Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielkanocne życzenia

(6)
2011-04-21 19:49 | jvelzkeyek

Wesołego Alleluja.

Chwalmy Pana;

za piękno, którym nas otacza.

Za kolory tęczy i te co w kwiatach.

Za słońce, co oświetla nasze drogi i ścieżki.

Za księżyc, co czuwa nad snem, po dniu ciężkim.

Za ziemię, co wydaje plony i płody.

Za wodę, co gasi pragnienie i doda ochłody.

Za powietrze, co płucom daje tlen.

Za każdą noc i każdy dzień.

Za ogień, co strawę ugotuje i ciało ogrzeje.

Za miłość, radość i nadzieję.

Smacznego Jajka

i Wesołego Dyngusa

Świątecznego Baranka na białych obrusach.

Słodkiego mazurka i żurku kwaśnego,

zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego.

Życzę tym co tu wchodzą i nie wchodzą.

Kochajmy Wielkanoc i Wiosnę nam drogą.

Kochajmy się Wszyscy nawzajem,

tak po prostu staropolskim zwyczajem,

podzielmy się z każdym święconym jajem.

• 2011-04-21 20:22 | tkw

Re:Wielkanocne życzenia

I ja mam dla Ciebie moje standardowe życzenia Wielkanocne:

Całuj Ojca przy jajku ! (albo brata ...)

A mnie Wielkanoc kojarzy się z pewnym zdarzeniem ze stanu wojennego. Wypuścili mnie w listopadzie a w następnym roku przed Wielkanocą (Wielką Nocą ?) dostałem kartkę pocztową z Holandii - na jednej stronie życzenia, na drugiej stronie nadruk "Der Herr Ist Auferstandering" (może być błąd, nie znam niemieckiego). Oczywiście nadawcy nie znałem. Trochę się zdziwiłem i zabierałem się żeby odpisać, ale następnego dnia przyszły trzy takie kartki. To już mnie coś tknęło. Trzeciego dnia kartek było 10. Czwartego dnia w skrzynce kartek nie było ale była kartka od listonosza, że mam przyjść na pocztę - kartek było ponad 100. W sumie tych kartek dostałem coś ponad 5.000. To była taka akcja wspierania więźniów politycznych.

No i jeszcze jedno - wtedy mieszkałem w Gdańsku, w piątek przyszedł ktoś z Kościoła św. Brygidy (od ks. Jankowskiego) i przyniósł paczkę ze słodyczami dla dziecka. Oczywiście żadnych pieniędzy za to nie chciał wziąć, taka miła niespodzianka. Parę dzieciaków było zachwyconych, bo to były prawdziwe słodycze a nie żadne "wyroby czekoladopodobne". Po latach muszę zrobić wyznanie, zanim umrę - ponieważ moja Córka wśród tych dzieciaków była najmłodsza i nie miała jeszcze roku - zeżarłem w Jej imieniu Jej "działkę" (paczkę podzieliłem na 4 dzieciaki), w każdym razie 'zostało w rodzinie ...". Może nie pójdę za to do piekła, może Córka mi to wybaczy jak będę na łożu ?

WESOŁYCH !!!

:)
  • 2011-04-21 20:41 | Kolega królika

Kejek, ja nie mam Twojego talentu wieszcza forumowego ale polecam Ci na Wielkanoc ciekawą potrawę - kaczy pasztet z kartoflami w sosie smoleńskim, jako specialites de la maison baru "Wawel" będący przed kwietniem 2010 roku zabytkiem klasy niemal zerowej, a obecnie lokalem zdegradowanym do roli piwniczki na kartofle.
  • 2011-04-21 21:25 | jvelzkeyek

Zapomniałem,że teraz mamy do czynienia z innymi zwyczajami.
    Wszyscy obrzucają się wyzwiskami i rzucają zgniłymi jajami.
    Smutno mi,że czas świąt i wiosna kwitnąca zielenią
    zawziętości, nienawiści, wrogości i złości nie wyplenią.
    Życzeń nikt nie musi przyjmować,
    ani tym bardziej za nie dziękować.
  • 2011-04-21 22:10 | Kolega królika

Zwyczaj obrzucania zgniłymi jajami (nawet gdy to są zgniłe kacze jaja) jest i tak o niebo lepszy niż publiczne palenie czyjejś kukły, organizowanie festynów nienawiści z pochodniami, wichrzycielstwo i warcholstwo.
    Napisz o tym jakiś fajny wierszyk, Kejek :)

• 2011-04-22 12:33 | Sławomir Osiński

Dziękuję. Piękne [nareszcie]wierszowanie :). Wszystkim forumowiczom miłych ,"ciepłych" i spokojnych ŚWIĄT z rodziną i ani słowa o polityce.