Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawdziwy człowiek z marmuru

(12)
Mateusz Birkut, bohater „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy, symbol całej epoki, miał swój pierwowzór w życiu realnym: Piotra Ożańskiego, przodownika pracy z Nowej Huty.
  • 2011-04-02 05:15 | dzisiejszy

wygląd zewnętrzny

Kapitalne. "wygląd zewnętrzny" a jak jest z wyglądem nie zewnętrznym.
    Pewnie autor patrzy oczami, slucha uszami, chodzi piechota i napisal ten artykul w miesiacu kwietniu.
  • 2011-04-02 10:21 | tkw

Re:Prawdziwy człowiek z marmuru

W miejsce nazwiska Ożański wstawić nazwisko prawie dowolnego obecnego tzw. "celebryty" i wszystko się zgadza - sztuczny świat, sztucznie tworzone życie, palma odbija. Choćby Michał Wiśniewski, Tomasz Kammel, Hanna Lis - można nazwiska ciągnąć długo.

Wychodzi na to, że metody ogłupiania tłumu nie zmieniły się, tylko technika.
  • 2011-04-02 13:50 | iszoloscope

a mnie razi na przyklad to, ze w tekscie raz jest:

Stanisław Słysz, dowódca 51 Brygady ZMP

a raz

Po latach Stefan Słysz odczarował nieco wyczyn Ożańskiego

moze sie nie znam, ale to dla mnie wazniejsze niz juz toczaca sie dysputa ideologiczna w komentarzach.
  • 2011-04-02 19:12 | maja89

Coś mi się tu nie zgadza :

"Dla uczczenia Zlotu Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie trójka murarska Ożańskiego (...) wymurowała 28 740 cegieł, uzyskując 838 proc. normy."

... co daje normę w wys. 3430 cegieł na dniówkę, przy założeniu 8 godzinnego dnia pracy jest to 428 cegieł na godzinę, 7.14 / min, czyli jedna w niespełna 9 sekund.
    8 krotne pobicie normy dawałoby wynik 1 cegły na sekundę. Zakładam że najpierw trzeba ją powlec zaprawą, następnie ułożyć na poprzedniej warstwie i dobrze przyklepać (dzięki, YouTube).
    Nie da się zrobić (próbowałam, tyle że zamiast cegieł były kremówki).

Podobno Głódź rozdał 2200 opłatków jednej mszy ale i jemu daleko ...
  • 2011-04-02 19:14 | tkw

do 2011-04-02 19:12 | maja89

a siusiu ?
  • 2011-04-03 00:39 | gość

brakuje mi informacji, co się z tym niespełna dwuletnim bohaterem PRL-u stało. może ktoś wie...
  • 2011-04-03 13:15 | zorro

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_O%C5%BCa%C5%84ski
  • 2011-04-03 17:32 | Jan Bayzel

A gdzie Wincenty Pstrowski? Oj niebogi wykonał normę wyciągnął nogi.
  • 2011-04-03 20:34 | Cisza

No a co dalej, co z tym człowiekiem się stało? Przecież życiorys nie kończy się na wydalony z partii... Przed grobową deską zniszczony celebryta ma okazję zrobić coś większego i ciekawszego niż być byłym celebrytą.
  • 2011-04-04 04:10 | karul

Ktos powyzej skrytykowal

lichy styl i nedzny warsztat tego, w koncu, tekstu o historii Polski. Coraz czesciej POLITYKA w tym dziale daje knoty, wystarczy by wspomniec autora Oseke. Czy nie mozna zamowic jakichs solidniejszych analiz o Polsce Ludowej?

Wspolzawodnictwo pracy to byla ciekawa metoda budowy nowego spoleczenstwa w przerazliwie biednym kraju.
  • 2011-04-04 11:13 | Adam P.

Re: Coś mi się tu nie zgadza

Jeszcze lepszy wynik uzyskasz z rekordu 22 lipca: 66 232 cegły na 8 godzin to dwie i trzy dziesiąte cegły na sekundę! Jak to się robi możecie zobaczyć na filmie - wszystko jest ułożone, rekordzista łapie po dwie cegły i dosuwa je o centymetr.
  • 2011-06-10 10:33 | Stefan Słysz

Mnie też to razi. Po pierwsze 51 brygada SP ( a nie ZMP ). Po drugie na pewno nie Stanisław a Stefan