Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

ANALIZA: Przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej

(38)
Polacy przez ten rok zostali pozbawieni złudzeń. W rocznicę katastrofy smoleńskiej wchodzimy znużeni, ze świadomością, że ponad pamięć i żałobę wybiła się polityka.
  • 2011-04-05 08:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

Rocznica osobna.

W analizie dramatycznego lotu powinny być rozważone trzy niezależne wątki :
    1.Odpowiedzialność organizacyjna za przygotowanie delegacji,
    2.Lot
    3.Lądowanie.
    Oczywiście najbardziej kontrowersyjnym jest lądowanie.Tu błędy po stronie polsko-rosyjskiej nie mogą przesłaniać nieprawidłowości dwóch pierwszych.
    Klasyką jest brak odpowiedzialności politycznej i możliwość bycia sędzią we własnych sprawach konstytucyjnych ministrów.To nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością karną jak wmawia wszem i wobec premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski.
    To efekt partyjniackiej demokracji wykreowanej przez korupcjogenną ustawę zasadniczą.
  • 2011-04-05 11:55 | MorAmarth

Re:ANALIZA: Przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej

Jestem ciekaw i to całkiem poważnie, które artykuły ustawy zasadniczej są korupcjogenne? Natomiast nie istnieje coś takiego jak "demokracja partyjniacka" bo jest to nielogiczny oksymoron, ale zgadzam się z tezą, że w Polsce po 1989 roku stworzono demokracje fasadową, a stanem faktycznym jest system oligarchiczny z wydatną siłą dominującą w postaci biurokracji. Zastanawiam się nieraz czy nie mamy do czynienia z miękkim autorytaryzmem, gdzie jednostka została zastąpiona całą warstwą społeczną właśnie biurokracją.
  • 2011-04-05 13:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

Do ustawy zasadniczej wprowadzony został zapis o ordynacji wyborczej,który rozdrabnia scenę teatru polityki sprzyjając korupcji politycznej,a w ślad za nią z korupcji ekonomicznej czynił cnotę.Kłamstwo w paradygmacie ewolucyjnym zostało uznane jako czynnik rozwoju intelektualnego,co odpowiada funkcjonującemu systemowi.
    Ordynacja większościowa,być może,że i na czas przejściowy,siłą rzeczy wymusiłaby konkurujące ze sobą dwie partie pozwalające na przygotowanie programów w całym kompleksie problemów.Ich siłą byłaby mądrość poszczególnych frakcji z nadrzędnością gospodarczego patriotyzmu i świadomy wybór.
    To grzech pierworodny,a trzeba pamiętać,że był społeczny projekt konstytucji,który mógł zabezpieczyć przed PUŁAPKAMI kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
    Wg tej utopii to perspektywa :
    Rząd Światowy - Obywatel Świata.
    To prowadzi do sprzedawania przez Polskę przykładowo miedzi elektrolitycznej,zamiast wyrobów z tego surowca.Konfliktogenne przykłady można mnożyć.
    Dziś reżyserowane wojny ekonomiczne nie są nowością,można sięgnąć do opisu Antony C.Suttona,które obrazują relacje Hitler-Roosvelt-Lenin,Stalin.
    http://www.prisonplanet.pl/polityka/wojna_na_sprzedaz_wywiad,p1546269316?sid=b4634f520f8d701339266367bc2eea47
  • 2011-04-05 13:45 | an32

Wszystko, co wydarzyło się w Polsce po tej katastrofie zaszkodziło jedynie pamięci ludzi, którzy zginęli. Kiedy słyszę o licytowaniu się na pomysły dotyczące pomników ku czci/ tablic ku czci/ ulic/ skwerów itp, lub - tym bardziej - o uroczystościach prywatnych, partyjnych, bojkotowanych, pisowych, niepisowych, mam ochotę wrzasnąć z wściekłości. Szczerze mówiąc, 10 kwietnia postaram się nie włączać telewizora, nie słuchać, nie czytać i nie myśleć już o tym całym Smoleńsku.
  • 2011-04-05 14:42 | camel

