Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sikorski: "Szanowaliśmy żałobę, teraz mówimy dość"

(16)
2011-04-19 16:32 | Kolega królika

2011-04-18

- W czasie żałoby wszyscy byliśmy delikatni. Nie odpowiadaliśmy na skandaliczne zaczepki. Teraz trzeba zakreślić granicę tego, co dopuszczalne w dyskursie społecznym - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w programie "Tomasz Lis na żywo".

- Tablica to jest klasyczna prowokacja, chwycenie rządu w pułapkę - mówił Sikorski. - Tutaj wdowy miały prawo nie wiedzieć jakie jest prawo rosyjskie.
Ale sprawa wygląda tak: gdyby konsul powiedział, że ta tablica jest nie do obrony, to by został oskarżony, że jest rzecznikiem Rosji. Gdyby MSZ próbował namówić stronę rosyjską do tego, żeby sprawę odłożyć, to jesteśmy niekompetentni. Nie można wygrać. To jest klasyczna metoda eskalowania żądań, żeby potem krzyczeć "zdrada, zaprzaństwo" - mówił szef MSZ.

"Nie odpowiadaliśmy na te skandaliczne zaczepki. Teraz mówimy dość"

Jak powiedział Sikorski prezydent i premier "właśnie mówią dość". - W czasie żałoby wszyscy byliśmy delikatni i z szacunku dla rodzin ofiar. Oczywiście większość rodzin ofiar ten swój ból niesie z godnością i bez upolityczniania. Ale uznając to, że prezydent był związany bardziej z PiS-em i największa ilość parlamentarzystów PiS-u zginęła szanowaliśmy to. I na tego typu skandaliczne zaczepki staraliśmy się nie odpowiadać. Ale wydaje mi się, że trzeba gdzieś zakreślić granicę tego co dopuszczalne w dyskursie społecznym.

Interesująca zmiana taktyki, na którą był najwyższy czas już dawno temu. Członkowie tej sekty powinni odpowiadać w sądzie za te wszystkie brednie, które głosili.

• 2011-04-19 17:59 | dziadek 2

Re:Sikorski:

tak tak sekty PO z Donaldem na czele, po przegranej w wyborach pod ich drzwiami powinna stać policja i wszystkich aresztować. Powinni oni wszyscy być rozliczeni, za każdy chamski gest, słowo wobec byłego prezydenta L.Kaczyńskiego za sprawę prowadzenia śledztwa katastrofy pod Smoleńskiem, za wprowadzenie kraju na skraj bankructwa, kradzieży itp.
    Wtedy społeczeństwo polskie odzyskało by wiarę w rząd i polityków oraz na to że nastąpi poprawa życia w naszym kraju.
  • 2011-04-19 19:10 | bolec

Bledem bylo ustepowac w sprawach konstytucyjnych awanturnikom. Zalobe nosi sie w sercu a nie na ulicy zwlaszcza, gdy zobaczymy kto demonstruje. To nie rodziny, to element antypanstwowy ! Chyba rząd, wladze powinny rozrózniac dwie podstawowe rzeczy.

Ta cizba obraza narod - przynajmniej 2/3 NARODU! Stanowczo powinni ponosic konsekwencje.
    Jeden oszalaly starzec wyksztalcony w PRL na politycznej uczelni gwalci prawo obowiazujace wszystkich!
    Trumny nie powinny stac w palacu a w kosciele. Tam bylo ich miejsce. Kto zarzadzil i dlaczego postawiono trumny w Palacu? Idiotyzm, ktory sie teraz msci. Podobnie z pochowkiem na Wawelu.
    Panie Sikorski trudno bedzie teraz panu "odkrecic" wyrownac pomylki. Zamroczylo
    wszystkich pod presja KK wroga panstwowosci. Chetnie przyejeli by rzady. Wszedzie sie
    mieszaja nieproszeni. Ustawa aborcyjna to nie jest sprawa kosciola na prtyklad !
    Narodzie obudz sie !
  • 2011-04-19 21:04 | Kolega królika

Jeśli trolu pospolity nie masz nic do dodania w temacie wątku to po co zajmujesz pamięć na serwerze Polityki? Nie pozostaje chyba to dla nikogo żadną tajemnicą, że trolujesz tutaj z polecenia swojej sekty. W historii tego forum nie było, nie ma i nie będzie takiego bezmyślnego trola!

• 2011-04-19 21:09 | wnukmarek

Po ujawnieniu nagrań od,których zaczęła się afera hazardowa,Tusk w sejmie stosując terminologię wojskową wypowiedział wojnę PiS-owi,Sikorski dożynał watahy.Język PO też nie pozbawia złudzeń jeśli się do tego przypomni jeszcze ich język,gdy byli w opozycji,czy choćby język członka PO J.Palikota.A teraz wielce ich oburza język pisiorów.Kali schowałby się ze wstydu słuchając oburzonych platformersów.Po prostu jedni są warci drugich.Przypisywanie PiS-owi odpowiedzialności za obrzydliwe hasła na transparentach wydaje mi się nieuprawnione.Część napisów zasługuje ,czy wręcz wymaga ścigania,gdyby się okazało,że to jakiś działacz PiS niósł transparent,można by słusznie oskarżyć partię.Kibole głoszą rasistowskie i antysemickie hasła a nikt przecież nie oskarży klubów o ich treść.A na marginesie,bardziej się lękam pięknych, cudownych słów,obiecanek polityków,bo one cuchną perfidią i obłudą.
  • 2011-04-19 21:14 | Kolega królika

Wnuczku, chyba nie rozumiesz istoty poruszonego tematu: PiS posługuje się inwektywami i oskarżeniami na skalę, która jest karalna istniejącym kodeksem karnym i cywilnym. Jest dla mnie niepojęte czemu nie jest egzekwowane istniejące prawo w stosunku do osób, które nagminnie go łamią ... niepoczytalność?

