Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Arłukowicz wchodzi do rządu

(17)
Wejście Bartosza Arłukowicza do rządu Donalda Tuska ma kilka znaków i znaczeń.
  • 2011-05-10 13:39 | wladimirz

To się kiedyś nazywało "korupcja polityczna"!A Arłukowicz głupi jest-wykorzystają go i wyplują!

Chodzi tylko o jego popularność - zabrać ją SLD i sammemu skorzystać [na chwilę;-)]
  • 2011-05-10 13:48 | bryka

Re:Arłukowicz wchodzi do rządu

Mam nadzieję,że nie wszystko w polityce jest cyniczną grą.Życzę Panu Arłukowiczowi jak najlepiej.
  • 2011-05-10 13:59 | Realista

Męski przedstawiciel najstarszego zawodu świata? Niby nic nowego w naszej polityce, ale niesmak zawsze ten sam...

Tusk powinien stworzyć jeszcze jakieś 6 milionów urzędniczych etatów, i będzie miał władzę na wieczność :/
  • 2011-05-10 16:04 | edyta

żałuję że tacy ludzie jak poseł Arłukowicz odchodzą z lewicy, oznacza to że moja nadzieja na odrodzenie się tej strony politycznej maleje do 0............
    tym bardziej z takim przewodniczącym jak Napieralski ( boże, skąd on się wziął !)
    Porzucam więc resztki nadziei..
  • 2011-05-10 16:10 | Tenno

Plastuś Napieralski może sobie pogratulować , kontynuuje misje Millera i dalej rozwala lewicę .
  • 2011-05-10 18:31 | Prudent

Problemem u Arłukowicza nie było to że zbyt swobodnie myślał
    niestety on jeszcze mówił to co myślał

a tego Grzechu nie przebacza, u nikogo
  • 2011-05-10 19:41 | wnukmarek

2011-05-10 13:59|Realista

Bardzo trafna diagnoza.To przykład,że politycy to rzeczywiście nie krowy i zmieniają poglądy,zwłaszcza jak wybory tuż tuż.Ale żeby tak z prawicy do lewicy,zmiana poglądów za stołeczek,toż to zwykły karierowicz i chorągiewka.
    B.Arłukowicz uwielbia reality show,lubi być w centrum uwagi,zachowuje się jak gwiazdor.Myślę jednak, że jego gwiazda przyblaknie,ludzie nie lubią politycznych skoczków,a poza tym,w PO karty są już rozdane,teraz jest wygodny,ale po wyborach handelek polityczny już nie będzie potrzebny i przejdzie na boczny tor.Warto też zauważyć,że Tuska nie obchodzi tanie państwo,gotów tworzyć nowe stanowiska oraz posadki dla kolesi,interesów partyjniackich i zwykłej korupcji politycznej.Z drugiej strony miałkość i bezwyrazistość Napieralskiego zatopi lewicę,szczury jak widać już uciekają.
  • 2011-05-10 20:36 | pani Dulska

taśmy prawdy (Sekielski-Morozowski)

Donald Tusk: Czyli pan sam, nie z grupą pięciu osób...
    Bartosz Arłukowicz: Ja mówię o sobie.
    Donald Tusk: Czyli pan chciałaby wstąpić do PO-u, to dobrze, jakie są oczekiwania?
    Bartosz Arłukowicz: No tak jak powiedziałem.
    Donald Tusk: Czyli co, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, tak?
    Bartosz Arłukowicz: I to natychmiast.
    Donald Tusk: Wie pan, to żaden problem, bo my mamy przecież mnóstwo wolnych stanowisk. Są i różne inne możliwości, jeśli panu zależy na reelekcji, to my też mamy pewne możliwości, np. można się dogadać i w Szczecinie startować z nr 1 na liście.
    Bartosz Arłukowicz: Tak.
  • 2011-05-10 22:19 | Ali

