Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

(76)
Państwa nie ma, nie istnieje. Poległo ostatecznie pod Smoleńskiem. Trzeba je odtworzyć rękami patriotów. Takie opinie lansuje największa partia opozycyjna i publicyści, którzy jej sprzyjają.
 • 2011-05-05 07:09 | otu

  Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Patrzac na to co sie dzieje na polskiej arenie politycznej, zaczynam dopuszczac mysl ze preziowi /Car Tofel I/ razem z druzyna uda sie przejac wladze. Przychodzi mi jedynie na mysli klasyka ...
  Polak mądr po szkodzie:
  lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  nową przypowieść Polak sobie kupi,
  że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
 • 2011-05-05 07:13 | adsenior

  ależ to prawda

  W miejsce Polski, Państwa i Dobra wszystkich Polaków, obecny nierząd wprowadził REPUBLIKĘ KOLESI!!!
 • 2011-05-05 07:19 | Mark n21

  Londyn albo las?

  Po przegranych wyborach IV RP ewakuowała się z gmachu rządu do pałacu prezydenckiego. U schyłku kadencji Lecha Kaczyńskiego szukano kolejnego miejsca ewakuacji: może IPN, może NBP. Katastrofa przekreśliła te plany, ale pomysł zbudowania alternatywnej dla legalnych władz centrum bis pozostał. Jak jest teraz wybór?
  Londyn niestety odpada, żyjąca tam polska społecznośc popiera w większości PO. Chicago, gdzie można by dostać poklask za daleko. Pozostaje w prspektywie kolejnych "wygranych moralnie" wyborów tylko las. Jednak jest mały problem. Jarosław Kaczyński w lesie? Wiewiórki padły by ze śmiechu. Kaczyński przy ognisku, w ziemiance, w nocnym marszu. Od razu by się przeziębił, dostał dyspepsji, zaginął w paprociach.
  Tragiczna sytuacja.
  W naziemnym państwie nie ma dla niego miejsca, w lesie by nie przeżył ani tygodnia.
 • 2011-05-05 07:51 | herbapol

  Biją cepem

  PiS z Kaczyńskim na czele bije cepem w rząd.Pomagają mu w tym dzeinnikarze z nim sympatyzujący.Oskarżenia są najczęściej irracjonałne,ale to im nie przeszkadza.Manipulują opinią społeczną w najbardziej odrażający sposób.Od dnia katastrofy smoleńskiej Tusk i Komorowski winni są wszystkiemu złu,poczynając od samej katastrofy,przez powodzie,aż po wzrost cen benzyny,cukru.Za obecne chłody i śnieżyce też.Czy ten rząd jest rzeczywiście do niczego? Przeżyliśmy sporą część jego kadencji,jak na mój gust i zawirowania światowe,całkiem dobrze,dlaczego nie ma więc dzeinnikarzy,którzy z gorliwością równą Sakiewiczowi,powiedzieliby Polakom,że jest dobrze?Rząd oddał całą machinę propagandową opozycji i nie potrafi sprzedać społeczeństwu swoich osiągnięć,których jest sporo.
  Ktoć musi wyjąć te cepy z rąk Kaczyńskiego.I to już ! Jeżeli nie chce przegrać w starciu z nachalną proagandą pisowców.
 • 2011-05-05 09:43 | MCH

  Ślepy z kulawym

  A może, Szanowni Autorzy, pokraczność opozycji jest częścią ogólnej pokraczności społeczeństwa? Jednym ta pokraczność zasłania tamtą, drugim tamta tę, ale bez wzniesienia się na metapoziom, każdy jest w połowie ślepy, a jego uogólnienia półmądre.
 • 2011-05-05 10:22 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Przeciwnicy PO oraz ci zniesmaczeni głosowaniem na tzw. mniejsze zło ,powiedzą ,że artykuł wpisuje się w nurt naganiania wyborców PO przez ,,Politykę" (traktowaną jako prominentny element ,,salonu"). Może i tak jest.Mi samemu mimo ,że nie jestem wyborcą PO chodzi po głowie by zagłosować na PO by ,,tamto się nam nie przydarzyło. Bo z większością tez autorów zgadzam się. Jest jednak wielkie ale...
  ,,Straszny Kaczor(y)" nie wzięli się z nikąd. PiS jest emanacja patologicznej oobowośći Jarkacza. I to jest OK. Bo skoro w Niemczech toleruje się noenazistowską NPD to dlaczego u nas mielibyśmy zdelegalizować PiS? Taka jest cena demokracji (nie trzeba dodawać ,że jest to tolerowanie ZGROŻENIA dla niej). Problemem jest to ,że tego typu ugrupowanie ma posłuch u około 30% społeczeństwa. I uważam ,że wiele z tych osób w swym gniewie (bo uważam PiS za partię zrodzoną z gniewu - Jarkacza ,że nie dostał miejsca w III RP ,w jego mniemaniu uprawnionego, na miarę jego mniemania o swojej osobie)jest w pełni usprawiedliwionych. Ci ludzie mają prawo być wściekli - ceny mamy europejskie ale zarobki azjatyckie (i w d..ie mam średnie krajowe płac...), mamy równe szanse- przy czym jedni giną w jadąc do marnej roboty w 18 osób busem a drudzy martwią się ,że najbliższy sushi-bar mają zbyt daleko, zarabiasz 2000zł a tu dowiadujesz ,że jesteś niefrasobliwym durniem bo z tego jescze nie odkładasz na swoją emeryturę a tu ledwie wiążesz koniec z końcem. Rządzący tym krajem w przytłaczającej większości nigdy NIE PRACOWALI u owej kwintesencji polskiego patologicznego kapitalizmu czyli małego przedsiębiorcy. Zwykle z komuny od razu przenieśli sie do roboty w polityce. Co taki Tusk czy Jarkacz albo Nabieralski wiedza o życiu zwykłych Polaków? Stadionów im potrzeba? A może jabłka przed robotą o 5 rano? Czy może kościołów? Kogo będzie stać (przy tych cenach benzyny) by jechać owymi mitycznymi autostradami (gdy już je zbudują)? A ich budowa odbywa sie kosztem całkowitego zruinowania koleii szerzej transportu publicznego?
  Ludzie( we wszystkich demokratycznych krajach gdzie panuje liberalny kapitalizm) są regularnie oszukiwani co wybory. ,,Changes? Yes we can!" Owszem, zmiany ale kosmetyczne. Istota systemu , w którym wszystko jest tak organizowane by bogaci byli jak najbogatsi a ci na dole tam pozostali. Upadek komunizmu sprawił ,że zniknął bicz w postaci DEMOKRATYCZNEGO wyboru opcji komunistycznej.Hulaj dusza piekła nie ma. We wszystkich krajach partie ksenofobiczne,nacjonalistyczne ,agresywne idą w górę. Ich wzrost jest proporcjonalny do demontażu państwa socjalnego. I nie jest to wynik drenowania go przez ,,pasożytów żerujących na socjalu" ale przez ulgi dla najzamożniejszych i raje podatkowe. Zauważmy ,że największym poparciem tego typu partie cieszą tam gdzie wsparcie państwa dla obywateli jest najmniejsze,alienacja klasy politycznej doskonała.
  I w ten wręcz światowy nurt wpisuje się PiS. Partia ,,solidarna społecznie" wprowadzająca ulgi dla najzamożniejszych w rozmiarach ,których nawet Thatcher nie śmiała wprowadzić, partia żywiąca się i podtrzymująca stan patologii związków zawodowych (polityka zamiast obrony praw pracownuczych), rzekomo ,,propracowniczo nastawiony" prezydeny (Lechkacz) nie kiwnął palcem by zainteresować związki zawodowe losem ok 30% zatrudnionych w tzw. małym biznesie. PiS stosuje sprawdzoną prawicową metodę - napięcia ekonomiczne wynikłe w wyniku skrajnie niesprawiedliwego podziału wytwarzanego bogactwa transferuje na ,,Innych". U nas rolę tych Innych pełnią obywatele o odmiennych poglądach od Jarkacza bo imigrantów i Romów mamy zbyt mało a Żydzi...Zamiast obrony praw pracowniczych - obrona Honoru i Dumy, zamiast analizy sytuacji ekonomicznej społeczeństwa - analizy historyczne, zamiast rzeczywistych zmian - zmiany personalne. Wyborcy (słusznie -ściekli) wybierają ,,zmieniaczy" po czym nic się nie zmienia. Więc pojawiają się jeszcze bardziej hardcorowi zmieniacza czyli obońcy Dumy Narodu i ekonomicznego status quo...aż zaczyna brakować wrogów wewnętrznych i mapy do wykreślania granic na miarę Honoru i zwykle dochodzi do zderzenia dum i honorów...
 • 2011-05-05 10:30 | Tashunca Uitco

  Pomijam bezczelny antysemityzm, ale

  jak się Pański wpis ma do artykułu?
  Bo jak dla mnie to kompletny bełkot...

  Nie pozdrawiam bo nie cierpię rasistów...