Ależ nie wmawiajcie nam tej żałoby proszę. Ani tych ludzi nie znałem, poza informacjami prasowymi, ani większości nie ceniłem (raczej dokładnie odwrotnie). Poza chwilowym okrzykiem "o kurcze!" tuż po usłyszeniu informacji o wypadku, w niczym mnie on nie obszedł. Cyrk, który nastąpił potem napełnił mnie, o ile to możliwe, jeszcze głębszym niesmakiem i obrzydzeniem dla polskich warstw panujących i mediów. Himalaje hipokryzji i głupoty to niewystarczające porównanie do tego, czego dokonano w Polsce w okresie po wypadku. Wyłaniający się stąd obraz partyjniactwa, zwyczajnej podłości (Kaczynski i jego krzyżowcy z pochodniami), piramidalnej głupoty (Brudziński i pomniejsze pisiaki), prefidnej gry kościoła, rysuje obraz państwa upadłego, bezrozumnego, bez honoru i poczucia przyzwoitości, zawłaszczonego przez typy najgorszego autoramentu i najpodlejszej proweniencji (tzw. "inteligencja żoliborska" co?) Ogólnie - jedna wielka womitacja.
  • 2011-04-05 15:34 | dziadek 2

Panowie nie wiecie skąd to się bierze taka postawa, bo jedni chcą jak w S/F rząd światowy i państwo świata to dobre ale nie na ten czas. Teraz wielu tęskni za Polską niezależną o Polskę w której bank światowy i wielka finansjera nie mąci w naszym kraju. Do tego system obecny w sądownictwie jest przestarzały nie wychodzi naprzód do społeczeństwa choćby w postaci sądów ławniczych. Gdzie ławnikiem zostaje nie ten co należy do jakieś organizacji lub ma plecy, a rzeczywiście zostaje wybrany poprzez swoje zgłoszenie gotowości do pełnienia obowiązków ławnika sądowego i w losowaniu został wylosowany do tych obowiązków.
    Ludzie nie czują się związani z krajem jako obywatel tegoż kraju, góra zamiast rządzić zajmując się bieżącymi sprawami państwa i obywateli woli rozrabiać i poniżać konkurencję do stanowisk. Mało tego uchwalać ustawy sprzeczne z logiką i równością społeczną np. że przyznanie ilość miejsc dla kobiet w sejmie. To takie uszczęśliwianie na siłę w sprzeczności z prawem.
    Stosunki Polsko-Rosyjskie wiadomo ktoś kto jeszcze nie dawno był uważany za czempiona siły militarnej i politycznej, ma zawsze trudności z pogodzeniem się z obecną sytuacją i musi sporo wody w Wiśle i Odrze upłynąć aby taki sąsiad się uspokoił i pogodził z sytuacją. Tym bardziej że pod bokiem Chiny się zbroją i unowocześniają swoje siły militarne. Przecież już rozpoczęła się Chińska ekspansja ludności Chińskiej na terenach Rosji Azjatyckiej.
    Przy skutecznym poparciu i za namową władz Chińskich.
    A w Rosji nic się nie zmieniło przykład zachowania się Rosjan na wierzy w smoleńsku zero własnej inicjatywy, co to właśnie doprowadziło do katastrofy a na dodatek sami piloci i kapitan samolotu oni błędu nie popełnili w pilotażu ani w próbie lądowania ich minusem to to że jak zobaczyli jakie warunki panują nad lotniskiem i że będzie problem z lądowaniem. Powinni podąć decyzję samodzielnie o lądowaniu na innym lotnisku wbrew nawet gdyby były naciski. Po prostu brak naszym pilotom to co brakło Rosjanom, zdecydowania i samo decyzyjności, bo w takich przypadkach powinni oni stawiać bezpieczeństwo pasażerów ponad zachowaniem własnych stanowisk czyli miejsc pracy. Inaczej brak opcji samo poświęcenia się swych miejsc pracy w imię bycia w zgodzie z wykonywanym zawodem i powierzonym im w tym czasie życia swego i pasażerów. To samo na wieży w Smoleńsku Rosjanom zabrakło przysłowiowych jaj i wydania decyzji a nie czekanie na decyzję przełożonych bo to kontroler na wieży w danym momencie jest bogiem i to on decyduje o życiu ludzi na pokładzie samolotu próbującego lądować w tak fatalnych warunkach.
    A to widać taką postawę zachowawczą w całym naszym społeczeństwie, to samo w Rosji obywatele Rosji są wystraszeni i zachowują się jak tchórze bojąc się stracić już to co mają a mają tak dużo jak i nasi obywatele wielkie G...o, bo i tak tracą to co mają.
    Po prostu całą ta przemiana zabiła w nas polakach honor, chęć walki o lepsze jutro, a zwłaszcza poczucie solidarności z rodakami oraz wpojono w naród znieczulicę na czyjąś krzywdę.
    Dlatego nie spodziewajmy się że nawet za trzy lata coś osiągniemy w sprawie Smoleńskiej.
  • 2011-04-05 15:54 | zielony

