Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prywatyzacja

(7)
2011-04-02 22:58 | jvelzkeyek
Prywatyzacja

W prywatne ręce sprzedać państwowe mienie.

Uzyskane fundusze przeznaczyć na przejedzenie.

Jak wszystko wyprzedamy co z nami będzie.

Po co nam wtedy ministerstwa i ministrowie na urzędzie.

Komu dywidendy, procenty i zyski płynąć będą strugą.

Na pewno nie nam , innym właścicielom zapewne długo.

Minister skarbu, geodeta Aleksander Grad,

w trzy lata 33 miliardy złotych przejadł.

Do sprzedaży gdańskiego Lotosu się sposobi.

Czy w tym roku uda się to zrobić?
http://komentarzedowydarzen.blox.pl
  • 2011-04-03 02:03 | camel

Re:Prywatyzacja

Przecież, częstochowski rymiarzu, to nie wina Grada. To demokracja w działaniu. Polskie społeczeństwo głosuje od dwudziestu lat za życiem z zasiłków a władza, sługa tegoż społeczeństwa, tylko zamówienie społeczne realizuje.

Większość Polaków pobiera w różnej formie zasiłki budżetowe. Ostatnio dane są utajnione, ale w 2006 roku było to 26 milionów osób! Do nich państwo dokłada. Do tego olbrzymia sfera budżetowa (potrzebna czasami, [edukacja/zdrowie], ale to koszt, nie generuje dochodu) i ogromna grupa uprzywilejowanych (górnicy, rolnicy, kolejarze).

Wychodzi na to, że pracuje na ten kraj tylko ok. 8 mln drobnych przedsiębiorców z pracownikami. Na ich barkach wisi całe państwo. Nie dziwne więc, że środków, mimo opodatkowania ich do krwi, nie wystarcza i trzeba się wyprzedawać. To głupie ale taka jest Wola Narodu. Cóż począć...
  • 2011-04-03 20:57 | jvelzkeyek

Społeczne zamówienia władza realizuje.
    Polski wielbłąd, sprawy te tak czuje.
    Sprawy inaczej widzi częstochowski rymiarz
    Wielbłądzie,stronę kapitalistów trzymasz.
    Rymiarz trzyma stronę prawdy i uczciwości.
    Wiem,że moje rymowanie ciebie złości.
  • 2011-04-04 03:49 | camel

No widzisz? Nic nie zrozumiałeś. Rymowanie mnie nie złości, jest tylko tandetne, nic więcej. Nie trzymam niczyjej strony, objaśniam tobie mechanizmy. Jeśli konserwujemy małorolnych na takiej szkieletczyźnie, jako "dobro narodowe" i godzimy się na ich utrzymywanie na zasiłkach (de facto), to skądś musimy wziąć na to pieniądze. Prawda? A Polska ma gospodareczkę mikrą, ekstensywną, dobrą dla 10-milionowego narodu. Więc trzeba się wyprzedawać i zapożyczać. Gdzie tu "strona kapitalistów"? Kim są ci kapitaliści? "Rolnicy" ze szkieletczyzny czy bezmyślni politycy, kupujący zasiłkami i przywilejami poparcie? Kapitaliści nie są durni, nie chcieli kupić takiej Enei, mimo że państwo, bardzo potrzebujące grosza, koniecznie chce ją spylić. Te nasze "srebra narodowe" wcale nie są tak łakomym kąskiem, jak nam się wydaje!
  • 2011-04-04 10:38 | jvelzkeyek

Dziękuję za objaśniające mądrości.
    Tym razem to ty mnie złościsz!
    Pogardliwymi określeniami Narodu
    i wpędzaniem 30 milionów do grobu.
    Waż słowa, zamieniając je w wyrazy,
    bo niejednego możesz nimi urazić.
    Pozdrawiam Cię polski Camelu
    i życzę aby nikt nie dotarł do celu,
    który Ty kreślisz na tym forum,
    chyba, że go zmienisz w wyniku sporu.
    Rymy tandetne
    ale konkretne
    Każdy je rozumie
    Inaczej nie umiem.
    Pozdrawiam
  • 2011-12-07 13:22 | Matt555