  Tashunca
 • 2011-05-05 10:51 | Andrzej

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Nie może tak być, żeby niedojrzały emocjonalnie i życiowo osobnik narzucał swoje urojenia Polakom. Niestety przyczynia się do tego duża część kościoła katolickiego, ta "zadymiona PiS-em" - jak to celnie zauważył bp Pieronek. Wspomniani hierarchowie nie widzą, albo nie chcą widzieć, że działalność Kaczyńskiego, pełna nienawiści i chęci zemsty, przeczy założeniom wiary katolickiej.
 • 2011-05-05 11:26 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @ Mietek a tobie ,jak w dowcipie o Jasiu i dupie ,wszystko się z Żydem kojarzy...Wysil sie na jakieś głębsze premyślenia a nie tylko myślenie późnym Dmowskim...
 • 2011-05-05 11:32 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  -czy namiętne gromadzenie dóbr doczesnych ma cokolwiek wspólnego z nauczaniem Chrystusa?
  -czy zaciekła walka o uzyskanie wpływów politycznych ma cokolwiek wspólnego z nauczaniem Chrystusa?
  -czy scentralizowana struktura nastawiona na efektywnośc gospodarczą dzałająca jak korporacja jest odwzorowaniem wspólnoty uczniów Jezusa...
  -czy mimo intensywnej konsumpcji opłatków ten kraj jest uczciwszy,lepszy a ludzie sie odnoszą do siebie lepiej?
  Nie ma co mieć pretensji do Jarkacza o sianie nienawiści - tu nie trzeba nic siać. On tylko kosi i zbiera...
 • 2011-05-05 12:23 | less

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Mój profesor filozofii jak słyszał taki bełkocik jaki zawarto w artykule mawiał"abstrahując od altruistycznych zagadnień metafizycznego pietyzmu rzecz się przedstawia nader prosto" .Podstawową przyczyną rosnącej niechęci do rządów Tuska jest jego nieudolność.A problemem dla kraju jest taka opozycja jaka niestety jest.Autorzy zamiast zajmować autentycznymi problemami i oceną rządów próbują tworzyć takimi tekstami zasłonę dymną.Symbolem tej głupoty jest prof.historii ,któremu pochodnie skojarzyły się z faszyzmem.Jak zabijecie tego typu wypocinami racjonalną krytykę rządu to faktycznie PiS wygra bo nie będzie alternatywy.
 • 2011-05-05 12:42 | iamweek

  Brawo

  Świetny komentarz
 • 2011-05-05 12:50 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Pan Mieczysław jest bardzo inteligentnym człowiekiem i ma bogatą wiedzę o kulturze, ale czasami "jego płyta" zacina się w paskudny sposób. Zresztą, prof Krasnodębski, prof. Staniszkis, dr Kaczyński, prof Heidegger i wielu osób związanych z najpaskudniejszymi reżimami na przestrzeni dziejów też było (jest) bardzo inteligentnymi osobami o szerokich horyzontach kulturowych. Problem tkwi moim zdaniem głębiej, jego naturę opisywał Freud, a po nim cała XX. i XXI. wieczna psychologia. Problemowi temu na imię "Nieświadomość" (przez duże "N", jako kategoria psychoanalityczna, a nie zjawisko pospolite, dawniej zwana, niepoprawnie, "Podświadomością" - "Unbewuste" to nie to samo co "Unterbewuste"), oraz "Higiena psychiczna", które to nie muszą korelować z wyżej wymienionymi przymiotami umysłu.
 • 2011-05-05 13:20 | elsby

  PiS i Kaczyński to trwały

  element polskiej polityki, bo skupia pokaźne liczebnie w Polsce zjawisko "lumpa mentalnego", ciemną i nikczemną część Polski, która w momentach ryzykownych politycznie zachowywała się oportunistycznie - w najlepszym razie, bo zwykle zasilała szeregi serwilistów - beneficjentów - klientów, lub po prostu konfidentów państwa policyjnego.Kaczyńskim służby PRLu jakoś nie nie interesowały. Naturalna logika podłości polega właśnie na nienawiści do tych , którzy w momentach trudnych zachowali się właściwie. Tchórz nie wybacza u innych odwagi.
 • 2011-05-05 13:52 | sa

  OBU Autorom

  ku rozwadze i wykrzesaniu odrobinę zdrowego rozsądku i podstawowej dziennikarskiej rzetelności:
  http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske
 • 2011-05-05 13:54 | Wojciech

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  PiS, Solidarność, PO, obskurantyzm, nieudolność, nepotyzm, klerykalizm, korupcja i inne plagi
 • 2011-05-05 14:21 | olsen

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Po przeczytaniu 1/3 artykulu juz nie musialem sprawdzac autorow.
  Biedny Kaczynski - coz on wam uczynil? Naprawde sie go boicie?
  Pewnie ze jak PiS by rzadzil bylby gorszy niz w 2006 (w koncu stracili najlepsze kadry jak Stasiak czy Gesicka) - ale kury nie przestana sie niesc, slonce nadal bedzie wschodzic, podatki nadal beda rosnac. Moze atmosfera sie nieco podgrzeje (glownie zreszta przez dziennikarzy). Moze nawet kogos aresztuja. Zupelnie jak za kazdej innej wladzy.

  Zreszta moim zdaniem PiS ma marne szanse, a nawet jezeli dopadnie wladzy to szybko sie "zuzyje". Patriotyzm jest OK, ale juz mniej gdy trzeba w zwiazku z tym wiecej pracowac czy wiecej placic (np. nawolywania Krasnodebskiego w Rz. do samoopodatkowania sie na "patriotyczna kulture niezalezna")

  Moze i PO jest dzisiaj najlepsza, ale jak na wlasne zyczenie przegra, nie bede po niej plakac. A przegra wczesniej czy pozniej - za duzo chetnych do dzielenia sie łupami, a za malo zdolnych do pracy by do podzialu zostawalo coraz wiecej.

  A od Szanownych Panow Autorow oczekiwalbym mniej jaselek i egzegezy mysli Kaczynskiego a wiecej analizy (moze nawet bezstronnej, a co :) ) co tak naprawde moze ulec zmianie w wypadku jak sie wladze zostawi a co jak sie zmieni.
 • 2011-05-05 16:23 | halszka31

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Wszyscy uczestniczymy w życiu społecznym w czasach, w których przyszło nam żyć. Mamy swoje problemy tak jak i poprzednie i tak jak będą miały następne pokolenia.Nigdy nie będzie nic idealne.Jeśli mam wybierać Tu i Teraz - to wybór jest prosty - ani lepiej, ani gorzej ,za to na pewno spokojniej.Uwarunkowania psychologiczne sprawiają, że mentalnie bliżej mi do Platformy niż do PIS-u,który ma trudności ze zrozumieniem świata i jego zmieniających się uwarunkowań.Jeden krok w przód i dwa do tyłu nie jest gwarancją postępu, małe kroczki Platformy dają przynajmniej szanse i czas na zmianę naszej mentalności.Mam wrażenie, ze ciągle jesteśmy permanentnie w stanie Tofflerowskiego "szoku przyszłości"
 • 2011-05-05 16:46 | mark spruce

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Na Boga nie latajcie samolotami zbudowanymi w Zwiazku Radzieckim. Polskie Linie Lotnicze LOT pozbyly sie tego barahla zaraz po upadku komunizmu.
 • 2011-05-05 18:46 | bryka

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Sławczanie jesteś wielki.Serio.Potrafiłeś wyeksplikowac także moje rozumienie rzeczywistości i b.wielu innych .Mamy wspólny kłopot.Jak od diagnozy przejśc do działania.Serdecznie pozdrawiam
 • 2011-05-05 18:47 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Skojarzenia są zależne od miejsca siedzenia.Nie będę się rewanżował.
 • 2011-05-05 19:22 | s/i

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Slawczan, jeśli ja jestem z ludu to tyś mym trybunem:).
  Co do meritum - oczywiście nic dodać nic ująć.
  Pozdrawiam i gratuluję bystrego umysłu.
 • 2011-05-05 19:52 | kalarepa

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  przeraża mnie to że mniejszość dyktuje warunki większości, że ludzie potrafią być tacy bierni.mam nadzieję że pis nie dojdzie do władzy po wyborach.
 • 2011-05-05 20:52 | joanna kopytowska

