Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Smoleńsk nie interesuje świata

(97)
10 kwietnia 2010 roku wszystkie światowe media żyły katastrofą smoleńską. Jednak z czasem zainteresowanie tym – jak się wydaje jedynie w Polsce niezmiennie gorącym tematem – słabło.
  • 2011-04-06 20:37 | Mieczysław S.Kazimierzak

Smoleńsk nie interesuje świata.

Nawet nie ma solidarności w NATO,aby służyć Polsce pomocą w zakresie ustalenia przyczyn katastrofy.Przecież sprawa dotyczy samolotu wojskowego.
    Odrębną sprawą jest problem ustalenia winy przy lądowaniu samolotu i tu prosi się o arbitraż międzynarodowy,w czym powinna być pomocna UE.
    Zaprezentowany brak zainteresowania świata to klasyka szkoły biznesu,która wzięła górę nad wartościami szkoły ekonomii.
    Wszelkie kryzysy mają swój początek gdy handlarze biorą górę nad wytwórcami.
  • 2011-04-06 21:28 | Kolega królika

Re:Smoleńsk nie interesuje świata

Dlaczego cywilizowany świat miałby sobie zawracać głowę wypadkiem lotniczym spowodowanym przez czysta głupotę i żądzę władzy człowieka bez szans na re-elekcję? W wielu tv na świecie zajęło to kilka minut w sobotę 10 kwietnia 2010 roku - to wszystko. Ilu ludzi w Wolsce wie kto jest w rządzie Norwegii czy Nowej Zelandii, a to są o wiele bardziej liczące się kraje!

To co się dzieje w Wolsce w kwestii tej nekro-szopki to zbiorowy amok :)

• 2011-04-07 01:58 | slawek

Czas zainteresowania Smolenskiem minol.Po Smolensku wydarzyly sie nowe tragedie,powodz w Australi.trzesienie ziemi Nowa Zelandia,Japonia.Obecnie gorace niusy,wojna w Libi,Wybrzeze Kosci Sloniowej,kryzys finsowy Portugali.I sluszna uwaga Kolegi Krolika swiat i prasa swiatowa po co ma zajmowac sie wypadkiem lotniczym do ktorego przyczynij sie glowny pasazer.A ze z winy pilota bylo wiadomo od poczatku.
  • 2011-04-07 02:19 | dziadek 2

panie Kolego królika i panie slawek przykro mi ale muszę wasze wypowiedzi zakwalifikować do pisanych głupot i nieuzasadnionych oszczerstw bez jakichkolwiek udokumentowanych dowodów, na to że tragedia samolotu pod Smoleńskiem nastąpiła z winy pilotów czy kogokolwiek z pasażerów samolotu włącznie z ś.p. prezydenta RP.
    Kolega królika jest tak zaślepiony swą nienawiścią że nawet nie ma szacunku do tragicznie zmarłego człowieka, ciekawe jakim to trzeba być chamem aby tak pisać i wypowiadać się na temat nieżyjącego prezydenta (człowieka).
    Panowie przecież podane jest jak byk spóźniona reakcja kontrolera na wieży a przez to spóźniona reakcja pilotów i to było przyczyną bez teorii spiskowych. Bo to wynikało z charakteru i mentalności naszych obu narodowości Rosyjskiej i Polskiej. Z jednej strony brak było odwagi w samo decyzji i to samo z drugiej strony i niech to będzie nauczką dla obu stron.
    Co to strony polskiej wcześniej czy później dojdzie do takich pozytywnych zmian co do strony rosyjskiej to obawiam się że minie sporo dziesięcioleci aby nastąpiły takie zmiany.
    I panowie proszę nie pisać bzdur i nie traktować czytelnika jak przygłupa któremu można wmówić że jak się pluje to że deszcz pada.
  • 2011-04-07 04:28 | bolec

Dziadku, czy słyszałeś że podobno dobijano rannych strzałem w tył głowy?
  • 2011-04-07 13:43 | dziadek 2

Bolec a widziałeś to i kto to widział to pierwsze a drugie jeśli ktoś był w takim stopniu ranny że nie było ratunku to wolał bym by go za przeproszeniem dobito niż miął by się męczyć aż skona. Widziałeś człowieka który jest w agonii i nie ma dla niego ratunku a on jeszcze oczami mruga krzyczy z bólu.
    Co stałbyś i patrzył jak kona i czekał aż sam odda ostanie tchnienie miął byś pan sumienie. Przecież tam była masakra a dojazd lekarzy zresztą co ja będę się rozpisywał.
    Prawie setka ludzi a parę karetek każda tylko dla jednej osoby i paru lekarzy a tu w koło jęk i krzyk ludzi konających dla których tylko podanie znieczulenia pozostaje bo już ich nic nie uratuje. Zwłaszcza dowiedz się pan o stanie Rosyjskiej Służby Zdrowia.
    Następnym razem zastanów się pan nad tym co piszesz i mówisz, to nie film amerykański z amerykańską służbą medyczną.
  • 2011-04-07 16:04 | Kolega królika

A mnie się wydaje Dieduszka, że nie jesteś aż tak głupi jakiego udajesz ... jednak możliwe, że to tylko złudzenie?

• 2011-04-07 17:08 | dziadek 2

Kolego królika ha ha ha nie chcę być uszczypliwy może złudzenie optyczne ha ha ha.
  • 2011-04-07 19:57 | vicimi

no to tym gorzej dla swiata bo pan prezes tzw"kaczynski"moze go odwolac
  • 2011-04-07 20:05 | Adam 2222

Dodaj do tego głupie wystąpienie Tuska dla BBC. Jeżeli już kogoś to zainteresuje to tylko jako kabaret w wykonaniu elit III RP.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9390781,Tusk_dla_BBC__Rosjanie_czesciowo_winni__ale_sie_nie.html

Tusk rożni się od Kaczynskiego tym ze rzadziej otwiera usta
  • 2011-04-07 21:34 | camel

Polecam więcej ostrożności w sprawie szacunku do nieżyjących. Stalin też umarł. Na szacunek po śmierci trzeba sobie zasłużyć. Sama śmierć w wypadku nie wystarcza. W wypadkach ginie rocznie parę tysięcy Polaków, a nie przypominam sobie aby gdzieś wypełniano nimi aleje zasłużonych. Kaczyński na szacunek nie zasługiwał, wręcz przeciwnie i nie trzeba być jego przeciwnikiem, aby to dostrzegać.

Zresztą to kibolstwo umysłowe: albo ktoś jest z nami albo jest wrogiem. Bardzo prymitywne podejście, które jednak jest mainstreamem w naszej, umęczonej głupotą ojczyźnie.
  • 2011-04-08 12:10 | slawek

