31 10:29 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  PIS demoralizuje życie społeczne w Polsce. To przecież w każdym polskim mieście może znaleźć się grupa "pomarańczowej alternatywy", która będzie zapalała znicze i stawiała krzyże w jakimś szczytnym celu w centrach tych miast. Dlaczego mieszkańcy tych miejscowości mają finansować z podatków sprzątanie po nich? Na cmentarzach wnosząc opłatę za miejsce pochówku najbliższych nam osób, partycypujemy w kosztach utrzymywania tam porządku. Kosztami sprzątania bałaganu, jaki powstanie po 10 kwietnia br. przed pałacem namiestnikowskim w Warszawie, powinny zostać obciążone osoby zgłaszające manifestacje. Dlaczego każdy warszawiak ma partycypować w kosztach sprzątania tego syfu?
 • 2011-03-31 10:38 | Vera

  Ten artykuł jest wart każdych pieniędzy

  Jest Pan także chyba pierwszą osobą, która zauważyła wreszcie, że jedną z najważniejszych przyczyn takiej sytuacji jest tchórzostwo premiera, który myli albo mydli oczy twierdzeniem, że rzeczowe przeciwstawianie pisowskiej histerii to pieniactwo i w efekcie idzie po prostu na ich pasku. Od dawna mam wrażenie, że oni wszyscy chcieliby jak PJN wrócić na łono. Pamiętamy, jak p. Tusk w 2005 opowiadał o naszych przyjaciołach z PiS aż przegrał przez to podwójne wybory.

  Myślę, że artykuł Pana należy rozszerzyć a analizę psychologiczną osoby premiera i przyczyn jego uległości. Premier przypomina ujeżdżanego konia, który raz złamany już nigdy nie wróci do wolności. Taka analiza powinna pokazać, jak wielkim nieszczęściem jest utrzymywanie na stanowisku przegranego i załamanego polityka. Nic dobrego, kiedy taki wygrywa wybory, ale nieszczęście prawdziwe, kiedy robi to pissssssssssssss.
 • 2011-03-31 11:11 | Slawczan

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Tezy autora artykułu są w 100% słuszne ale czy to Kaczyński jest przyczyną choroby? Czy może może jest on jej największym objawem? To trochę jak z rakiem - pojawia się z jakiejś określonej przyczyny w organizmiie ale potem atakuje po kolejne organy. Tak właśnie jest z PiSem. Kto maszerował na Belweder i palił kukłę Bolka i wysyłał go do Moskwy w 1993 roku? A kto mówił ,że znieważano prezydenta RP potwornie w latach 2005-2010? I bynajmniej nie chodziło ,że to była obraza prezesiego brata ale obraza prezydenta RP ,depozytariusza Jej Majestatu? ALE GDZIE BYLI DZIENNIKARZE BY TEMU KŁAMCY PRZYPOMNIEĆ JAK SAM USTALAŁ STANDARDY TRAKTOWANIA GŁOWY PAŃSTWA? On był pierwszy! Kto pozwalał hulać Radiu Maryja w latach 90tych? tylko dlatego ,że była to rozgłośnia kościelna? gdyby ktoś świecki otworzył rozgłośnie jawnie antysemicką,jawnie nacjonalistyczną,zniesłąwiającą Rada Etyki Mediów, KRRiT, prokuratura by się nim zajęli ale kościelnym wolno było więcej. Dwadzieścia lat to wystarczający czas by wychować człowieka - teraz Kaczyński korzysta ,,wychowanków Rydzyka" jeszcze ich podbechtując. Autor pisze o tym ,że rządy widzą naród a w dupie mają społeczeństwo. Czy to wynalazek Kaczyńskiego? Nie ,on tylko doprowadził do monstrualnych rozmiarów to co zaczął Mazowiecki a jego natępcy pracowicie kontynuowali.Oddanie w pacht Kościołowi całej sfery moralności,BEZPRAWNE wprowadzenie religii do szkół. Pan Tadeusz nie uznał za stosowne zapytać społeczeństwa czy sobie życzy indoktrynacji dzieci w PUBLICZNYCH szkołach,to on zapoczątkował tradycję ,że nic bez kościelnej pieczątki nie może się u nas odbyć. Jak zawarto konkordat? Po cichu,przez rząd pozbawiony legitymacji parlamentarnej. Ktoś to przyklepał i przemilczał. Takie traktowanie społeczeństwa zaordynowała nam proobywatelska Unia Demokratyczna/Wolności. Sami znacząco przyczynili się do odspołecznienia i tak niezbyt społecznego społeczeństwa polskiego. Brak lewicy skutecznie uniemożliwił obronę neutralności światopoglądowej państwa. SLD nigdy nie było lewicą - była to partia aparatczyków gotowych na każdy kompromis byle utrzymać się przy żłobie. Zresztą wrzaski ,,solidarnościowców" i Kościoła w stylu ,,oto następcy oprawców ksiedza Jerzego,nadal niszczą Kościół" wystarczyły. Kwaśniewski A. szedł do wyborów głosząc bezprawność konkordatu i deklarując ,że owego dokumentu nie podpisze - po czym gładko go podpisał a karierę swoją ukoronował ułaskawiając gen. Sobotkę. Czyli wyborcy tzw. lewicy także zostali wielokrotnie olani.AWS/UW rozwinęły politykę TKM,traktowania państwa jako źródła synekur,no i nocne powiesiny krzyża w Sejmie symbolem owych rządów partii o korzeniach ,,solidarnościowych" cyli proobywatelskich(?).Potem lata 2001-2005 kryzys + orgia korupcji i bezprawia rządów SLD. Tak to pracowicie zgromadzono gnój ,który zagospodarował Jarosław Kaczyński. Gnój ,który także obeni politycy Platformy w ramach różnorakich klik i koterii tworzyli,gnój ,który rzekomi lewicowcy z SLD w imię spokoju społecznego(a de facto - w i mię żłoba) tolerowali i kreowali. Prezes tylko powiedział zakompleksionym, że są solą tej ziemi, ich kompleksy powinny byc powodem do dumy,przedstawił wizję kraju na miarę ich ciasnych ,zastraszonych zmianmi umysłów,zadrość ,prymitywna potrzeba zemsty są ich moralnym uprawnieniem.Zwyczajnie odpowiedział na ludzką potrzebę afirmacji (szkoda ,że na polu tego co najniższe) w czasie gdy większość polityków uważało społeczeństwo za bandę kmiotków ,którzy są zbyt tępi by cokolwiek zrozumieć. Tymczasem Kaczyński powiedział im ,,że są pomijani bo są prawą częścią Narodu"(jego elitą?), a ON doprwadzi do tego ,że zajmą należne im miejsce.Czyż to nie przypomina programu wygłoszonego przez pewnego kaprala w monachijskiej piwiarni do ludzi upokorzonych klęską wojenna i kryzysem? (u nas niesprawiedliwą ,oszukańczą transformają)? I tak jak w tamtym wypadku polityka ma byc tylko sposobem zaspokojenia patologicznych potrzeb lidera? Dlatego taki nacisk na historie napisaną od nowa.Lustrację - ON wie ,że jako opozycjonista był zbytnią płotką by SB pochyliło się nad nim(był w trzecim sorcie do internowania w 1981 roku),życiowo wiele też nie osiągnął ,w czasie gdy inni dorabiali sie mieszkań, samochodów ,robili karierę,odchowywali dzieci on ciągle mieszkał u mamusi.By coś osiągnąc ,jak i dziś trzba iść czasem na KOMPROMIS (za komuny by naukowiec mógł wyjechać za granicę musiał kwity SB podpisać). I to nieudacznicwto życiowe on wynosi na piedestał. To trochę jak z wieloma pracownikami wspólcześnie - za bardzo sie boją walczyć o swoje prawa u pracodawcy więc dorabiają sobie ideologię ,że mają swój honor i jak dziady o podwyżkę (urlop,zaległą pensję) upominać się nie będzie.To do takich ludzi ON najlepiej trafia. W tym modelu kapitalizmu politycy nie są zaiteresowani poprawą sytuacji ekonomicznej społeczeństwa więc by uzasadnić swoją egzystencją rowijają brednie typu ,,honor" , ,,duma", ,,obchody rocznicowe" ,tworzą zagrożenia a potem dzielnie przed nimi nas bronią. W tym także prezes jest najlepszy. Wmawia ludziom jesteście biedni bo ,,oni" (i bynajmnej nie jest nim obecny model kapitalizmu)Kim sa ONI? Tu prees zmienia cele .,w zaleności od potrzeb i sytuacji ,,lobby pedalskie" , ,,liberałowie"(zwykle obyczajowi czasem gospodarczy), ,,układ"(czyli wszystko?), tajne służby (o ile poza jego kontrolą). Stworzył swój język,dokonał uzurpacji wartości, w zasadzie nie ma sposobu by go przygwoździć zawse jest odpowiedź w stylu ,,bo oni pierwsi", ,,media przekręciły" , ,,opacznie mnie zroumiano" I głównymi pomocnikami w tym oszystwie są diennikarze - zamiast powiedzieć araz zaraz ,,czy to pan nie palił kukły Wałęsy?" odpowiedź byłaby jasna ,,nie! to spontanicznie tłum za który ja nie odpowiadam"
  To nie PiS spisiał politykę - PiS jest tylo rakiem naszej polityki wyrosłym na glebie pracowicie spulchnianej i urzyźnianej przez WSZYSTKICH uczestników naszej polityki od 1989. Czy to Jarosław Kacyński brał śłub kościelny w trybie wyborczym? Nie to Donald Tusk. Gdyby nie PiS to PO by pracowicie zabiegała o kościelne fawory(robi to po cichu) W PiS robi to skuteczniej bo bezczelniej.Bezwzględnie, zawsze daje więcej czarnosukienkowej korporacji. Zwykle robi po prostu więcej i głośniej. Na populizm Platformy i SLD odpowiedział populizmem agresywniejszym,bardziej bezpardownowym,bez liczenia się z konsekwencjami i kosztami.On tylko przestał się wstydzić świństwa i pomówienia, zrozumiał ,że mozna mówić co się chce bo ,,ciemny lud" za tydzień nie będzie o tym pamiętał. Ważne by rozbudzać a potem odpowiadać na określone emocje.WAżne by mógł zrealizować swoje JA - jak pewien kapral z Monachium
 • 2011-03-31 11:16 | Slawczan

