Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Specjalny felieton dla POLITYKI

(93)
Może ktoś zapytać, dlaczego zgodziłem się napisać felieton do POLITYKI, choć bliżej mi do „Gazety Polskiej”, „Rzeczpospolitej” czy „Uważam Rze”? Krótka odpowiedź brzmi: Einmal ist keinmal. Ja w POLITYCE jestem gościem, a nie – jak pan Tusk w „Wyborczej” – gospodarzem.
  • 2011-04-01 00:03 | Spioch

Gratulacje dla Autora!!!

Wyczuwam Daniela P.
  • 2011-04-01 00:11 | czechue

Re:Specjalny felieton dla POLITYKI

hahahhaha dałem się nabrać :D
  • 2011-04-01 00:19 | tkw

do 2011-04-01 00:03 | Spioch

no nie, są jakieś granice. Nie wierzę w podróbkę, to by była już straszna podłość.
  • 2011-04-01 00:40 | Jan

Dobre, ale dał do pieca Kaczyński (chłe, chłe, Kaczyński). Skomentowałem, zanim przeczytałem. Jednak nic nie cofam.
  • 2011-04-01 01:23 | Kolega królika

A ja nie ... ale podobał mi się jego krótki życiorys:

Miłośnik oryginalnej frazy i kotów. Mieszka na warszawskim Żoliborzu z matką i kotem :)

• 2011-04-01 01:26 | GLS

To Prima Aprillis? Powiedzcie ze tak, prosze!
  • 2011-04-01 01:26 | Kolega królika

Einmal ist keinmal. Ten pałętacz polityczny nie zna nawet dobrze hymnu polskiego, a miałby wrzucać coś po niemiecku?

• 2011-04-01 01:37 | u.n.owen

Na początku też dałem się nabrać. Ale jednak obstawiam prima aprilis :)
  • 2011-04-01 02:15 | jantra

Może męki umysłowe pt."Raport PIS" to również "prima aprilis"?
  • 2011-04-01 04:31 | Stary Szlagon h. Jastrzebiec

@ kolega krolika:
    Oj, nieboze! Nie mozesz pozbyc sie jadu tak samo, jak nie mozesz osiagnac klasy! Niech Ci Bog da zdrowie, bo na rozum za pozno.
  • 2011-04-01 05:00 | zygfryd

Niezle!
    Juz samo zdjecie wydalo mi sie niepewne - co on taki rozesmiany?
    Podejrzen, ze to kawal, nabralem gdzies miedzy Ada Sari a pisuarem Duchampa. Gratuluje pomyslu!
  • 2011-04-01 06:20 | gjs

Pewnie ze Daniel P.
    Byly premier az tak inteligetny i wyrafinowany nie jest
  • 2011-04-01 07:56 | ciotka Erna (G.Slask)

Ten tekst jest po prostu DURNY i NUDNY.
    I wcale nie napisany przez Kaczkowskiego, to da sie latwo wyczuc.
    Zenada, jak cala ta jadowita pisuarska PGR-owska cepeliada.
    Pewnie szczekacz Kurski ("doradca") nagryzmolil.

FUJ
  • 2011-04-01 08:13 | bilbo

Wspaniały artykuł, poczatkowo też się dałam nabrać ale potem spojrzałam na datę ....
    Gratulacje dla pana Passenta!
  • 2011-04-01 08:45 | wit

No to rozwscieczyliscie tego Pana na dobre :) Macie wroga osobistego i cala sekte na glowie :)
  • 2011-04-01 08:49 | jpet

RZARCIK BĄBA!
    JESTEM POD ŚLNYM WRARZENIEM!
    OSTŻĘ ZEMBY NA KONSEK PSZYSZŁOROCZNY!
    TO BY BYŁO NA TYLE
    jpet
    PS Podzielam opinię "Spiocha" z dziś o 00:03
  • 2011-04-01 09:00 | Bejotka

@ tkw. To nie podłość, to Prima Aprilis! Z uciechy kota można dostać.
  • 2011-04-01 09:02 | Andrzej