Panie ;dziadek2;pana opina co do wypowiedzi ze sa pisane oszczerstwa i glupoty bez dowodow to pasuje do twojej wypowiedzi.Przy waunkach atmosferycznych ,mgla na lotnisku Smolenskim proba ladowania jest kategorycznie zabroniona.Pilot samolotu cywilnego rejsowego w takiej mgle wylodowal i nie doszlo do incydentu,zaraz po wyladowaniu zawieszono mu licencje pilota.O pogodzie informowali zaloge samolotu kontrolerzy i zaloga samolotu jak ktory wylodowal wczesniej z dzienikarzami.Wylodowal nie majac zgody na ladowanie,kapitan samolotu twierdzi ze nie slyszal.Dziadek nie pamietasz incydentu gruzinskiego ,glowny pasazer zarzadal zmiany kursu,kapitan odmowil i po nie udanych probach wymuszenia zmiany lotu zostal zwymyslany.Zaloga samolotu czekala na decyzje glownego pasazera na ktore zastecze lotnisko lecimy,jest zapis czarnych skrzynek.80-90% wypadkow lotniczych jest spowodowanych bledem czlowieka.Lotnisko w Smolensku to lotnisko wojskowe a nie miedzynarodowe cywilne.Wygodne dla obydwoch stron Rosyjskiej i Polskiej.Co do szacunku bracia Kaczyscy nie maja szacunku dla inych.Dziadek nie pamietasz kampani wyborczej Kaczynskiego na prezydnta Warszawy?Wizyta w Wielkiej Brytani i wspolna konferecja prasowa z premier Wielkiej Brytani Blar,prezydent Kaczynski Polakow przybywajacych ,pracujacych w Angli nazwal nieudaczniakmi.Premier Blair byl szkowany ta wypowiedza i szacunek miec dla takiej osoby?Na obchody Katynskie premier Rosi zaprosil premiera Polski.Prezydenta Kaczynskiego nikt nie zapraszal,sam sie wrprosil podobnie jak na szcyt Uni Europejskiej.Czasy o umarlych nie mowi sie zle skonczyly sie z upadkiem imperium Rzymskiego.
  • 2011-04-08 15:15 | dziadek 2

Panowie nie ważne czy kogoś cię lubiło czy ceniło czy miało się do niego szacunek. Bo tu nie tylko chodzi o człowieka ale też o to że ten człowiek zajmował odpowiednio wysokie stanowisko w naszym państwie jaki pozostali pasażerowie i choćby z tego powodu należy im się szacunek bo nie byli to jacyś sekretarze partii zależnej w decyzjach od innej obcej partii.
    Jaki był taki był ale to był polski prezydent prezydent RP wybrany w wolnych wyborach. Policji też nie lubimy lecz gdyby jej nie było to z domu bez Kałacha nikt by nie wyszedł.
    I jeszcze jedno czy go się lubiło czy nie to nasze naczelne przywództwo w państwie zginęło tragicznie i oto tu chodzi. Jak ktoś tego nie rozumie to trudno jego strata i problem ale szacunek władzy zawsze się należy nie ważne jaka ona by nie była ważne że wybrana głosami większości narodu a kto nie głosował to jego problem.
  • 2011-04-08 16:13 | Kolega królika

I pomyśleć, że przez moment wydawało mi się Dieduszka, że nie jesteś aż tak głupi jakiego udajesz ... to było jednak tylko złudzenie :)

• 2011-04-09 00:09 | dziadek 2

A waść dalej pianę bijesz, nie głosowałeś na niego nie ważne ale inni głosowali a twoja postawa jest postawą że mają wszyscy uznać tego za godnego prezydenta jakiego ja uznaję wiesz waść co to oznacza narzucanie wszystkim swej woli. A demokracja i wolność polega nie na tym że wszyscy mają uwielbiać to co ja lubię tylko zaakceptować to że ja go nie lubię ale lubią go inni i inni zadecydowali o jego losie. A ja muszę i jest to mym obowiązkiem uszanować głosy pozostałych. A nie wykrzykiwać pod ich adresem i tego wybranego słowa chamskie.
    Przypomina pan mi Kalego "Kali ukraść krowę to dobrze lecz Kalemu ukrać krowę to źle".
  • 2011-04-09 01:04 | Kolega królika

Dziadek, przez takich jak Ty cały kraj tonie w paranoi ... paniał?

• 2011-04-09 09:27 | olo

true

a dlaczego mialby interesowac..czu Polska to pepek swiata..o wiele wazniejsze dla Polski jest sprwnie dzialajaca administracja,przejzyste prawo,dobre drogi,czyste dworce..itd.to tzw..nudna ale sprawna codziennosc.pomnikow i kopcow w Polsce dostatek i wystarczy.i na koniec zachod interesuje polski wzrost gospodarczy a nie kolejna demostracja na 10 kwietnia.
  • 2011-04-09 10:01 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ogromne wojska, bitne generały,
    Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -
    Przeciwko komuż tak się pojednały?
    - Przeciwko kilku myślom... co nienowe!

W innej fraszce Cyprian K. Norwid mówi,że wszystkich kajdan najgorsze są te niewidzialne.
    To nie dzień podzielił,ale ale cały proces kształtowania linii demarkacyjnej,którą zapoczątkowała sekwencja zdarzeń od organizowania się ruchu społecznego na zasadzie tajnego tajnego państwa po korupcjogenną ustawę zasadniczą.Wiarą w kolejną utopię to jest GATT i globalny wolny handel chrześcijaństwo zaczęło odchodzić od korzeni swojej kultury,to jest antycznej kultury greckiej.Tylnymi drzwiami do KK zaczęto wprowadzać teologię judeo-chrześcijańską.Żydowskie ruchy umysłowe i polityczne wpływały na wasalną politykę wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
    Linia demarkacyjna od strony ideowej wymaga zatem opisania aby ograniczyć ekonomiczne skutki PUŁAPKI jaką okazała się jednak być kolejna utopia.W polskim wydaniu 1995 roku opisał to Jams Goldsmith.Tam zamieszczony jest wywiad z autorem jaki przeprowadził Radek Sikorski.Nie wiele z tego zrozumiał jako minister od wojny i od wojennych spraw zagranicznych.
    Czy zatem można się dziwić podziałowi w Polsce,a tym bardziej brakiem zainteresowania w globalnym teatrze polityki.
    Szkoła biznesu wzięła przecież górę nad szkołą ekonomii.
  • 2011-04-09 10:23 | jotkaes

Ja też w II-giej rundzie głosowałem na LK. Myślałem, że ktoś, kto jest doktorem habilitowanym, był prezesem NIK-u, ministerem sprawiedliwości i prezydentm stolicy będzie o niebo lepszy od tego, który łaził po kominach, kierował cięzarówką i był działaczem partyjnym a jednocześnie wyjątkowo leniwym vicemarszałkiem Senatu. Była to największa pomyłka mego życia - LK był wzorcowym przykładem miernoty sięgającej najwyższych w kraju urzędów. Także świadczy o wyjątkowej mierności naszego systemu politycznego, który na takie kariery pozwala.
  • 2011-04-09 10:29 | jotkaes

Oczywiście odnoszę się do wypowiedzi "dziadka 2".
    Pan Mieczysław uświadomił mi, że nie uważałem na polskim, gdy przerabialiśmy "fraszki" Norwida a nawet nie znam definicji tej formy poezji zaangażowanej. Zawsze myślałem, że fraszka to tekst rymowany, frywolny.
  • 2011-04-09 10:30 | Artur

Bardzo ładnie ze strony świata,

że nie przypomina nam już tej bezdennej głupoty. Bo katastrofa smoleńska to owoc bezdennej głupoty. Szczerze mi żal niewinnych ofiar, które wsiadły do samolotu szaleńców. Ja z Kaczyńskimi i ich towarzyszami nie wsiadłbym nawet do tramwaju. Ale zginęli także winni katastrofy i tych mi wcale nie jest żal. Winni katastrofy także pozostali przy życiu i tych także nie jest mi wcale żal. Mają to, na co rzetelnie zasłużyli. Będą się gryźć do końca swych dni. Niech się zagryzą na śmierć. Ja swoją pracą i dotychczasowym życiem zasłużyłem sobie na radość i wraz z rodziną nie mam zamiaru myśleć o tej sprawie. Dość Smoleńska.
  • 2011-04-09 11:27 | antyhistoryk