Arłukowicz - lepsza rządowa posadka niż opozycyjna ława

mam nadzieję, że Kalisz i Olejniczak też odejdą [w niebyt]
  • 2011-05-10 23:06 | maksymilian

"Po czwarte wreszcie, sporo może na tym transferze ugrać premier Tusk. Zyskuje poważnego sprzymierzeńca z lewej strony".
    Panie Redaktorze, czy Pan w ogóle się zastanawia o czym i jak Pan pisze?
    Krowa nie zmienia poglądów, bo ich zwyczajnie nie posiada - zaczynam podejrzewać, że nasi politycy w kwestii posiadanych poglądów od krowy się nie różnią, a jedynie potrafią udawać. Człowiek deklarujący dość wyraziste poglądy lewicowe ni z tego ni z owego nagle ląduje u premiera, szefa partii o obliczu raczej ultraliberalnym ekonomicznie, partii, za której rządów następuje bezprecedensowe mieszanie się i przenikanie władzy świeckiej i kościelnej i której prezydent ostentacyjnie obnosi się ze swoją dewocją, a pełniony urząd obnosi po wszystkich możliwych mszach, procesjach i pielgrzymkach.
    A Pan tak sobie tym pisze jak o rozgrywkach ligowych albo towarzyskich kontredansach? Czekamy jeszcze tylko na listy transferowe z listami "zawodników" do wzięcia przed każdym "sezonem". Może Polityka obejmie patronat nad właściwym przebiegiem "transferów", kto wie, może dałoby się coś zarobić na prowizjach.
  • 2011-05-10 23:34 | przekorny

A może mi ktoś sprecyzuje czym różni się w RP lewica od prawicy. Przecież oni wszyscy są do siebie podobni.
  • 2011-05-10 23:40 | Renata

Maksymilian,
    A co reprezetuje pa Napieralski????
    Niedlugo wytnie pana Kalisza i juz bedzie spoko.""
  • 2011-05-10 23:59 | Joanna Kopytowska

Mi wydaje się że Premier chce rozbroić za wczasu bombę pod tytułem koalicja pis -sld i uśmiechnąć się do sfrustrowanych wyborców o których nie miał pojęcia że istnieją w takiej liczbie i stanie umysłów zanim nie policzyli się pod Krzyżem i w ostatnio publikowanych sondażach popularności pisu, w takiej sytuacji robić coś trzeba i warto ale czy poskutkuje zobaczymy , ja życzę Polsce wszystkiego najlepszego ale wolę jej tego życzyć ze stosownej wyznaczonej zdrowym rozsądkiem odległości
  • 2011-05-11 12:25 | psr18gh

Śmieszy mnie pan Semka i inni "znęcający się" nad posłem Arłukowiczem. Dla kariery to mógł on gnuśnieć dalej w SLD. Wybrał czynne działanie, gdzie nie bardzo widać apanaży i samochody. Jeżeli nie sprawdzi się w działalności rządowej to po nim. Pan Arłukowicz dobrze o tym wie i nie będzie kurczowo trzymał się stołka. To samo dotyczy posłów PJN. Mogli dalej "ćwiarzyć" preziowi co zabezpieczyło by im dalsze poselskie apanaże. Wybrali być może ścieżkę do nikąd, ale stać ich było na odwagę i samodzielne myślenie.
  • 2011-05-11 12:26 | tkw

No to mamy kolejnego ministra. A miało byc tanie państwo ...
  • 2011-05-11 14:16 | tkw

do 2011-05-11 12:25 | psr18gh

ach jej, jak ładnie. Chciał działac, powiadasz ?

Nie bądź naiwny, za pół roku wybory i trzeba załapią się na taką listę i na takie miejsce, by wejśc do sejmu. I o to w tym chodzi.
  • 2011-05-11 19:50 | skurczybyk

Sobiesiak gdyby chciał mógły zastapić nawet Tuska. W PO wszystko możliwe, ważne by w tym cyrku utrzymać się na linie