Witam,

Jak zwykle przeczytałem Pani analiz z dużym zainteresowaniem. I w całości podzielam Pani pogląd na to co dotyczy naszej sceny politycznej przed pierwszą rocznicą.

Zastanawia mnie tylko jedno, sama Pani też o tym nie pisze, z jakiego powodu nasze Państwo tak bardzo cofa się przed tym co robi PIS. Przecież to jest oddanie pola. PiS zdominował całkowicie sferę życia politycznego i to ta partia narzuca dzisiaj tematy którymi się zajmujemy. Tu Państwo wydaje się nie wiedzieć co ma robić i w jakiej pozycji się ustawić.

Drugie pytanie które mnie nurtuje to czemu PO tak bardzo zamilkło. W tej chwili wydaje mi się, że ta partia jest w głębokiej defensywie. Postawiła wysoko gardę i sądzi że jakoś ten zmasowany atak przetrwa. Wydaje mi się, że może bardzo się mylić. Ostatnie sondaże wskazują, że większość Polaków podświadomie szuka jakiegoś wyraźnego sygnału od kogoś, że sobie z tym kryzysem poradzimy. Tak, mamy już kryzys zaufania do Państwa, Państwa które właściwie niewielka ekstrema potrafi tak rozhuśtać emocjonalnie, że zaczynamy się obawiać co się będzie działo 9-10 kwietnia.
    Polacy chyba zaczynają szukać silnego przywódcy który potrafiłby przeprowadzić nas wszystkich przez to wzburzone morze. Pan Tusk nim chyba tym kogo szukamy. Swoją drogą wiele bym dał aby poznać strategię PO na najbliższe miesiące. Czy mają zamiar stanąć do walki?

Mimo wszystko mam jednak nadziej, że wszyscy razem wykażemy mądrość i w tę rocznicę nie dopiszemy kolejnych ofiar do i tak długiej listy bezmyślności.

Dajcie mi władzę, a ja was urządzę! - czy to jest motto Prezesa?

• 2011-04-05 17:17 | dziadek 2

A co takiego dobrego PO za tej kadencji zrobiło dobrze dla państwa i narodu?.
    Nic tylko sprzeczki z PiS-em i oczernianie ich liderów w szczególności zajadle atakowani są bracia Kaczyńscy choć jeden już w grobie leży, to PO-owcom mało jeszcze kopią. Skąd się wzięła tak zajadłość wobec Kaczyńskich czyżby mieli rację i dlatego tak zajadle się go tępi. Taka postawa daje dużo do myślenia i raczej jak w prawie fizyki im bardziej naciskasz tym większy opór czujesz.
  • 2011-04-05 18:53 | ola

bzdury pleciesz,pis się sam nakręca i atakuje nie wnosząc nic konstruktywnego.
  • 2011-04-05 21:54 | mz

JK i spółka staja się coraz bardziej niebezpieczni. Był już taki jeden w historii nowożytnej. Najpierw walczył o czystość narodową, rasową, aż w końcu zadymiły kominy krematoriów..
  • 2011-04-05 22:36 | dziadek 2