Zachod nie interesowal sie Katyniem, nie interesuje sie Smolenskiem, w co niektorych krajach wypadek samolotowy skomentowano jako typowy polski balagan. W Polsce temat podgrzewa, JK i pisiorki, kk, rodziny katynskie i miernoty polityczne, ktore na katastrofie w Smolensku chca ubic interes.
  • 2011-04-09 11:46 | dziadek 2

Panowie czytacie i widzę że pomimo wykształcenia ani rusz nie możecie pojąć że różnica polega na władzy narzucanej takiej jak Hitler, Lenin, Stalin a w szczególności władza w krajach zajętych przez wojska sowieckie po II wojnie światowej. A co innego władza wybrana w wolnym kraju w wolnych nie przymusowych wyborach. Gdzie obywatel nie idzie do urny pod presją że mając inne zdanie nie zostanie on uwięziony czy stracony.
    A to że jeden się zawiódł, inny uważał że nie miał na kogo innego głosu oddać to oddał na np. Kaczyńskiego. Albo że wygrał ten kogo nie lubimy. Nie to jest ważne i nie ważne czy był wysoki, niski, gruby, garbaty, czy się jąkał, czy nie miał wykształcenia.
    Ważne jest i oto co naród chciał wolność kraju i wolność wyborów zgodnych z własnym sumieniem. I Każdy z tych ostatnich 20 lat prezydent RP oprócz początku Jaruzelskiego był wybierany w wolnej Polsce i zgodnie z sumieniem. Kwaśniewski były PZPR-owiec, czerwony pająk decyzja większości narodu został prezydentem a potem ze szczęścia upił się i się zataczał w Katyniu.
    Nie lubię chama ale mam szacunek jako do byłej głowy państwa i uszanowałem decyzję większości.
    I oto chodzi a wy w iście maniakalny sposób hańbicie prezydenta RP (prezydenta bo jego kadencja nie nastąpiła w sposób naturalny lecz tragiczny). Wy piszecie co Kaczyński powiedział poza granicami kraju a czy wy wiecie co inni prezydenci mówili zaczynając od Wałęsy. Jak nazywał swych rodaków najgłupszym narodem świata że tam biznes amerykański może doić kasę jak mleko od krowy. To tylko kropla jego wypowiedzi, to samo pozostali.
    Ja nie wiem jak do was dotrzeć żebyście zrozumieli że możecie sobie nienawidzić, na jego widok zwymiotować lecz musicie jedno zachować szacunek jako do byłej czy obecnej władzy a zwłaszcza do najwyższego dostojnika w państwie prezydenta RP wybranego większością głosów obywateli kraju.
    Kiedyś Polska (Polanie zostali zjednoczeni) i za dynastii Piastów żyli w miarę zgodnie ale to się wielu nie podobało to po śmierci ostatniego z piastów ogłosili że będą wybierać króla. I zaczęli wybierać który więcej szlachcie i magnatom da wolności i ile kasy do szlacheckiej i magnackiej sakwy trafi. Tak się szlachta i magnaci rozbestwili że nawet nie zauważyli jak ostatni z Augóstów Polskę sprzedał a połowa szlachty i magnatów kasę za aneksję Polski wzięli.
    I tak polaku miałeś w ręku złoty róg został ci jeno stóg, tak naród polski docenił swą wolność i tak ja utrzymał że przez 300 lat kraj rozdarty był na trzy strefy zaborców. A po I wojnie światowej to samo się zaczęło zamiast dogadać się jak polak z polakiem to darli sukno władzy aby jak najwięcej dla siebie urwać. Nie dziwne to że gdy inne kraje po mimo kryzysu światowego starały się rozwijać, to nasz kraj stał się rezerwuarem emigracyjnej najtańszej siły roboczej. A wojsko polskie w 70% na konikach i szabelkami wymachiwało. A w momencie wybuchu wojny połowa sprzętu technicznego wszelkie pojazdy na kołkach stały niezdolne do użytku.
    I teraz to samo brak szacunku dla legalnie wybranej władzy, opluwanie się na wzajem, brak samo dyscypliny, obowiązkowości, sumienności (przepraszam jest ale dla własnych interesów). Ta zacofana polska inteligencja z charakterem z wiochy zabitej dechami jest obecnie w większości i plami kulturę i zachowanie polski na całym świecie. Swym chamskim z wiochy zachowaniem.
    Ja gdyby premier Miler zginą w tym lotniczym wypadku to po mimo że też nie mam o nim dobrego zdania uszanował bym go jako byłą głowę państwa. Bo ostatecznie wtedy to jego partia uzyskała decyzją wolnych obywateli w wolnym kraju większość foteli w parlamencie.
    A wy mieniący się że jesteście NAJ hańbicie swą postawą naród i kraj swój.
    Ja przyznam też do żadnego z Kaczyńskich nie pałam miłością i uwielbieniem też mam co do nich zastrzeżenia lecz to nie znaczy że mam prawo do plucia w swój kraj i swoich rodaków.
    Przemyślcie to panowie co napisałem z szczególnie zrozumcie wreszcie że można kogoś nie nienawidzić ale szacunek jako do najwyższej głowy państwa należy mieć.
  • 2011-04-09 12:28 | le_mon

A ja powiem krótko, nie oczekuj szacunku jeśli sam nie potrafisz szanować innych.

Przypomnę: "małpa w czerwonym, "spieprzaj dziadu" itd. - zgadnij Pan kto to powiedział?
    :D
  • 2011-04-09 12:37 | max

Re; "na kursie i sciezce"

"na kursie i sciezce"........,

podczas wizyty Tuska i Putina 07.04.2010 na lotnisku w Smolensku byl Instrument Landing System (ILS), system ten pozwala samolotowi ladowac w najciezszych warunkach (rowniez mgly);
    podczas wizyty Kaczynskiego 10.04.2010 ILS tam juz nie bylo, a piloci byli naprowadzani tak jak by ten system tam byl - "na kursie i sciezce";

sposob w jaki bylo prowadzone sledztwo w sprawie katastrofy bylo i jest kpina,
    zapewne piszacy tu czytali i czytaja jak to odbywa sie w przypadku innych katastrof lotniczych?,
    zaraz po katastrofie winnymi zrobiono pilotow i prezydenta, pierwszym zarzucono ze ladowali we mgle, drugiemu ze zachcialo mu sie wycieczki i sprawa zalatwiona;

podstawowym bledem Kaczynskiego bylo ze zaufal Rosjanom - RUSKIM NIE MOZNA UFAC
  • 2011-04-09 13:14 | jotkaes

Znasz powiedzenie - " każda potwora znajdzie swego amatora" ?
    Ty wielbisz Kaczorów a my nie ! Ty uważasz ich za mężów stanu a my za miernoty w dodatku normalne inaczej.
    Mamy prawo do tego, jak mamy prawo oceniać tych, którym los dał ( zapewne przez pomyłkę) ster naszego Państwa.
    Pingwin nigdy nie poleci jak orzeł choć to także ptak !
    Nie można głupca chwalić jaki to on mądry jest bo jak ma poznać prawdę o sobie ?
    Nam po prostu nie odpowiada mentalność hordy ( określenie Jacka Santorskiego w wywiadzie dla Wprost)) jaką reprezentują wyznawcy Kaczora.
  • 2011-04-09 13:16 | Nexus

Godna pochwały postawa - szacunek do urzędu prezydenta.

Mam nadzieję więc, że z równym zapałem będziesz apelował o szacunek do urzędu prezydenta do wszystkich prawicowych oszołomów, którzy bezustannie bluzgają na prezydenta Komorowskiego, kłamią i wymyślają jakieś straszne bzdury a nawet odmawiają mu demokratycznej legitymacji.
  • 2011-04-09 13:18 | Nexus

Godna pochwały postawa - szacunek do urzędu prezydenta.