Pisanie Kaczyńskiego przypomina mi jako żywo dzieła nieodżałowanego Włodzimierza Ilicza, składające się głównie z epitetów skierowanych w stronę tych, którzy odważyli się mieć odmienne poglądy.
  • 2011-04-01 09:02 | jaro

Dobre, dobre. Najpierw się zdziwiłem, a zorientowałem w połowie:D Żarcik przedni!
  • 2011-04-01 09:04 | Fenrir

Hahaha! Świetne! Ja również się dałem nabrać... ale pasuje idealnie. :)
  • 2011-04-01 09:14 | Gwizdek

Prezes jako krytyk sztuki? No nie wiem, może jakiś patronacik Zachęty albo Towarzystwa Muzycznego? Obawiam się, że ktokolwiek napisał ten tekst przesadził w jednym - Naród nie uwierzy w taki poziom poczucia humoru "autora".
  • 2011-04-01 09:15 | Poraj

Niestety, trochę przesadzone...
    JarKacz byłby bardziej przyziemny. Nigdy nie wstawia więcej niż jednego cytatu na strone tekstu.
  • 2011-04-01 09:17 | Mieczysław S.Kazimierzak

Popieram formę występowania wobec nieprzejednanych stanowiących siłę dyktatury cwaniaków.Kłamstwo zyskało nawet naukowe uzasadnienie,że jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.
    Zatem bohaterowie teatru polityki prześcigają się w rozbieżności słów i czynów po mistrzowsku odczytując chciejstwo Obywateli.
    Gra toczy się przecież o uznanie statusu wasala i względy wobec kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
    Stałym bywalcom Forum spółdzielni POLITYKA przedstawić trzeba wykres obiegu pieniądza dla ukazania patologicznych strumieni,aby uzasadnić sens GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU.
    Podsumowując ocenę Kevina MacDonalda,jego cytat dotyczącą żydowskich ruchów umysłowych i politycznych,które opanowały neokonserwatystów :
    "Liberalne indywidualistyczne współczesne społeczeństwa Zachodu najlepiej odpowiadają judaizmowi.Ich alternatywy - lewicowa (komunizm) i prawicowa nazizm są antyżydowskie."Stąd siła nadreprezentacji mniejszości żydowskiej,którą uosabia grasujący po Polsce z antypolonizmem Jan Tomasz Gross.
    Zrealizowała swój cel korupcjogenna ustawa zasadniczej,która wykreowała partyjniacką demokrację.Wyeliminowało to utworzenie prawdziwie konkurujących ze sobą ugrupowań partyjnych,których siłą byłaby mądrość frakcji.To uniemożliwia dokonywanie odpowiedzialnych wyborów programów przemyślanych w całym kompleksie problemów nurtujących społeczeństwo.
    Dzięki temu rośnie przestępczość,a nawet zorganizowana,a klasyka to przekształcenia własnościowe w spółdzielczości mieszkaniowej,która potencjalnie może dotykać co 3-go Polaka.
  • 2011-04-01 09:34 | bet

Do "Mieczysław S.Kazimierzak" - dokładnie, zupełnie tak jak Pan mówi. Żydzi, lewacy i feministki. :)

Do redakcji POLITYKI: genialny pomysł, już w środę ubawiłam się setnie. Oby tak dalej, absurd absurdem zwalczajmy :)
  • 2011-04-01 09:49 | Talib z Klewek

Co to? "Nasz dziennik" nie chciał wydrukować? Za dużo trudnych słów i "niepolskich" nazwisk w treści? Jeśli to nie żart i mały frustrat jest faktycznym autorem tej jadowitej lamentacji, to mimo wszystko jestem pod wrażeniem. "Odważne. Głupie, ale odważne" - cytując klasyk filmowy "Prawdziwe kłamstwa".
  • 2011-04-01 09:58 | max

ufff........, how to bite this PIS............. gratulacje dla POlityki, :-)

happy April Fool's day
  • 2011-04-01 10:05 | Caramba

Po prostu perełka.
    Ale i tak, nie krzyknę wodzu prowadź.
    Za dużo pamiętam.
    Cyba jednak "prima aprilis".
  • 2011-04-01 10:26 | krebs06