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Vera 100% to prawda ,że Tusk jest tchórzem.Ale co ma zrobić? Być agresywniejszym chamem niż Kaczyński? Prezes będzie agresywniejszy, ,,dać ludziom więcej" ,prezes obieca więcej be względu na konsekwencje dla budżetu, liberlizować nasz kraj obyczajowo, już słyszę wrzask Kaczyńskiego zwielokrotniony przez każdą ambonę w tym kraju. Durnota polityków (ich bezideowość i pospolita nieuczciwość) + najpierw konformizm a potem koniunkturalim mediów wykreowały tego potwora.
  By odkręcic dwadzieścia lat szamba trzeba dwadzieścia lat pracy
 • 2011-03-31 11:26 | grażyna

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Brawo lepiej nie można było tego ująć.
 • 2011-03-31 11:27 | Slawczan

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Kaczyński okazał się także uważnym czytelnikiem Orwella: panowanie(stworzenie) języka umożliwia kontrole nad rzeczywistością. A on wytworzył cały swój język.owe hipremonstrualne pomówienia,potężne synergie, szarże słowne, pomówiena potworne, ohydne zniewagi. To ON definiuje kiedy jest to szarża słowna a kiedy ohydne pomówienie a diennikarze pomagją mu w tym i utrwalają ten jęyk w świadomości społeczeństwa
  Drugim czynnikiem służącym jego drodze ku władzy jest reinterpretacja historii,często beczelne zafałszowanie. To Historia ma mu dać moralną legitymację do oceniania innych. Michnik - ubrudzony aferą Rywina, Kuroń - nie żyje, Geremek - nie żyje, Mazowiecki - żaden polemista(vide: polemika w sprawie tzw. doradców w 1980 roku) , Wałęsa - skopromitowany własną ignorancją;Frasyniuk,Borusewicz,Rulewski - na aucie politycznym. Nikt z obecnych pierwszoplanowych aktorów polityki mu nie powie Łżesz kanalio byłem tam widiałem i słyszałem (na wzór Frasyniuka)
 • 2011-03-31 11:40 | al

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Orwell wymyslil pojecie z obszaru nowomowy, nomen omen nazwa ta to kwakmowa
 • 2011-03-31 11:43 | Caramba

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  A ile jest tak uczciwych artykułów jak ten?
  PiS to rekordziści świata w ilości wyroków za oszczerstwa, sam prezes ma ich kilka a wiele innych wyroków na współpracowników też powinny być na jego koncie i koncie jego brata.
 • 2011-03-31 12:00 | Wnioski autora w 100% mylne

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  to nie polityka i gadanie o niej spisiało - ona zawsze tak była, PISuary wydobyły tylko na światło dzienne tę przykrą prawdę i poniekąd dobrze zrobiły.
 • 2011-03-31 12:03 | bryka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Gdyby ustawic naszych antenatów w szeregu,wybierając przypadkowo linię zstępną,i poprosic o odliczenie do dwudziestu,to ten ostatni odliczający,byłby świadkiem wydarzeń przełomu XVI I XVII wieku.Zakładając,ze mówił po polsku,ówczesną polszczyzną Paska i Kochanowskiego moglibyśmy wysłuchac jego poglądów na stan państwa i jakośc rządów.
  Tembr wypowiedzi był by b.podobny do tonu artykułu i dyskutantów.Oczywiście to nie jest pocieszenie.Wręcz przeciwnie.Tacy jesteśmy.Politycy to krew i kośc z krwi i kości naszej.Co dzień rano,patrząc w lustro,widok co raz mniej przyjemny,łudzę się nadzieją
  ,że właśnie znalazłam się w świecie alternatywnym (wg D.Deutscha).Bez skutku.Czy jest na to jakaś rada ? niestety nie ma.Musimy "nieśc swój krzyż" a KK matka nasza stara się permanentnie by nie był za lekki.
 • 2011-03-31 12:05 | max

  czy autora "spisienie" pochodzi od "spisu", "spisku" czy tez moze od "spi......nia"?

  a moze "zpisienie"?
 • 2011-03-31 12:07 | A jedynym szczerym w opisie tego 20 letniego bagna

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  jest były "politykier" Urbach, który pisze o "elitach" bez obłudy, w stylu fekalnym, czyli takim na jaki wyłącznie zasługują.
 • 2011-03-31 12:16 | Kolega królika

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Kiedy ostatnio było referendum w Polsce bo jakoś zapomniałem :)

 • 2011-03-31 12:46 | Slawczan

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  @ Bryka - może opacznie oumiem sens twojego postu ale ...nasze społeczenstwo jest bardziej ześwinione niż społeczenstwo szlacheckie w XVIw gdyż ówczesna w większości szlachta potrafiła wybrac na posłów protestantów (jakie w tedy były emocje religijne!!!) Trzeba był nedzynych rządów Zygmuntów Augusta i III oraz stu lat pracy nad społeczenstwem przez Kościół katolicki za pomocą propagandy i kolegiów jezuickich byśmy stali się stadem pomylonych warchołów. To kolegia jezuickie schlebiały szlachetczyźnie,zaszczepiały sarmatyzm i nietolerancję wraz powierchowną pobożnością.
  Obecna metoda czarnosukienkowej mafi jest identycna: kiedyś gdy Mazowiecki zafundował nam religie w szkole a jako jeszcze wtedy niepełnoletni nakazu rodiców musiałem uczestniczyć w tym spektaklu czarny politruk powiediał nam ,gdy mu oznajmiliśmy ,że nikt go do PAŃSTWOWEJ szkoły nie zaprasał,że on wie ,że z powodu tzw. komuny(on oczywiście pominął ,,tzw.") jesteśmy dla nich straceni i trzeba im wychować nowe pokolenie. Analogicznie twierdzili kontrreformatorzy - nastawili się na wymarcie pamiętających czasy tolerancji ,,starych katolików" Złotego Wieku za to zajęłi sie atruwaniem jadem młodzieży. Jakie idee wpojono jej. Powszechna zdrada podczas Potopu,wykolejenie reform ,nietolerancja i TUCZ MARTWEJ RĘKI. Dziś mamy marsze Wszechpolaków,burdy na stadionach,nihlizm więksości młodego pokolenia(tylko kasa i kariera) pełnię postaw antyspołecnych(wystarczy przejażdżka samochodem po tym kraju),fasadową religijność: K+M+B na drzwiach a za drzwiami pijany cham piorący swoją kościelnie zaślubioną żonę(zwykle równie głupią jak piorący) ,oszczędzający na wywózce śmieci przez pozbycie się ich do lasu,niedzielę cała rodzinka była w kościele ale mamusia nie pyta skąd synuś/córeczka mają nowy telefon i rozpacza gdy synuś kogoś przejedzie swoim 30 letnim BMW gdy pędzi przez teren zabudowany 100km/h . Oczywiście to przejaskrawienie ale powszechna nieuczciwość i schamienie to norma.CHYBA TAKIEGO CZŁOWIEKA UDAŁO SIĘ MOJEMU BYWSZEMU KATECHECIE I JEGO FUNFLOM WYCHOWAĆ.
 • 2011-03-31 13:24 | bryka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Sławczanie,przyznaje Ci rację.Wywiad należy przeprowadzic z odliczającym siedemnastym.
  Żyjącym w czasach tryumfującej kontrreformacji bezwzględnie zwalczającej reformację,
  której w RP praktycznie nie było.(Oświeceniu też udało się skutecznie zapobiec).
  Krzyż jest ciężki albowiem polski KK używa go dla własnych interesów,jako wehikułu napędzanego przez maluczkich przejętych wizją (nieludzką) potępienia wiecznego.Wiecej pisac nie warto.Młócenie słomy.Pozdrawiam.
 • 2011-03-31 14:10 | maksymilian

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Postawa "moralnej i patriotycznej wyższości", która usprawiedliwia wszelkie niegodziwości wcale nie jest wynalazkiem PiS- u. To zaczęło się już od samego początku po upadku PRL-u i w mniejszym lub większym stopniu charakteryzowała znaczną część tzw. "etosu" faktycznego lub uzurpowanego. A potem już coraz gorsza hałastra skutecznie rugowała przyzwoitszą część z dawniejszej opozycji.
  PiS niczego nowego nie wymyślił ani nie stworzył, on jest jedynie szczytowym osiągnięciem tego procesu, uwolnił jedynie ponure bydlę, które od zawsze tkwiło w sporej części naszego społeczeństwa.
 • 2011-03-31 15:12 | jagat

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  więcej takich jak P. H. Krzywonos by się przydało
 • 2011-03-31 15:44 | dziadek 2