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Nie wiem jak ale trzeba na ten bandytyzm polityczny odpowiedzieć ,wydaje mi się że oczekiwanie iż tylko wyborcy rozsądkiem i spokojem odpowiedzą na tą plagę jest nieporozumieniem , byc może warto brać przykład z Amerykanów ,którzy trochę na oślep ,być może zbyt brutalnie ale bardzo skutecznie powstrzymali rozwój terroryzmu światowego ,teraz wygląda na to że masy Arabskie chcą wolności i demokracji a kompromitacja związana z terroryzmem odchodzi w przeszłość ,u nas niestety wręcz przeciwnie musi stać się coś strasznego ,zamach bombowy na posiedzeniu rządu albo zabicie Prezydenta aby uświadomić do końca społeczeństwu czym pachnie terroryzm podszyty wątpliwej wartości ideologiami czy to religijnymi czy też politycznymi.
 • 2011-05-05 20:57 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  I znowu ta zabawa, nie znudziło się Panu? Przecież Pan doskonale wie, że termin "antysemityzm" dotyczy wrogości wobec Żydów, a nie Semitów w ogóle (ludów semickich są zresztą dziesiątki), tak jak termin "Amerykanin" oznacza obywatela USA, a nie Kanadyjczyka, czy Urugwajczyka. Indianin zaś nie oznacza mieszkańca Indii, tylko dlatego, że Kolumb się pomylił i myślał, że do Indii właśnie dotarł. Zwracam (i zwracałem)uwagę, że język nie rządzi się ściśle prawami logiki, wiele terminów powstaje przypadkowo, omyłkowo i na zasadzie zwyczaju się utrzymuje. W momencie kiedy w Europie powstawał termin "antysemityzm" w znaczeniu politycznym, Arabowie byli egzotycznym ludem o którym przeciętny Europejczyk, czy Europejski Żyd wiedział tyle co my teraz o Beduinach, Arabowie od setek lat (co najmniej od wypraw krzyżowych) egzystowali poza peryferiami Europy i nikt nie zastanawiał się zanadto nad stosunkiem do nich poza tym że pewnie uważał ich za dzikusów i kolonizował. To tak jakby powiedzieć, że "nadużywamy" pojęcia "laryngolog" obejmując tą nazwą specjalistów od organów wewnętrznych głowy i szyi, podczas gdy językowo termin ten oznacza jedynie specjalistę od krtani, chcąc być ścisłymi powinniśmy mówić wzorem francuzów otorynolaryngolog (l'oto-rhino-laringologiste), żeby uszanować uszy i nos i gardło. Język kpi sobie z tego.
 • 2011-05-05 21:03 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Zgadzam się, najradykalniejsi "niepodległościowcy" wykwitli w dużych ilościach po '89, jak już nic nie groziło. Wcześniej siedzieli jak mysz pod miotłą, lub zasilali trzeci szereg dysydentów (z paroma chlubniejszymi wyjątkami). Logika "zemsty tchórza" nie wyjaśnia całego zjawiska, ale, na pewno, istotną jego część.
 • 2011-05-05 21:16 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Ta nieudolność, jest w dużej mierze kwestią "czarnego PR", jak to mówią. A w tym Kaczyński osiągnął mistrzostwo ocierające się o szaleństwo. Zagraniczni obserwatorzy nie mogą się nadziwić z jakim wzrostem gospodarczym, stabilnością finansów i stabilnością polityczną w ogóle, przeszła Polska przez nawałnicę problemów, którą był po pierwsze, niezwykle poważny gospodarczy kryzys światowy, po drugie seria klęsk politycznych i żywiołowych, które trwają nieprzerwanie od kwietnia 2010 roku. Chciałbym zobaczyć (a właściwie nie chciałbym zobaczyć) "udolnego" rządu PiS, SLD, lub AWS w takim momencie dziejowym... Żyjemy w czasach "mentalności supermarketowej", ludzie zachowują się jak zniecierpliwieni klienci, którzy oczekują natychmiastowej i coraz to nowej satysfakcji, podniety. Tymczasem prawdziwa rzeczywistość stawia opór i żąda cierpliwości, taka jest jej natura.
 • 2011-05-05 21:42 | blo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Jeżeli praworządnośc w państwie nie funkcjonuje to trudno się z tym nie zgodzić.Nie mam na myśli urojenia pisowców.To mitomani i megalomani zerujący na braku świadomości społeczeństwa.To ,że ktoś lub coś stwarza wrażenie wiarygodnego nie oznacza,że jest wiarygodny lub wiarygodne.Tak gra Tusk i jego kompania.W Polsce łamane są prawa wszelkie możliwe prawa od ustawy zasadniczej po prawa pracownicze.Alternatywy nie ma ,bo lewica nie istnieje.A dwie skłócone partie prawicowe tak naprawdę prowadzą wojnę o konfitury i profity z posiadania władzy.Można pisać wiele,ale po co? Jak w encyklopedii przedwojennej "jaki koń jest,każdy widzi".Mam tylko nadzieję ,że oni wszyscy poniosą odpowiedzialnośc za upodlenie ludzi i tego kraju.
 • 2011-05-05 22:50 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Jak przejść do działania? Ruszyć d... Ze stanu hibernacji przejść do ofensywy obywatelskiej, tak jak czynią to wyznawcy PIS - silni, zwarci i gotowi, coraz bardziej aktywni na swoich licznych blogach,twórcy nowych tytułow ("Uważam rze") organizujący np. kilkudniowy kongres Polska -Wielki Program. W przeciwnym razie, z lenistwa i pięknoduchostwa, za kilka miesięcy obudzimy się w IV RP.
 • 2011-05-05 23:11 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Jak przejść do działania? Ruszyć d... Wziąć przykład z aktywności wyznawców PIS - silnych zwartch i gotowych (liczne WŁASNE portale, nowe tytuły (Uważam rze,zorganizowanie kongresu Polska - Wielki Projekt itp.) "Odhibernatyzować" sie i to już! Bo w przeciwnym razie za kilka miesięcy obudzimy sie raz jeszcze w IV RP
 • 2011-05-05 23:26 | bolewiczok

  Można zacząć się bać

  Czytałem artykuł "Potrzeba zbiorowej mobilizacji" Z.Krasnodębskiego w Rzepie i jest powód do refleksji.Demokracja nie jest dana raz na zawsze a prawicy już się nie podoba.Natomiast podobają im się metody rodem z PRL-u:tworzenie nowego "Polaka",przekształcanie świadomości,tworzenie kultury"patriotycznej",odbudowa i uzdrowienie Polski,przywracanie "prawdziwego patriotyzmu".To wszystko już było,już z tego uciekliśmy ale jest spora część Polaków,chcących powrotu do tych metod.Tworzenie sztancowego "patrioty Polaka",bez woli,myśli i inicjatywy.Miękkiego w rękach "narodowych i patriotycznych" moderatorów,nie tolerujących innych przekonań.Moje obawy są takie:przy bierności społeczeństwa "narodowi patrioci" zdobędą władzę,zgniotą inaczej myślących(dla wspólnego dobra)i znów mamy PRL.CZYSTY ORWELL.
 • 2011-05-06 03:35 | camel

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @ivo - coś pan Mieczysław twoje pochwały pod adresem jego intelektu natychmiast spłaszczył, pisząc komentarz, w którym dowodzi, że niczego nie zrozumiał z twojego wywodu. Moim zdaniem jest on raczej rodzajem papugi, plotącej bezmyślnie zawsze kilka tych samych, wyuczonych komunałów. Zauważ, że jego komentarze praktycznie nigdy nie zawierają oryginalnej myśli czy obserwacji. Bycie antysemitą to jest nieomylna oznaka braku inteligencji i pan Mieczysław nie stanowi wyjątku od tej reguły.
 • 2011-05-06 03:44 | camel

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Proszę nie martw się tyle. PRL był najlepszym okresem dla rozwoju naszego państwa od lekko licząc, czterystu lat. Zbudowaliśmy wtedy ten kraj i przeciągnęliśmy go siłą do XX wieku. Było więcej wolności pod pewnymi względami, niż jest teraz, powstawały daleko lepsze dzieła sztuki, muzyka, film, książka. Kwitło życie intelektualne. Zbudowano drogi, koleje, energetykę, flotę, służbę zdrowia i edukację na nieosiągalnym dla dzisiejszego panstwa poziomie.

  Metody, o których piszesz są starsze niż PRL, mają swe korzenie w faszyźmie i były stosowane przed wojną z niezłymi efektami. Chcesz? To podeślę ci zdjęcia marszów ONR z wyciągniętymi łapkami za wzór ich idola zza Odry. podeślę ci ich ulotki - tam wyczytasz, że wzorem PiS nie jest PRL, tylko faszyści przedwojenni. Podobieństwo retoryki Kaczyńskiego do tamtej, jest czasami tak duże, że jestem niemal pewien, iż musi stamtąd czerpać wzorce.
 • 2011-05-06 07:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Ojczyznę traktuję jak moją,a nie jako miejsce tylko do zamieszkania.Problem ANTYPOLONIZMU,a z takim mamy do czynienia powinien znajdować się w polu widzenia każdej części władzy podzielonej na trzy.
  Jak w miniaturce przekształcenia własnościowe w spółdzielczości mieszkaniowej są reprezentatywne dla zmian systemowych z opisywaną sekwencja zdarzeń,co budzi emocje i komunały ze strony oponentów tu na tym Forum.
  Tworzenie bałaganu prawnego za którym idzie brak porządku ekonomicznego ma swoją historię w "PRAWNICTWIE I ROZWOJU PIENI",nad czym już bolał Kajetan Kozmian.
  Dlaczego tego systemowego problemu nie można naświetlić na Forum POLITYKI (USUWA SIĘ KOMENTARZE!!!) kiedy prezydent RP zdecydował się na otwartość pod tym względem wobec czytelników ?!
 • 2011-05-06 08:27 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Logika to nie zabawa, tyle, że jest to twór ludzkiego umysłu dosyć świerzej daty i nie rządzi (nie jest w stanie tego zrobić) jego zachowaniem, postawami, poglądami. Mamy cieniutką warstwę "Neocortex" (to ta pofałdowana) rozplecioną nad ogromnymi przestrzeniami mózgu "zwierzęcego", który zupełnie innymi zasadami świat odbiera, intuicją, instynktem stadnym, terytorialnym, seksualnym, przyjemnością, przykrością (w sensie bodźców), zawiera różne sprzeczne nieraz elementy. Ja tego nie gloryfikuję, ale przypominam, że istnieje i nie powinniśmy się zanadto przywiązywać do myśli, że myślenie człowieka i świat przezeń urządzony może być "logiczny". Jest to na pewno ideał do którego można i należy dążyć, ale jedynie ideał, a może nawet utopia, trzeba mieć tego świadomość, tak jak mądry człowiek religijny wie, że jest i będzie zawsze (przynajmniej na Ziemi) pełen grzechu, choć może nie wiem jak dążyć do świętości. Wielkim błędem jest brać postulaty za rzeczywistość, choćby były najszlachetniejsze. Zalecam przy czytaniu Norwida, które też w ograniczonym stopniu praktykowałem, nie zapominać o naszej kondycji gatunkowej, a jesteśmy gatunkiem półdzikim, zwierzęciem któremu pokazano Niebo i nieskończoność i to zwierze strasznie się z tym męczy.
 • 2011-05-06 08:46 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @ Mag - z chęcią bym podziałał. Myślałem ,że partia Palikota to może być to - a przynajmniej posłużyć do realizacji postulatów kulturowych. Ale okazało się ,że tam tylko chcą datków...nie działania...
  Odnośnie aktywności obozu ,,IV RP" (tak chyba sami siebie by nazwali - ja preferuję nazywać ich katofaszystowskim) ŻADEN ruch obywatelski nie ma szans w walce z nimi. Dysponują oni przede wszystkim wsparciem najpotężniejszej korporacji w tym kraju (i chyba na Ziemi) Kościoła katolickiego. Palikot musi salę wynjąć (czasem miał problem nawet z wynajęciem). Im wystarczy ,,zaangażowany,patriotyczny" ksiądz, który użyczy choćby salki, wesprze w niedzielę słowem (a co za tym idzie autorytetem samego Jah). Mają wspierająca bardzo aktywnie rozgłośnie radiową. Pamiętajmy ,że obóż ten ufundował swoje podstawy finansowe w latach 90tych. To wtedy Jarkacz wychachmęcił siedzibę PiSu na Nowogrodzkiej.Baza - to jest moim zdaniem przyczyna nadreprezentacji prawicy w PL. Inną przyczyną jest brak lewicy w Polsce bo uważam SLD za partię w DZIAŁANIU bardziej prawicową niż PO. Werbalnie są oczywiście ,lewicowi ale ich czyny...
 • 2011-05-06 08:59 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Kiedyś skrobnąłem komentarzyk o roli Kaczyńskich w Historii po kaczyńskiemu pojmowanej...Jarosław (i Brat jEGO) konspirowali o wiele bardziej niż wszystkie Kuronie i Michniki(zresztą czy żydokomuna moze walczyć z komuną?-tak sądzę myśłą polscy katofaszyści). Problemem było to ,że ta robota niepodległościowa odbywała się w tak głębokiej konspiracji ,że nawet sama głowna ofiara czyli tzw. komuna była tego nieświadoma i wyrządziła najgorszy despekt swojemu głownemu prześladowcy - wyznaczyła go jako trzeci sort do internowania.Trzeba więc opanować teraźniejszość by poprawić przeszłość...
 • 2011-05-06 09:24 | czechue