Re:Brawo Prezes Specjalny felieton dla POLITYKI

Brawo Prezes przekonał mnie :)
    chcemy Passenta za Błaszczaka
  • 2011-04-01 10:28 | adamjer

Świetnie się ubawiłem. Oczywiście trudno byłoby przypisywać Jarosławowi Kaczyńskiemu humor zaprezentowany w tym dowcipnym felietonie, ale świetnie została odmalowana bezczelność, buta i prymitywizm owego politycznego nieudacznika. Gratuluję autorowi ! ""
  • 2011-04-01 10:31 | tkw

do 2011-04-01 09:00 | Bejotka

polityka to wojna. Nie słyszałem o wojnie, na której 1.04 walczące strony wymieniają się mundurami dla żartu. Jakoś nie sądzę, by Jarosław Kaczyński był tym żartem ubawiony, a chyba jest to warunek konieczny dobrego żartu - żeby ten, z którego się żartuje nie poczuł się urażony ?

Są granice żartów, żartować to sobie można z przyjaciółmi. Moi przyjaciele mogą sobie ze mnie żartować w sposób, za który ktoś inny dostałby w mordę.

Ja uważam za podłość opluwać człowieka przez lata a potem wykorzystać jego nazwisko do podszywania się. Do tego dochodzi pytanie - ile osób uwierzy w autentyczność i pozostanie w tej wierze nawet, jak jutro ukaże się sprostowanie ? Ile osób nie zauważy sprostowania i pozostanie w przekonaniu, że to pisał Kaczyński ? "Politykę" czyta tysiące ludzi, nie da się "wyprostować" jutro tego "żartu" wobec wszystkich.

Ten "żart" ma swój ciężar polityczny, nie da się od polityki odejść nawet na moment. Polscy politycy czasem z siebie wzajemnie żartują, są programy telewizyjne w których np. śpiewają. Ale jest jeden warunek - zainteresowany musi wyrazić na to zgodę.

Można by też zapytać o poziom poczucia humoru Redakcji - na nic lepszego ich nie stać ? Mam takie skojarzenie - wiem że bardzo brutalne - ale jak widzę ten "żart" to jakoś kojarzy mi się z zabawami esesmanów, którzy przed zabiciem Żyda wkładali mu na głowę koronę, że niby "król Żydowski". Kiedyś czytałem wspomnienia z wojny, esesman dał żydowskiemu dziecku lalkę, śmiał się, zrobił sobie zdjęcie z dzieciakiem na ręku a następnie dziecko zastrzelił. Jak widać niektórych takie rzeczy bawią.

pozdrawiam
  • 2011-04-01 10:39 | RobertP

Brakuje jednego słowa...

Od razu widać, że to żart. W całym tekście nie występuje słowo "naród". Prawdziwy Jarosław Kaczyński by tak nie umiał.
  • 2011-04-01 10:39 | Vera

Jeżeli to dowcip

Jeżeli to dowcip to moje poczucie humoru jest inne. Można uważać inaczej, ale ci, którym to sprawia przyjemność, muszą odpowiedzieć na zarzut, że dobrze im w tym zbiorniku gnojówki.
    Kaczyński i PiS sami dają świadectwo o sobie i takie ich podsumowanie nie uważam za wielce przydatne. Aż mnie zatkał ten skondensowany strumień pomyj. Ale płynie on codziennie z każdego wystąpienia owych państwa i nie musi zalewać tego forum. Wyłączam komputer bo smród mi leci z ekranu.
  • 2011-04-01 10:55 | m.

:)
    autorów troche ponioslo, watpie, zeby Jarek cytowal Malraux i porównywal Komorowskiego do Schönberga ;), on ma inne zainteresowania
  • 2011-04-01 11:02 | m.

tkw, zupelnie nie masz poczucia humoru, gorzej niz Jarek, a to juz wyzwanie.
    Rzeczywiscie wielki skandal, zrobili z Kaczynskiego znawce wspólczesnej kultury, jeszcze ktos móglby pomyslec, ze to prawda!
  • 2011-04-01 11:04 | jvelzkeyek

Prima Aprilis

Przez cały rok prawdy się nie docenia

Prima Aprilis niech będzie dniem prawdy mówienia.