• 2011-04-19 22:05 | dziadek 2

Mam buraku pospolity, twoje uwagi cuchną świńskimi odchodami, bo kto tu jest trollem a kto normalnym forumowiczem.
    PiS dojdzie do władzy to taki jak ty troll, będzie w WC pisał.
  • 2011-04-19 22:12 | dziadek 2

Te króliczku oducz się ludzi pouczać, wnukmarek sam wie co ma pisać i jaki mieć stosunek do relacji PO - PiS. Sam jak Donald posługujesz się chamskim językiem i zachowaniem i sam z kolesiem Donaldem jesteś nie poczytalny i nagminnie łamiecie prawo.
  • 2011-04-19 22:13 | Kolega królika

Zmów pacierz, odśpiewaj hymn jak Twój wódz za młodu to zwykł czynić i idź spać. Amen!

• 2011-04-19 22:17 | Kolega królika

Kto to mówi? A palenie kukły Wałęsy pamiętasz, trolu niedouczony? A marsze z pochodniami pamiętasz? Oskarżenia po ataku na biuro PiS-u w Łodzi pamiętasz? Zresztą, co Ty tam masz w tym spranym móżdżku?
  • 2011-04-19 22:24 | dziadek 2

Wałęsę to trzeba było na kołku posadzić jak Tuchajbeja, A kto zamach na biuro PiS zlecił?. Ja jeszcze coś w tym spranym mózgu mam a tobie już nic nie pozostało w wkurzaj się buraku czerwony.
  • 2011-04-20 17:27 | wit

Litosci, bylo sobie ostanie miejsce gdzie rozsadni ludzie, interesujaco, przedstawiali rozne poglady. Kazde jednak godne uwagi. Az tu nagle pojawia sie jedno zgnile jajo w postaci wyznawcy sekciarstwa i sprowadza dusput do swojego poziomu. Omijanie nic nie daje to wydajna bestia i gledzi w co drugim poscie. Albo cos z tym zrobimy, albo upadnie ostani bastion kulturalnej wypowiedzi. Oostanie sie nader wydajny oszolom dziadkowy.
    A moze znacie miejsce gdzie mozna sie wyniesc i nie dotarla tam piata kolumna "prawdziwych polakow"?
  • 2011-04-21 17:09 | Kolega królika

Od jednej babci w szpetnym berecie słyszałem, że zamach na biuro PiS zlecił niejaki "Tuchajbej" ... a może to był Dante czy jak mu tam Danton? Wiesz coś o tym?
  • 2011-04-21 17:11 | Kolega królika

To dość upierdliwy trol, ale gdy się go traktuje z należną powagą, to może to byc nawet czasem zabawne :)
  • 2011-04-27 19:15 | wnukmarek

Wszyscy pisiory razem wzięci nie dorównują plującemu jadem i będącemu autentycznym schizofrenikiem prof.Niesiołowskiemu.Pewnie jakiś robal go ukąsił i zaraził jakąś francą lasującą mózg.Zwolennicy PO tego nie widzą.Ja obie te przewodnie siły uważam za jednakowo agresywne,ale media są jednostronne, eksponują tylko to co służy PO,są obrzydliwie nieobiektywne.Ja od pewnego czasu stoję z boku i dziwi mnie zaślepienie i dawanie robić sobie wody z mózgu przez media.Ciągle odgrzewa się i prowokuje.A taki B.Komorowski do czego się nie dotknie to sp.....y,i co, cisza.Gdyby takie gafy zrobił śp. L.Kaczyński,to do dziś media miałyby co robić.Wnioskuję,że mimo wszystko PiS bardziej szanuje urząd prezydenta niż perfidna i obłudna platforma,a ja -idiota kiedyś umiarkowanie sympatyzowałem z PO.
  • 2011-04-27 19:15 | wnukmarek

Wszyscy pisiory razem wzięci nie dorównują plującemu jadem i będącemu autentycznym schizofrenikiem prof.Niesiołowskiemu.Pewnie jakiś robal go ukąsił i zaraził jakąś francą lasującą mózg.Zwolennicy PO tego nie widzą.Ja obie te przewodnie siły uważam za jednakowo agresywne,ale media są jednostronne, eksponują tylko to co służy PO,są obrzydliwie nieobiektywne.Ja od pewnego czasu stoję z boku i dziwi mnie zaślepienie i dawanie robić sobie wody z mózgu przez media.Ciągle odgrzewa się i prowokuje.A taki B.Komorowski do czego się nie dotknie to sp.....y,i co, cisza.Gdyby takie gafy zrobił śp. L.Kaczyński,to do dziś media miałyby co robić.Wnioskuję,że mimo wszystko PiS bardziej szanuje urząd prezydenta niż perfidna i obłudna platforma,a ja -idiota kiedyś umiarkowanie sympatyzowałem z PO.