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Sławczanie, powinieneś pomyśleć o działalności prasowej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

  Pozdrawiam.
 • 2011-05-06 10:56 | Dookoawojtek

  Ocalić od zapomnienia; Masaż jeża Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca  Audycję "powieszono" na Salonie 24-czy przypadkiem ?- pierwszego kwietnia. Poza salonem została prawie nie zauważona.
  Red. Janke bez zmrużenia oka zapowiedział telewizję inną od wszystkich, co z dużą korzyścią dla innych telewizji potwierdziło się w następnych, męczących dla wszystkich minutach. Dalej red. Janke nie dotrzymując słowa- zaczynamy "z grubej rury" - przedstawił prezesa , mówiąc o nim "doborowy gościu". Red. Ziemkiewicz przedstawiony został jako michnikożerca i prawicowy oszołom, a prof Staniszkis- nasza socjologia w karminowych ustach- jako jedyny w tym gronie niebloger. "Przedstawiciel ludu"- bloger Rybicki przyznał, przerywając ceremonię red. Janke, że jest nikim. Następnie telewizja inna od wszystkich uruchomiła połączenie z Włochami, by pokazać od czasu do czasu ruchomy cień prof. Sadurskiego i wśród serdecznego smarkania red. Ziemkiewicza dopuszczać do głosu. Obraz z Włoch znacznie ustępował jakością transmisji z lądowania na księżycu z 1969 roku. Profesor Sadurski wzbudził jednak mój podziw , bo inaczej niż załoga Apollo rozmawiał z prezesem , a nie z Houston.
  Telewizyjny debiut w internecie poświęcony został w całości świeżemu jeszcze wtedy raportowi na temat Polski autorstwa pana Jarosława i znajomych. Zamierzony jako polityczny pamflet, dokument pod redakcja PIS-u zamienił się w donos. Pan Jarosław określił dzieło jako partyjną uchwałę, a red.Janke niesiony na fali własnej erudycji umieścił ją w jednym szeregu z którymś z największych duchowych dokonań prof. Krasnodębskiego. Z dyskusji wynikało, że dokument milczeniem pomija premiera i obecny rząd, poświęcając cała energię i umysłowe zasoby autorów na problem dający ująć się w zdaniu; "a Tusk to, a Tusk siamto".
  Najważniejsze przesłanie innej niż wszystkie telewizyjnej debaty proste było jak większość pytań. Prezes zobowiązał się zalać "system Tuska" i Polskę drugą falą kapitalizmu i swoją prawdą, kiedy tylko dojdzie do władzy. Ponieważ dojście pana Jarosława do władzy- jeśli w ogóle- może jeszcze potrwać, niezwykłe wrażenie pozostawiła lekcja dobrego wychowania i taktu jakiej prezes darmowo udzielił red.Janke. Ze słów prezesa łatwo można było domyślić się, że poza Tuskiem całkowicie zawiodła go działalność oddanych mu dziennikarzy, nie tyle śledczych co gończych. Widać codzienny wysiłek Warzechów, Janków, Ziemkiewiczów prezesowi nie starcza( jak nie wymienić tu całych oddanych prezesowi rzesz Gadowskich, Gmyzów, Sakiewiczów czy Pospieszalskich i wielu, wielu innych ). Zawiodło imperium Rydzyka , bo jak inaczej wytłumaczyć roszczenia pana Jarosława by mieć pod własną kontrolą dziennik o nakładzie większym od "Wyborczej" i na poziomie wyższym o piętra od znienawidzonej gazety .Po co byłby prezesowi potrzebny, na ideowa własność, ogólnopolski program telewizyjny, gdyby Wolscy, Pietrzakowie, Zybertowicze potrafili skuteczniej do prawdy prezesa przekonać Polaków.Co wyjątkowe, Prezes był w studio telewizji innej od wszystkich najpogodniejszym z widocznych uczestników (trudno było rozpoznać pogodę ruchomego cienia prof.Sadurskiego) i to potwierdza niezwykłość programu.
  Prezes totalnie zdominował rundę postawą bezwzględnego, gotowego na wszystko pogromcy pluszowych misiów. Przy pytaniach uśmiechał się jak pogromca właśnie, okupując jednak uśmiech- miałem wrażenie- bólem zębów, albo gastrycznymi przypadłościami o ostrym przebiegu. Pogodę prezesa zmąciła jedynie prof.Staniszkis i na chwilę jedynie, wypowiadając ciepłe zdania o K.Kutzu. Tu prezes uśmiechnął się dokładnie tak samo jak pucybut z Brooklyn Heights, którego widziałem w 1972 r. Gość mimo podeszłego wieku zamiast być milionerem, co obiecała mu Ameryka, wciąż czyścił buty. Gnębiły go - co zrozumiałe - depresje , które zwalczał marzeniami o łagodnej śmierci. Prezes na marzyciela nie wygląda, więc chwilowy dyskomfort powetował sobie na red.Janke.Poza tym można było odnieść wrażenie, że uczestnicy audycji, wyłączając prezesa, bezskutecznie próbowali zaprzeczać własnej obecności w programie. Nawet studio wyglądało jakby go nie było ,a reflektory blado oświetlały niewyraźne postacie .Redaktor Janke przez cały program sprawiał wrażenie człowieka, mimo że dwoił się i troił , wyjątkowo sobie niechętnego, sobą- co łatwo oglądając program zrozumieć- całkowicie zawiedzionego. Podziwiam więc, ze po tym wszystkim i z utartymi na dodatek przez prezesa uszami nie bacząc na straty i zażenowanie, pan Igor zapowiedział następne programy telewizji innej od wszystkich.
  W " księżycowej" transmisji z Włoch dotarło do mnie zdanie prof.Sadurskiego, że nie chciałaby doradzać PiS-owi. Ja też nie. Więcej, nie chciałbym doradzać red Janke, ani jego salonowi.
  Gdyby jednak planowany był kolejny program z prezesem, proponuje zupełnie bezinteresownie gotowy scenariusz;


  Osoby;
  Prezes- J.Kaczyński
  Asystentka 1 - B. Kempa
  Asystentka 2- M. D. Wróbel
  Gitarzysta 1 - J. Kurski
  Gitarzysta 2- T. Cymanski
  Siłacz - R. Czarnecki
  Rekwizyty;
  Dwie gitary, pień do rąbania drzewa, siekiera, talk, złoty szlafrok
  Miejsce; studio tv ipla. Program salon 24 tv.

