Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biopaliwa - niespełnione oczekiwania

(5)
Biopaliwa miały chronić środowisko, rozwijać gospodarkę, leczyć nasze uzależnienie od ropy naftowej. Miało być wspaniale, a wyszło jak zwykle.
  • 2011-04-19 10:48 | KrzysztofMazur

Ekolodzy są przeciw wszystkiemu.

Życie jest nieekologiczne.

Ja mam pytane: skąd akcyza na benzynę i olej napędowy? Poza tym, że brakuje pieniędzy w budżecie (co można załatwić równym VATem na wszystko). Czy jeżdżenie samochodem do pracy to luksus? Czy dowóz towaru do sklepu przez ciężarówkę to luksus dla klientów sklepu, którzy za to płacą? Towar dowieziony do sklepu jest towarem luksusowym?
    Zastanawia mnie też dlaczego akcyza na olej napędowy jest większa niż na benzynę?
    Czy samochody ciężarowe są bardziej szkodliwe albo luksusowe od osobowych?
  • 2011-04-19 11:04 | hynio

Re:Biopaliwa - niespełnione oczekiwania

Ja się głupi zastanawiałem czemu jedzenie tak skoczyło cenowo, ale teraz już wiem. Rolnicy bawią się w szejków. Dzięki ci o UE i Greenpeace. Dzięki wam ludzie będą głodować, ale za to ci wstrętni dyktatorzy siedzący na ropie zarobią kilka miliardów mniej.

Pozytywnego wpływu ekologicznego biopaliw póki co nie udowodniono.
  • 2011-04-19 11:29 | dziadek 2

Uważam że po pierwsze cena paliwa powinna być podzielona na dwie klasy.
    To znaczy inna dla klientów działających w gospodarce a inna dla klientów indywidualnych. To jedno drugie zaprzestać sprowadzać dodatki biopaliwowe z poza granic kraju. A zacząć wykorzystywać własne możliwości pozyskiwania biopaliw. I po trzecie zacząć na poważnie pracować nad projektem napędu hybrydowego. Pozwoli to zmniejszyć zużycie paliw ropopochodnych co najmniej o połowę. Po czwarte zacząć opracowywać napęd elektryczny dla pojazdów miejskich takich jak autobusy miejskie i podmiejskie. Co do reszty to w zależności od sytuacji ekonomicznej kraju.
  • 2011-04-19 20:26 | maja89

Kto widział sensacyjny film „Informant” (Intrygant) z Mattem Damonem...

Informant = ktoś będący źródłem informacji niejawnej, "donosiciel" lub "konfident" w - na ogół - pozytywnym znaczeniu. "Intrygant" to "Schemer".
  • 2011-05-27 21:45 | divak2

A propos dolewki 7% oleju roślinnego do paliwa dieslowskiego: w instrukcji do mojego wyprodukowanego w grudniu 2006 samochodu JEST WOŁAMI NAPISANE, że dopuszczalne jest stosowanie oleju napędowego z domieszką MAKSYMALNIE 5% komponentów roślinnych. W przeciwnym wypadku producent nie gwarantuje sprawnego działania silnika. Czytaj - może dojść do uszkodzenia wtryskiwaczy, które kosztują 1500PLN za sztukę i które wymienia się wszystkie na raz, tj. 4 sztuki. To jest dość powszechny problem dotyczący fordowskich silników TDCi, volkswagenowskich TDI PD i TDI CR, dCi produkcji Renault/Nissan, CDTI Opla i innych diesli zasilanych Common Railem lub pompowtryskiwaczami.

Więc ja się pytam, do kogo mam zanieść rachunek z warsztatu?