Mam nadzieję więc, że z równym zapałem będziesz apelował o szacunek do urzędu prezydenta do wszystkich prawicowych oszołomów, którzy bezustannie bluzgają na prezydenta Komorowskiego, kłamią i wymyślają jakieś straszne bzdury a nawet odmawiają mu demokratycznej legitymacji.
  • 2011-04-09 15:08 | sugadaddy

Módlcie się lepiej, każdy do swojego boga, żeby nie uchwalono w tym wspaniałym kraju, prawa wedle którego, kazdy bez wyjatku będzie musiał czcić i oddawać hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Małe domowe ołtarzyki bedzie można kupić w każdym supermarkecie, a specjalne trójki - działajace na mocy ustawy - bedą chodzić po domach i sprawdzać, czy ołtarzyk należycie wyeksponowany i odkurzony. To nie jest całkowite SF, są tacy, którzy bez mrugnięcia taka ustawę, z przyjemnością, by przegłosowali.
    Nawet tu, na tym blogu, są tacy którzy uwazają, że wszyscy bez wyjątku maja czcić i szanować L.K. i inne ofiary katastrofy - pod warunkiem, że należały do PIS-u.

PS. Przypomnę młodszym, że kiedyś dawno temu, trójki spod czerwonego sztandaru, sprawdzały po domach, czy członkowie jedynej słusznej partii, świętych obrazów po ścianach nie wieszają. Jakaś tradycja w tej materii jest.
  • 2011-04-09 15:14 | To nie trza było tam się pchać

Albo jechać pociągiem lub lecieć helikopterami; one mgły i magnesów się nie boją, Miller świadkiem. I piszę to na 100% serio i na zimno.
    A Dziadek 2 w swoim wykładzie o historii Najjaśniejszej wyrzucił z niej Jagiellonów. Taki drobiazg.
  • 2011-04-09 16:04 | Andrzej

Oczywiste, że nie interesuje. Świat obecnie żyje Libią, krachem gospodarczym w Portugalii i katastrofą elektrowni atomowej w Japonii.
  • 2011-04-09 16:05 | camel

"na lotnisku w Smolensku byl Instrument Landing System (ILS)" - znawcy mówią, że nie istnieją tego typu systemy przenośne, ale pisiory wiedzą swoje. Lotnisko było zamknięte, nieczynne, skleślone z listy lotnisk. Otwarte czasowo na prośbę Polaków.

Kaczyński nie był tam zaproszony. Nie powinien ładować się na siłę na teren obcego państwa, zwłaszcza takiego, które sam traktował jak wroga. Do tego lądowanie we mgle. Pisać o głupocie Kaczyńskiego to mało, dał dowód bezgranicznego kretynizmu. Tylko dlaczego my mamy za to cierpieć?
  • 2011-04-09 16:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

Po latach zrozumiałem dlaczego moja polonistka odstręczała od Norwida.Ten romantyk sumienia i dzisiaj tworzy demarkacyjną linię patriotyzmu.Może nawet aby znów była ROZEBRANA :
    I
    Ani jej widzieć wieczorem, ni z rana,
    Bo rozebrana...
    * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
    Więc śpi zapewne! - niech raz rzekną szczerze
    Służebne panny,
    Lub że, gdy wstawa i nim się ubierze,
    Używa wanny.
    II
    Tymczasem szwaczek trzy stoi z pudłami
    I szewców sporo,
    Co, nic nie widząc, swymi domysłami
    Miary Jej biorą.
    III
    Tymczasem dzieci o rannej godzinie
    Gdzieś do szkół idą;
    Oracz wywleka pług, i Wisła płynie,
    I Warta z Nidą.
    IV
    Błogi jest pejzaż, błogą woń poranna,
    Gdy wstają zorze -
    Ale cóż, kiedy ona, rozebrana,
    Wyjrzeć nie może!
    V
    Świat na to rzecze: "Niech się ubierze
    Na trzy sposoby:
    Zachodnio-wschodnio-pstre weźmie odzieże
    Lub wór żałoby!..."
    VI
    To ja gdy słyszę, mam zdanie odmienne
    O Rozebranéj:
    Wszakże nieskryte jest, a tak promienne
    Łono Dyjany!
    VII
    Akteon blednie blaskiem uderzony,
    Nie cofa psiarni trąb hałas;
    Hyperbolejski las drży przerażony,
    Jak wiotki trzęsąc się szałas...
    VIII
    Gdy ona przecie bez zbroi - bez togi -
    Pełna powagi i krasy,
    Pamiętna tylko, że po wsze czasy
    Tak - karzą Bogi!
  • 2011-04-09 16:15 | uer

Niektóre polskie media karmią dużo Smoleńskiem. Fakt też, że ogólnoświatowy wstyd, że tyle ważnych osób leciało na małe lotnisko starym radzieckim samolotem. Niemniej dziwne też jak np. Rosjanie podmienili akurat tej nocy tablice smolenskie zmieniając treść co poraz kolejny dowodzi ukrywanie jakby kolejne w historii. Niewątpliwie to tajemniczy i niebezpieczny kraj, mocne głowy. Zadzierac to z kolei trochę ryzyko. Jak chcieliby to mogliby zmiażdżyć w chwilę.
  • 2011-04-09 16:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

Była nawet ZBRODNIA PRZEMILCZENIA,której genealogię opisał Allen Paul.Na forum GW na temat filmu KATYŃ odbyła się dyskusja :
    "KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy."
    Miała ona swoje racje w kontekście w/w książki.Można dziś powiedzieć,że po zbrodni przemilczenia Katyń I,mamy do czynienia ze ZBRODNIĄ PRZEMILCZENIA KATYŃ II.
  • 2011-04-09 16:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

Jaki sens ma ten komentarz mając świadomość,że beneficjentem walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem była nadreprezentacja mniejszości żydowskiej.
    Tak rozpoczęła się historia antypolonizmu,która eskalowana jest polityką historyczną z nadużywaniem pojęcia antysemityzmu.
  • 2011-04-09 16:43 | hist

A powinien Świat się trochę zainteresować co dzialo się w historii w 1 jak i 2 pol. XX wieku. Chocażby Katyniem i co dzialo sie na ziemiach wschodniej i srodkowej Europy. Nie tylko wojną ze strony Niemiec, ale stalinowskimi zbrodniami. NKWD przecież niszczyło wtedy w wielu miejscach na terenach wsch. Europy, na terenie Polski, wschodniej Polski też jest sporo miejsc pamiętających sowieckie mordy. Nie jest to więc sam Katyn, który jest tragicznym symbolem bestialstwa. Zginąl tam np nauczyciel Jana Pawła II czy oficer–ojciec Wajdy. Co to za czasy byly, dolączając do tego jeszcze obozy zaglady i łagry.
  • 2011-04-09 16:49 | Kolega królika

A mnie raczej martwi nadreprezentacja idiotów :)
  • 2011-04-09 18:18 | maja89

Smoleńsk nie interesuje świata ? Co za sk....syny ! Trzeba wykonać jakiś nowy numer

• 2011-04-09 18:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ta nadreprezentacja ma korzenie w antycznej kulturze greckiej i może być z tego dumna,że powstał wiersz HISTORYK ;
    Wiele jest - gdy kto pomierzył stary cmentarz
    Albo i genealogiczny - dąb;
    Wiele - jeśli inwentarz
    Skreślił - zajrzał Epokom w głąb
    I upostaciował opis...

*
    Ale - jeśli on w starca, w męża, w kobietę
    Powrócił strach ów, z jakim dziad ich drżał,
    Patrząc na pierwszego kometę,
    Gdy po pierwszy raz nad globem stał:
    . . . . . . . . . . to - Dziejopis!
  • 2011-04-09 18:41 | jerry111

Re:Smoleńsk nie interesuje świata!

