Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jan Kiliński:Pamiętniki-poszukuję do przeczytania !

(5)
2011-04-18 08:51 | tentato
Przypadkowo przeczytałem gdzieś na internecie,że Jan Kiliński zostawił-wydał ? -swoje Pamiętniki !Może ktoś je ma -jeśli wydano je po II wojnie światowej ?
Przed ową wojną wszelkie druki to już białe kruki więc o nie nie pytam,bo są zbyt cenne dla Posiadacza !
Jakby je-Pamiętniki- poczytać?
Książki zdobyć nie mogę ,bo nie mieszkam w mieście uniwersyteckim;nie umiem też korzystać z tzw.bibliotek elektronicznych-zbyt skomplikowana procedura !
Pomoże ktoś ?
Dodatkowo podam mój e-mail:

riccardo5@wp.pl
  • 2011-04-24 20:21 | Werbalista

Re:Jan Kiliński:Pamiętniki

Nie wiem, czy juz ktos Panu pomogl, ale sa tu:

http://www.archive.org/details/pamitnikijanaki00kiligoog

To skan oryginalnej ksiazki do American Libraries. Strona po angielsku, ale dosc latwo sie zorientowac. Jesli nacisnie Pan slowa "Read online", po lewej stronie ekranu, to zaraz otworzy sie ksiazka na pierwszej stronie. I juz mozna czytac... Zycze powodzenia i pozdrawiam.
  • 2011-05-01 09:39 | tentato

Re:Jan Kiliński:Pamiętniki-poszukuję do przeczytania ! Przeczytałem część Pamietników Jana kilińskiego !

Dziekuję serdecznie Panu Werbaliście za możliwość znalezienia w internecie Pamietników Jana Kilińskiego !
    Właśnie część obecnie -niedziela ,1 maja ,część tej książki przeczytałem.
    Oddał mi Pan wielką przysługę !-Dziękuję !
    Trzeba znac się dobrze na internecie,żeby znależć interesujący tekst.
  • 2011-05-06 08:49 | tentato

Zmagania !

Hallo,
    tak Pamiętniki szewca Jana Kilińskiego czytam powoli,bo tylko na szklanym ekranie komputera !Zrobienie wydruku nie udaje mi się !-Prawdopodobnie nie wolno !
    Korzystając z Pana pomocy, udało mi się znaleźć kilka tytułów,ale większość,którą chciałbym zobaczyć choć tylko przez ciekawość , jest jednak dla mnie niedostępna !
    http://www.worldcat.org/title/pro-memoria-jan-kasprowicz-w-osiemdziesiata-rocznice-smierci/oclc/126836892&referer=brief_results

Podaję ,np.Panu ten tytuł !
    Tekstu nie odebrałem,nie mogę,nie wiem jak !
    Może Pana zanudzam ?
    Proszę wybaczyć!
    Gdybym miał możność zobaczenia tego lub owego ,byłbym zadowolony,bo historia literatury czy historia życia i twórczości lub działalności postaci /Pamiętników De Gaulle też nie uzyskałem ! / zawsze mnie interesuje !
    Pozdrawiam !
    Przypomnę Panu Werbaliście mój e-mail do jakiejś ewentualnej odpowiedzi !
    riccardo5@wp.pl
  • 2011-06-28 09:33 | Cherburg

Jan Kiliński Pamie6nik-do czytania

Jesliby ktoś miał ochotę poczytac Pamietnik Jana Kilińskiego,niech tu czyta !