Kłamstwa, fałsz i obietnice codziennie głoszone,

w dniu tym niech przejdą na prawdy stronę.

Pierwszy kwietnia wstał z nowiną radosną.

Prezydenckie emerytury o piętnaście procent wzrosną.

Cieszą się ci co byli, są i jeszcze będą prezydentami,

że władza władzę docenia prezentami.

Sejm docenić chce młodych marihuaną.

Pewnie narkomani od władzy prezent dostaną

Pierwszy krok w złą stronę postawiony,

Niejeden zwolennik siana i trawki będzie zadowolony.

Dzisiaj powszechny spis ludności się zaczyna.

Poznamy jak liczna jest polska rodzina.

Dzień wiele medialnych żarcików przyniesie,

o których jutro czytelnik dowie się.

Kłamstewka z prawdą w tym dniu się mieszają.

Wiadomości prawdziwe dzisiaj Czytelnicy wybierają.
    Tagi: Czytelnik marihuana prawda
  • 2011-04-01 11:12 | m.

"Wyczuwam Daniela P."
    ja stawiam na Gronskiego
  • 2011-04-01 11:13 | m.

"Wyczuwam Daniela P."
    ja stawiam na Gronskiego
  • 2011-04-01 11:27 | Elzbieta

To chyba żart primaaprilisowy!!! Przecież to niemożliwe, żeby na czele najwiekszej partii opozycyjnej stał człowiek, który az do tego stopnia pogrążył sie w paranoi!!!
  • 2011-04-01 11:28 | Komunizm jest antyżydowski?

Uuuuuu, toś pan pojechał po bandzie... radiomaryjni panu tego nie wybaczą.
  • 2011-04-01 11:28 | tkw

do 2011-04-01 11:02 | m.

opluwać człowieka przez lata a potem jeszcze wykorzystać jego nazwisko do podszywania się - może to i jest śmieszne ...
  • 2011-04-01 11:29 | przeciwnikPiS

Redakcja Polityki mocno przesadziła zamieszczając feliton aparatczyka PiS, który w tak bezpośredni sposób obrarza Urząd Prezydenta RP.
  • 2011-04-01 11:46 | Jazzamorza

Fantastyczne, tak trzymac POLITYKO!
  • 2011-04-01 11:47 | Spioch

Litości, tkw...

A taki np. Miecio M. (z MSW) osobiście i publicznie zaśmiewał się z drwin na temat szkół skończonych w Lasach Kabackich...
  • 2011-04-01 11:59 | jezier

taa, spróbuj wymyślić żart z pana Jarosława, który będzie zabawny tak dla niego, jak i dla innych.
    przy okazji - w tekście nie wyrażono, wydaje się, żadnej myśli, która by się kłóciła z prezentowanym przez niego poglądami.
  • 2011-04-01 12:17 | Hanna

Cytat z felietonu:"Odpowiedź bardziej rozwinięta: Skoro rządzący bezczelnie ograniczyli wolność słowa w mediach publicznych, usuwając z nich niezależnych dziennikarzy, nie mówiąc już o mediach prywatnych, gdzie Tusk pławi się wśród celebrytów, musimy wykorzystywać każdą szczelinę, przez którą prawda może przecisnąć się do społeczeństwa. Pisma, do których jest mi bliżej, same odnalazły prawdę, mojej pomocy nie potrzebują ".
    Ten fragment już mi wystarczy aby mieć zdanie o osobie piszącej. I codziennie się cieszę, że ten Pan, felietonista, nie został Prezydentem i mam nadzieję, że Premierem nie będzie.

• 2011-04-01 12:20 | tkw

do 2011-04-01 11:47 | Spioch

Moczar - toś sobie znalazł godny wzorzec ...

Słyszałeś takie pojęcia - "dobry smak", "dobry gust" ?
  • 2011-04-01 12:31 | KrzysztofMazur

Może by tak inny dowcip.