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Pan Wojciech Mazowiecki autor artykułu sam został zatruty ale przez politykę PO do tego stopnia że dalej truje że wszystkiemu jest winny PiS i jego liderzy.
  Panie Wojciechu M. trochę umiaru i trzeźwości, to że pan popiera opcję PO to pana sprawa prywatna a nie musi pan jeszcze swoich prywatnych przemyśleń przelewać w Polityce.
  Musi pan wiedzieć że społeczeństwu można wszystko wmówić jak niegdyś komuniści wmawiali swemu narodowi o amerykańskich stonkach a ci co byli mądrzy i tego nie kupowali to niszczono. Ale obecnie naród już tak nie da się ogłupiać jak by pan chciał po pańskim artykule. To pan wychodzisz na głupca i oszusta, bo wszyscy wiedzą kto rozpoczął nagonkę na braci Kaczyńskich i PiS oraz dlaczego.
 • 2011-03-31 16:31 | mz

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Polską politykę trują skutecznie 4 rządzące partie. Każda na swój sposób, ale porównywalnie szkodliwie.Państwo interesuje je o tyle o ile można go złupić. Do utrzymania władzy wystarczy niewiele ponad 40 proc uprawnionych do głosowania. I tyle PO ma. Kupiła je na rynku: lewych i prawych biznesów, koneksji, stanowisk w rozdętej administracji itd. Przecież urzędnik zatrudniony z rekomendacji PO nie zagłosuje na inną opcję! Podobnie jak jego bliscy a często i przyjaciele. Nikt nie podetnie gałęzi, na której siedzi. Z podziwem obserwowałem działania w UM st. Warszawy na rzecz kampanii wyborczej p. HG-Waltz. Dlatego m.in. blisko połowa społeczeństwa dla rządzących to śmieci nie warte poważniejszego zainteresowania. Ot, wystarczy im mówić to co chcą słyszeć. Nie ma na scenie politycznej lepszych ani gorszych. Wszyscy już rządzili i wszyscy odpowiadają za kryzys gospodarczy i społeczne dno. Nepotyzm, korupcja na różnych szczeblach władzy dotyczy wszystkich. Chociaż koalicjanci PO-PSL, doprowadzili je na wyżyny. Sorry- to nie jest korupcja, tylko inwestowanie łapówek!
  Mamy do czynienia z klasycznym łupieniem państwa. I tego nikt nie zmieni- bo nikt nie ma w tym interesu! PiS czy SLD gdy dojdzie do koryta władzy- będą robiły dokładnie tak samo. Może w ramach innego PR. Cóż, taki jest urok polskiej rzeczywistości. Ale nie narzekajmy na rządzących. Są to wybrańcy narodu. Jaki naród- tacy jego wybrańcy!
 • 2011-03-31 16:38 | emerytka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Twardy konkret: w 2007 roku, przy kwitnącej gospodarce, PiS zablokował waloryzację emerytur. Rząd PO, pomimo trwającego kryzysu, corocznie emerytury waloryzuje.
  Osobiście dla mnie, nawet istotniejsza od pieniędzy, jest obłuda Jarosława Kaczyńskiego, który ciągle mówi o państwie SOLIDARNYM i trosce o najbiedniejszych. Nie cierpię fałszu i kłamstwa, więc nigdy nie zagłosuję na PiS. A czy zagłosuję na PO? Zobaczę! :)

 • 2011-03-31 16:43 | rex

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  "Jesienią 2009 r. przeżyliśmy furię w związku z aferą hazardową i podsłuchową, choć nikomu nie udowodniono naruszenia prawa".

  Przykro mi, ale w tej dyscyplinie pionierem była Platforma, która w obrzydliwy sposób zniszczyła lidera sondaży prezydenckich - Cimoszewicza. Tzw. afera Rywina też budzi wiele wątpliwości. Wprawdzie Lew R. dostał wyrok, ale na podobnej zasadzie można by codziennie skazywać za propozycje korupcyjne lub groźby karalne tysiące ludzi - wystarczyłoby ich nagrać. Michnik chciał zniszczyć lewicę i zrobił to. W dokończeniu "dzieła" pomogła mu Platforma, organizując akcję przeciwko Cimoszewiczowi.

  W ten sposób PO i GW utorowały Kaczyńskim drogę do zwycięstwa.
 • 2011-03-31 17:01 | rex

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  PiS nie jest normalną partią, przynajmniej pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego i ludzi, których wybrał sobie na najbliższych współpracowników.

  Nie jest normalnym człowiekiem ktoś, kto publicznie oświadcza, że gdyby był premierem, to nasłałby służby specjalne na ekspertów ds. lotnictwa ze "Skrzydlatej Polski", którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż on sam na temat przyczyn i przebiegu katastrofy Tupolewa, bo jeśli mają inne zdanie, to prawdopodobnie są agentami wrogich Polsce sił.
 • 2011-03-31 17:14 | the mentor

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  PO i PiS to to samo. To ten sam PO-PiS z solidarnego miotu.
 • 2011-03-31 18:22 | Adam 2222

  Dziadek 2 masz racje, agitka p.Mazowieckiego jest śmieszna w szczególności jak mówi o standardach w polityce. Dlaczego ich nie zdefiniuje? A to że całujący łapy B16, hr. Komorowski rozdziela państwo od kościoła sprawiło że zajady mi popękały


  Tusk jest cwańszy od Kaczora ale robi to samo co Kaczor tylko ciszej i używa ludzi Kaczora w sądach (np.sąd kapturowy na Lepperze i zniszczenie zdrowia Lyżwinskiemu), prokuraturze czy spec służbach

  P.S.
  Czy p. Mazowiecki zapomniał o prowokacji Tuska przeciw Cimoszewiczowi i że skazana wyrokiem sądowym za fałszowanie dokumentacji MSZ, Jarucka, pracuje nadal w MSZ ?
 • 2011-03-31 18:46 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 16:38 | emerytka

  PIS - obniżenie podatków i składki rentowej. Duża redukcja deficytu budżetowego
  PO - podniesienie podatków, wprowadzenie nowego 5% podatku. Szybkie narastanie długu i deficytu budżetowego.

  Daj mi znać za rok, jak Ci się pieniądze skończą (po wyborach - jeśli PO wygra - nastąpi główne uderzenie w obywateli), czy nadal istotniejsza dla Ciebie będzie niechęć do Jarosława niż brak pieniędzy na życie.

  pozdrawiam
 • 2011-03-31 21:02 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Nie uwzględnia,że "spisiał" się jego idol Aleksander Kwaśniewski prezydent "Oszust",który uprzednio przygotowywał korupcjogenną ustawę zasadniczą,która wykreowała partyjniacką demokrację.Sukcesem "Oszusta" było i to,że pod jego wodzą spadkobiercy wojennego komunizmu zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.Dobrą mieli szkołę w moskiewskim zakonie konkurentów do mistrzostwa w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.
 • 2011-03-31 21:13 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Z A G A D K A - C.K.Norwida

  Z wszelakich kajdan, czy? te są -
  Powrozowe, złote czy stalne?...
  - Przesiąkłymi najbardziej krwią i łzą...
  Niewidzialne!...

  Ujawniły się dzięki nawoływaniu do bojkotu Polski.
 • 2011-03-31 21:15 | emerytka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  PiS obniżył podatki? Oczywiście tym najbogatszym (to tak w ramach solidaryzmu społecznego), a emerytom tylko zabrał :(
  Tak się składa, że ja widzę przyczyny i skutki. To właśnie obniżenie podatku (bogatym) i składki rentowej przyczyniło się do szybkiego narastania deficytu budżetowego. PO wprowadziło nowy, 5% podatek? Pierwsze słyszę.
  Jeśli wytłumaczysz mi, skąd Kaczyński weźmie pieniądze, aby obniżając podatki rozdać wszystkim potrzebującym, to zagłosuję na niego!
 • 2011-03-31 21:46 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 21:15 | emerytka

  1.
  PIS zamienił stawki 20,30,40% na 19 i 32. Ponieważ podstawowa grupa podatników płaciła 20%, to teraz płaci 19%, jest więc to obniżenie podatków. Z drugiej strony PO trzyma na stałym poziomie kwotę wolną od podatku co de facto jest jego podwyżką (przy rosnących dochodach stała kwota zwolniona staje się coraz mniejszą częścią).

  2.
  5%-owy nowy podatek - tzw. "przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS" od 01.05.2011 (chyba że Komorowski nie podpisze) jest nowym podatkiem. To są pieniądze podatnika które gromadziły by się na jego koncie w OFE a po zmianie mają się gromadzić w komputerze ZUS. PO obiecuje, że te pieniądze obywatel odzyska w postaci wyższej emerytury z ZUS. Trzeba być bardzo naiwnym i mieć krótką pamięć, by w tę obietnicę wierzyć, ci co mieli książeczki mieszkaniowe, samochodowe, polisy posagowe itd. wiedzą, jak państwo wywiązuje się ze swoich obietnic. Tych pieniędzy ludzie więcej nie zobaczą, więc jest to w istocie nowy podatek. Komputer w ZUS jest pojemny, można tam dużo wpisać ...

  3.
  Jeśli chcesz wiedzieć, skąd Kaczyński weźmie pieniądze, to spytaj jego. W każdym razie budżet to bilans dwu stron - dochody i wydatki. PO wydatków nie zmniejsza, więc dług rośnie. Może Kaczyński będzie miał odwagę radykalnie zmniejszyć wydatki budżetu, by nie powiększać długu ? Dotychczasowa historia pokazuje, że czego jak czego ale odwagi mu nie brakuje, czego chyba o Tusku powiedzieć się nie da (i to nie jest tylko moje zdanie jak się czyta wypowiedzi chyba wszystkich liczących się polskich ekonomistów od Balcerowicza poprzez Sadowskiego, Gwiazdowskiego, Gomółkę, Rybińskiego ...)

