Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ozon: Obawa przed słońcem, którego brak

(8)
Zmniejszona ilość ozonu to nie koniec świata ani zwiększone zagrożenie oparzeniami skóry. Spójrzcie na zachmurzone niebo! Czy gdzieś nad Polską świeci dzisiaj słońce?
  • 2011-04-09 16:34 | Vera

To ja już wolę nadmiar

Czyli wolę nadmierną ostrożność niż kogoś, któremu nic nie straszne. A najbardziej nie znoszę przemądrzałych cwaniaczków. Potem będzie płakał bo mu się należało a dostał tylko po głowie. A przecież jak zwykle wie lepiej.
    Definicja Polaczka: Mało wie, jeszcze mniej rozumie ale się mądrzy, poucza i ma za złe. Spełniona. Zadziwiająca lekkomyślność jak na lekarza. Jemu nie straszna śmierć - cudza. Niestety, to właśnie tacy ludzie tworzą na świecie obraz Polaka głupka. Prymityw.

P.S. Ultrafiolet przenika także przez chmury a rak skóry, nieleczony na czas kończy się śmiercią. Wzrost zachorowań jest zastraszający.
  • 2011-04-09 16:58 | :)

w sumie zgadzam się z autorem

już dawno zaopatrzyłem się w chitynowy pancerzyk i czy chmury, czy słońce, czy dziura, czy promieniowanie - nic mi od tamtej pory nie straszne. Czego i Wam życzę!
  • 2011-04-09 18:20 | Paweł Walewski

Re:Ozon: Obawa przed słońcem, którego brak

Coraz mniej podoba mi się życie w świecie obłędu i coraz to nowych zagrożeń. Owszem, promienie UV przenikają przez chmury, odbijają się od wody, zimą od śniegu, przenikają do naszych mieszkań nawet przez szyby okien. I co w związku z tym? Mamy codziennie smarować się kremami, najlepiej tak jak pouczają ich producenci - o najwyższych faktorach? Nie, bo pomiędzy droższym kremem z faktorem 60 a 30 jest tylko 1,5 proc. różnica w zatrzymywaniu promieni UVB. Nie lekceważę, Vero, zagrożenia czerniakami i posądzanie mnie o lekkomyślność jest nieuczciwe. Próbuję tylko przywrócić proporcje lękom, podsycanym przez rozmaite media. Niepotrzebna panika przed zagrożeniem promieniowaniem UV teraz może osłabić czujność wtedy, gdy będzie ona rzeczywiście potrzebna.
  • 2011-04-09 19:32 | tkw

Pytania:
    1 - jak bardzo zmniejszyła się osłona ozonowa
    2 - ile potrwa jej odtworzenie się
    3 - co spowodowało zmniejszenie ilości ozonu

Myślę, że dopiero jak się pozna odpowiedzi na te pytania będzie można wyciągać racjonalne wnioski. Bo jeśli ten ubytek odtworzy się np. do końca kwietnia, to problemu nie widzę - słońce jest jeszcze stosunkowo nisko. A może ubytek jest na poziomie 1% i dla ludzi nie ma to żadnego znaczenia ? Jeśli jednak osłona zniknęła w 100% to może być to groźne nawet przy dzisiejszej pogodzie.

Coś mi intuicja podpowiada, że ten alarm to tzw. "wrzutka". Efektem będzie wzmożony wykup kremów ochronnych.
  • 2011-04-10 00:29 | inkwizytorstarszy

Matka Natura stara się jak może, aby przy pomocy promieniowania ultrafioletowego wyeliminować jednostki z błędami genetycznymi,reszta nie
    musi się bać...
  • 2011-04-10 12:44 | dziadek 2

I tu się z panem zgadzam matka natura przy pomocy UV próbuje naprawić błędy genetyczne ale mało skutecznie choćby ta ilość Homoseksualistów i Lesbijek o reszcie nie wspomnę.
  • 2011-04-10 19:52 | bryka

"Ta piosenka jest pisana dla pieniędzy" śpiewał niezapomniany Grzegorz Ciechowski.Nie warto komentowac .Albowiem "ta piosenka ......
  • 2011-04-11 14:03 | Vera

Definicja polaczka spełniona

Konserwatywna i pozbawiona histerii gazeta szwajcarska NZZ umieszcza dzisiaj artykuł o poważnym wzroście zachorowań na raka skóry. Właśnie w Szwajcarii.

Ale oczywiście polaczek cieszy się aż do ostatniej sekundy na lądowanie w Smoleńsku. Ten sam poziom umysłowy tych co lecieli i tych, co zostali.
    Bo on wie lepiej a wszyscy, którzy mają inne zdanie to durnie i histerycy.