W ramach Prima Aprilisu można było napisać, że politycy się pogodzili, wymieniają sobie uprzejmości, porady i doświadczenia. Życzą sobie nawzajem sukcesu w wyborach i przepraszają za złośliwe zachowania w przeszłości.
    To by było na prawdę dowcipne, a nie takie szyderstwo z jednej osoby, której pod wpływem tegoż tekstu zaczynam współczuć, mimo że na co dzień mam uczucia przeciwne.
  • 2011-04-01 12:35 | tkw

do 2011-04-01 11:59 | jezier

"przy okazji - w tekście nie wyrażono, wydaje się, żadnej myśli, która by się kłóciła z prezentowanym przez niego poglądami. "
    TKW: ciekawe zdanie. Zobaczymy, czy jutro "POlityka" uzna za stosowne zapytać o taką ocenę samego Jarosława - w końcu jest on osobą najbardziej powołaną do oceniania, czy coś jest zgodne z jego poglądami czy nie.

"spróbuj wymyślić żart z pana Jarosława, który będzie zabawny tak dla niego, jak i dla innych"
    Jarosław potrafi się sam z siebie śmiać - w sejmie odpowiedział z humorem Stefaniukowi.

Jest takie powiedzenie - "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". Uważam, że podłością jest podszywać się w żartach pod człowieka, którego na codzień się opluwa. Zobaczymy, czy "POlityka" udostępni swoje łamy jak Jarosław zechce wypowiedzieć się o tym "żarcie", bo moim zdaniem ma teraz prawo go na łamach "POlityki" skomentować.

I tyle.

Dobry żart na 1.04 był kilka lat tremu chyba w Wyborczej - podano, że NBP zamierza bić monety o nominale 99 groszy, bo wiele cen kończy się w ten sposób i będzie łatwiej płacić.

Dziś na onet.pl jest news, że powstaną osiedla mieszkaniowe dla singli. I taki żart nikogo nie obraża.

To może za rok "POlityka" 1.04 napisze, że dokonano sensacyjnego odkrycia - ojcem braci Kaczyńskich był Adolf Hitler. A w ramach sprostowania 2.04 - że nie Hitler tylko Stalin. Będziesz się śmiał ?

pozdrawiam
  • 2011-04-01 12:35 | JOANNA KOPYTOWSKA

Bardzo sympatyczny pomysł na prima aprylisowy żart ,pomyśleć że GW zdobyła się tylko na zapowiedż o wprowadzeniu do czerwca na 3 miesiące kartek na cukier .Bomba
  • 2011-04-01 12:43 | bryka

Przegięcie.Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze.Umiaru zabrakło.
  • 2011-04-01 13:02 | Fraa

Matko z córką... Zaczęłam czytać, ciśnienie mi skoczyło (no bo przecież prezesowi przez gardło/klawiaturę by nie przeszło napisać: "pan prezydent Komorowski", prawda? Albo nazywanie wyniku demokratycznych wyborów "nieporozumieniem" - bardzo w stylu prezesa), a potem pojawiła się ta uwaga o hymnie narodowym. :) I taka refleksja "Co? Jarek miałby zażartować Z SIEBIE? Toż to nierealne." Przy końcu tekstu doznałam olśnienia patrząc na datę. :)
    Gratulacje - jak dla mnie majstersztyk. :)
  • 2011-04-01 13:05 | Radecki

@Może by tak inny dowcip.

Eee taaam...
    Nikt by się nie nabrał.
  • 2011-04-01 13:22 | Justa

Choćby nie wiem w jakie piórka stroił się JK - tutaj erudyta, znawca sztuki, literatury - dla mnie ten doktor praw jest pusty!!!Nigdy nie zapomnę jego występu na Mazurach gdy zakwestionował prawo własności!!!Prawo Agnes Trawny do swojego domu nie mówiąc o ziemi, lasach...
  • 2011-04-01 13:29 | R

Szkoda

A szkoda, że ktoś inny jest autorem! Być może po 1 kwietnia Polityka w każdym numerze będzie zamieszczać coś pióra pana Prezesa.
  • 2011-04-01 13:31 | AdamJ

Nie spodziewałem się po "Polityce" tak ostrej zagrywki. Ciekawi mnie, czy i ewentualnie jakie będą reperkusje. Tekst szyderczy, a nie zabawny.
  • 2011-04-01 13:43 | Andrzej

