Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SYLWETKA: Muhammad Yunus

(7)
Wynalazca mikrokredytów Muhammad Yunus został oskarżony o wykorzystywanie biednych. Władze Bangladeszu zabrały mu bank, a rodacy żądają, by oddał pokojową Nagrodę Nobla.
  • 2011-04-01 11:44 | KrzysztofMazur

SYLWETKA: Muhammad Yunus

A istnieją jakieś dowody statystyczne, że "coraz więcej przedsiębiorców popełnia samobójstwa"? Tego rodzaju grube argumenty przeważnie bywają nagonką.
  • 2011-04-01 13:03 | bryka

Re:SYLWETKA: Muhammad Yunus

Yunus popełnił niewybaczalny błąd.Spróbował działac politycznie będąc uczciwym człowiekiem
  • 2011-04-02 21:52 | rpp

I wydaje mi się, że właśnie o to tu chodzi. Co by się władza nie zdziwiła, jak ten 'oszust i złodziej' jednak cieszy się poparciem ludności większym od nich samych.
  • 2011-04-04 18:27 | Pepiczek (Pepiček)

Gdzie leży prawda? Z artykulu trudno jednoznacznie ustalić prawdę. Początki jego dzialalności były chyba trafione (i gdyż czystego miłosierdzia w tym nie widze). Jenak argument że ktoś regularnie spłacal mikrokredyt przez 15 lat mnie mocno zastanawia. Co to był za mikrokredyt?! Przyznaje się że jestem pesymista co do wiarygodności informacji pochodzacych z krajów arabskich i z południowo - wschodniej Azji.Od żródel z tych regionów odejmuje 50% potem dziele przez dawa i ten wynik może być w połowie prawdziwy :-). I przepraszam za mój polski jestem Czech.
  • 2011-04-05 19:56 | rs_

Przed przeczytaniem przemknęło mi pytanie, czy autor artykułu będzie usiłował w nim ustalić "prawdę", czy tylko naświetli zdarzenia. Czytając, odetchnąłem z ulgą, gdyż wybrał to drugie. Pasuje to zresztą do twoich założeń, że wiadomości z daleka należy traktować bardzo ostrożnie...
    A spłacanie "mikrokredytu" przez 15 lat też mnie uderzyło - choć nie jest jasne, ile w rzeczywistości wynosił - 10 mld USD /8 mln pożyczek > 1000 USD /1 kredyt.

P.S.
    Przemykając wzrokiem po twoim poście nie dostrzegłem, że napisany został przez kogoś, kto czuje się zmuszony do takich usprawiedliwień. Dopiero ostatnie sformułowanie jest wyraźnie nie po polsku ("jestem Czechem" :)).
  • 2011-04-05 20:39 | Pepiczek (Pepiček)

Dziękuję za tolerancje do Moich byków językowych. One nie wynikają ani tak z mojego pochodzenia czeskiego (bo z moim macierzyńskim nie jest o wiele lepiej) ale raczej przyczyną jest, że jestem dyslektyk, dysgrafik i jeszcze jestem obdarzony wszyskimi możliwymi wadami gramatyczno językowymi :-)
  • 2012-01-29 15:44 | inga

A czy wiecie o tym, że Yunus przyjeżdża do Polski? Może warto go zapytać wprost? Informacje o spotkaniach znalazłam na yunus.pl. Tam też jest sporo informacji o jego działalności i poglądach. Polecam http://yunus.pl/index.php/pl/yunus/yunus-2012.html