Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrtablica pod Strzałkowem

(9)
2011-05-16 08:27 | psr18gh
Mord katyński to fakt. Jak nazwać natomiast śmierć tysięcy jeńców - żołnierzy armii sowieckiej, którzy ginęli w męczarniach głodu i wycieńczenia po I wojnie światowej w polskim obozie jenieckim pod Strzałkowem? My Polacy stroimy się w piórka pokrzywdzonych świętoszków a sami mamy brud za paznokciami.
Ciekawe, jaka będzie reakcja naszych władz, gdy kościół prawosławny Rosji poprosi o tablicę spod Strzałkowa.
 • 2011-05-16 21:04 | wnukmarek

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  Rosjanie są znani z pamięci tylko w jedną stronę.Za rok będą obchodzić 400 lat Wielkiej Smuty,obchody na pewno będą podniosłe i propagandowe.Nasze powstania,rzeż Pragi,potworne mordy bolszewików na ziemiach polskich w latach 1919-1921,o Stalinie nawet nie ma co wspominać.To mentalność imperialisty-szowinisty pomieszana z azjatyckim barbarzyństwem.Nie ma co z nimi dyskutować,oni są jeszcze przed renesansem,kiedy to głoszono hasła humanizmu.
  Armia Czerwona z 1921r.to bosa i zawszona zbieranina dowodzona przez komisarzy o niskim morale,tyfus a zwłaszcza dezynteria szalały.Oni z reguły mordowali jeńców,zwłaszcza oficerów i to w barbarzyński sposób.W obozach jenieckich w Polsce marli,mimo wysiłków personelu medycznego.Tablica jest dziełem ruskiego szowinisty zapewne.Nie bez winy jednak jesteśmy my,prywatna tablica pod Smoleńskiem była nielegalna,na terytorium obcego państwa niedopuszczalne są takie prowokacyjne zachowania.Sposób i czas jej zdjęcia przez Rosjan był na pewno niewłaściwy,powinni ją zdjąć wcześniej, najlepiej od razu.Tablica zmarłym w obozie żołnierzom się należy,ale jej tekst powinien być uzgodniony z nami,zresztą taka tablica już była.
 • 2011-05-17 00:10 | camel

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  Dokładnie to samo można napisać o Polakach, zmieniając tylko nazwy i daty :( Z "prawdziwymi" nie ma co dyskutować, nie znają pojęcia przyzwoitości i uczciwości.
 • 2011-05-17 00:41 | babcia

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  Po mojemu ta tablica to kolejna pisowska próba tworzenia zamętu. Ci ludzie są zdolni tylko do tego, a żądza władzy odbiera im rozumy jak Kaczyńskiemu. To wstyd dla Polski nawet tej najbardziej zacofanej.
 • 2011-05-17 07:30 | psr18gh

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  Nasze organy ścigania ostro wzięły się do pracy. Teraz to już nie wykroczenie a przestępstwo. Ciekawe jak tam postępy z ujawnieniem przestępstwa pod Ossowem ? Tam w sierpniu ubiegłego roku zbeszczeszczono monument uwieczniający śmierć czerwonoarmistów podczas wojny 1920 roku.
  Pod Strzałkowem kamień nie symbolizuje żadnej śmierci, tylko granicę zaborów pruskiego i ruskiego. No..., jeżeli nawet taki kamień można znieważyć i podpaść pod paragraf o przestępstwo to trudno.
 • 2011-05-17 10:47 | wnukmarek

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  do 2011-05-17 00:17 |camel

  Z "nieprawdziwymi" jeszcze trudniej się rozmawia,albo jest to wręcz niemożliwe.
  To Rosjanie(zwłaszcza czerwoni)mordowali i wysiedlali całe narody.Stalin zagłodził miliony chłopów ukraińskich i rosyjskich.W łagrach wymordowano ponad 20mln ludzi,można to porównać tylko z reżimem hitlerowskim.Nie ma narodów,gdzie zawsze i wszędzie były czyste ręce,zwłaszcza w okresach wojen.Ale próbować porównywać jednostkowe lub nieliczne przypadki z historii Polski z rzeziami w Rosji poczynając od Iwana Groźnego to gruba przesada.
  Oskarżać jest łatwo,a udowadniać przy pomocy oszczerstw i demagogii jeszcze łatwiej.To czynią Rosjanie,aby odwrócić uwagę od swoich poczynań.Trzeba być idiotą,aby porównywać np. Berezę Kartuską ze stalinowskimi łagrami,obozy jenieckie i przejściowe z koncentracyjnymi.
 • 2011-05-17 11:26 | psr18gh

