Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chora ochrona mienia i osób.

(8)
2011-04-14 16:12 | dziadek 2
Czy wiecie państwo że ostanie decyzje rządu i pracodawców, spowodowały że firmy zajmujące się ochroną mienia i osób. Zatrudniają osoby nie tylko z III gr niepełnosprawności ale i z II gr.
Niby to nic takiego, ostatecznie wielu niepełnosprawnych jest po za marginesem jeśli chodzi o zatrudnienie. Tylko że w pogoni za zyskiem firmy zajmujące się ochrona mienia i osób, stwarzają niebezpieczną sytuację. Bo załóżmy osoba niepełnosprawna mająca problemy z sercem po zawale, zostaje zatrudniona np. jako struż na budowie. Z reguły praca takiego stróża to albo 12 lub 24 godzinna służba. Na dodatek na takim posterunku rzadko są służby dwuosobowe regułą jest że na takiej służbie jest jeden pracownik ochrony. I teraz jest niebezpieczeństwo że osoba np. po zawale dostanie następny zawał, jeśli to nastąpi w czasie gdy pracownicy z firm budowlanych będą jeszcze w pracy a co jeśli będzie to np. po godz 19 lub późniejszej.
Człowiek dostając zawał rzadko może i ma jeszcze tyle energii by wezwać pomoc (pogotowie ratunkowe). Ale takie sytuacje są nie tylko na obiektach budowlanych na innych też nawet na portierniach w miejscach gdzie ruch odbywa się w dzień do godz 20 bo co jak atak nastąpi w nocy np. 23.
Firmy w pogoni za zyskiem zatrudniają niepełnosprawnych na umowę o pracę i tylko takich dlaczego bo mają wszelkie ulgi i zwrot części wynagrodzenia czy opłaty ZUS-u. A osoby nie mające orzeczenia o niepełno sprawności zatrudniani są na umowę o pracę na stawce niższej niż osoba nie pełno sprawna.
Ktoś powie że to normalne i tak musi być, otóż ja zgodzę się tylko w części 1/3 tego. Dlaczego bo pierwsze osoba mająca II gr. niepełnosprawności jest to osoba zażywające leki o różnym działaniu dodatkowym/ubocznym nie jedne lekarstwa po zażyciu ograniczają ruchy motoryczne, pacjenta, powodują senność, bóle głowy, zawroty itp. są to okresowe. W niektórych przypadkach po zażyciu lekarstwa należy położyć się lub wygodnie siedzieć. Oczywiście taki stan nie jest stanem trwałym ale średnio te 15min należy liczyć. Oznacza to że po zażyciu lekarstw człowiek nie jest w stanie odpowiednio zareagować na jakiekolwiek zdarzenie. To już mamy dwa przypadki możliwość zgonu, ograniczona reakcja na otoczenie. Do tego należy dodać że osoby w wieku od 60 lat wzwyż już nie funkcjonują tak jak 50 latek czy 40 latek, są podatne na sen ociężałość, mało tego. Czy państwo widzą że osoba w wieku 60-65 i wzwyż już bardziej boi się śmierci wydaje się to takie naiwne głupie ale tak jest i z reguły osoby takie będące same ale i nie tylko same na posterunkach na obiektach budowlanych nie jedno krotnie ze strachu przed zemstą złodziei. Brali i biorą winę na siebie, nawet jak widzieli twarz złodziei.
Druga sprawa osoby z II gr. niepełnosprawności otrzymują rentę co prawda nie dużą bo około średnio 600 zł miesięcznie. Jest fakt że z tego jest trudno wyżyć ale mimo to państwo płaci do tego dochodzi dopłata do wynagrodzenia jednym słowem jest tu naruszenie zasad sprawiedliwości społecznej. Bo jeśli państwo stać na zapłacenie 600zł oraz na 40% dopłatę do wynagrodzenia oczywiście chodzi tu o wysokość minimalnego wynagrodzenia w roku obecnie 1386zł brutto to czy nie lepiej aby osoby te dostały te swoje 600zł oraz 40% minimalnego wynagrodzenia to jest 554,40zł powiedzmy z grubsza 450zł netto po potrąceniu podatku i składki ZUS. Czyli państwo stać na wypłacenie 1050zł co miesiąc i aby taki z II grupa siedział w domu za to zwolniło by się miejsce dla osób nie posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Ja policzyłem tylko dotację co miesięczną do wynagrodzenia a są jeszcze inne dodatki jakie firma ochroniarska dostaje na osobę nie pełnosprawną.