"Nawet nie ma solidarności w NATO,aby służyć Polsce pomocą w zakresie ustalenia przyczyn katastrofy.Przecież sprawa dotyczy samolotu wojskowego."

NATO doskonale wie, ze to co mowili/pisali Rosjanie to (smutna dosyc!) prawda.
    I zadnego "arbitrazu miedzynarodowego" nigdy nie bedzie...
  • 2011-04-09 18:44 | jerry111

Re:Smoleńsk nie interesuje świata - to prawda

"Panowie przecież podane jest jak byk spóźniona reakcja kontrolera na wieży a przez to spóźniona reakcja pilotów"

To jedno zdanie (patrz powyzej) wystarczy by uznac, ze "dziadek" jest calkowitym ignorantem w dziedzinie lotnictwa!
  • 2011-04-09 18:47 | jerry111

Re: Skad tyle "fachowcow" na kazdym praktycznie forum?

"podczas wizyty Tuska i Putina 07.04.2010 na lotnisku w Smolensku byl Instrument Landing System (ILS), system ten pozwala samolotowi ladowac w najciezszych warunkach (rowniez mgly);
    podczas wizyty Kaczynskiego 10.04.2010 ILS tam juz nie bylo, a piloci byli naprowadzani tak jak by ten system tam byl - "na kursie i sciezce""

I oto kolejne bajeczki i... kolejny ignorant produkuje sie na forum!
  • 2011-04-09 19:01 | jerry111

Re: "Endecja" wciaz zywa???

Pan Kazimierczak to (bardzo) typowy przyklad sposobu myslenia pogrobowcow polskiej "endecji"!
  • 2011-04-09 19:53 | SWIEKRA

Dziadku2
    Gdybyś kiedykolwiek siedzial za sterami samolotu lub byl zorientowany na czym polega proces podejścia do lądowania ze strony dyspozytora,nawigatora lądowania i pilota, nie pisalbyś bzdur zaśmiecających myślenie innym i narażaniu siebie na niepotrzebny stres. Od zarania lotnictwa po dzień dzisiejszy .ZAWSZE ZA LĄDOWANIE ODPOWIEDZIALNY JEST PILOT.On jest glównym decydentem i wykonawcą wszelkich czynności związanych z bezpiecznym lądowaniem.Komendy dyspozytora lotniska,nawigatora lądowania są zawsze podpowiedziami spóźnionymi w stosunku do zaistnialej sytuacji w powietrzu. Jedynie wyszkolony pilot z wytrenowanymi odruchami jest w stanie w ulamku sekundy reagować i podejmować trafne decyzje. W powietrzu nie ma co liczyć na podpowiedzi, bo gdyby nawet byly najmądrzejsze.Przyklad z tego wypadku: Na r/wysokościomierzu 100m, rzeczywista ok.80m, prędkość pionowego zniżania 7m/sek,czas wejścia silników na moc maksymalną ok. 3sek.Co musi nastąpić za 10sekund?""
  • 2011-04-09 20:04 | rem

Często mam okazję rozmawiać z cudzoziemcami. Gdy dowiedzieli się o katastrofie, nie mogli zrozumieć dwóch rzeczy: dlaczego pilot Tupolewa z prezydentem na pokładzie podchodził do lądowania na dzikim lotnisku w gęstej mgle, i dlaczego do jednego samolotu wsiadło tylu VIP-ów. Takie postępowanie nie mieści się w głowie nikomu, kto wychował się w cywilizowanym kraju. Żaden z moich zagranicznych rozmówców nie miał wątpliwości co do przyczyn katastrofy. Według nich, jeśli ktoś decyduje się lądować w podobnych warunkach, to znaczy, że jest przygotowany na śmierć, i należałoby się raczej dziwić, gdyby mu się udało. Syn prezydenta Kennedy'ego zginął za sterami swojego samolotu, bo zachciało mu się lecieć ciemną nocą w gęstej mgle z nogą w gipsie, i nikt nie mówił o zamachu, choć w przypadku Kennedy’ego byłby on znacznie bardziej prawdopodobny niż w przypadku Kaczyńskiego.

Jak-40 wylądował 10 kwietnia w Smoleńsku, łamiąc wszelkie reguły bezpieczeństwa i lekceważąc ostrzeżenia z wieży. Gdy dowództwo postanowiło ukarać jego pilotów, Antoni Macierewicz stanął w ich obronie, twierdząc, że "bohatersko wylądowali, ratując życie polskich dziennikarzy"(sic!). Na szczęście ta wypowiedź nie zainteresowała zagranicznych mediów, bo po raz kolejny musiałbym się wstydzić, że jestem Polakiem.

Przyczyną katastrofy była tradycyjna polska głupota. Ta sama, która skazała na śmierć 200 tysięcy ludzi w Powstaniu Warszawskim (Okulicki: "W Warszawie mury się będą walić i krew poleje się strumieniami, aż opinia światowa zmusi rządy 3 mocarstw do zmiany decyzji z Teheranu"). Ta sama, która spowodowała wypadek w Grenoble ("nie będą nam, Polakom, żabojady mówić, gdzie może wjechać autokar"). Ta sama, która co roku zabija 5 tysięcy osób, a kilkakrotnie więcej skazuje na kalectwo, w wypadkach wynikających stąd, że rozsądek i przestrzeganie przepisów uważa się na tych ziemiach za niegodne Polaka.

Dramat polega na tym, że znaczna część mieszkańców naszego kraju (nie tylko wyznawcy PiS!) utożsamia tradycyjną polską głupotę z polskością. Tusk właśnie to miał na myśli, mówiąc, że "polskość to nienormalność". Prawica oczywiście uznała te słowa za obraźliwe dla "prawdziwych patriotów" i broni głupoty jak niepodległości, co najlepiej widać na Krakowskim Przedmieściu. Dopóki to się nie zmieni, nasze dzieci będą stąd uciekać.
  • 2011-04-09 21:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

Powstała PROJEKT ciekawej inicjatywy :
    RUCH AUTONOMII POSMOLEŃSKIEJ.
  • 2011-04-09 22:04 | dziadek 2

Panowie widać że wy nie macie pojęcia kultura i zachowanie uważacie że zachowywać kulturalnie, należy tylko wobec tych których uważamy za dobrych.
    A wobec innych to po chamsku tylko że to świadczy owa bardzo źle bo człowiek mądry inteligentny zachowa spokój i kulturę w każdej sytuacji.
    A wy opluwacie innych sami domagając się odpowiedniego zachowania. To tak jak dwaj sąsiedzi na wiosce jeden u drugiego widzi syf, malarię a nie widzi co ma w własnym podwórku. Każdy jeden premier i prezydent oraz marszałek sejmu i senatu zasługują na szacunek ze względu na zajmowane stanowisko.
    A to że jeden od drugiego jest większym chamem czy szują to już inna para kaloszy. Ja to zapamiętuję i następnym razem na taką szuję nie głosuję.
    pamiętajcie dziś wy innym plujecie w twarz a jutro inni wam będą pluli w tą zakazaną gębę.
  • 2011-04-09 22:04 | Danka

Re:Smoleńsk - czyli kibolski świr kibiców medialnych

To jest eksperyment medialny tandemu Macierwicz-Kaczyński , jak sie okazuje potrzebny wszystkim zainteresowanym stronom. To jest rodzaj igrzysk medialnych .
    Co to ma wspólnego z wiarą chrześcijańską? Co to mawspólnego z wiarą która zakłada , ze nic się nie dzieje bez woli Boga ? To jest żałoba pogan , a nie katolików ? Tylko człowiek pozbawiony wiary w Boga może tak prywatną żałobę zamienić w polityczno-kibolskę awanturę . To jest pogaństwo, godne Cesarstwa Rzymskiego , a nie katolickiego kraju nad Wisłą.
  • 2011-04-09 22:53 | Podjarany