  Rozumiem, że emeryci na razie są pod ochroną, bo w październiku wybory, z punktu widzenia PO lepiej dbać o emerytów bo to w 100% wyborcy niż o młodzież, bo młodzież w dużej części 23.10 głosować nie może. Ale po 23.10, jeśli wygra PO, nie będzie już tak przyjemnie - najłatwiej będzie zabrać emerytom, bo na ulice nie wyjdą jak górnicy. Przykro mi tak straszyć, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że politycy (nie tylko z PO) traktują te kwestie instrumentalnie.

  pozdrawiam
 • 2011-03-31 22:00 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 15:44 | dziadek 2

  Działają dwa czynniki - czas do wyborów i szanse PIS. Im mniej czasu zostało i im większe szanse ma na sukces PIS, tym bardziej histeryczne będą wypociny platformerów. A jak do wyborów zostaną tygodnie a sondaże będą dawać duże notowania PIS-owi, to ze strony PO, "POlityki", "Gazety Wybiórczej" itd. nie będzie żadnych oporów w niszczeniu PIS, wszelkie chwyty będą akceptowane. A należy sobie uzmysłowić, że kampania wyborcza PO trwa w najlepsze zaś PIS swojej jeszcze nie zaczął. Myślę, że kampania PIS będzie skuteczna - jak dla mnie to wystarczy przypominać obietnice Tuska z expose, nic nie trzeba komentować. Codziennie po Wiadomościach - jedna obietnica z 2007 roku. I tyle.

  Swoją drogą, to nie przypominam sobie żadnej ekipy po 1989 r., która by tak się minęła w działaniach ze swoimi obietnicami jak PO.

  pozdrawiam
 • 2011-03-31 22:02 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 18:22 | Adam 2222

  myślę, że nie zapomniał, ale "Kali ukraść krowy".

  pozdrawiam
 • 2011-03-31 23:03 | Prudent

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Jak zwykle TKW kręcisz
  PiS tak obniżył podatki jak zbudował autostrady i budował mieszkania

  Przypomnę Ci tylko gdy masz kłopoty z pamięcią, że niższe stawki PIT wprowadził rząd PO w 2009 (dwa lata po odejściu PIS)

  Takiego demagoga jak ty to nie ma na całym forum
 • 2011-03-31 23:06 | Prudent

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Kłamstwo
  Za czasów PIS nie obniżano podatków
  Za czasów PiS wszystko planowano

  ale usłużny tkw Wam tego nie napisze
 • 2011-04-01 00:10 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-03-31 23:03 | Prudent

  Zanim się kogoś zaatakuje, warto sprawdzić, bo faktycznie niektórzy mają kłopoty z pamięcią. Żyjemy w dobie internetu, więc nie jest to trudne.

  Zmiana w ustawie PIT została wprowadzona przez PIS z mocą obowiązywania od 1.01.2009.
 • 2011-04-01 01:07 | Radek

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  A 3 mln mieszkań PIS-u sobie przypominasz? Tego łgarza nikt nie pobije. Inna sprawa, że ten megaloman nie potrafi tak podstawowych rzeczy jak otwarcie konta w banku, obsługa komputera, czy prowadzenie auta, a twierdził, że potrafi poprowadzić duży kraj europejski ku świetlanej przyszłości. Długo nam się te jego rządy będą odbijały czkawką, oj długo...
 • 2011-04-01 01:08 | jerzy.n19

  Świetne, znakomite!

  Wręcz wspaniałe uzasadnienie sądów!
  Wystarczy wspomnieć o tych... No... (aż boję się słowa użyć) wyznawcach religii przedchrystusowej i dalej już wszystko jest zrozumiałe samo przez się.
  Chcąc mieć jak najszersze wpływy, najskuteczniej jest grać na ludzkich fobiach.
  I jak to doskonale zdaje egzamin!
  Zaprzaństwu, zdradzie, wszystkim obcym nasze gromkie NIE!
  A kto zdradzał i kogo oraz czego, lub o co się zapierał, to MY NARODOWI wskażemy.
  Czy w was już nie ma odrobiny poczucia zwykłej, ludzkiej przyzwoitości?
  Jarosław Kaczyński tymi środkami (i wami) się posługuje. Nie wierzę, że dla celu innego niż władza, a jeśli już jej sięgnąć się nie da, to chociaż jak nadotkliwsza zemsta.
  Na kim?

  Krótki słownik:
  1. MY pisane wielkimi literami (jedynie słuszna zasada ortograficzna).
  2. NARÓD także samo. Przy czym, kto do NARODU należy, to też MY powiemy.
 • 2011-04-01 01:19 | Radek

  @Jaf

  >>w Polsce nie było i nie ma fachowców od rządzenia. Jak ujął to Paweł Kukiz: „jest parę PZPR-ów”...

  To może Jaf, zamiast się męczyć z tą idiotyczną demokracją, TY razem z panem Kukizem utworzycie to cudowne "konsorcjum" i weźmiecie się za rządzenie Polską? Tacy jesteście bystrzy i światli - dacie radę! A jak nie dacie, to przecież na pewno znajdziecie winnych.
 • 2011-04-01 01:45 | rotuA

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Co zawdzięczamy Kaczyńskiemu?
  1. Kaza Marcinkiewicza zrobił premierem. Potem powiedział, że to był błąd.
  2. Andrzeja Leppera zrobił wicepremierem. Potem powiedział, że to był błąd.
  3. Romana Giertycha zrobił wicepremierem. Teraz targają się po sądach. Błąd?
  To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie chodziło o naszą ojczyznę. Jak pomyślę, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat dzieci będą się uczyć w szkole o wicepremierze Lepperze i premierze Marcinkiewiczu to płakać się chce. A tego nikt nie wymaże, to pozostanie w naszej historii na zawsze! Szaleniec zrobił z Polski jakąś groteskową karykaturę państwa, skompromitował nie siebie lecz Polskę, i zamiast spalić się ze wstydu, a co najmniej gdzieś zaszyć i nie pokazywać publicznie, nadal wyciąga łapy po władzę. Wprost niepojęta pycha i próżność.
 • 2011-04-01 08:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Jest sprawą jasną,że biblijny JHWH objawił żydom rasistowskie prawo,na którym też bazuje syjonizm.
  Dlatego też racjonalna krytyka syjonizmu jest interpretowana jako "antysyjonizm",co jest nadużyciem w świetle tego,że ludy semickojęzyczne to jest i żydzi i arabowie są ze sobą w otwartym i do tego jeszcze krwawym konflikcie.
 • 2011-04-01 08:41 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Administrator mnie wczoraj zresetował, ale ja się nie obrażam. Może mój wpis był zbyt ostry?
  Powtarzam go inaczej.
  Wieńce, kwiaty, znicze, krzyże, fotografie, transparenty i inne akcesoria pozostawione przez uczestników manifestacji 10 kwietnia br. przed pałacem namiestnikowskim powinny być usunięte przez służby porządkowe na koszt zgłaszających manifestacje. Dlaczego warszawiacy mają opłacać z swoich podatków przywracanie porządku na chodniku i jezdni Krakowskiego Przedmieścia ? Na cmentarzach opłacając miejsce pochówku naszych najbliższych partycypujemy w tej kwocie w utrzymaniu porządku tej nekropolii. Czy ktoś pytał się warszawiaków, czy chodnik i ulica w pobliżu pałacu namiestnikowskiego mogą być niedostępne dla samochodów i pieszych ?
 • 2011-04-01 09:34 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Sorry. Nikt mnie nie zresetował. Tyle wpisów w temacie: "Jak PiS zatruł całą polską politykę", że trudno się odnaleźć.
 • 2011-04-01 09:43 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-04-01 08:41 | psr18gh

  bardzo ciekawy wpis pokazujący, jak niechęć do kogoś odbiera rozsądek.

  1. Za służby porządkowe płacimy w podatkach. Te służby wykonują wiele czynności za które nikt nie domaga się extra opłat. Gdy Tusk albo Komorowski złożą wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza to też zażądasz, by zapłacili za usunięcie ich jak już uschną ? Należy odróżniać zwykłe śmiecenie od prawa do wyrażania swoich poglądów i uczuć.

  2. kwiaty i znicze ustawiane są spontanicznie przy wielu okazjach, najczęściej po katastrofach. Były np. pod ambasadą Rosji po zamachu na lotnisku i jakoś wtedy nie żądałeś, by kosztami sprzątania obciążyć tych, co te kwiaty i znicze tam składali. Były też po 11.09.2001 pod ambasadą USA - i też nikt nie żądał, by składający je zapłacili za sprzątanie.

  Kali ukraść i Kalemu ukraść. Obiektywizm to szuka.

  pozdrawiam
 • 2011-04-01 10:01 | Szechter

  W imieniu wiernych czytelników POLITYKI chciałbym serdecznie podziękować za ten wspaniały tekst.

  W związku z kolejnymi bezczelnymi atakami opozycji pisowskiej na demokratycznie wybrany rząd - atakami które próbują odwrócić uwagę społeczeństwa od rzeczy faktycznie istotnych dla kraju jak sytuacja wewnątrz PiS czy ostatnie skandaliczne wypowiedzi Kaczyńskiego - każdy dziennikarz, wzorem Pana Mazowieckiego powinien stać się żołnierzem wojny ideologicznej. Niech każdy artykuł, każda wypowiedź w TV, każdy felieton będzie pociskiem wystrzelonym w opozycję. Nie dajmy się zwieść spisiałej opozycji rzekomym "długiem publicznym", rzekomym "brakiem dróg", rzekomym "skokiem na emerytury" czy rzekomymi "aferami hazardowymi". W rzeczywistości to opozycja a w szczególności PiS odpowiada za całość zła w dzisiejszej polityce a także za stan gospodarki. Ślepym jest ten kto tego nie dostrzega. Dziennikarze - wszystkie ręce na pokład wzorem Pana Mazowieckiego!!! Nie będzie bydło dyktowało rządowi jak rządzić!!
 • 2011-04-01 10:02 | Szechter

  W imieniu wiernych czytelników POLITYKI chciałbym serdecznie podziękować za ten wspaniały tekst.