Tak tacy jesteście internacjonalni to wpuście do naszego kraju narody z bliskiego wschodu. Nawet się nie obejrzycie jak nasz kraj stanie się krajem islamskim a krew by się lała rzeką bo kto nie z nimi to przeciw i wróg.
    Po drugie żeby łączyć się z innymi narodami wpierw należy zastanowić się czy z naszą mentalnością sani nie jesteśmy wrogami innych i dla samych siebie.
    Jeśli ktoś ma coś do kogoś, to nie oczernia go publicznie ale stara się z nim nawiązać kontakt i rozmawia a nie wyzywa i na każdym kroku nogę podstawia. Człowiek który miał by nie wiadomo ile racji, wyzwiskami i oczernianiem nigdy nie jest w stanie swej racji dowieść wręcz przeciwnie, jest człowiekiem nie godnym i wiarołomnym.
  • 2011-04-05 22:37 | aspen

Chyba w Polityce tez podawano raport komisji do spraw radia i telewizji (czy jak to sie nazywa?). Miedzy innymi ile godzin antenowych przeznaczono na rozne wydarzenia w Kraju. TVN poswiecila trzykrotnie wiecej czasu niz TVP sprawie krzyza. Widac wiec dla kogo jest to temat zastepczy. Tusk Vision Network (TVN) jest tu niedosciglym liderem. Polityka i GW zaraz za telewizja. O kim Pani pisze?
  • 2011-04-06 02:21 | zielony

"Nic tylko sprzeczki z PiS-em i oczernianie ich liderów w szczególności zajadle atakowani są bracia Kaczyńscy"

Daj przykłady kiedy to PO zaczęło jakieś sprzeczki. PO ustępuje pola i zachowuje się jak rozwydrzone dziecko w sklepie z zabawkami któremu rodzice nie chcą czegoś kupić.
    W tym wypadku PiS chce Polski i rządów nad nami a tu "głupie" PO stoi na przeszkodzie. Więc wali się nóżkami i rączkami o podłogę a wrzask idzie w świat.
  • 2011-04-06 05:16 | Prezes

Szczerze powiedziawszy to ja nie chcę mieć absolutnie nic wspólnego ze zwolennikami PiS-u. W moich oczach, ci którzy bezkrytycznie popierają towarzysza prezesa i święcie wierzą w propagowane przez niego banialuki nie zasługują na odrobinę sympatii ani zrozumienia. Nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości, że jeśli ta prtia kiedykolwiek dorwie się do władzy to będziemy mogli zapomnieć o wolności. Wolność będzie dla tych, którzy podpiszą lojalkę i przyniosą zaświadczenie od księdza proboszcza.
    Ponieważ taka wizja Polski, której namiastkę już kilka lat temu mieliśmy, zupełnie mi nie odpowiada, będę o ile to tylko możliwe podstawiał nogę zwolennikom PiS-u. Czasy rozmów i przekonywania się skończyły.
    Nadchodzi czas walki. I jeśli ktoś nie chce stać się niewolnikiem pisowskich talibów to niech dobrze się zastanowi na kogo odda głos w jesiennych wyborach.
  • 2011-04-06 11:52 | Joanna Kopytowska

mnie żadnych złudzeń nie pozbawiono , bo ich nie miałam

Po prostu myślę że atmosfera nagonki na rząd i próba politycznego dyskontowania katastrofy smoleńskiej jest dziełem jednego człowieka i wydaje mi się że Polacy w większości, wbrew medialnym pozorom , są zgodniejsi i racjonalniejsi niż to pokazują media ,koncentrujące się na arcymedialnych abberracjach pisu,niestety faktycznie ta atmosfera doprowadziła do profanacji pamięci ofiar i niechęci i znudzenia tym tematem większości ludzi
  • 2011-04-06 12:29 | Szechter

Polecam artykuł z dzisiejszej Wyborczej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9385352,Tusk_ma_nadzieje_na_szybkie_sprowadzenie_wraku__Rosjanie.html

Wciąż nie wiadomo, kiedy wrak tupolewa wróci do Polski. Szef głównego zarządu międzynarodowej współpracy prawnej Prokuratury Generalnej FR Saak Karapetjan poinformował, że śledztwo trwa i że przeprowadzana jest m.in. ekspertyza techniczno-pirotechniczna wraku samolotu.