Zestresowani jakoś koledzy jesteście.
    A wiadomo że na stres dobre bzykanie jest.
    Moi drodzy rozmnażajcie się w trosce o nasze emerytury.
    Pozdrawiam trochę luzu i dystansu, każda władza robi z nas wała i to za nasze pieniądze.
  • 2011-04-09 23:33 | To zatem śp. prezydent nie powinien tam lecieć

Proste jak drut. Raz by postawił się bratu. I dla równowagi zamiast Katyniem zainteresował się Wołyniem - zbrodnią 5 razy krwawszą i 10 razy bardziej przemilczaną. Pewnie dlatego że sprawcami nie były umundurowane wytwory krwiożerczego systemu, lecz poczciwi prawosławni kmiecie. Proponuję przy okazji hasło: Rezunom nie ufać.
  • 2011-04-10 00:03 | Adalbert

Re: Zamieszkami przed pałacem zainteresowana jest PO i PiS ...

To wydaje się oczywiste , te zamieszki i awantury przed pałacem są prowokowane przez polityków z obu stron barykady. Platforma liczy na to , że jej wyborcy zobaczą tą kibolską manifestację i będą jesienią głosować przeciwko "kibolom" z PiS.
    A PiS chce w rzucie na taśmę pokazać desperację własnych zwolenników , którzy niby znają prawdę o spreparowanej wersji "zamachu".
    Tak to obie strony prowokują awanturę licząc jesienią na sukces wyborczy.
    Tak to wygląda ta "kibolska demokracja".
  • 2011-04-10 00:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

Moi najbliżsi pogrobowcy nie mieli nic wspólnego z partiami,ale przekazali swoje doświadczenie z czasów walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.Zaprzyjażnionemu księdzu Janowi jestem wdzięczny za utrwalenie sensu zadrukowania mózgu korzeniami kultury chrześcijańskiej.
  • 2011-04-10 00:13 | antyhistoryk

Trudno to zawile wywody nazwac endeckimi. Mam inna propozycje. Podobno silver miecz pochodzi z kresow a tam byla wlasnie siedziba nadreprezentacji a na zachodzie pisze sie, o ktorej tak ochoczo pisze. Powinien zrobic test genetyczny, byc moze okze sie, ze sam wywodzi sie z nadreprezentacji.
  • 2011-04-10 00:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

Zbrodniami wołyńskimi po części zainteresowani są i Żydzi,którzy z otwartymi ramionami witali Armię Czerwoną,a nawet z okrzykami PRECZ Z POLSKĄ.Los się zemścił okrutnie i na bolszewickich okupantach(jednostka wojskowa w pień wycięta w obronie nowych granic ZSRR)i ich żydowskich wasalach (wymordowanych w Sarnach).O dziwo Żydzi nie mają pretensji do Ukraińców?
  • 2011-04-10 01:49 | Kolega królika

Gadał dziad do obrazu,
    A obraz do niego ani razu :)

• 2011-04-10 01:50 | Kolega królika

Stokrotka, jesteś na mojej krótkiej liście ...

• 2011-04-10 01:57 | Kolega królika

Dlatego w przyszłości studenci na zajęciach z psychiatrii będą się uczyć o zespole Macierewicza-Kaczyńskiego :)

• 2011-04-10 02:54 | Adam 2222

Mylisz się to nie była "tradycyjna polska głupota" tylko głupota Geniuszy Narodu Polskiego z KOR, S i Krk. Jako Polacy świetnie sobie rade dajemy w Polsce wbrew przygłupim rządom i poza granicami kraju

• 2011-04-10 05:42 | jerry111

Re: Ksiadz wbil panu cos do glowki tylko... niezbyt dokladnie i nie do konca!

"Zaprzyjażnionemu księdzu Janowi jestem wdzięczny za utrwalenie sensu zadrukowania mózgu korzeniami kultury chrześcijańskiej."

Pan Kazimierczak powinien wiec tez wiedziec, iz owa kulture w wielu miejscach na swiecie i w wielu ksiazkach nazywa sie kultura judeo-chrzescijanska!
  • 2011-04-10 05:49 | Blueberry

"To jest pogaństwo, godne Cesarstwa Rzymskiego , a nie katolickiego kraju nad Wisłą."

Niestety, PiS i jego obecni przywodcy coraz bardziej osmieszaja Polske...
    a te krzyki, manifestacje i marsze z pochodniami to NIE katolickie, to typowo narodowo-socjalistyczne zagrania. Z daleka smierdzi to faszyzmem!
  • 2011-04-10 07:48 | aneta (niedoszła dziennikarka)

czy tak naprawdę wszyscy nie potraficie zrozumieć że poddaliście się manipulacji? sami ludzie (naród) robi bałagan!!!! to WIELKA tragedia i tak należy się do tego ustosunkować!!!!!! IM już życia nic nie przywróci... należy się zastanowić co to jest żałoba! pogrążam się w wielkim żalu z rodzinami tych wszystkich ofiar.... ten kto uczestniczy w jakiejkolwiek demonstracji powinien być karany.... cisza...
  • 2011-04-10 07:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tego nikt nie podważa,ale to jest tylko część prawdy.Lot z delegacją na katyńskie obchody był wojskowy.
    Stąd ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ II,analogicznie do KATYŃ I opisanej przez Allena Paula.
  • 2011-04-10 08:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

Szanowna P.Danusiu szacunek dla zmarłych wywodzi się już z antycznych kultur.Nie można prowadzić linii demarkacyjnej,bo to właśnie jest pogaństwo.
  • 2011-04-10 08:45 | ciach

Bo też światowe media nie maja innych tematów, jak tylko codziennie pisać o kolejnych rocznicach różnych tragedii i katastrof.
  • 2011-04-10 09:35 | ciach

Mija 71 rocznica zbrodni katyńskiej, przypominam.
  • 2011-04-10 12:32 | dziadek 2

panie Mieczysławie prawdę pan prawisz, lecz na próżno bo co taki burak z Koziej Wólki może wiedzieć co to znaczy kultura i odpowiednie zachowanie.
    Jeszcze do tej pory na niektórych wioskach, dobrym zachowaniem było opluć sąsiada, okraść go, podpalić mu stodołę aby za dużo nie fikał, a na zabawie w remizie obić komuś mordę a jak było mało to sztachety do rąk się brało.
    To samo po weselu to samo po pogrzebie zawsze znalazła i znajduje się okazja do bójek, chlania (nie picia) wódy i bimbru a potem rozliczenie z ostatnich lat dni i godzin sąsiedzkiego współżycia i dochodzenie prawdy przy pomocy siły, kto silniejszy za tym prawda i racja.
    A tak w temacie to co świat teraz obchodzi jakiś tam prezydent północnego kraju gdzie większość nawet nie wie gdzie ten kraj leży. Teraz jest walka o libijskie pola naftowe, oraz jak dla swych celów wykorzystać niezadowolenie ludności arabskiej w swych krajach. Teraz trwają gorączkowe dyskusje kto i ile ma zyskać i czy to się opłaca i kto ma temu przewodzić.
    A ten drobny wypadek samolotu nie całe 100 osób ofiar co to jest na przeciw zysków z północnej Afryki.
  • 2011-04-10 12:37 | dziadek 2