Wspanialy felieton na Prima Aprilis!
  • 2011-04-01 13:43 | isia

Nie przyszedł Kaczyński do Polityki to przyszła Polityka do Kaczyńskiego! To chyba jedyny polityk który przebiera w dziennikarzach jak w ulęgałkach i obraża się na wiele lat. Bardzo ładnie!
  • 2011-04-01 13:47 | kociewiak

..a ja dziekuje Bogu ze na czele panstwa jest wierzacy premier,prezydent prawdziwi chrzescijanie znajacy slow Boze wiedzacy co to znaczy,wybaczenie,pojednanie,milosc do drugiego czlowieka .Biblia mowi ze kazda wladza od Boga pochodzi ,kto nie szanuje wladzy nie szanuje siebie i Boga.
  • 2011-04-01 14:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

To jest ocena MacDonalda w FENOMEN ŻYDOWSI? dokonana w obliczu opanowania neokonserwatystów przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
    Rok 1968 w Polsce ukazał bohaterskich żydowskich antykomunistów,co póżniej zostało to przetransferowane na pozycje antyrosyjskie.
    Nie był to przypadek,że szlify w polityce z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego w walce zła ze złem w Afganistanie nabierał Radek Sikorski.
    Sekwencja zdarzeń wpływających na transformację systemowa ma ścisły związek z nadreprezentacją mniejszości żydowskiej.
  • 2011-04-01 14:17 | Mieczysław S.Kazimierzak

Klasyka kontynuowania walki na zastępcze argumenty,tym razem na błędy ortograficzne i na wesoło.Komu będzie do śmiechu?
  • 2011-04-01 15:04 | Czaro

Caly ten artykol, opisuje Prezydenta i kilka innych osob. No coz zyciorysy i charakter opisywanych osob jest powszechnie znany. A wiec jaki cel ma miec ten artykol, na przyblizenie nam blizej opisywanych postaci ?
    W nieco lepiej rozwinietych demokracjach, potencjalny kandydat , majac mozliwosc zaprezentowania swojego pogladu, skupia sie bardziej na wlasnej prezentacji. A wiec dalej, na to czekam. Imperatyw, klamstw i obrzucania blotem juz dosyc, tym bardziej od czlowieka samego oblepionego od stop do glow gownem.
    Male pytanie, gdyby w wyborach wiekszosc nieznaczna byla po stronie prezesa, to czy wybory bylyby demokratyczne ?
    Ten pajac nie moze zrozumiec, ze nie jest juz osoba mile widziana w szeregach rzadu.
  • 2011-04-01 15:21 | nikodem

od środy się męczę ...
    w czwartek się bardzo "zdenerwowałem" ...
    czekam co dalej nastąpi w piątek ....

mało domyślny byłem, więc nie wykształciuch ni łże elita ...
    ale nerwów wam nie zapomnę, Droga Redakcjo ...

Poproszę jeszcze o felieton Lecha K. tak około lub dokładnie 10 kwietnia ...
  • 2011-04-01 15:24 | Anczen

No pięknie.Dałem się nabrać. Brawo
  • 2011-04-01 15:29 | nikodem

oraz o sprawdzenie: UPRZEJMIE PROSZĘ O WYJAŚNIENIE: dlaczego w internetowej bazie osób uzyskujących tytuł doktora w Polsce brakuje Jarosława Kaczyńskiego.

chodzi tylko o OPI:
    i to nie jest żart:

jeśli w ciągu 14 dni nie zgłosi się tytułu do bazy: tytułu nie ma ...
    Jarosław K. posiada takowy czy też nie posiada?

Bardzo proste pytanie... I mam nadzieję, że w okolicach 10 kwietnia 2011 będzie odpowiedź ...
  • 2011-04-01 15:40 | AMK

Gdyby J. Kaczyński naprawdę pisał tak lekko, z polotem i poczuciem humoru, na pewno zachęciłby do siebie część lewicy, a przynajmniej umożliwiłby normalny dialog z opozycją (choć na tym ostatnim chyba mu nie zależy). Gratuluję redakcji udanego tekstu na Prima Aprilis :)
  • 2011-04-01 15:43 | gość

Świat się kończy - prezes mnie przekonał! Świetny tekst Panie prezesie, w następnych wyborach głosuję na Pana :D
  • 2011-04-01 15:51 | tkw

do 2011-04-01 13:31 | AdamJ

Też czekam, czy człowiek z którego tak bezczelnie zadrwiono dostanie szansę na skomentowanie. Z czasów PRL pamiętam podobne zagrywki Urbana jako rzecznika rządu - wygadywał co chciał i oczywiście opluci nie mieli szansy na obronę.