  Ujęcie 1

  Róg studia ,Dwaj gitarzyści( pp. Cymański, Kurski) za pomocą trzech molowych akordów wykonują utwór muzyczny, śpiewając dodatkowo na trzy głosy (cudów będzie więcej ) następujące słowa;
  Ciężko, ciężko drwalem być,
  Ciężko, ciężko drwalem być,
  Niejednego zgniotła kłoda,
  Zanim ją uniosła woda,
  Ciężko, ciężko itd…
  Ujęcie 2

  Kamera szwenkuje z rogu na środek studia. Siłacz( R.Czarnecki) wnosi, nie ukrywając wysiłku i poświęcenia wielki pień do rąbania drzewa i kładzie na nim średniej wielkości siekierę.
  Na zbliżeniu widać ostre jak brzytwa, błyszczące ostrze. Prowadzony przez asystentki pojawia się pan Jarosław. Panie zdejmują prezesowi marynarkę, rozluźniają krawat i podwijają rękawy koszuli. Następnie talkiem nacierają po łokcie ręce prezesa. Masują ramiona i chudy kark. Prezes uśmiecha się jak pogromca pluszowych misiów z przewlekłym bólem zębów (jak zwykle).Cichną gitarzyści, znikają Panie. Prezes podnosi siekierę i długo układa w dłoniach. Kołysząc się w biodrach, jak kulomiot, albo dyskobol, ustawia nogi, zapiera się cały w podłogę. Zastyga z dłońmi zaciśniętymi na trzonku.Podnosi głowę. Wywracając gałki, wbija oczy w niebiosa i widać to wyraźnie, łapie kontakt z kosmicznymi siłami. Bez nich- proszę mi wierzyć- numer nie mógłby się udać.Wolne, wahadłowe ruchy ramion i rąk tyczą trajektornie zamachów, prezes reguluje oddech. Jeszcze raz na moment zastyga z zamkniętymi oczami.

  Ekszyn ;
  Idzie w ruch siekiera, śmiga w trzech wymiarach , wyje cięte ostrzem powietrze. Ruchy nabierają speedu jakiego nie widziano w Hollywood. W morderczym tempie spadają pierwsze razy. Studio wypełnia się w oka mgnieniu chmura trocin, drzazg i grubych wiórów. Widać mniej niż w Smoleńsku. Jak w turbowirówce śmiga biała koszula prezesa, rękawy obracają się jak odrzutowe turbiny. Jak wszystkie naraz szprychy kół Porche p. Dubienieckigo błyszczy ostrze siekiery. Gaz do dechy. Słychać wysiłek i sapanie. Widzowie 3D czuja pot. Ostatnie uderzenie, ex-premier po omacku odkłada narzędzie. Asystentki natychmiast zarzucają panu Jarosławowi złoty szlafrok na zmęczone plecy. Zataczając się jak James Brown po koncercie prezes, podtrzymywany przez kobiety, opuszcza kadr. Powoli rozpoznać daje się studio.

  Z offu; pan Jan Pietrzak, surowo, bez gitary śpiewa utwór muzyczny zespołu The Doors, pt. "The End" , z tekstem we własnym przekładzie.
  Refren;
  Żeby Wolska, żeby Wolska,
  Żeby Wolska była Wolską itd,,.

  Opada pył, opadają wióry i drzazgi.
  Ujęcie 3

  Close up; na pieńku leży średniej wielkości siekiera z odrąbanym trzonkiem.
  Srebrny ekranie wypełnia zloty szlafrok prezesa z brylantowym napisem PISPAŁER i logo jego patriotycznej formacji.

  pozdrawiam, tymczasem  * Salon 24. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim.Tv ipla.
 • 2011-05-06 11:48 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Tak... Socjalizm był najlepszym co mogło się przytrafić nie tylko Polsce, ale i całej Europie Wschodniej i Środkowej. To jest pewnym! Zastanawia mnie tylko jedno: po co ta osławiona "żelazna kurtyna", potrójne rzędy zasieków, nierzadko pod napięciem, zaorana ziemia na kilkadziesiąd metrów szerokości, wierzyczki strzelnicze, patrole co kilka minut (granica NRD-RFN była rzecz jasna szczytem perfekcji - wiadomo, niemiecka robota). Stawiam tezę, że było to po to, żeby obywatele uciśnionych mas robotniczych z Zachodu nie zalali w zbytdużej ilości naszego pół-raju na Ziemi. Wyobraźmy sobie jak 40milionów obywateli RFN zalewa w ciągu kilku dni niewielką NRD, miliony Austryjakówi Włochów próbują przedrzeć się do Czechosłowacji i w dalszej perspektywie wielu z nich uzyskać azyl w PRL... No tego to nawet tak wspaniały system nie mógłby wytrzymać, są granice poprostu logistyczne. Tak to sobie tłumaczę.
 • 2011-05-06 11:51 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  To było ad @camel, rzecz jasna nie wiem czemu się tak dziwnie zapisało...
 • 2011-05-06 11:51 | ALEXIA

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  kaczor przetrzepie dupska wszystkim Wam, kochani rodacy. No ale moze to jest konieczne ? Zycze milej zabawy :)
 • 2011-05-06 12:48 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  To działaj, choćby piórem, którym świetnie władasz. Załóż portal, jakis antysalon24. Zrobiłabym to, ale jestem noga komputerowa. Palikot bardzo mnie rozczarował, a rzecz nie tylko w trudnościach lokalowych. Pozbawiony naturalnego zaplecza politycznego, co gorsza zaczął to zaplecze (byłe) niepotrzebnie ostro atakować. To już chyba lepiej, żeby dogadał się jakoś z Napieralskim, z którym więcej go łączy niż dzieli, a intelektem zdecydowanie przewyższa niezbyt tęgie głowy w SLD (poza dinozaurami).Wszyscy by skorzystali, a najwięcej MY - poszukiwacze skutecznego poskramiacza kaczyzmu, bo sama PO, podgryzana z każdej strony, problemu nie udźwignie. Ale cóż, obaj panowie nadambitni.
  Zgoda, krk wciąż jest silny, ale raczej siłą bezwładu, a także konformizmem wiernych, nierzadko wymuszonym (głownie na wsi, bo tam nie ma się gdzie schować przed dobrodziejem i sąsiadami.)Fala krytyki krk i brak zaufania do tej firmy ciągle rośnie, wprost proporcjonalnie do zadufania i arogancji kleru. I w tym moja nadzieja.
 • 2011-05-06 13:03 | maksymilian

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  To chyba jakiś biznes polityczno-publicystyczny te wszystkie kobylaste egzegezy-epistoły analityczne prezesowsko-PiS owych bredni. Rzygać się już chce i od tego co tam znowu objawił psychiczny prezio i następujących zaraz potem uczonych analiz całkiem nieuczonych i niemądrych bzdetów. Prezes powie "bulagulablabla" i całe zastępy publicystów-felietonistów rzucają się do objawiania światu co prezio chciał powiedzieć - jedni że mądrze, drudzy że głupio. Ktoś tu chyba pogrywa ze mną w odwieczną zabawę w dobrego i złego gliniarza, choć z tego, że jeden z nich jest psycholem wcale nie wynika że ten drugi jest ucieleśnieniem cnót, jak to usiłują mi wmówić autorzy artykułu. Owszem, nie wpadliśmy na całego w jakiś niszczący cyklon kryzysu gospodarczego i chyba na tym kończą się powody do dobrego samopoczucia. Ogólnie jesteśmy kraje cywilizacyjnie zacofanym i prymitywnym pod bardzo wieloma względami i wcale nie ma żadnych widoków na poprawę. Lista jest długa i ogólnie znana a zaczyna się od katastrofalnego zaniedbania całej sfery usług publicznych, degradacji infrastruktury, prymitywnych i zacofanych stosunków społeczno-ekonomicznych, nierówności wołających o pomstę do nieba, zapaść sądownictwa, tragiczny poziom szkolnictwa wyższego i oświaty, żałosny poziom innowacyjności naukowo technicznej i nakładów na to etc.etc... Więc niech autorzy dadzą sobie spokój jak to imponująco wygląda nasz kraj na tle PiS-wych katastroficznych bełkotów. To nie jest żaden punkt odniesienia dla obiektywnych ocen stanu naszego kraju.
 • 2011-05-06 13:13 | xymox

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  10/10
 • 2011-05-06 13:48 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @Mag - nie lekceważyłbym Krk - problem nie w intelekcie ale w bazie materialnej. Obrośli w nią na tyle ,że przeżyją bez wiernych.Od strony intelektualnej Kościół nie ma nic do zaoferowania bo nie musi. Gdyby zaczął dywagacje intelektualne itp. większość tzw. wiernych by sie od niego odwróciła.Praktyka działania Jarkacza uczy czego tej trzódce trzeba - prostych komunikatów w stylu Tusek-zdrajca , Rusek-wróg. Podlane to jest sosem pseudointelektualnego bełkotu tyby ,,nachodzące koherentne synergie". To im wystarczy.Ważne ,że mówi to Prezes.I podobnie rzecz się ma księżymi kabałkami - nie ważne co tylko kto...Odnośnie udziału Palikota w SLD-udział kogokolwiek w SLD uważam za zniewagę dla tej osoby.Czy to nie eseldowski prezio podpisał konkordat? czy to SLD-PSL przez 4 lata nie miało odwagi odrzucić konkordatu? czy za ich rządów Komisja Majatkowa zajmowała się wyłudzaniem mienia? czy to SLD nie zwiększała uprawnień pracodawców umożliwiając im zwiększenie wyzysku? Czarni bardzo sobie chwalą kolaborację z postkomunistami. Uważam ,że zniknięcie SLD ze sceny politycznej byłoby ze wszechmiar pożądane gdyż zrobiłoby miejsce na autentyczną lewicę a tak wielu wyborców oszukanych słowem Lewica w nazwie tej bandy aparatczyków głosuje na nich a wiele innych osób(w tym i ja)zbrzydzonych praktyką SLD zwyczajnie głosuje na mniejsze zło...byle nie na aparatczyków
 • 2011-05-06 14:26 | stary wilk

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Mam nadzieję, że wystarczy w Polsce ludzi dość mądrych, by prezia i członków jego sekty jednak do rządów nie dopuścić. W końcu nie tak dawno mieliśmy możność obserwować jego "wiekopomne" dokonania (lata 2006-2007). Urządzanymi ostatnio zadymami na Krakowskim skutecznie nam o tym przypomina.