Biegli sprawdzają, czy na pokładzie prezydenckiego tupolewa nie doszło do zamachu terrorystycznego.

Biegli sprawdzają, czy na pokładzie prezydenckiego tupolewa nie doszło do zamachu terrorystycznego rok po katastrofie i kilka miesięcy po opublikowaniu raportu MAK o przyczynach katastrofy. prokuratura nie mając dostępu do głównych dowodów, czyli wraku i czarnych skrzynek wyklucza z góry możliwość zamachu, a biegli rosyjscy właśnie badają wrak pod tym kątem. ROK PO KATASTROFIE.

Jeśli to nie jest kpina i zła wola to proszę powiedzieć co nią jest. Co mają myśleć te rzesze ludzi nie wykluczających teorii zamachu?
  • 2011-04-06 12:41 | sąsiad

polprawdy to nie "analiza"

"Wrze w zaprzyjaźnionych z PiS mediach, z „Gazetą Polską” na czele, w jej klubach, związanych z nią środowiskach, w rodzinach Radia Maryja. To tutaj odbywa się cała partyjna robota związana ze smoleńską rocznicą"

W upolitycznianiu katastrofy smolenskiej najbardziej aktywnie uczestnica Gazeta Wyborcza, Przekroj, Polityka, Newsweek, TVN - itp. Nazbyt skromnie zapomnial pan o swoim udziale w tym procesie. Ten bezustanny propagandowy jazgot, ze zaloba jest polityczna nie jest niczym innym niz ...wykorzystywaniem zaloby do celow politycznych.
  • 2011-04-06 13:23 | herbapol

Re.:Szechter

pyta co mają sądzić rzesze ludzi nie wykluczających teorii zamachu.Odpowieadam:NIC.Cokolwiek by się nie zdażyło,oni i tak pozostaną przy swoim.Nie musisz wybijać wielką czcionką ROK PO KATASROFIE,bo rok w badaniu katastrof lotniczych to stosunkowo krótki okres.Na całym świecie trwa to latami,bo są to sprawy niezykle trudne i skomplikowane.Tylko pan Mcierewicz i ty sądzicie ,że to sprawa prosta i do zbadania w tydzień.Sprawa katastrofy Concorda zakończyła się po 10 latach i nie było tam "ruskich",Putina czy Tuska.Trochę zdrowego rozsądku by się przydało.I cierpliwości.To,że polscy prokuratorzy wykluczyli zamach,to mieli ku temu powody.Po prostu nie znaleziono żadnych poszlak wskazujących na zamach.Ale jeśli pisowski poseł stawia kontrpytanie:"a ma pan dowody,że zamachu nie było?",no to ręce opadają.Jak udowodnić, że czegoś nie było?Może Szechter to wie?
    A przy okazji: nick masz piękny i bardz dokładnie określa z jakiego kąta pochodzisz.
  • 2011-04-06 14:28 | zielony

sąsiad pisze:

"W upolitycznianiu katastrofy smolenskiej najbardziej aktywnie uczestnica Gazeta Wyborcza, Przekroj, Polityka, Newsweek, TVN - itp"

Jeśli tak uważasz Sąsiedzie to co tu robisz? Na co to wszystko czytasz jeśli tak głęboko wierzysz w to co inne 'lepsze' media piszą czy mówią. Przecież pogląd masz wyrobiony. Jeśli komuś chcesz dołożyć to zastanów się komu robisz i za co? Pokaż gdzie i w jaki sposób te wymienione media upolityczniały tę tragedię?