Ale raczej się nie doczekam ...

Co do ostrości zagrywki - im będzie bliżej 23.10 i im będą lepsze notowania PIS, tym będzie ostrzej. Przygotuj się.

pozdrawiam
  • 2011-04-01 16:02 | AMK

Tak, napiszcie jeszcze jakiś poważny komentarz o rzekomej obrazie, opluwaniu, hańbie itd. w tym primaaprilisowym tekście, bo już go przeczytałam dwa razy i nie mam się z czego śmiać.
    Artykuł jest uroczy, szkoda że prezesa nie stać na taki humor.
  • 2011-04-01 17:35 | Kolega królika

Kaczołap nawet przy najlepszej pomocy psychiatrycznej nigdy nie zbliży się nawet do tego poziomu - to zwykły kłamca i paranoik!

• 2011-04-01 17:37 | Kolega królika

Bibliotekarz Tysiąclecia 8 grudnia 1976 na WPiA UW obronił pracę doktorską zatytułowaną Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą

• 2011-04-01 17:50 | krzyhoo1

Autor, autor, autor!!!

nareszcie coś normlanego
  • 2011-04-01 18:03 | kevin

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pana Kaczyńskiego, niemniej, nie potrafię zrozumieć istoty tego "żartu". Wspomniany artykuł nie jest żadnym żartem, a jedynie dość prymitywnym podszywaniem się pod Jarosława Kaczyńskiego. Minus dla Polityki.
  • 2011-04-01 18:14 | tkw

do 2011-04-01 00:19 | tkw

Po namyśle uznałem swoją reakcję za trochę przesadzoną. Kaczyński jest politykiem, więc wolno w stosunku do niego więcej, niż w stosunku do prywatnego człowieka. Sam nazywam Komorowskiego dupkiem, rzadko używam takich słów wobec osób prywatnych a już na pewno nie określam ich tak publicznie. Moim zdaniem polityk nie jest chroniony przed krytyką, nawet ostrą.

W sumie żart "POlityki" nadal mi się nie podoba (sam pomysł, bo wykonanie jest "fachowe", można dać się zwieść), ale wycofuję swoje najostrzejsze opinie w tej kwestii i za nie przepraszam. Trudno, trzeba w polityce akceptować i takie zagrania.

Mam nadzieję, że Redakcja mi wybaczy.
  • 2011-04-01 18:53 | AdamJ

Dziękuję za pozdrowienia, niemniej czuję się w obowiązku jedną rzecz wyjaśnić: Nigdy nie popierałem, nie popieram i popierać nie zamierzam polityki uprawianej przez Jarosława Kaczyńskiego i PIS. Nie podoba mi się po prostu "żart". Uważam go za niesmaczny.
  • 2011-04-01 19:03 | człap

Tym razem Polityka zeszła na poziom brukowca, niestety nie mój poziom poczucia humoru. Kondolencje !
  • 2011-04-01 19:51 | andy

Pomysł świetny, wykonanie znakomite, nawet za bardzo. Jarosław tak dobrego tekstu sam by w życiu nie naPiSał ;)

Red. Passent autorem, choć podejrzewam że mogli mieć w tym udział także panowie Mizerski i Groński.