  W związku z kolejnymi bezczelnymi atakami opozycji pisowskiej na demokratycznie wybrany rząd - atakami które próbują odwrócić uwagę społeczeństwa od rzeczy faktycznie istotnych dla kraju jak sytuacja wewnątrz PiS czy ostatnie skandaliczne wypowiedzi Kaczyńskiego - każdy dziennikarz, wzorem Pana Mazowieckiego powinien stać się żołnierzem wojny ideologicznej. Niech każdy artykuł, każda wypowiedź w TV, każdy felieton będzie pociskiem wystrzelonym w opozycję. Nie dajmy się zwieść spisiałej opozycji rzekomym "długiem publicznym", rzekomym "brakiem dróg", rzekomym "skokiem na emerytury" czy rzekomymi "aferami hazardowymi". W rzeczywistości to opozycja a w szczególności PiS odpowiada za całość zła w dzisiejszej polityce a także za stan gospodarki. Ślepym jest ten kto tego nie dostrzega. Dziennikarze - wszystkie ręce na pokład wzorem Pana Mazowieckiego!!! Nie będzie bydło dyktowało rządowi jak rządzić!!
 • 2011-04-01 10:09 | Szechter

  Ten rząd to mistrzowie ściemy i nawijania makaronu na uszy.

  Wystarczy przypomnieć "ofensywę legislacyjną", naprawdę można się ubawić:

  tvn24 z 10.09. 2007:
  "- To będzie rewolucja październikowa – zapowiada
  rząd.Dyktatury proletariatu w planach nie ma, za to w Sejmie szykuje
  się maraton legislacyjny. Rząd planuje uchwalić w miesiąc aż
  120 ustaw, by było się czym pochwalić na pierwszą rocznicę
  urzędowania – pisze "Dziennik". "

  gazeta wyborcza z 10.09.2008 :
  "Sejm zostanie zalany ponad setką projektów ustaw - mówi Michał Boni, minister i szef
  doradców"

  money.pl , październik 2009 :
  ".........- Dzisiaj rusza ofensywa ustawodawcza rządu -
  oświadczył podczas konferencji prasowej Donald Tusk. - wiele
  osób już zdążyło nazwać ją ofensywą październikową - dodał
  premier. Do Sejmu jesienią ma trafić 140 projektów ustaw.
  - Jak dotąd rządzący nie mieli odwagi na przeprowadzenie
  gruntownych reform - podkreślił Tusk. - Proponujemy uczciwą,
  solidną rewolucję - dodał. W ocenie Tuska, dzięki
  zaproponowanym zmianom, zaoszczędzone zostaną pieniądze polskich obywateli. Jak
  zapowiedział Tusk, rząd skoncentruje się na ułatwianiu
  życia Polaków......."

  www.platforma.org, sierpień 2010 :
  Graś zapowiada jesienną ofensywę legislacyjną: "Szykujemy się do
  ofensywy jesiennej, ona się rozpocznie od września. Od końca
  września parlament naprawdę będzie miał nad czym pracować".
  Oprócz ustaw zdrowotnych do Sejmu mają trafić m.in. projekty
  dotyczące reformy finansów publicznych, a także żłobków i
  przedszkoli.

  Radio Zet, Wprost , luty 2011:
  "Premier odwołał legislacyjna ofensywę. Donald Tusk chce
  okroić plan pracy rządu na 2011 rok . Dokument pierwotnie
  zawierał spis ponad stu ustaw. Po zmianach lista ma się skurczyć
  do 20-30 pozycji.
  Decyzję Tusk miał ogłosić na przedostatnim posiedzeniu rządu. Do
  wyborów zostało już tylko kilkanaście posiedzeń Sejmu. Premier
  mówił, że nie ma sensu wysyłać do parlamentu ustaw, których
  posłowie i tak nie zdążą uchwalić".
 • 2011-04-01 10:20 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  tkw,
  10 kwietnia ubiegłego roku i przez tamte kolejne dni Polacy spontanicznie demonstrowali przed pałacem namiestnikowskim swój ból po tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Nikt wtedy nie rejestrował demonstracji, nikt wtedy nie oczekiwał, że uczestnicy tych wydarzeń posprzątają po sobie. To chyba jest oczywiste (aż taki tępy to nie jestem). Rok później to już tylko demonstracja polityczna. Tak powiedział pan Jarosław Kaczyński strofując Adama Małysza. Jeżeli ktoś organizuje demonstrację polityczną, to dlaczego inni mają partycypować w jej kosztach?
 • 2011-04-01 11:14 | Nina

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Szechter, ale co chcesz udowodnić tą śmieszną wyliczanką? Swoją niewiedzą?
  Zamiast się kompromitować mogłeś sprawdzić ogólnodostępne dane:
  W tej kadencji sejmu przyjęto już rekordowe 793 ustawy. Twoim zdaniem to za mało, czy za dużo, bo już się pogubiłam :)
  Tylko raz, w IV kadencji przyjęto więcej ustaw, i to dlatego, że przed akcesją dostosowywano polskie prawo do unijnego - więc chodziło o kosmetyczne zmiany. Poza tym obecna kadencja jeszcze trwa.
 • 2011-04-01 11:19 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-04-01 10:20 | psr18gh

  Jeżeli ktoś organizuje mecz piłkarski, to dlaczego inni mają partycypować w jego kosztach ? Wszak Policja kieruje tam spore siły ... Ja na mecze nie chodzę a za to płacę.

  Problem nie jest taki prosty, granica pomiędzy prawem do wyrażania swoich poglądów i uczuć a zwykłym zadymiarstwem i śmieceniem jest trudna do pokazania. Z czego ma wynikać, że tylko raz wolno było wyrazić swoje uczucia ? Katyń będzie uświęcony za kilka dni który już raz ? Nie czcimy co rok 1.09 ? W mediach nie ma co rok wspomnień Sierpnia ? JP II zmarł kilka lat temu - nie wspominamy tego co rok ? Ile lat wspominamy Konstytucję 3-go maja (nawet jest to dzień wolny od pracy) ?
  Dlatego napisałem, że niechęć do PIS odebrała Ci w tym przypadku obiektywizm.

  A problemu by nie było gdyby wreszcie stanął godny pomnik. Wtedy - jak sądzę - wyrażanie tych uczuć tam by się skupiło. Moim zdaniem zresztą - pomnika nie ma m. in. właśnie po to, by prowokować takie manifestacje.

  pozdrawiam
 • 2011-04-01 11:33 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  A co przeszkadza uczestnikom demonstracji 10 kwietnia br. przed pałacem namiestnikowskim, aby swoje niezadowolenie, ból i co tam jeszcze uzewnętrznili na Powązkach ? Ci sami dziennikarze, te same telewizje byliby także tam. Odbiór społeczny byłby wtedy jednoznacznie pozytywny. Naprawdę, trzeba chcieć zrobić sobie sepuku, aby odrzucać możliwość dobrego odbioru społecznego rocznicy smoleńskiej zorganizowanej na Powązkach. Dlaczego zwolennicy demonstracji na Krakowskim Przedmieściu nie chcą zrozumieć, że inaczej myślący chcą korzystać tam wtedy z chodnika, czy jezdni jako piesi, czy kierowcy.
 • 2011-04-01 11:47 | Czerwony Kapturek

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Świetny artykuł, taki "na przebudzenie" - chociaż trochę dołujący.
  Słuchajcie! - zignorujmy (czytaj: "olejmy...") tkw!
 • 2011-04-01 11:57 | marekkopala

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Pani Minister Finansow po przeczytaniu mojej ksiazki WSPANIALY POLSKI NARODZIE OBUDZ SIE, niesmialo razem z Kaczynskim mowila o wprowadzeniu podatku 55% Nie wprowadzono. Premier Anglii Margaret Tacher wprowadzila podatek 80% i wyciagnela Anglie z zapasci. Zespot The Beatles aby nie placic podatku wyniosl sie do USA. Zespol de Roling Stones zostal w Anglii inwestujac pieniadze w posiadlosci i podatku nie placil. U nas poznoszono zwolnienia podatkowe, obnizono podatki, wiec poco zarabiajacy duze pieniadze maja sie pchac w inwestycje, jak pozostwione im 68% kwoty do opodatkowania sluzy ich zabawie a nie rozwojowi firmy. Glosno by sie krzyczalo gdyby polski rzad wprowadzil podatek 80%. Bo ludziom nie chce sie inwestowac, budowac, rozwijac tylko sie wyposazac w luksusowe samochody, sprzety. Ale taki podatek zmusilby do inwestowania pieniedzy w inwestycje, rozwoje, przez co wzroslaby produkcja, zatrudnienie. Ale poco tak robic kiedy lepiej sie bawic. A zachod nam caly czas ucieka z mechanizacja, komputeryzacja firm. Marek Kopala
  Tusk chcial wprowadzic podatek liniowy 20,40,60%. Podatku nie wprowadzil tylko zmniejszyl i zwiekszyl VAT i pozabieral zwolnienia. To jest durnota. Marek Kopala
 • 2011-04-01 12:18 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-04-01 11:33 | psr18gh

  "Dlaczego zwolennicy demonstracji na Krakowskim Przedmieściu nie chcą zrozumieć, że inaczej myślący chcą korzystać tam wtedy z chodnika, czy jezdni jako piesi, czy kierowcy."