Zastanawiam się czy autorzy takich wpisów w ogóle wiedzą co piszą i jak można było doprowadzić do takiego wylewu frustracji na każdym kroku. Czy to jest normalne?
  • 2011-04-06 17:06 | monter

"sąsiad" i jemu podobni piszą na tym forum, bo to jedyne miejsce, gdzie ktoś
    ich przeczyta, postaraj się zrozumieć,że i trolle lubieją się obnażać...
    Najbardziej ich boli, gdy nie zwracasz na nich uwagi. Pozdrawiam.
  • 2011-04-06 18:44 | Andrzej

Dość wałkowania

Większość Polaków ma już dość wałkowania katastrofy smoleńskiej. Ja też.
  • 2011-04-06 18:56 | -leski

Na szczęście na Allegro są do kupienia torebki dla tych,którym chce się rzygać na hasło

"katastrofa smoleńska"
  • 2011-04-06 19:07 | herbapol

Re -leski

No to przepowiadam sprzedawcom tych torebek kolosalne obroty i zyski.
  • 2011-04-06 20:54 | Szechter

No i co żeś wywnioskował Sherloku z mojego nicka, z jakiego kąta pochodzę? Jak wiadomo ważne jest "kto" pisze a nie "co" pisze, to może zdemaskujesz mnie publicznie?

Odnośnie reszty twoich wypocin, rozumiem że bozia tyle rozumu nie dała, żebyś się zdziwił faktem, że rok po katastrofie, kilka miesięcy po ogłoszeniu światu że katastrofę spowodował pijany polski generał - Rosjanie badają wrak na okoliczność zamachu terrorystycznego. Wrak, który z ich własnej woli gnił przez całe miesiące w smoleńskim deszczu, a potem został pocięty i rozbity łomami.

Bozia nie dała nawet tyle rozumku, żeby się chwilę zastanowić jak to możliwe, że Polska prokuratura wyklucza zamach terrorystyczny nie mając dostępu do wraku i czarnych skrzynek a tymczasem Rosyjscy biegli właśnie sprawdzają tę możliwość.

Bozia, jeśli istnieje, jest zaiste niesprawiedliwa.
  • 2011-04-06 23:41 | aster5

@ Joanna Kopytowska

Nic dodać, nic ująć - i też mam nadzieję, że wbrew lansowaniu przez media farsy pt.polityczna katastrofa smoleńska, Polacy są na tyle przytomni, by w większości nie ulegać Kaczyńsko-PiSowskiej histerii połączonej z paranoiczną teorią spiskową.
    PS.Zdaje się, że wszyscy mamy dość...a już napewno
  • 2011-04-06 23:56 | felek

"na kursie i sciezce"

wizyta Tuska i Putina w Smolensku 07.04.2010 - na lotnisko dostarczono ILS system;
    "An instrument landing system (ILS) is a ground-based instrument approach system that provides precision guidance to an aircraft approaching and landing on a runway, using a combination of radio signals and, in many cases, high-intensity lighting arrays to enable a safe landing during instrument meteorological conditions (IMC), such as low ceilings or reduced visibility due to fog, rain, or blowing snow."

gdy 10.04. 2010 TU 154 M podchodzil do ladowania ILS juz tam nie bylo ale wg kontrolerow samolot byl "na kursie i sciezce";

Rosji nie mozna wierzyc to bandycki kraj
  • 2011-04-07 02:01 | nocri

Ruch Autonomii Posmoleńskiej

Apel do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o wsparcie inicjatywy Ruchu Autonomii Posmoleńskiej.

Jako Naród umęczony ponad nasze siły ciągłą wojną polsko-polską apelujemy do pana Prezydenta o wsparcie w sprawie utworzenia na terenie Rzeczypospolitej miejsca do życia dla Ruchu Autonomii Posmoleńskiej.

Od roku czasu mamy w kraju istny Dzień Świstaka. Jesteśmy zmuszani do brania udziału w tym żenującym , paranoicznym widowisku mi...mo naszej woli.