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  Ja tam wolę wyciągać źdźbło z swojego oka, niż zwracać komuś uwagę że ma tam belkę. Chcę być lepszy, szlachetniejszy, bez oglądania się na innych. Dokonujmy narodowego rachunku sumienia, nie dla innych narodów, tylko dla siebie. Myślę, że w ten sposób moglibyśmy poprawić sobie samopoczucie. Stalibyśmy się w ten sposób bardziej wyrozumiali - Polak do Polaka.
 • 2011-05-17 15:03 | wladimirz

  Umówmy się,że, jak to na wojnie,mordowały okrutnie obie(!) strony!I każda,jak to na wojnie, nagłaśniała zbrodnie przeciwnika!;-)

  A co tablicy,to rozgłos wokół niej w Polsce,jest nieporónywalny do rzgłosu w Rosji sprawy tablicy smoleńskiej. Co dowodzi, że z lubością się duperelami medialnymi zajmujemy...;-)
  Bitwa Warszawska była skutkiem wyprawy Piłsudskiego na Kijów,która wywołała wzrost rosyjskiego nacjonalizmu - masa carskich oficerów wstąpiła wtedy do Armii Czerwonej.
  Bezprawna prywatna tablica w Polsce pojawiła się po(!) bezprawnej prywatnej tablicy w Smoleńsku.
  Żeby obóz był zbrodniczy nie trzeba w nim strzelać w tył głowy. Wystarczy głodzić. Tak Niemcy po prostu zagłodzili w obozach na śmierć parę milionów radzieckich jeńców z pierwszego etapu wojny.Potem oni już,mimo Stalina,nie byli tacy głupi żeby się poddawać;-)
  I tyle!
 • 2011-05-17 17:11 | wnukmarek

  Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

  2011-05-17 11:26 |psr18gh
  2011-05-17 15:03 |wladimirz

  Zgadzam się z obu Panami,ale nie do końca.My oczywiście musimy zdawać sobie sprawę,że rozrachunki z przeszłością muszą być dokonane przez nas samych.Często jednak spotykamy się z wyolbrzymieniem naszych złych dokonań,albo głoszenia celowo nieprawdziwych oszczerstw przez takich,którzy chcieliby odwrócić uwagę od siebie,lub poprawić swoje samopoczucie.I na to musimy reagować,najlepiej oczywiście nie pyskówką,ale konkretnymi dowodami,badaniami historycznymi,czy archeologicznymi.Milczenie nie zawsze jest dobre,rozzuchwala.Wielu chętnie biłoby się w cudze piersi.Rosjanie nie nagłośniali sprawy z prywatną tablicą p.Kurtyki,oczywiście nielegalną,bo im mniej się mówi o Katyniu,tym dla władzy i społeczeństwa korzystniej.
  Co się tyczy wyprawy kijowskiej,to agresorem w początkowym okresie wojny była Rosja sowiecka,sama zaś wyprawa miała związek z koncepcją powstania wolnej Ukrainy i w działaniach brały wspólnie z nami wojska ukraińskie pod dowództwem Petlury.
  Sprawa obozu jenieckiego pod Strzałkowem została nagłośniona przez Rosjan jako przeciwwaga dla zbrodni katyńskiej.Wśród ludzi w innych krajach,a zwłaszcza w Rosji,chciano wywołać wrażenie,że Polacy mordowali jeńców to i Rosjanie również niejako w odwecie,były to działania usprawiedliwiające mord katyński i mające osłabić jego ludobójczy charakter.
  Rozrachunek z przeszłością-tak,opluwanie i oszczerstwa-nie.

  pozdrawiam