Uważam że obecne sytuacja na rynku pracy jest chora tak jak jest chora ochrona mienia i osób oraz chora ustawa która dopuszcza eliminację z rynku pracy osoby sprawne a zatrudnianie osób nie pełnosprawnych. A firmy wcale żadnych ulg takiemu pracownikowi nie świadczą nie umożliwiają czasu wolnego jaki im w czasie 8 godz pracy się należą. A czas pracy nie nie ulega zmniejszeniu bo dotacja do wynagrodzenia ma za zadanie uzupełnienie wielkości wynagrodzenia w przypadku jeśli pracownik z przyczyn obiektywnych na skutek swej niepełnosprawności nie może wypracować 160 godz miesięcznie. Według tygodniowego 40 godz czasu pracy, z reguły i jest to do sprawdzenia ludzie wszyscy i ci z III i II gr niepełnosprawności pracują po 176 godz, miesięcznie. Nie mają płaconych nocek, godzin nadliczbowych, świątecznych, obiektowych. W wielu przypadkach obuwia nie otrzymują, środków czystości to samo. Jednym słowem tacy pracownicy i tak pracują jak w pełni sprawni bez żadnych ulg.
A wiecie jak wygląda kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, tak wpierw telefon i umówienie się na wizytę PIP-u na dany dzień rzadko z zaskoczenia. Po przyjściu do firmy przegląd pobieżny dokumentacji zatrudnienia. Potem kawka, herbatka, ciasteczko i w zależności od kontrolującego jedne weźmie kopertę inny przyjmie zaproszenie na obiad lub kolację a innym załatwią pracę nie koniecznie w tej firmie i nie koniecznie komuś z rodziny wystarczy znajomemu który i tak odpowiednio się odwdzięczy.
Dlaczego jest tak bo spółdzielnie nie podlegają kontroli NIK, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Nie będzie się wychylało z domaganiem się kontroli, bo nie będzie podcinało sobie i osobom niepełnosprawnym skrzydła. I tak osoby nie pełnosprawne zamiast siedzieć w domu i leczyć się to obecnie pracują na siebie i na zdrowych. A budżet państwa przez głupotę rządzących i reszty polityków, ma dziurę wielką tak że licząc i tu trochę liczb:
Dane dotyczące liczby zakładów pracy chronionej i stanu zatrudnienia dostępne są na podstawie półrocznej informacji składanych do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przez wojewodów. Na podstawie informacji za II półrocze 2010 roku, w grudniu 2010 roku liczba zakładów wynosiła 1952. Liczba zatrudnionych ogółem w tych zakładach wynosiła 286 867 osób - w tym 204 451 osób niepełnosprawnych; w etatach odpowiednio: 271 714 osób, w tym 193 570 osób niepełnosprawnych.
To policzcie sobie państwo ile budżet traci miesięcznie bez produktywnie i jakiegokolwiek uzasadnienia 204451osób*554,40zł dodatku do wynagrodzenia=113.347.634,4zł a licząc to przez 12 daje rocznie daje to 1.360.171.612,8 zł. Ja nie policzyłem jeszcze innych dotacji które dostają takie spółdzielnie. I to jest suma wypłacana tylko na osoby z II gr niepełnosprawności a jest jeszcze bardzo szeroka grupa bo ponad trzykrotnie większa grupa z III gr niepełnosprawności co prawda nie jest dotowana w takiej wysokości.
A oto uprawnienie osoby niepełnosprawnej oraz zakładów pracy chronionej:
Uprawnienia pracownika niepełnosprawnego:
Prawo do krótszego czasu pracy
Uprawnienie do dodatkowej przerwy w pracy
Prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego
Prawo do korzystania ze zwolnienia od pracy
Uprawnienia pracodawcy zatrudniającego osobę niepełnosprawną
Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego
Zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy
Zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej
Zwrot kosztów szkolenia pracownika niepełnosprawnego
Zwrot kosztów zatrudnienia pracownika pomagającego pracownikowi
niepełnosprawnemu w pracy
Zwolnienie z wpłat na PFRON
Teraz widzą państwo gdzie jest przyczyna wzrostu bezrobocia i biedy.
Ciekawe co państwo o tej sytuacji myślą, biorąc pod uwagę że tak naprawdę jedni i drudzy maja prawo do pracy.
 • 2011-04-19 21:06 | Kolega królika