  TKW: ulice zamyka się często i z bardzo różnych powodów - np. ktoś kręci film. W Warszawie odbywają się pochody gejów i lesbijek, przyjeżdżają zagraniczni goście - jakoś w tych przypadkach nie protestujesz, że ulica zostaje zamknięta.

  Napisałem Ci poprzednio - ci co chcą demonstrować mają takie same prawa, jak Ty i ja. Skoro Ty możesz wystąpić o zamkniecie ulicy bo chcesz tam zorganizować koncert, to czemu innym odmawiasz analogicznego prawa ? Nowy Świat co jakiś czas jest zamykany dla ruchu kołowego - jako rowerzysta mogę mieć pretensje, czemu wzbrania mi się przejazdu tą ulicą, co mnie obchodzi, że ktoś akurat ma ochotę iść po jezdni a nie po chodniku ? Jezdnia jest dla pojazdów a nie dla pieszych.

  Jakim prawem restauracja wystawia na chodnik stoliki i utrudnia przejście ? Przecież chodnik to nie ich nieruchomość.

  Brak obiektywizmu.
 • 2011-04-01 12:33 | azet

  Re:Na drogę :

  Daremne żale - próżny trud,
  Bezsilne złorzeczenia!
  Przeżytych kształtów żaden cud
  Nie wróci do istnienia.

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,
  Znikomych mar szeregu -
  Nie zdoła ogień ani miecz
  Powstrzymać myśli w biegu.

  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe...
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę.

  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą -
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą.
  Adam Asnyk

 • 2011-04-01 12:37 | psr18gh

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  tkw,
  PiS ma najwięcej prawdy, ale chce realizować szczytne idee barbarzyńskimi środkami. Dlaczego pan Jarosław Kaczyński zraża sobie w głupi sposób ludzi ? Przecież uzyskałby nieporównywalnie lepszy efekt dążąc do realizacji celów w sposób który nie zrażał by ludzi. To głupie rozumowanie: "kto nie z nami jest przeciwko nam". Upieram się przy rozumowaniu, że gdyby rocznicową demonstrację smoleńską PiS zorganizował na Powązkach, to zyskał by sympatię w oczach wielu jego dotychczasowych przeciwników. PiS postępuje jak dziecko, które na złość mamie chce odmrozić sobie uszy. Tylko w rzeczywistości samo sobie robi krzywdę.
 • 2011-04-01 13:01 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-04-01 12:37 | psr18gh

  "Dlaczego pan Jarosław Kaczyński zraża sobie w głupi sposób ludzi ?"
  TKW: w przeciwieństwie do Ciebie ja uznaję jego prawo do decydowania, jaką formę chce zastosować. W przeciwieństwie do Ciebie nie uważam go za idiotę, który robi coś wbrew interesowi swojemu czy swojej partii. To on jest szefem PIS i wybór metod należy do niego. To jest jedna z tych rzeczy, która mnie złości - wrogowie polityczni PIS chcą decydować, jak PIS ma prowadzić swoją politykę ! Przecież to jest chore. A jakimś potwierdzeniem słuszności decyzji Jarosława są rosnące notowania PIS - oczywiście nie da się wykluczyć, że przy innej taktyce notowania nie rosłyby jeszcze szybciej, ale to już są rozważania akademickie.

  Kaczyński to naprawdę inteligentny facet. Można się z nim zgadzać albo nie, ale traktować go jak idiotę to błąd. Chyba jest dla Ciebie jasne, że nigdy nie uzyska poparcia 100%, zawsze będą niezadowoleni ? Ja staram się zachować chłód oceny - mam uznanie dla partii, która nie rozpada się mimo tylu ciosów i zmasowanej nagonki medialnej. Nadal jest to partia nr 2 w Polsce (a może nawet nr 1 - przekonamy się 23.10) - na SLD takiej nagonki nie ma, w porównaniu z PIS mają komfortowe warunki a mimo to SLD nie potrafi ich prześcignąć - to nie jest potwierdzenie siły PIS ?

  Masz swoje zdanie o sposobie obchodzenia rocznicy ? Bardzo dobrze, miej je sobie, to Twoje prawo ale dlaczego odmawiasz go innym ? W czym Jarosław jest gorszy od Ciebie ?

  pozdrawiam
 • 2011-04-01 14:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Przepraszam nie chodzi o "antysyjonizm" lecz o nadużywane pojęcie "antysemityzm" czym ogranicza się racjonalną krytykę syjonizmu.
 • 2011-04-01 19:16 | człap

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Za autorem - "rząd ulega lobbingowi – pewnie dlatego premier unika kontaktów z przedsiębiorcami, nie zabiera nawet ich delegacji w podróże zagraniczne, co jest w świecie standardem". - Może to i lepiej, bo juz prezydent zabrał delegacje do Smoleńska. A swoją drogą tekst na poziomie gimnazjalistek, wyedukowanych na prasie kolorowej. Nie tylko PiS zatruwa polską politykę, takie banialuki, jakie wypisuje Mazowieck jr. również!
 • 2011-04-01 20:58 | wladeczek

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  ja to wogole nie wiem o co sie tu rozchodzi po co p i s ac o takim pisie ,ja wiem ze najlepsza to jest p o . i koniec dyskusji oni autostrady buduja , rowy kopia przy drogach ( zwlaszcza na mazurach )bo to niby na wode , a tak naprawde jak sie kto rozwali to odrazu mozna go zakopac bo juz w dole lezy ,no i co tam jeszcze p o ,wymyslilo a ha zielona wyspe na mapie jewropy,taka irlandie ,tak dobrze zarlo no i zdechlo ,ale to wszystko wina tego kaczynskiego z pis-u bo on zawsze miesza ,a chlopaki z p o to kochaja ojczyzne .
 • 2011-04-01 22:35 | Anastazja

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Panie Redaktorze brakuje mi Pana w Superstacji.
 • 2011-04-02 06:09 | W. Rogalski

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Co za bzdury! Dawno, bardzo dawno tu nie zaglądałem. I zapewne znowu zapomnę o "Polityce". Rysują się tu dwie zasadnicze postawy. Jedni to zapatrzeni ślepo w PO, drudzy to niepoprawni optymiści. Ci drudzy są trochę niwnymi idealistami. Ale cóż im pozostało? Autor tekstu z tezą zajmuje stanowisko radykalnego pożeracza PiSu ale i PO obrywa tak by sprawiać wrażenie pewnej równowagi. Gdyby to wszystko co zarzuca partii PiS i JK było prawdą to tekst byłby może do zaakceptowania. Problem w tym że tekst jest stekiem poprzekręcanych i naciąganych faktów i argumentów. Nie chce mi się tak zdanie po zdaniu zbijać tych bzdur. Tak drogi autorze - popełniłeś zapewne nie pierwszy i nie ostatni stek bzdur, które mają uzasadnić że Tusk i jego kompani są niby tą lepszą alternatywą dla PiS? Od pewnego czsu mieszkam w jednym z państw dawniejszego zgniłego zachodu. Wracam do Polski w początkach września. Będę głosował. Z oddali widzę kto ma rację i dokąd to wszystko zmierza. Wiem też że w ostatnich wyborach popełniłem błąd. Głosowałem na PO. Drugi raz błędu nie popełnię. Wiele się nauczyłem w nowym dla mnie kraju, na temat tego kto i dlaczego jest więcej wart w polityce. Mam wielką ochotę skorzystać z tej wiedzy. I już wiem że pokretne wywody Autora na nic się zdadzą bo są zwykłymi: kłamstwem, manipulacją i chamstwem dziennikarskim.
 • 2011-04-02 06:31 | W. Rogalski

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Nic a nic nie rozumiesz młody człowieku. Dziwne że nie znasz historii Polski! Gdybyś choć trochę czasu spęził na czytaniu lektur na temat historii wiedziałbyś dlaczego jesteś tym kim jesteś. Bo w istocie piszesz także a może przedewszystkim o sobie. I jeśliby chcieć przyłożyć miarę do tego Twojego "autoportretu" to widać jak na dłoni iż wychowano Ciebie na homo sovieticusa pirwszej klasy. Czyli człowieka nieznającego swojej historii, swojej tożsamości, o słabym lub żadnym rozpoznaniu świata oataczającego. Jesteś bardziej produktem medialnej ściemy niż klerykalnego kaznodzieji ze szkoły. Jesteś dzięki temu doskonałym "mięsem" wyborczym które nie tylko nie potrafi samodzielnie i krytycznie myśleć i wyciągać wnioski, ale nie jesteś nawet zdolny do rozpoznania tego problemu, co stanowi o komletnym odcięciu od rzeczywistości. Jedynym ratunkiem może być wstrząs, jaki czasami zmienia człowieka. Jesteś lemingiem i tylko sytuacja totalnego załamania Twojego świata ułudy w jakiej żyjesz może Ciebie z tego wyzwolić. Szkoda mi Ciebie.
 • 2011-04-02 08:05 | Blizbor

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Ze co??? Ze Kaczyński obiecuje??? A gdzie te pelne szuflady ustaw, obietnicie wypisnae w punktach co to PO i Tusk nie zrobią, gdzie ta Zielona Wyspa toż kryzys nas podobon nie dotknał??
 • 2011-04-02 08:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Sekwencja zdazeń :
  1.Konsekwencje walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.
  2.Wpływ wiernopoddaństwa zakonowi moskiewskiemu.
  3.Spacyfikowanie ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ i zmuszenie do dalszego jego organizowania się na zasadzie tajnego państwa.
  4.Traktat okrągłostołowy jako podstawa do przeniesienia braku praworządności w rzeczywistość po transformacji systemowej.
  5.Korupcjogenna ustawa zasadnicza,która wykreowała partyjniacką demokrację.
  6.Konkurencja o względy przy wasalnej polityce wobec kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
  7.Zbrodnicze braterstwo broni z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne dla realizacji ukrytych celów (Irak).