Stwórzmy miejsce w którym ludzie będą mogli mielić w mediach sprawę zwykłego wypadku lotniczego jak długo będą chcieli .
    Miejsce w którym będą mogli stworzyć sobie swój wymarzony mały kraj. Miejsce w którym 24h na dobę , 365 dni w roku palić się będą znicze.
    Miejsce w którym każdy z nich będzie mógł sobie postawić krzyż gdzie będzie miał ochotę i wieszać się na nim w religijnych spazmach.
    Miejsce gdzie nie będzie docierał przeklęty sygnał niepolskich stacji telewizyjnych i radiowych.
    Miejsce gdzie nie dotrze szmatława Gazeta Wybiórcza ze swoją niepolską propagandą.
    Miejsce gdzie w spokoju będą mogli wielbić ojca Pobornika i jego sekta będzie miała wreszcie spokój od napastliwej młodzieży.

Dajmy im szansę żyć jak chcą w imię zwykłej ludzkiej solidarności. Dajmy szansę także sobie na życie w kraju normalnym gdzie polityka nie będzie graniem trumną , krzyżem i demagogią gospodarczą.

[link=https://www.facebook.com/event.php?eid=216091605075046&index=1]
    DOŚĆ SMOLEŃSKA W NASZYM DOMU !!!! ŻAŁOBA MINĘŁA !!!![/link]
  • 2011-04-07 02:02 | nocri

*korekta

Ruch Autonomii Posmoleńskiej
  • 2011-04-07 11:22 | mag

Jeśli coś mówi PIS ustami prezesa lub jego gwardzistów, to z góry mozna założyć, ze w realu jest dokładnie odwrotnie. Ćwiczymy to ostro od 2005 r. (nie ważne, czy PIS rządzi, czy jest w opozycji).
    Zdumiewające, że wciąż sa ludzie, którzy tego nie widzą i nie słyszą.
  • 2011-04-07 13:36 | jotkaes

To, że ktoś krytykuje stale rządzącą aktualnie partię i nawet ma w wielu przypadkach rację, bo to jest w stanie dostrzec większość przeciętnie rozgarniętych obywateli wcale nie oznacza, że należy automatycznie powierzyć mu ster rządów.
    Nie wystarczy kogoś krytykować ( nawet trafinie ) - trzeba jeszcze samemu potrafić zrobić to lepiej.
  • 2011-04-07 17:22 | nocri

Wydarzenie nie dostępne

Z dziwnych powodów mamy awarię na tej stronie FB - o akcji także na blogu:

Nocri blog
  • 2011-04-07 23:48 | AGA

POMYSLEC ,ZE TO WSZYSTKO ZA PRZYCZYNA ZLOSLIWEGO SZATANSKIEGO KACZYNSKIEGO, KTORY OD WIELU LAT PSUJE NASZE ZDROWIE POCZAWSZY OD PALENIA KUKLY URZEDUJACEGO PREZYDENTA WALESY .MOZE TRZEBA WYSTAPIC DO NIEGO O ODSZKODOWANIE ZA UTRATE ZDROWIA Z POWODU JEGO AWANTUR ? A NA DODATEK CHODZI O UCZCZENIE BARDZO MARNEGO -NAJGORSZEGO POLSKIEGO PREZYDENTA ,JAKI SIE NAM ZDARZYL .PO CO PREZYDENT PLANUJE KOLEJNY POMNIK Z WLACZONYM KAWALKIEM ZARDZEWIALEGO ZELASTWA Z SAMOLOTU? TO JAKIS OBLED! KACZOROWI CHODZI O OGROMNY ZLOTY POMNIK ,LECZ I TO BY NIE ZAPOBIEGLOBY PRETENSJOM ,BO KACZEGO RODU NIE UGLASZCZE NIKT -TRAWESTUJAC MICKIEWICZA .TERAZ JESZCZE WLACZYLA SIE MAMUSIA DO OSKARZEN .JAK TU NIE ZWARIOWAC ?SZYBKO DO TWOREK Z JARKACZEM ,BO WIADOMO ,ZE SZYKUJE REWOLUCJE NARODOWA ZA POMOCA RYDZYKA .
  • 2011-04-08 13:28 | adamjer