Drobny przykład jest wypadek ktoś kogoś samochodem potrącił okazało się że potrąconym został jakiś poseł. Zaraz grupa ludzi się zbiera w tym sporo znajomych. Nagle ktoś krzyczy, że ulicę dalej samochód z banku się rozwalił i że pieniądze na ulicy leżą. Założę się że nagle wszyscy by pobiegli na tę ulicę zapominając o tym wypadku. To samo ka krzyknięto by że jest nagły krach na giełdach światowych i banki zamykają. Bo obecnie 80% ludzi ma konta bankowe i jak nie zdążą wybrać kasy to stracą.
    To samo z Smoleńskiem.
  • 2011-04-10 12:39 | Not so far away

Kazdy, kto wyjechal z kraju i patrzy na ojczyzne z perspektywy emigranta, podpisze sie pod tym tekstem. Smutne, ale jak prawdziwe. Zachodnie "spoleczne cnoty" (choc tez juz rozwadniane), jak przestrzeganie prawa, szacunek dla drugiego czlowieka czy cudzej pracy postrzegane sa w kraju jako frajerstwo. Zapomniales jednak o jeszcze jednej charakterystyce: o zalewajacym kraj niewyobrazalnym 20 lat temu chamstwie. Wolnosc kojarzy sie w Polsce z anarchia - kazdy moze mowic co chce (wolnosc slowa), dlatego Macierewicz et consortes moga sobie pouzywac. Owsiakowe "robta co chceta" tez sie w to wpisuje, choc w innym znaczeniu.

Katastrofa smolenska interesowala swiat 10 kwietnia zeszlego roku, temat ten wrocil by na headlines gdyby doszlo w kraju do masowych demonstracji i zamieszek z tego powodu, ale to raczej niemozliwe. Swiat bardziej zainteresowany jest wyjasnieniem przyczyn katastrofy francuskiego airbusa sprzed dwoch lat, ktorego szczatki odnaleziono 4 km pod powierzchnia Atlantyku.
  • 2011-04-10 15:23 | kangaroo

wiem ze niedziela,ale tak pic od samego rana!!
  • 2011-04-10 15:44 | bolec

Dramatem w tym kraju nie jest katastrofa smoleńska tylko to, że nie ma na kogo zagłosować - z jednej strony liberałowie dla których marzeniem jest żeby ludzie mieli długi na 5 pokoleń do przodu, a z drugiej wulgarni kretyni dla których słowo patriotyzm oznacza wyłącznie uczestnictwo w capstrzykach i robienie sobie fotografii na uroczystościach państwowych.
  • 2011-04-10 17:29 | jotkaes

A czy myślisz, że kultura ma dotyczyć tylko nas ?
    Nie myśmy zaczęli, tylko zaczęło nas irytować zachowanie PISiorów odbiegające od przyjętych w naszym społeczeństwioe standardów. Nagle na z siłę zaczyna nam się wmawiać, że prezydent, którego przed katastrofą 80% Polaków oceniało jako złego prezydenta był geniuszem. No przepraszam, ale mam poczucie własnej inteligencji i nikt nie będzie mi wmawiał, że jestem idiotą, który nie jest w stanie poznać się na geniuszu.
    A że nie jesteśmy aniołami i nie mamy anielskiej cierpliwości stąd nasze reakcje, bo jak długo mozna cierpliwie słuchać tych idiotycznych teorii ??
  • 2011-04-10 17:35 | jotkaes

Dzieci w przedszkolu mozesz spróbować przekonywać, że to co robi PIS wokół katastrofy smoleńskiej wynika z szacunku dla zmarłych - życzę powodzenia.
    Szacunek dla zmarłych - owszem, ale dla tych, co za życia sobie na to zasłużyli.
    I kościół katolicki nie wszystkich zmarłych szanował, odmawiając im pochówku lub chowając pod płotem, na "niepoświęconym"
  • 2011-04-10 17:50 | Kolega królika

Tak to był lot wojskowy - było tam wielu kieckowych w stopniach jenerałów. Mieeetek, Tyś chłopie dalej nieleczony :)

• 2011-04-10 17:54 | Kolega królika

Tak mu każą w komitecie to i tak pisze :)

• 2011-04-10 17:55 | Kolega królika

Dzięki stokrotne, bo już wszyscy o tym zapomnieli :)

• 2011-04-10 18:00 | karul

Ach, wy Polaczki

i te wasze rocznice, no i jeszcze rocznice rocznic! I te flagi(watykanskie), te ordery i ich kapituly, te tablice, te pomniki, te relikwie i te beatyfikacje - caly ten beznadziejny pic to amok bez ktorego nie potraficie funkcjonowac.

Wiosna jest, a moze by tak okna umyc i zeby naprawic?
  • 2011-04-10 19:07 | dziadek 2

2011-04-10 17:54 | Kolega królika
    Tak mu każą w komitecie to i tak pisze :)

Biorę przykład z Kolegi królika tylko ja pracuję społecznie hahaha.
    Kolego królika zrób sobie pan wolne i idź pan na świeże powietrze może coś panu zdrowo przewieje te szare komórki i zacznie pan pisać zgodnie z faktami i obiektywnie a nie jednostronnie. Jak ja piszę bez popierania z żadnej ze stron po prostu widzę że jedna szala grzechów przechyla się w jedną stronę to piszę że po tej stronie już jest be.

• 2011-04-10 19:15 | Kolega królika

Wspominając swojego brata prezes PiS powiedział, że był on człowiekiem "Solidarności" - największego w dziejach Polski "ruchu społecznego ku niepodległości, ku wolności". Zaznaczył, że prezydent Lech Kaczyński pozostał wierny tej drodze do końca swoich dni.

- I my musimy iść dalej na tej drodze. Pierwszy na niej krok to prawda o Smoleńsku. Musimy uczynić wszystko by ta prawda niezależnie od tego, jaka jest i kogo będzie bolała wyszła na jaw. Cała prawda - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Cała prawda i tylko prawda, prawda PiS-bolszewii dla PiS-matołków, towarzyszu Dziadek :)

• 2011-04-10 22:28 | Klopfer

@maja89,

O to mozesz byc zupelnie spokojna.
    Pod tym wzgledem Polska zawsze byla studnia bez dna!
  • 2011-04-10 22:48 | RKWM

Smoleńskie Znaki

Wszyscy od razu spostrzegli symbolikę daty katastrofy. Nie mało było głosów o tym, że jest to ewidentny znak z zaświatów. Ciekawy jest brak spostrzeżenia o wiele wyraźniejszego znaku. Nikogo nie zdziwiło, że połączenia lotnicze zostały sparaliżowane akurat w trakcie pogrzebu byłego prezydenta. Toż to ciekawe, taki przypadek nie zdarzył się nigdy w historii. To ci dopiero znak z zaświatów. Może ktoś tam na górze nie chciał uczczenie kogoś kto na to nie zasługuje?
  • 2011-04-11 07:35 | zl27

co do teorii spiskowych. Zaczynam podejrzewac, ze to Bozia pokarala Polakow Smolenskiem za to wlaczenie do polityki sprawy Katynia.
  • 2011-04-11 13:44 | dziadek 2

Kara boska że mamy takich zafajdanych polityków oraz połowę społeczeństwa.
    Naród który nie umie i nie chce umieć wykorzystać świetnej okazji do poprawy, warunków życia obywateli, wzmocnić siłę ekonomiczną państwa oraz militarną.
    Zamiast tego woli rozróby, i inne chamskie zachowanie.
  • 2011-04-11 18:45 | Kolega królika

Kara boska? To ogłupianie czarnych stonek daje efekty - przez takich jak Ty ten kraj tonie w paranoi. Wstydź się zamiast pisać tutaj te swoje głupoty!