  Ta sekwencja zdarzeń ma swój finał w braku GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU.
  W polityce historycznej mamy do czynienia z odchodzeniem od korzeni chrześcijaństwa,którą stanowi antyczna kultura grecka.Bazą dla urzędowo zalegalizowanego antypolonizmu stało się konsekwentne nadużywanie pojęcia antysemityzmu.
  Straszącemu PiS-em Wojciechowi Mazowieckiemu pewnie się marzy wiodąca siła wynikająca z kultury "róbta co chceta" ze wzrostem przestępczości,a nie zdrowe konkurencyjne myślenie dające możliwość wyboru.Tego wyboru można dokonać jak konkurują ze sobą partie,których mądrość frakcji pozwala na przygotowanie programu w całym kompleksie nurtujących problemów.
  Punktem wyjścia jest schemat obiegu pieniądza pokazujący patologiczne strumienie wyniszczające gospodarkę i życie społeczne.
 • 2011-04-02 10:14 | stelka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  A kto to jest ten normalny wyborca? Czy PiS popieraja "normalni" wyborcy? Czy ktos, kto w dzisiejszym swiecie nie ma konta w banku, chodzi do kosciola ale jest zabobonny, wierzy nadal w komunistyczna ekonomie i silne panstwo, silnego wodza, nie rozumie co to jest demokracja i prawa mniejszosci, co to sa tzw. standardy, slucha radia maryja, jest antysemita i homofobem, ukrytym czerwonym - to jest normalny czlowiek, obywatel i wyborca w kraju europejskim? Nie. A to sa wyborcy PiS-u - wiec trudno uznac te partie za normalna partie. To NIE JEST normalna partia, ma lewicowe poglady ekonomiczne, totalitarne podejscie do roli panstwa, prezydenta, jest ciemno-katolicka, antyliberalna a wiec antywolnosciowa - toz to partia przypominajaca partie nazistowskie sprzed wojny. To jest partia czerwono-brunatna. Do tego jej przywodca ciagle klamie, przeinacza fakty, ma zafalszowany zyciorys - ma wyznawcow a nie wyborcow.
 • 2011-04-02 10:18 | stelka

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do adama 2222 Premier Tusk nie jest cwany, jest inteligentny. Spryt i cwaniactwo to to sa "uboczne produkty inteligencji" (Slownik jez. polskiego).
  Kaczynski jest jedynie cwany a inteligencji mu brak i tu ma kompleksy. Jego wyznawcy takze.
 • 2011-04-02 21:15 | Joanna Kopytowska

  trucizna utrudnia życie , niszczy relacje narodowe i miedzynarodowe

  Sprowadzanie życia społecznego li tylko do sfery materialnej jest chorą utopią a zresztą gospodarka kręci się najlepiej tam gdzie ludzie sobie ufają i lubią ze sobą przebywać , exhodus młodych Polaków najczęściej napędzany nędzą i brakiem możliwości wyjścia z niej / za 1000 zł nikt rodziny nie utrzyma ani nie dostanie kredytu / wynika również z powodu odrażajacej atmosfery społecznej, myślę że tych którzy uciekli przed widmem pisu u władzy i nawet ich obecności w parlamencie czy w mediach można liczyć już na setki tysięcy ZŁA ATMOSFERA SPOŁECZNA KOSZTUJE WYMIERNE PIENIĄDZE i wyraża się między innymi w zwiększonej emigracji , zaniechaniach inwestycyjnych zagranicznych biznesmenów ,niechęc zagranicznych studentów do studiowania na naszych uczelniach i odrazę naurowców do wsółpracy nie mówiąc już o turystach znichęconych do przyjazdu tutaj .Myślę że kosztów społecznych obecnosci pisu w życiu publicznym jest tak wiele / zła opinia o Polsce za granicą , obawa Rosjan przed prowadzeniem tu interesów etc.... / że ja nie zawahałabym się ani chwili przed jego sejmową delegalizacją , koszty zaniechania narastają tu lawinowo
 • 2011-04-02 23:16 | lukald

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Bardzo fajny tekst i w pełni zgadzam się z ostatnim stwierdzeniem autora, że taktyka pis skierowana jest na zniechęcenie ludzi do polityki, a dalej do uczestnictwa w wyborach. Nie od dziś wiadomo, że cokolwiek się będzie działo pseudochrześcijanie poinstruowani przez proboszcza pójdą zagłosować i w tym należy upatrywać jedynej szansy dla Jarosława przy małej frekwencji.

  Tylko pytanie jak wielki udział mają w tym wszystkim media.
  Najlepiej oddaje całą sytuację to co wydarzyło się w Polsce po opublikowaniu raportu MAK. Mimo, że racjonalnie należałoby się zgodzić z faktami przedstawionymi przez Rosjan to nasze media stworzyły histerię jakby nas oszukano, zdradzono itd.
  Generał Błasik był na służbie pijany i jak się okazuje był nieodpowiedzialnym dowódcą hołdującym łamaniu przepisów. I co? I nikt nie może w Polsce tego jednoznacznie powiedzieć, ponieważ media, w imię obrony godności oficera, za chwilę go zniszczą.

  Zresztą o czym tu mówić jak na przykładzie TVP czy Rzeczpospolitej widać, że cena godności dziennikarskiej postawiona jest niezwykle nisko i ogromną część polskich dziennikarzy po prostu można kupić.

  Politycy o tym wszystkim wiedzą, i pisząc swoje wypowiedzi wkalkulowują w nie media. I stąd mieliśmy taką, a nie inną reakcję PO np. na raport MAK.

  Ps. nie mam nic przeciwko subiektywnym mediom pod warunkiem, że z góry określają swoją tożsamość.
  Nie znoszę mediów w stylu Rzeczpospolitej chcącej uchodzić za obiektywną gazetę podczas, gdy ich dziennikarze są nierzetelni i skrajnie prawicowi.
  Może wreszcie czas przestać podawać takim osobnikom rękę i zapraszać ich do programów telewizyjnych i tym samym pokazać społeczeństwu kim oni są.
 • 2011-04-03 01:51 | camel

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Daj spokój, te znicze tam są przeciwko PO. Oni sobie tam, na zewnątrz kłamią co do motywów. My tutaj nie musimy, prawda? Kaczyński próbuje po trupie brata wjechać do pałacu. Zgodnie z zasadą 'qui bono' wychodzi, że mgłę wyprodukował PIS.
 • 2011-04-03 13:59 | stary wilk

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Premier Donald Tusk już od trzech lat zajmuje stanowiosko, z którego spadł Jarosław Kaczyński. Jest wuięc tam, gdzie był prezes i nie robi dokładnie tego samego, ale zupełnie inaczej. Pomyśl i doceń to Adasiu.
 • 2011-04-03 14:05 | stary wilk

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Mamy taką możliwość jako społeczeństwo. Najprościej wyeliminować Kaczyńskiego i jego wyznawców z polityki przez nie oddawanie na nich głosu w wyborach. Proste i skuteczne. Możemy wyciąć PiS do korzeni, albo choć go zmarginalizować. Ale trzeba ruszyć tyłek sprzed TV lub kompa i pójść do urn.
 • 2011-04-03 15:14 | Kolega królika

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Dawno nie czytałem tak ciekawej i jednocześnie wnikliwej oceny stanu spraw na tzw. scenie politycznej w PRL-bis. Bravo!

  Od końca i początku: poziom dziennikarzynia w PRL-bis jest rzeczywiście żenujący. Dlaczego? Pytanie wymagające wielu innych pytań, jak n.p. szkoły, pensje, etc. Nie zapominajmy jednak, że PRL-bis to jakby 21 lat ... jedynie 21 lat. Nawet nie powinno się wymagać zbyt dużo od tak młodego kraju ... fresa o chocolate (Los4)?

 • 2011-04-03 15:45 | Kolega królika

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Stelka, masz tak dużo racji, że nie wiem nawet gdzie zacząć :)

  Ojciec tego psychola był moim wykładowcą na PW: na moje pytanie dlaczego nie może dać mi "5" na egzaminie ustnym z Teorii Maszyn Cieplnych po 3-ech bezbłędnie odpowiedzianych pytaniach stwierdził: Piątkę to ja stawiam tylko sobie!