Z daleka obserwuję polską szopkę. Przed chwilą odczytałem sondaż Homo Homini: PiS już blisko PO (różnica 3%). Palikot jeździ po Polsce i sprzedaje cukier po 2,5 zł/kg. Mniejszość niemiecka żąda ukarania JK za poniżanie Niemców. JK w swoim genialnym raporcie o stanie RP poprawił zdanie o "opcji niemieckiej" - w zdaniu tym dwa razy umieścił: "po prostu"; zabrakło mi: "oczywistej oczywistości". 10 kwietnia będę chodził po swoich górach - Karpatach Wschodnich. Warszawie życzę huraganów i ulew na ostudzenie głów. ""
  • 2011-04-08 17:47 | Halszka

Jasne, bandycki kraj

Masz rację Feluś, Rosja to bandycki kraj. A już najgorszy ten Putin.
    On nawet więzi ludzi latami bez sądu w tym swoim Guantanamo.
  • 2011-04-09 11:51 | tkw

Ciekawa opinia Sławomira Peleickiego z onet.pl:
    "
    Reakcją NATO na fakt, że Polska nie zwróciła się do Sojuszu z prośbą o pomoc w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, było podjęcie przez USA decyzji, że wbrew wcześniejszym ustaleniom, nie przekażą nam uzbrojonych zestawów rakietowych Patriot - mówi w rozmowie z wprost24.pl były dowódca GROM, a obecnie członek Zespołu Ekspertów Niezależnych gen. Sławomir Petelicki.

Zdaniem generała prowadzenie śledztwa w sprawie katastrofy Tu-154 bez pomocy NATO poważnie obciąża Donalda Tuska.

- NATO powiedziałoby nam o wiele więcej na temat przyczyn katastrofy niż możemy się dowiedzieć od Rosjan. Rosjanie nie są zainteresowani by pokazać całą sytuację – np. to co działo się w baraku na lotnisku smoleńskim, którego nie można nazwać wieżą kontroli lotów. Ale Tusk najwyraźniej też nie jest tym zainteresowany. A przecież zwrócenie się do NATO tuż po katastrofie było obowiązkiem premiera! Przecież wtedy nie wiedzieliśmy co się stało. To mógł być np. zamach czeczeńskiego terrorysty. Na teren obok lotniska z ręczną wyrzutnią rakiet mógł wejść każdy - przekonuje Petelicki.

Generał twierdzi, że po katastrofie smoleńskiej tylko minister obrony Bogdan Klich "pamiętał, że Polska jest od 12 lat członkiem Sojuszu i zaproponował, by poprosić NATO o pomoc".

- Ale premier tego nie chciał, ponieważ gdyby śledztwo toczyło się pod auspicjami NATO raport końcowy byłby miażdżący dla rządu i MON-u. Pojawiłoby się pytanie, dlaczego Tusk wcześniej nie zdymisjonował Bogdana Klicha. Najgorsze w tym wszystkim jest postawienie Polaków w sytuacji bezbronnego petenta. A przecież wchodziliśmy do NATO po to, żeby nas broniło - oburza się generał.
    "
  • 2011-04-09 14:59 | tkw

taka ciekawowstka

Dziś słyszę w radio o uroczystościach w Smoleńsku w 1-wszą rocznicę katastrofy. Przemawia pani Komorowska - żona prezydenta. Potem w imieniu rodzin (chyba ?) przemawia ... Komorowski.
    Wśród ofiar był Stanisław Komorowski, wiceminister MON. Ale moim zdaniem wybranie jego jako reprezentanta nie było przypadkowe, chyba nawet nie warto wymieniać czemu ...

No i dla ludzi przekaz ma być jasny - Komorowski czci solennie ...
  • 2011-04-09 21:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

Spółdzielnia ma wpływ na możliwość zalogowania się ?!

Premier Tusk musi mieć kompanię do bycia sędziami we własnych sprawach.
    Bul-Komorowski z tego też z pewnością nie ma bólu głowy!!!
    Korzenie pierwszej damy Anny to potwierdzają.
  • 2011-04-14 15:08 | adam

popieram,do choroszczy,żal codziennie tego pisowskiego bełkotu słuchac i porażka,że mają tylu zwolenników,no wiedzą gdzie szukać kościół starsi ludzie co nie czają za wiele,też katastrofę można na swoją korzyść obrócić