Ps - ale że tyle osób tutaj nie ma za grosz poczucia humoru to się nie spodziewałem.
  • 2011-04-01 21:07 | ossa

Passent = Mistrz.
    Brawo, Brawo, Brawo.
    Podziwiam talent. Od lat !!!
  • 2011-04-01 22:02 | dorotapetruszka

Przez chwilę się nabrałam; ale coś mi się to wydało zbyt błyskotliwe, jak na "inteligencję żoliborską", nikomu z Żoliborza nie uwłaczając.... a potem pomyślałam: Passent.
  • 2011-04-02 03:46 | demetria

W pełni popieram Twoją opinię! Tkw przegiął na całej linii, po prostu absmak. Prezesowi brak dystansu do swojej osoby, poczucia własnej wartości, a także poczucia humoru. Jego żaden dowcip nie rozśmieszy, chyba że te żałosne frazy, które sam opowiada w charakterze kawału i z których sam się śmieje. A dla pana Daniela gratulacje! Świetnie napisane, sam prezes by się nie powstydził. Gdyby był w stanie zrozumieć i nie obraził się na samym wstępie, ma się rozumieć! :)
  • 2011-04-02 03:58 | demetria

To na szczęście żart,ale kiedy się przeczyta prezasa raport o stanie państwa to niemożliwe staje się możliwe! ;)
  • 2011-04-02 09:58 | Paweł, Warszawa

Autor felietonu

Zawsze zaczynam lekturę 'Polityki' od felietonu Ludwika Stommy. Tym razem zrobiłem wyjątek. Po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że jednak nie...
  • 2011-04-02 11:21 | matsoft

Felieton Joanny Senyszyn w "Naszym Dzienniku" - jako kontra Kaczyńskiego

Tylko kto z pretorianów Wodza taki tekst napisze?
    Gratulacje dla Passenta za genialny pastisz - właśnie jego "obstawiliśmy" z żoną jako autora - strzał w dziesiątkę.
    P.S. Wyrazy współczucia dla części czytelników "Polityki" z powodu braku poczucia humoru.
  • 2011-04-02 13:23 | lehoo

Żart był głupi

Żart był głupi i nie spodobał mi się.
  • 2011-04-02 15:16 | Mike

pan sobie zrobiłeś jaja
    a banda nieuków będzie podawać to jako fakt. Ciekawe, kiedy waść pośmiejesz się tak z Tuska ? Co nie było by takie zabawne i posadkę można było by stracić ?
  • 2011-04-02 15:57 | higienista1

Zart, hapenning.To, co mówi Jarosław Kaczyński o współczesnej Polsce często jest ciekawe , bo widziane z innego, istonego punktu widzenia.Niektore zdania pochodzą chyba z oficjalnych jego wypowiedzi.Inna sprawa to osobiste wycieczki, ktore jak widać wywołuja protest bez względu na osobe autora.
  • 2011-04-03 23:13 | Kolega królika

Fajny tekst ... a tak poważnie znaczit w kwestii Mieeecia - ten typ tak ma :)

• 2011-04-04 12:53 | Koka

Ja uwazam, ze ten felieton jest prawdziwy na wczoraj, na dzisiaj i jutro. Nie tylko na 1. kwietnia!
  • 2011-04-04 17:34 | Kolega królika

Klasy uczyłem się od Psychopaty Tysiąclecia, a jadu ... no właśnie?

Jeszcze tylko poujadacie troszkę do jesieni, a później będzie wszystko posprzątane :)

• 2011-04-04 19:11 | Kolega królika

Człap, poziom poczucia humoru jest wyznacznikiem inteligencji, a jeśli się nie mylę to Twoje sympatie polityczne są po stronie pisiorków. Mogłoby to być Ci wybaczone (wszak 365 dni indoktrynacji robi swoje, prawda?)

Kaczołap to miernota i takich wśród siebie skupia - nie łudź się, poziom dowcipu idzie łapka-w-łapkę (kaczą małą łapkę) ...

• 2011-04-04 21:04 | z_poczuciem_humoru

nabrałam się:D świetne to! ale naprawdę straszną czujnością trzeba było się wykazać, żeby sie nie nabrać, bo po przeczytaniu, przyznaje, byłam w szoku - ale przecież to Jarek...

Gratulacje dla Autora - mistrzostwo
  • 2011-04-04 21:58 | Aż boję się zapytać o jakie ciała kolegialne chodzi...

A i data obrony bardzo znacząca jest.
  • 2011-04-05 14:22 | Marek

też mi coś nim podlatuje :D
  • 2011-04-08 19:39 | Kolega królika

Całkiem możliwe, że wtedy nie musiał jeszcze brać prochów ... teraz to całkowita porażka :)