• 2011-04-11 19:11 | jerry111

"Tego nikt nie podważa,ale to jest tylko część prawdy.Lot z delegacją na katyńskie obchody był wojskowy."

Lot wojskowy??? Niech szanowny pan sprobuje przekonac o tym, np. wladze NATO!
  • 2011-04-11 21:49 | #_#

Meeeeeeeeeeeeeeeeciu. martw sie w koncu o zbrodnie na Wolyniu, gdzie wymordowano 160-200tys polskich cywilow, kobiet, dzieci a Zydow zostaw w spokoju. Polacy tez witali Armie Czerwona. A co do tych ziem, to obecnie widac jak tam "kochaj" Polakow, ktorzy kojarza sie im jedynie jako okupanci.
    To jest aktualanie Wolyn, tak przez Meeeeeecia ulubiona "ZBRODNIA PRZEMILCZANIA"! O Katyniu to juz od wielu lat wiadomo wszystko, tylko nawiedzeni szkaja tam "prawdy". Tylko o jaka to prawde chodzi? Moze Ty Meeeeeeeeeeciu to wiesz?
  • 2011-04-12 06:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

Genetyka nie obejmuje rasizmu politycznego,którego twórcą był JHWH.
    Jeżeli chodzi o tradycję wiary jestem spokojny o moich przodków aż do pradziadków.
  • 2011-04-12 06:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

Zbrodnię przemilczenia KATYŃ I opisał Allen Paul.Kto opisze zbrodnię przemilczenia KATYŃ II?
    To nie tylko polski punkt widzenia,ale i porządku w skali globalnej,bo takich przypadków może być więcej.

Co do problemów finansowania wojen zajął się tym Antony C.Sutton :
    http://www.prisonplanet.pl/polityka/wojna_na_sprzedaz_wywiad,p1546269316?sid=b4634f520f8d701339266367bc2eea47
    Tu można znależć odpowiedż jak finansowane były zbrodnie.
  • 2011-04-12 06:35 | Mieczysław S.Kazimierzak

Nawet jest książka TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA - Jeana Danielou.
    Dlatego w chrześcijaństwie odchodzenie od antycznej kultury greckiej takie ma opłakane skutki.
  • 2011-04-12 06:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tak to się zgadza Armię Czerwoną witali też polscy komuniści.
    W roku 2004 odbyłem pielgrzymkę do miejsca mojego urodzenia w Równem na Wołyniu.Utwierdził mnie w przekonaniu opis Normana Davisa o roli Polski w ekspansji na wschód.Ale przekonałem się też,że za czasów II RP nie było wykonywanych wyroków kary śmierci na komunistycznych wężniach,o co Polaków obciążano.
    Co do katyńskiej prawdy to wiadomo,że są jeszcze utajnione dokumenty.
  • 2011-04-12 11:14 | kasia

Polska poprostu zostala odcieta od powaznej polityki.
    Sposob dzialania w wojnah informacyjnyh. Polakam sie nie udalo
    przekonac swiat w tej sprawie. Juz przegrali. Zyzdi wygrali sprawe o Cholokoscie.
  • 2011-04-12 18:04 | rem

"Świetnie dajemy sobie radę"? W czym? Mamy najgorsze w Europie drogi, najwięcej śmiertelnych wypadków samochodowych w przeliczeniu na mieszkańca, największy odsetek dzieci żyjących w nędzy, najgorsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej, itd., itp.

Owszem, bezpośrednią odpowiedzialność za wiele takich spraw ponosi rząd, ale w demokracji tak już jest, że władza reprezentuje podobne wartości i styl działania, jak większość mieszkańców danego obszaru. Uczciwy człowiek myślący nie tylko o tym, żeby jak najwięcej nakraść, nie zostanie dopuszczony do koryta, bo popsułby zabawę. Dlaczego tacy ludzie mieliby być akceptowani w partiach politycznych, jeśli nie są akceptowani w społeczeństwie?

Chyba ze masz na myśli takle "radzenie sobie", jakie pokazała niedawno firma budująca autostrady: w dzień kładła kruszywo, nocą wykopywała je i zastępowała ziemią. Znakomity przykład realizacji jakże polskich, tradycyjnych "wartości rodzinnych": zyska właściciel firmy i jego rodzina, a gdy za dwa lata trzeba będzie autostradę gruntownie remontować, zapłacą za to "frajerzy" w podatkach lub podwyższonych opłatach za przejazd.
  • 2011-04-12 21:14 | Kolega królika

Kaśka, tylko prawda i cała prawda o tej zbrodniczej działalności może nas uchronić od paranoi ... święte słowa :)

• 2011-04-13 21:18 | olaf

was to na prawde intereduje? ja nie przeczytalem tego artykulu, ale postanowilem napisac komentarz w ramchac prostesu.

odowolujac sie do tytulu, smolensk nie interesuje, nie tylko siwata, ale rowniez 90 procent mlodych polakow i pewnie tylko nie znacznie mniejszej czesci wszystkich polakow!!! na boga przeciez to nudy!!!!! czemu tak kazdego wypadku samochdowego nie rozstrzasama??? przeciez nie zginal tam jezus chrystus tylko jakis kiepski urzednik z zona i jeszcze paru innych urzednikow. czy gdyby to byl samolot pelen fryzjerow, co by jechali na pokazy fryzerski tez byscie sie tak tym podniecali? sadze, ze nie.warto zadac sobie pytanie: dla czego nie? przeciez zawod polityka jest taki sam, jak kazdy inny zawod. tych ludzi nie bedzie pamietala historia! jezeli lech kaczynski bedzie wspomniany w jakims podreczniku, to tylko dla tego, ze mial wypadek samolotowy, ktorego nie przezyl!!! nic innego nie zrobil, co by mu pozwolilo przejsc do histori. reszta polityko - coz penwie dobrzy ludzie (w wiekszosci), ktorzy jakos tam pracowili... i nic poza tym.
    tak jak mowilem wczesniej, rownie dobrze mogli to byc fryzjerzy, blodynki, albo fani zolwi nija....!
  • 2011-10-03 08:42 | leniin

Lech Kaczynski nie zasluzyl na szacunek, przypomnijmy sobie jego reakcje na wypowiedzi na temat jego zony , przez Guru z Torunia .....zona Prezydenta zostaje nazwana oficjalnie " czarownica" i co robi ? ten wielki Prezydent absolutnie nic .
    Czy Torunski guru nie obrazil urzedu prezydenckiego? wg Lecha Kaczysnkiego NIE !!!
    Szacunku nie mozna nikomu przypisac tylko dlatego,ze samolot ktorym lecial rozbil sie . To ze tak sie stalo nalezy tez przypisac w 100 % Lechowi Kaczysnskiemu to on nikt inny decydowal kto pracuje dla niego w Kancelari Prezydenta TO JEGO OTOCZENIE PRZYGOTOWYWALO CALA PIELGRZYMKE do Katynia. To cmentarz w Katyniu mial byc miejscem gdzie jego Kampania na 2 kadencje mila sie zaczac......majac 20% nie mial nawet za soba calego elektoratu PiS..........
  • 2011-10-03 08:53 | leniin

ABSOLUTNIE MASZ RACJE ...........
  • 2011-10-03 09:04 | leniin

kolega krolik popieram "dziadek " hmmm coz wiekowy widac i nie wygodnie mu chyba z rozumem nie lubimyslec ot kocha to co uslyszy w tubie torunskiej .Jestem przekonany ze w czasach PRLu byl szarym wilkiem pzpru .....teraz siedzi w 1 lawce w swojej parafi.....