"Przecież, częstochowski rymiarzu, to nie wina Grada. To demokracja w działaniu. Polskie społeczeństwo głosuje od dwudziestu lat za życiem z zasiłków a władza, sługa tegoż społeczeństwa, tylko zamówienie społeczne realizuje."
    - Myślę, że jesteś w dużym błędzie - to jak głosuje społeczeństwo nie równa się temu co tak naprawdę chce do Polski, niestety nie mamy na kogo głosować, nie ma takiej frakcji politycznej i na tyle charyzmatycznych ludzi, którzy potrafiliby przeforsować nowe i stworzyć system sprawiedliwszy społecznie niż kapitalizm. Cała otoczka kapitalizmu jest bardzo piękna - wszyscy się bogaćmy, niewidzialna ręka rynku i.t.d ale pomyślmy przez chwilę dokąd prowadzi ten system - do koncentracji kapitału w kilku najsilniejszych ośrodkach i wyzysku całej reszty krajów, jeśli jest inaczej proszę wyprowadź mnie z błędu. W Polsce część osób bogaci się bo pracuje prędzej czy później dla zagranicznych koncernów i nie patrząc na losy całego kraju, egoistycznie cieszy się z własnego (w skali makro - krótkotrwałego sukcesu i dobrobytu). A politycy m.in. w Polsce niestety są jedynie pionkami, którzy przyglądają się jak rozdają karty USA, Niemcy i Chiny. Przykład z ostatnich dni taka wydawałoby się mocna Francja, a prezydent Sarkozy tak naprawdę nie ma nic do gadania - Merkel ustanawia reguły gry, ponieważ stoi na czele najsilniejszego kraju w tej części Świata. A co do prywatyzacji, to jeśli się nie opamiętają, to za kilkanaście lat nie będziemy mieli żadnego znaczącego majątku, więc tym samym będziemy czerpać jedynie ochłapy, które spadły ze stołu głównych graczy, ale za to będziemy najbardziej NOWOCZESNYM krajem. Przykład choćby nasze koleje, w 2012 ma dojść do sprzedaży spółki PKP Cargo S.A. która w latach 2008 i 2009 wygenerowała stratę na poziomie 500mln zł, a świeżo po restrukturyzacji generuje zyski - za 8 miesiący 2011r firma zarobiła 176 mln zł netto i tak przygotowana firma niedługo trafi pod motek. A kto jest najbardziej zainteresowany kupnem - niemiecki DB Schenker Gruop, który konsekwentnie pochłania swoich konkurentów, ma ponad 91.000 pracowników w około 130 krajach i posiada czołową pozycje na świecie w branży logistycznej, generujący w 2010r przychody w wysokości 34,4 miliardów €, a EBIT (zysk przed opodatkowaniem i oprocentowaniem) na poziomie 1,9 miliardów €. o i oczywiście najważniejszym (jedynym) akcjonariuszem jest skarb Państwa Niemiec, posiada 100% udziału. Czemu Niemcy nie sprzedają DB??? To pytanie mnie przeraża.. Najgorsze jest to że my sprzedajemy dosłownie wszystko.. Oczywiście, kolej nimiecka zagwarantuje nam świetną kolej w Polsce, tylko co z tego, będziemy jeździć tymi nowoczesnymi pociągami do pracy, tylko będziemy dorabiać inny a nie swój kraj, to mnie najbardziej smuci:( Wolałbym płacić 50% Vat-u wiedząc, że przyczyniam się do przetrwania mojego kraju, a nie mieć teraz dobrobyt, a później stać się niewolnikiem. Gdyby ludzie uświadomili sobie te zagrożenia to mam taką nadzieję że byliby skłonni decydować się na nawet radykalniejsze cięcia niż te które przedstawił nasz premier, co z tego że teraz przejdziemy lekko kryzys, jak za pare lat brak radykalnych zmian odbije się na nas z 2x większą mocą. Moim zdaniem bez jasnej wizji i pomysłu na polską gospodarkę, problemy będą się tylko nasilać i nawarstwiać, będzie z nią tak jak teraz z Euro - jedynie doraźne decyzje, których konsekwencją są wiszące od miesięcy bankructwa Grecji, Włoch i reszty. Niestety receptę na sukces nie jest łatwa i chyba wbrew naszej mentalności, ciężka praca, mocne oszczędzanie i inwestowanie nadwyżek w rynki tego typu co Polska, gdzie konsumpcja co by się nie działo i tak zawsze w górę! Jeśli nie podejmiemy tego wyzwania, w tym systemie zostaniemy wchłonięci i znów zostanie nam jedynie walka o odzyskanie suwerenności, którą ponownie stracimy przez dumę i arogancję. Zawsze jednak pozostaje nadzieja, że coś zmieni się w Świecie, choćby jak to historia już nas nauczyła, nowy system gospodarczy:) Podzieliłem się tu swoimi spostrzeżeniami i opiniami, nie wykluczam że mogą być one błędne i oczywiście jak na demokrację przystało, ktoś może się z tym nie zgadzać i posiadać inną wizję przyszłości Polski, dlatego bardzo proszę o komentarze i dyskusję na ten temat.
  • 2012-02-17 13:04 | Audouin

piszę właśnie pracę na temat prywatyzacji w Polsce, przeprowadzam ankietę chętnych do udziału w badaniu proszę o jej wypełnieni. ankieta jest w pełni anonimowa, wypełnienie trwa ok.5 min. przesyłam lik do niej: http://www.ebadania.pl/6a473ed3e5d361e9