  Gdyby jeszcze media nie goniły uparcie za sensacją żerując na atakach pisowskich hunwejbinów... Pomarzyć dobra rzecz...
 • 2011-05-06 14:45 | ivo

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Trzeźwo. I boleśnie.
 • 2011-05-06 19:15 | stelka

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  do Adama 2222 (lepiej 666)
  Kaczor sam juz sobie dupsko (i bratu) "przetrzepal, bratu w Tupolewie a sobie - pomijmy to milczeniem. Ten mitoman i grafoman ma sporo zwolennikow o pogladach ladnie mowiac - totalitarnych. To ci, ktorzy strasz u Grossa albo u Hlaski. Mam nadziej, ze juz niedlugo spotkaja swego swietego lecha w zaswiatach, zegar biologiczny juz im cyka, mnie takze ale musze byc okrutna i zle im zyczyc. Dla dobra mojej kochanej Polski. Niech ci nie-prawdziwi Polacy odejda, czas na nich. Ich swiat nie istnieje i nie wrocic.
 • 2011-05-06 20:03 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Sławczanie - przyjacielu! (jeśli wolno)
  Zasmuca mnie Twój kapitulancki pesymizm, gdy kategorycznie stwierdzasz, ze ŻADEN ruch obywatelski nie ma szans w walce z ruchem, który słusznie zwiesz katofaszystowskim lub gdy wykluczasz z ewnt. koalicji atypisowskiej czy antyklerykalnej SLD. Przeciez to sa gry polityczne.
  Nadchodzi czas, ze juz nie wszystkim MUSI byc po drodze z krk.
  Wszystkie kolejne rządy, od lewa do prawa, umacniały nie tylko potęgę finansową kościoła, ale i jego omnipotencje.
  Nie mam złudzeń co do SLD i marzę o normalnej socjaldemokracji, ale powołując się na nie świetej pamięci tow. Gomułkę, przypomnę: "tak krawiec kraje, jak mu materiału staje".
  Palikot jako polityk singel strzelił sobie gola. Przede wszystkim nie porwał młodych i średnich. Upieram się więc, ze dopóki nie pojawi się jakiś średnio-młody Kaczyński a rebours, pozostaje internet jako najbardziej wpływowy przekaźnik opinii publicznej. Kaczyści rozwijają kolejne portale, uaktywniaja rozmaite fora a - nazwijmy to umownie - druga strona po prostu się leni.I tu wracam do mysli wyłożonych w moich poprzednich do Ciebie wpisach.
 • 2011-05-06 21:01 | Adam 2222

  Stelka, czy naprawdę widzisz zasadnicza różnice miedzy wodzem PO Tuskiem a wodzem PiS ? Nie żartuj, oboje w swoim patriotyzmie rozwalają Polskę. Z Kaczorem bedzi weselej jak sie notabla dobierze do ...

 • 2011-05-06 21:44 | Slav

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Konstatacje zawarte w artykule są przerażające. Niestety działania PiS-u nie znajdują właściwego odporu, a nawet powiem że są podsycane nie tylko przez media związane z tą partią i ich publicystów, ale generalnie przyjęło się, że większość mediów " niezależnych" przyjęło taktykę ślepego zwalczania PO ( np. większość programów TVN i TVN 24), stając się sojusznikami PiS-u. Jest zadziwiające, że na tym tle wiele programów w TVP, w szczególności TVP2 i 3 jest tu bardziej umiarkowana i bezstronna. Taka moda na szukanie wszędzie dziury w całym może poprawia oglądalność, ale w gruncie rzeczy jest dla naszego życia publicznego zabójcza. Na tym tle programy prowadzone w Superstacji przez p. red. Paradowską są prawdziwym rodzynkiem w nieświeżym cieście. PiS i większość mediów dołują Polaków jak tylko mogą i robią wszystko aby nie byli dumni ze swojego kraju. To jest fatalne. Po raz pierwszy od wieków znaleźliśmy się w doskonałej sytuacji geopolitycznej i trzeba robić wszystko aby to wykorzystać. Zamiast tego stałe jątrzenie i obrażanie własnego państwa ( także w pospołu z SLD). Przypomina to nieszczęsne czasy I Rzeczypospolitej, które doprowadziły nasz kraj do zguby.
  Czy naprawdę w Polsce nie ma już mądrych ludzi i prawdziwych mężów stanu? Czas najwyższy obudzić się z tego letargu i podjąć działania, póki jeszcze nie jest za późno. To apel do PO i wszystkich tych, którym dobro naszego kraju leży na sercu.
 • 2011-05-07 00:32 | kriss

  PiS to nie przypadek, to emanacja polskiej głupoty, której

  źródło obywatelskiej patologii jest oczywiste — utożsamianie wolności z uprzywilejowaniem i samowolą, a prawa z represją. Tak to widzą PiSdzielcy i im podobni. Stan wolny w Rzeczpospolitej przedrozbiorowej bynajmniej nie był orędownikiem wolności, lecz grupowego uprzywilejowania.
  Nie jest nam potrzebna sztuczna jedność. To utopia. Trzeba pracować nad tym, żeby skutecznie instytucjonalnie funkcjonować mimo dzielących różnic.

  Obojętnie, która partia wygra wybory, będzie TĄ partią, na jaką w chwili obecnej, lud jest gotowy. Jeśli będzie to PIS - to oznaczać będzie, że dzisiejsza Polska pomnikami i kołtunerią stoi i taka jest wola narodu.

 • 2011-05-07 00:58 | joa

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Znowu wracamy do spiskow judajsko-masonsko-bolszewickich? Ja juz o tym slyszalam i myslalam ze juz ta choroba przeszla i goraczka opadla....
 • 2011-05-07 00:58 | jerzy

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Nie wiem co Pan Redaktor sadzi o wniosku p.Palokota o zdelegalizowanie partii PiS. Wg. mnie jest to wniosek choc obecnie z roznych wzgledow nierealny ale powinien byc brany pod uwage przez odpowiednie organy panstwa, jest to bowiem partia semi-faszystowska, dzialaca destrukcyjnie w stosunku do panstwa, deprecjonujaca wszystkie organa wybranej w wolnych i powszechnych wyborach w Panstwie Polskim, lzaca personalnie lub za posrednictwem swoich przydupasow jak owi chodzacy z namiotem po Krakowskim Przedmiesciu, czolowych przedstawicieli wladzy panstwowej jak Prezydent czy Premier czy rozni Ministrowie Rzadu, taga grozba byc moze przyczynila sie do ukrocenia przemoznego chamstwa poslow tej partii, faszysujacej ideologii oraz paranoi Prezesa oraz owych geniuszy z Rzeczypospolitej cytowanych przez p.Redaktora w tekscie swego artykulu, ktorzy moim zdaniem swoimi artykulami przynosza hanbe swojej gazecie noszacej taki dumny tytul, i tyle.
  Z powazaniem
 • 2011-05-07 07:45 | wnukmarek

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Jestem zdumiony tą nieustającą nagonką na PiS i"prezia".PO już rządzi 4lata i jak im wygodnie, że nie mówi się o narastającej biedzie,pogłębiającym się rozwarstwieniu społecznym,galopującym długu,zaniechaniach i republice kolesi,braku wizji na przyszłość itd.Same czynniki obiektywne przeszkodziły na realizację czegokolwiek sensownego,kryzys(który nas niby mało dotknął),powódź, katastrofa smoleńska,prezydent L.Kaczyński i najbardziej PiS.Przy pomocy PR i mediów uprawia się politykę sukcesu,który byłby jeszcze większy,gdyby nie PiS.PO chciała dobrze,ale jej nie wyszło,ideałem byłoby gdyby chcieli źle i też by im nie wyszło.Pisowcy mogą bredzić,prezio może być schizo,ale to koalicja PO-PSL ma większość i rządzi i nie mogą stale zasłaniać się kimś,kto nie ma realnego wpływu na władzę.Niestety,nie mamy w Polsce w czym wybierać,poza mniejszym złem.Potrzebna jest większa polaryzacja,bo obie te sklinczowane i zabetonowane partie już nic dobrego Polsce nie przyniosą.
 • 2011-05-07 09:15 | Jan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca


  Drodzy Panowie Autorzy. Rozumiem, że tak musicie. Są pewne zasady, jest cenzura. Ale porozmawiajmy jak czekista z czekistą, otwarcie, do bólu. Oczywiście, czy to pójdzie, to inna sprawa. Pod tym względem, za komuny komu się nie podobało, miał klopoty. Teraz albo jest informacja "komentarz usunięty" ale ciekawsze jest wtedy, że ktoś pisze i śladu nie ma, to się nazywa "rechot ul. Mysiej" ( młodych czytelników zachęcam do próby ustalenia co było na Mysiej w W-wie za PRL-u).