  I komuś się wydaje, że Fidel Castro był dyktatorem - przynajmniej kobiety się na niego rzucały ...
 • 2011-04-03 22:42 | Slawczan

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  P. Rogalski - zwykle nie zniżam się do takiego poziomu polemiki ale dla pana zrobię wyjątek ze względu ,że pan pijesz do mnie osobiście więc odpowiem panu ,krótko: pier....sz pan od rzeczy jako i twój kaczy firerek. Otóż historię Polski znam doskonale - jestem magistrem historii i historia jest moja pasją.Dlatego zwykle gdy podkreślam rolę jaka odegrał kontrreformacyjny katolicyzm w dziele deprawowania Polaków wiem o czym mówię. Jeżeli ktoś jest homo sovieticusem to tzw. przeciętny wyborca PiS - nieudacznik życiowy pokrywający swój brak odwagi i obycia bredzeniem o honorze, swoje nieudacznictwo życiowe tłumaczący układem i ,,onymi", kochający Polskę ale wywożący śmieci do lasu (albo robiący świństwa podobnego kalibru). Ubezpieczony w KRUSie i modlący się za państwo polskie bo ono ma ,,załatwić" to czego on sam nie umie. Po określeniach typu ,,leming" domyślam się ,że poglądy pana są zwykłym powtórzeniem wypocin tzw. prawicowych publicystów pokroju Ziemkiewicza itp. tyle by było jeżeli mowa o krytycznym myśleniu. Zwykle od wyznawców PiSu nie oczekuję krytycznego myślenia gdyz w tym wypadku jest zwykły oksymoron.
  PS nie jestem ani wyborcą PO ani SLD. jeżeli na którąś z ww. klik zagłosuję to tylko dlatego ,że w naszym życiu politycznym krzewi się patologia o nazwie PiS bo TAKA władza była by dnem ostatecznym a Tupolewy sa wycofywywane z użycia...
 • 2011-04-04 02:34 | 40icztery

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Autorowi udała się rzecz niemożliwa,przekonał mnie abym poszdł na wybory
  Niestety spisienie postępuje o czym świadczy dyskusja nad tym artykułem.
  Za ojca spisienia nie uważam jednak Kaczora lecz Dziwisza""
 • 2011-04-04 09:08 | Jaf

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Szanowny Radku. Nie odczuwam żadnych ciągot do rządzenia, i chciałbym tylko przypomnieć, że problemy, które "odkrywa" obecnie młode pokolenie (emerytury, drogi, zubożenie, partyjniactwo , i "jak wyżej") - znane i wałkowane są w Polsce od 50 lat. Mój "EU Project", to tak, jak zakup bomby atomowej w skeczu kabaretu Tey. Pozdrawiam.
 • 2011-04-04 21:35 | Pioytuś

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Hm, to znaczy uważasz, że ludzie, których wymieniłeś to wszyscy wyborcy PiS? W sumie - zabawne to, bo radio Maryja ma słuchalność poniżej 5%, a PiS osiąga w wyborach (i sondażach) ok. 30%. To jak? Te 25% to homofoby, etc.?
 • 2011-04-05 01:17 | m4

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Od lat powtarzam, ze PiS to polska odmiana NSDAP. Ale to nie PiS popsul polska polityke. To MEDIA wypromowaly chamow, psychopatow, kanciarzy, sprytnych oszustow...."Ludzie to lubia,ludzie to kupia,byle na chama, byle glosno,byle glupio.."
 • 2011-04-05 08:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  A jak to było na linii Hitler - Roosvelt - Lenin,Stalin.Ciekawy wywiad z Antony C.Sutton :
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/wojna_na_sprzedaz_wywiad,p1546269316?sid=b4634f520f8d701339266367bc2eea47

  Wasalna polityka wobec nieetycznych funduszy ma swój ciąg dalszy na arabskiej scenie.Jaka jest cena GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU i polskiego też,który został zdeprecjonowany kolejną utopią GATT i globalnego wolnego handlu?!
  Co z tego może zrozumieć dziennikarzyna Wojciech Mazowiecki?
 • 2011-04-05 14:18 | Artur

  PiS kipi wściekłą nienawiścią do Polski i Polaków.

  Moim zdaniem PiS sieje wrogą dywersję w państwie polskim, szkodzi polskiej racji stanu i wszelkimi dostępnymi sposobami działa na szkodę Polski realizując swój własny program zniszczenia Polski i Polaków w przerwanym dziele Hitlera i Stalina. Ta partia powinna być już dawno zdelegalizowana, a jej przywódcy powinni stanąć przed sądem za zdradę stanu i oczekiwać na wyroki wydane zgodnie z polskim prawem i sprawiedliwością.
 • 2011-04-05 20:03 | Adam 2222

  Tusk tak samo jak Kaczor ma demokracje w ... i wykańcza ludzi którzy są bardziej niż on inteligentni i mogliby coś pożytecznego zrobić dla Polski. O dwukrotnej probie ocenzurowania Internetu nie wspomnę.


  Osiągnięcia gospodarcze Tuska to kasa wydawana na utrzymanie 500 000 urzędników, Kaczor tylko obiecywał 3 mln mieszkań. O przewałach PO i PiS nie chce mi się pisać

  Właśnie premier Tusk pozwolił by umorzono śledztwo w sprawie mataczenia ludzi Kaczynskiego i Ziobry, agentów ABW, w sprawie zacierania przez nich śladów w sprawie śmierci pani Blidy.

  Teraz ci agenci z wdzięcznością będą pracować dla Tuska. Wyborcza noc cudów, nowy "Wałbrzych" czy prowokacja polityczna z nową Jarucką jest całkiem realna.
 • 2011-04-06 12:09 | Szechter

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  "Może wreszcie czas przestać podawać takim osobnikom rękę i zapraszać ich do programów telewizyjnych i tym samym pokazać społeczeństwu kim oni są".

  Jesteś facet żałosny ze swoimi wynurzeniami - przestać zapraszać do programów telewizyjnych bo co? Bo nie zgadzają się linią Polityki i Wyborczej? Bo nie cukrują rządowi jak najgorsze szmatławce propagandowe? Bo nie dają wiary na słowo w ściemy ryżego indolenta?

  Ty wiesz co to jest pluralizm?
 • 2011-04-06 14:45 | Kolega królika

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Oczywiście, tow. Szechter, macie na myśli pluralizm w jedynie słusznej wersji pisiarni?

 • 2011-04-06 14:50 | Kolega królika

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Media może i w pewnym stopniu wypromowały tą miernotę z jego potakiwaczami, ale w tak zacofanym kraju jak Wolska najzwyczajniej na świecie nie mogło być inaczej. Tak populizm jak i tzw. katolicyzm w formie występującej obecnie w Kraju Priwislanskim jest naturalną konsekwencją zacofania społecznego. Potrzeba jeszcze kilku pokoleń aby było normalnie i do tego czasu pałętacze polityczni skupieni w sekcie PiS-u jak i pasożyci w czarnych kieckach będą żerować na Polakach.
 • 2011-04-06 14:54 | Szechter

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Nie rozumiem o czym wy do mnie rozmawiacie kolego królika, mówiłem do towarzysza "lukald" nawołującego do niezapraszania do TV ludzi nie zgadzających się z linią "Polityki", co wskazuje na jego totalne spisienie.
 • 2011-04-06 15:31 | tkw

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  do 2011-04-03 01:51 | camel

  rozumiem. Są znicze "za" i znicze "przeciw". Te "za" są słuszne, te "przeciw" są niesłuszne.

  Bardzo interesujące.
 • 2011-04-07 08:15 | leniin

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  :) masz racje tkw nie ma sensu komentowac on nie rozumie tego co sam pisze ot przepisuje jakies "materialy" ktore dostaje
 • 2011-04-10 21:20 | aga

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  pamietam te godne i piekne pogrzeby celebrowane przez premiera tuska .dzis czytam o ogromnej pracy calego rzadu i ministra boniego w tym czasie .to byla mordercza praca -takze rosjan i minister kopacz .a dzis kosciol rzadowi za te piekne czyny wystawia zle swiadectwo i solidaryzuje sie nieustannie z pisem oskarzajacym rzadzacych o spiski i zamach .NIE MOGLO BYC WIEKSZEJ HANBY I NIEGODZIWOSCI W UCZESTNICZENIU KOSCIOLA W TYCH OBRAZANIACH RZADU .DZIS W OBECNOSCI PREZYDENTA HANIEBNE KAZANIE BP GADECKIEGO O ROZKLADOWYM STANIE POLSKIEGO PANSTWA .ze wszystkich stron kraju dochodza wiesci o jeszcze gorszych kazaniach ksiezy o premierze i rzadzie .jakim prawem?czy kosciol za malo zagrabil majatku panstwowego ,ze szukajac szatana nie znalazl go w jadowitym kaczynskim ,tylko w lagodnym premierze i prezydencie ? prezydent i rzad powinni z tego wyciagnac wnioski ,zeby calkowicie odciac sie od koscielnych uroczystosci ,skoro ulubionymi parafianami wszystkich ksiezy i biskupow sa czlonkowie nienawistnej ,klotliwej i awanturniczej partii pis .pewno tez nalezy zerwac konkordat i zabrac kosciolowi szkole ,skoro takich nienawisci ucza tam ksieza bez szacunku dla prezydenta ,wszak w marszu z pochodniami zawsze maszerowal ksiadz z kosciola seminaryjnego w otoczeniu pisowcow wykrzykujacych najgorsze obelgi wobec rzadzacych .kosciol te nienawisc potwierdza swa obecnoscia .jest wiec tylko sekta rydzyka ,a nie kosciolem chrzescijanskim . tym juz wyrzucil nas z kosciola i nie ma nam nic dobrego do powiedzenia .to zalosne .
 • 2011-04-13 21:06 | aekielski

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  Gdyby tylko polską politykę, to by było pół biedy. Zatruta jest cała Polska. Dzieci uczą się jak postępować by się przebić. Gangsterzy pobierają lekcje od polityków PiS.
 • 2012-06-29 10:44 | Bocian

  Re:Jak PiS zatruł całą polską politykę

  trochę Prawdy w tym jest ale należy zamienić znacznik wartościujący artykułu na dodatni.. Nietzsche prorokował coś o przewartosciowaniu wartosci. miło patrzyć jak się dokonuje cała rzecz na naszych oczach.. i może wcale nie sPISienie ale naturalne przemiany pokoleniowe konieczne dla krążenia elit..