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  Z czego skopiowałeś ten tekst?
 • 2011-04-21 02:05 | dziadek 2

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  Buraku ciebie na taki tekst nie stać boś za głupi to przekracza twoje zdolności intelektualne.
  Idź się uczyć bo wiedza to nie jest twą mocną stroną.
 • 2011-08-14 12:01 | Optima Ochrona

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  Kolego po pierwsze wróć do szkoły. Jak chcesz pouczać innych jak sam sądząc po wypowiedzi i zasadach pisowni nie jesteś osobą o wysokim poziomie wiedzy. Po drugie nie wiem skąd twoja znajomość działań i procedur agencji ochrony. Nie jest możliwe, że pracowałeś w jakiejś agencji bo byś wiedział, że jest wiele sposobów na sprawdzenie, czy na obiekcie jest wszystko ok. i czy nasz rencista żyje i ma się dobrze. Po trzecie do dozoru mienia(w szczególności budowy)zatrudnia się starsze osoby, które dorabiają do rencinki i nie są im straszne warunki panujące na placach budowy. Nie spotkałem nigdy 20 latka pilnującego placu budowy(chyba, że tylko jako dodatkowa służba).Powinieneś wiedzieć, że do zadań pracownika ochrony należy w szczególności wykonanie obchodu w celu sprawdzenia, czy na obiekcie nie doszło do kradzieży, pożaru, zalania, dewastacji itp. Ochrona mienia polega nie tylko na łapaniu złodziei na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, ale i na reagowaniu na wszelkie inne nieprawidłowości. Do łapania złodziei ogólnie jest policja i straż miejska. Pracownik ochrony jest do powiadomienia odpowiednich służb, w tym patrolu interwencyjnego agencji ochrony. Dodatkowo zdradzę ci sekret dlaczego są takie niskie stawki w biznesie ochrony, tu należy dodać, że dotyczy to całego rynku usługowego. Po pierwsze jest duża konkurencja, a każdy chce jakoś rozwinąć swoją firmę, po drugie proponuję zajrzeć ci do przetargów państwowych, gdzie priorytetowym czynnikiem wyznaczającym, która agencja ochrony wygra przetarg jest cena. Ludzie zajmujący się przetargami państwowymi są niekiedy w zarządzie wspólnot mieszkaniowych, czy mają znajomych którzy prowadzą firmy. Właśnie odkryłeś tajemnicę skąd tak niskie stawki.
  Drogi kolego wspomnę jeszcze o samej ustawie, która oczywiście będzie zmieniana jeszcze wiele razy. Nie jest ona na pewno chora. Tu zdradę ci inny sekret, Ustawa o ochronie osób i mienia z 22.08.1997 roku dotyczy tylko i wyłącznie obiektów, obszarów i urządzeń obowiązkowej ochrony wpisanych na listę wojewody. Nie będę ci wymieniał jakie to obiekty ale uwierz, że nie są to place budowy, biurowce, magazyny przedsiębiorców prywatnych itd. Mogę zaprosić cie na rozmowę bardziej głębszą i poruszającą zagadnienie ochrony mienia i możliwe, że twoja wiedza zostanie po części uzupełniona.
  Co do ubioru pracownika, środków czystości i innych dodatków to pragnę cię poinformować, że jest niewiele firm, które zapewniają rarytasy swoim pracownikom. pracownik, który jest hojnie nagradzany to taki, który przynosi firmie znaczny zarobek. Tak jest było i będzie nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.
  Jak o tym mowa to odsyłam cię kodeksu pracy. Nie napiszę ci, który to art. żebyś trochę sam poszukał, ale jest jeden który jasno i wyraźnie określa kiedy pracodawca ma zadbać o zaplecze socjalne dla pracownika(trochę podpowiem... W MIARĘ MOŻLIWOŚCI).
  Jak już jesteśmy przy prawie pracy muszę cię rozczarować. Ludzie zatrudnieni w agencjach ochrony podpisują w większości tzw. Umowę Zlecenia. W takim wypadku nie podlegają pod kodeks pracy tylko pod kodeks cywilny(również proponuję zajrzeć).
  Po już tam kolejne. Przejdź się po agencjach ochrony a zauważysz, że wiele z nich ma braki osobowe i z chęcią zatrudnią każdą osobę. Więc gdzie tu odbieranie pracy?
  Następnie poinformuję cię, że ci starsi ludzie na rencie czy emeryturze są czasami bardziej sumienni w wykonywaniu obowiązków niż ci młodzi. Ogólnie wszystko zależy od podejścia kierownika ochrony, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem ochrony na obiekcie.
  Na twoje wszelkie wątpliwości lub pytania tylko poważne pytania i bez błędów(nie lubię czytać wypowiedzi i pytań z błędami) oczywiście z chęcią ci odpowiem.

  Leszek
  Optima Ochrona
 • 2013-01-22 19:31 | ochroniarz z kielc

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  ja jestem 30 latkiem ma 410 godz w miesiacu i przez tych dziadkow z grupami ma 4 zl na godz i umowe zlecenie.A starszy Pan ma 168 umowe o prace i spi cala noc
 • 2013-02-17 10:19 | gregor

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  Jeżeli chodzi o chorobę w ochronie to zgadzam się ,ze w stosunku do niepełnosprawnych ale tylko tych,którzy posiadają Licencje pracownika ochrony. W obecnym czasie to plaga , która zagraża temu zawodowi, a jak to się ma do ustawy o ochronie osób i mienia to sam dobrze powinieneś wiedzieć.Pracodawcy zrobili sobie z tego MASZYNKĘ DO ROBIENIA PIENIĘDZY
 • 2013-05-03 00:33 | artemo

  Re:Chora ochrona mienia i osób.

  praca w ochronie do niczego dobrego nie prowadzi kalectwo finansowe 300 godzin w pracy na umowie smieciowej lepiej ruszyc dupe z stołka i do holandi do pracy
 • 2013-06-05 10:57 | eddy

  zubrzycki to telefonisci nie ochrona

  zubrzycki to telefonisci nie ochrona