  Otóż, Drodzy Panowie Autorzy. Zgodzicie sie, że punktem zwrotnym w zachowaniach PiS-u była tragedia smoleńska. Gdyby jej nie było p. Lech Kaczyński spokojnie przegrałby wybory na jesieni ubiegłego roku a PiS byłby, no może, nie do końca, "normalną" partią opocycyjną ale coś w tym rodzaju.

  Obecne zachowania PiS-u wynikają z przeświadczenia tej partii oraz milionów ludzi w Polsce, że 10/4 to był zamach. Wyraźnie widać te krętactwa. Tylko jeden przykład, no proszę powiedzieć, czy w przypadku normalnego śledztwa wypadku lotniczego już po kilku dniach niszczy się wrak, przemieszcza go ? Więc się ni dziwcie Panowie że ludność ma podejrzenia, że to był zamach albo Rosjan albo nawet na spółkę z nami.

  Dodatkowo, ludzie mają przykład zza oceanu jak władze potrafią manipulować ludźmi. 11/9 o Pentagon uderza samolot i nie pozostawia śladu. Żadnego wraku, nic. W 5 minut po katrastrofie FBI (czybcy, nie ?) rekwirują wszystkie nagrania monitoringu wokół Pentagonu. Ludzie twierdza, że tam nie było żadnego samolotu. Czemu im tego nie pokazać ? Dlaczego, mija 10 lat i nikt z dziennikarzy nie spyta się dlaczego władze USA nie chcą przeciąć wątpliwości i te nagrania ujawnić. W tej sytuacji ludność ma podstawy twierdzić, że władze zrobiły spisek i to ich dzieło, nie żadnego Bin Ladena.

  Dlaczego o tym piszę ? Bo obie te katastrofy mają wiele wspólnego. W przypadku 10/4 też jest wiele rzeczy niejasnych. Zachowania mediów są identyczne. 11/9 CNN, FOX, czy CNBS od razu "wiedziały" kto to zrobił. Tu też polski main stream wiedział co było powodem. I to już pierwszego dnia zaczęto trąbić.

  Nie lubię prezesa, ale wcale bym się nie zdziawił, gdyby PO BAAAAARDZO się na Smoleńsku przejechała.

  I teraz podstawowe pytanie, którego jeszcze chyba nikt nie zadał. Dlaczego w Polsce możliwa jest krytyka a w USA nie. Otóż w USA "dyktat mediów" jest o wiele bardziej twardy niz w Polsce. Tam, jest jakieś radyjko w którym na okrągło mówią o niejasnościach 11/9 (chodzi o internetowe "NO LIES RADIO") ale nikt o nim nie wie. Jak była konferencja z udziałem największych autorytetów z dziedziny katastrof i mechaniki, w której ustalono, że wersja rządowa 11/9 nie trzyma się kupy, to New York Times opisywał wystawę rolniczą i inne nieistotne tematy a żadne CNN nie zająknęło się na ten temat. Jest internetowe wydanie czasopisma JOURNAL of 11/9 STUDIES, w którym wykorzystują wzory matematyczne, badania empirycze, pisze się, że wyjaśnienia oficjalnej komisji to FIKCJA. Ale nikt nie wie o takim czasowpiśmie. A nie wie, bo nawet gdyby chciało się je zareklamowac, to żadne medium main stream'u się na to nie zgodzi.

  Natomiast u nas, niestety dla władzy, są nie tylko media main streamu. Jest też medium toruńskie.

  I tu się władza PRZEJECHAŁA.

  Dawaliście kościołowi wiecej niż prosił, popieraliście RM i TRWAM a teraz wam odpłacają.

  To dzięki Tadeuszowi Rydzykowi jest tak wielkie poparcie dla PiSu-u. W każdym numerze Naszego Dziennika ludzie się dowiadują, że Smoleńsk to spisek PO.

  Więc sie nie dziwcie, jak PiS wygra to porządek zrobi. Bedziecie szukać pracy Panowie Autorzy, POLITYKA bedzie miała nakład 10 tys bo ludzie nie będą was chcieli czytać. Nie będziecie mieli wstępu do radia i telewizji bo p. Jarosław już stamtąd na cztery wiatry przepędzi PO-wców.

  Ciekaw jestem jakie będa komentarze o ile to się w ogóle ukaże. Chyba sie nie ukaże.

 • 2011-05-07 10:29 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Niejedna to ofiara despektu ze strony komuny, która teraz szczerzy kły i odwraca kijem Wisłę. Tacy sa najgroźniejsi.
  Myślę, że warto aż do znudzenia przypominać różnym "pożytecznym idiotom" na usługach katofaszyzmu, jak było naprawdę. Fakty, fakty, fakty, nie - interpretacje.
  Sławczanie, przewiń, z łaski swojej, do góry. Chciałabym, zebys przeczytał mój poprzedni do Ciebie wpis.
 • 2011-05-07 10:41 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Święte słowa. Coraz bardziej boję sie rodaków.
 • 2011-05-07 11:28 | sugadaddy

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Nie przecenialbym, jak narazie, roli opiniotwórczej internetu; zdecydowanie wygrywaja z nim inne media, jak prasa, czy TV. My tutaj nie za bardzo wplywamy na szeroka opinię - i pewnie nie za szybko to sie zmieni.
 • 2011-05-07 14:32 | camel

  @ivo

  Nie wiem po co tak upraszczasz? Znaczy rozumiem. Zbyt daleko odszedłem od obowiązującej wersji historii, by zostać zrozumianym. PRL to ocet na półkach i gdyby nie PRL to Polska byłaby potęgą regionalną. Wiem, wiem. Gdybyś ochłonął czasami, to zechciej proszę postudiować nieco historię, znaleźć te podstawy niesamowitego rozwoju, jakie były obecne w II RP i jakie zaprzepaściła PRL. To może być pouczające. Czego te zasieki na granicy dwóch wrogich obozów wedle ciebie dowodzą? Bo próby obśmiania mojej tezy są nieporadne intelektualnie. Mówią jasno: nie mam zamiaru podważać mitu o szkodliwości ustroju socjalistycznego dla Polski i już. Jasne, nie podważaj, co mi tam.

  Zauważ, że przed wojną większość narodu polskiego stanowili analfabeci żyjący na wsi, w półzwierzęcych warunkach, bez szans na awans społeczny poza posłaniem syna "na księdza", bez opieki zdrowotnej, zabezpieczenia na starość, rzeczywistej ochrony prawnej czy praw obywatelskich. I nie istniały w naszej, szlachecko-klerykalnej ojczyźnie żadne mechanizmy, podobne tym z zachodu, które miałyby ten stan rzeczy zmienić. Industrializacja była niemrawa, edukacja - elitarna, status quo - żelazny. Bez PRLu Polska nadal byłaby półfeudanym państewkiem, w którym nieliczna warstwa szlachty i kleru bawiłaby się kosztem milionów wyzyskiwanych poddanych.

  Pewnie w XXI wieku wyzyskiwani by byli także w fabrykach, nie tylko na polach, pewnie mieliby prąd w niektórych wsiach i felczera w najbliższym miasteczku, ale to wszystko. Skąd takie przypuszczenia? Obserwuję dzisiejszą Polskę i widzę dokąd ona zmierza. Otrząsa wszystkie zdobycze cywilizacyjne PRLu jak pies, który wyszedł z kąpieli i ewoluuje w kierunku takiej Polski, jaką by była bez tamtego okresu. Powracają plagi przedwojnia: wszawica, gruźlica, jaskra, spędzanie płodu "u baby", upada edukacja na wsiach, powrócił analfabetyzm. A najważniejsze jest to, że państwo tego nie dostrzega, dla warstwy rządzącej ważne są tylko ich sprawy, pomniki, kłótnie, budżety - dokladnie tak jak dla szlachty w poprzednich odsłonach RP.
 • 2011-05-07 16:04 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Scenariusz jest super. Czy poszedł już do produkcji?
 • 2011-05-07 17:33 | Tomek

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Hej:) Mam serdeczną prośbę - możecie wypełnić krótka ankietę http://www.ankietka.pl/ankieta/61236/marketing-w-polityce-2011.html ? Mam na imię Tomek, jestem studentem UWr, może wyjdzie coś ciekawego. Pozdrawiam!
 • 2011-05-07 18:53 | mag

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Jeśli "coś" pochodzi z salonu24, to wiem z góry,że jest nierzetelne i skrajnie stronnicze. Zdarza mi się tam zaglądać i od razu boli mnie głowa.
 • 2011-05-07 23:16 | nijak

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Żyjemy w czasach demokracji i taka partia jak PIS ma prawo istnieć,ma prawo krytykować i głosić takie poglądy jakie głosi. Nie boję się pisowców i jego zwolenników. Staram się nie poddawać manipulacjom medialnym i czytuje różne czasopisma w tym również "Uwarzam że". Martwi mnie inflacja i premier, który radzi sobie średnio, tak jak wszyscy jego poprzednicy. Martwcie się raczej swoja przyszłością i swoich dzieci, bo wprowadzane reformy to zgroza!

 • 2011-05-08 13:28 | pablo55

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Masz wiele racji. Nie zapominaj jednak, że niskie zarobki i dość wysokie bezrobocie wynikają z prostego faktu, że część społeczeństwa do żadnej pracy tak naprawdę się nie nadaje. Znajomy ma firmę w sporym mazurskim miasteczku - znalezienie schludnego, niepijącego, odpowiedzialnego pracownika, graniczy z cudem.
 • 2011-05-08 23:42 | Danka

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  I to ma być merytoryczna dyskusja?
 • 2011-05-09 08:41 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @ Camel - to co piszesz o tzw. komunie to prawda. Ww. ustrojowi udało się przesiedlić ok 35% ludności tego kraju ze wsi do miast,niestety okazał się on porażką gdyż wzorem radzieckich towarzyszy(a w zasadzie na ich polecenie) zaniedbał dostarczenie dóbr konsumpcyjnych na rzecz czołgów. Nie wspomnę o ćwiczeniacj Sojusz 80, Wiosna80 itp gdzie palące paliwo jak smoki czołgi szykowały się do wojny o pokój a tymczasem kierowcy stali tygodniami przed stacjami benynowymi by kupić przydziałowe 15l paliwa. To nie mogło się udać.Tym bardziej,że Gierek pokazał im ,że w Stanach podjeżdża się na stację i tankuje do pełna nie kłopocząc się o kasę. Ilu z tych mitycznych 10 mln członków Solidarności by się do niej zapisało wiedząc co potem ich czeka :-)
 • 2011-05-09 08:50 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Aby się nie ukazało to by musiał być Salon 24
 • 2011-05-09 09:03 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  @ Mag - nie odpowiadałem ale na weekend miałaem kwarantannę od Internetu. Otóż znajomość historii działań SLD pozbawia mnie jakichkolwiek złudzeń ,że zrealizuje on jakiekolwiek postulaty nie podobające sie biskupom czy tzw. biznesowi. Jest to klika zdolna do wszelkiego świństwa czego dowodzą rządy Millera jak i postępowanie G. Napieralskiego - akt sprawnego pokrojenia TVP wraz pisowcami od zamawiania pięciu piw. Jedyna wartością jakiej oni hołdują jest koryto a są potwornie wyposzczeni-od 1945 roku ta formacja jeszcze nigdy nie była odspawana tak długo od państwowego żłoba. Sądzę ,że byliby by zdolni zawrzeć koalicję z PiS (dla ratowania Ojczyzny). Choć może nie byłoby to takie złe? - patrząc na los LPR i Samoobrony...
 • 2011-05-09 09:36 | Slawczan

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  odnośnie pojawienia się ,,jakiegoś średnio-młodego Kaczyńskiego a rebours" na Leicy raczej bym nie chciał...Obawiam się zwyczajnie wszelkich patologicznych osobowości - i po lewej i po prawej. Odnośnie mediów lewicowych - kiedyś sądziłem ,że taką rolę mogłaby spełnic Krytyka Polityczna ale:
  - z powodu notorycznego trollowania dyskusji przez miłośników prawicy/liberlizmu wprowadono tam taka moderację ,że dyskusja umarła (pomijam tragiczną jakość programu obsługującego komentarze - to chyba wynik spisku antylewicowego dostawcy - bo jest on tak zły)
  - sama zawartość poratlu jest podobna do dyskusji europejskiej Lewicy - rozkminki ,że przestrzeń miejska należy rozpatrywać pod kątem genderowym, jakieś artystowskie dyskusje,dogmatycznie pojmowana ekologia, problem mniejszości seksualnych typu związki patnerskie? nie za mało! Małżeństwo tylko! i to z adopcją!. Mam wrażenie po prostu ,że jest to ucieczka od rzeczywistości gdzie panuje ekonomiczna TINA. Sa to istotne kwestie ale one nie porwą wyborców. Bo ich problemem nie jest czy dwóch panów powinno się nazywać małżeństwem czy związkiem partnerskim. Problemem więszości jest to ,że szef każe zostać dłużej nie płacąc za to; że pracuja na umowie śmieciowej,że cena żłobka...,że urlop to tylko bezpłatny...Bo związki zawodowe dbają tylko o ,,swoich" w wielkich zakładach pracy(tam żloby działaczy)a ok 30% zatrudnionych w małych firmach po prostu ich nie interesuje...Raczej walka o realizację postulatów ekonomicznych i egzekucję praw pracowniczych powinna być drogą Lewicy ale trzeba chcieć,wiedzieć i się nie bać...
 • 2011-05-10 22:17 | Szanowny Slawczanie, napisałeś rzeczy przesłuszne

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  jakbym wskoczył na "lewica.pl"... ale podobnie czytaliśmy już wielokrotnie. Działać trzeba - tak, wspólnie - tak, tyle że to wymaga poświęcenia i nie tylko czasu, a przede wszystkim poskromienia miłości własnej (egoizmu). I chęci porozumienia, koncyliacji. Takiej postawy, jak za czasów pierwszej "S", o której ja mogłem tylko czytać. Pozbądźmy się złudzeń - żadna partia z obecnego układu nie uczyni nic pozytywnego, chyba że pójdzie do wszystkich diabłów.
 • 2011-05-14 22:25 | AGA

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  SWOJA DROGA TO PARADOKS ,ZE BRAT ZMARLEGO PREZYDENTA PROMUJE TAKIE POGLADY .W EUROPIE WYSMIEWANO LECHA K.-NIESAMODZIELNEGO ,MLASKAJACEGO ,CIAMKAJACEGO ,NIEZNAJACEGO JEZYKOW,KTOREGO POLITYCY W BRUKSELI UNIKALI JAK MOGLI .PONADTO TZW.PATRIOTYZMEM SZCZYCI SIE SYN PARTYJNEGO OJCA RAJMUNDA ,KTORY NIGDY NIE WSTAPIL DO SOLIDARNOSCI Z TCHORZOSTWA ,A TERAZ ODMAWIA PATRIOTYZMU LUDZIOM ZASLUZONYM I PRZESLADOWANYM PRZEZ KOMUNE .JAK POLACY MOGLI UWIERZYC ,ZE JAROSLAW TAKIM PATRIOTA JEST ? NIGDY NIE ZROZUMIEM CIEMNEGO LUDU ,KTOREMU MOZNA WMOWIC WSZYSTKIE KLAMSTWA ,INSYNUACJE DOTYCZACE PREMIERA I PREZYDENTA .JAKIS AMOK MGIELNY OPANOWAL TEN KRAJ .
 • 2011-05-14 22:37 | aga

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  to prawda -dziennikarze to paskudny narod spijajacy jad z ust jarkacza i im wiecej tego jadu tym dziennikarzyny sa bardziej zadowoleni ,co tylko znaczy ,ze nie sa to ludzie ideowi i nie zalezy im na jakosci rzadzenia w polsce i w ogole na polsce ,a tylko na sensacji ,ogladalnosci i kasie .dlatego faktycznie mozemy doczekac sie fatalnych dla polski rzadow ,od ktorych europa peknie ze smiechu ,bo napieralski to kompletne zero -niedoksztalcony bubek nie umiejacy wymowic podstawowych slow jak schizofrenia -nawet lepper jest od niego inteligentniejszy .jak z takim rzadzic po wyborach .?jak sld mogl wybrac takiego nieuka plastusiowego znajacego sie tylko na tancach i zbieraniu grzybow i popychanego do dzialania przez podejrzanego czarzastego i ordynacka ?
 • 2011-05-15 01:14 | yamata

  Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

  Wszystko to nie zmienia faktu, że jesteś waść pieprzonym antysemitą. Jakbyś tego nie owijał w bawełnę - Żydów nie znosisz. Co jest o tyle śmieszne, że w Polsce praktycznie nie występują. Ale jak ktoś ma tak zryty beret, będzie ich widział wszędzie. Nawet tam, gdzie ich nigdy nie było...

  Oczywiście Polacy nie są winni swoich kłopotów. To nie Polacy rządzą Polską. To wszystko Żydzi. To oni spowodowali że z jednej z największych potęg Europy, stoczyliśmy się w zabory i państwowy niebyt. Bo przecież Polską rządziła szlachta, a każdy szlachcic był Żydem... ;)

  Mógłbym tak długo opowiadać brednie w tym stylu, aż do czasów współczesnych.
  Tylko po co? Efekt będzie taki, jak ten, który uzyskał przysłowiowy dziad gadający do obrazu. A jemu nie będę zaglądał w pochodzenie, bo mógł to być zarówno gangster o pseudonimie "Dziad", jak i "Dziadu" - któremu kazał spieprzać nasz św. pamięci "światły" prezydent. A może to też był Żyd? ;)

  Aha, sprawdzałeś pod łóżkiem, czy tam jaki Żyd nie siedzi? Sprawdź, ugryźć może!
 • 2011-05-18 23:56 | nocri

  Polen Erwach !

  Jakże to współczesne. Jak łatwo znów podobne środowiska grzebią w cudzych życiorysach by znaleźć jakiś ślad , jakiś okruch który spowoduje że ich słowa zostaną opisane jako "wrogie narodowi polskiemu". Wystarczy powiedzieć , napisać coś w niezgodzie z ich linią programową by stać się szybko POwskim ścierwem , UBecką dziwką , liberalną szmatą lub zostać bohaterem "szechteriady".

  http://nocri.blox.pl/2011/05/Polen-Erwach-To-nie-pierwszy-juz-raz.html

  Ruszyła strona Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Idea powstania ruchu i zagospodarowania "sierot ideowych" po śmierci tragicznej Prezydenta RP związana jest z konferencją jaką PiS i jego ideowi zwolennicy zorganizowali 10 XII 2010 roku w Jachrance pod Warszawą. Deklaracja ideowa wypełnia to przesłanie.

  http://nocri.blox.pl/2011/05/Fakty-mity-i-spoleczne-ruchy.html