Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cacko czy potworek?

(3)
2011-05-16 17:48 | jvelzkeyek

Bez samochodu życie sens traci.
Samochód muszą mieć biedni i bogaci.
Samochodem do pracy i po zasiłek.
Rowerem lub pieszo za duży wysiłek.
Z dzieckiem do przedszkola samochodem,
do pracy i domu tam i z powrotem.
Na wygodnych kanapach i w pasach.
Żyjemy w luksusowych czasach.
Samochodem na spacer do lasu.
Na pieszo zabrałoby to wiele czasu.
Samochodem na wczasy, w góry,
nad morze jeziora i Mazury.
Samochodem na zakupy do sklepów.
Samochodem po załatwienie różnych bzdetów.
Samochodem na pocztę, do bankomatu i kina
Samochodem na grilla i szklaneczkę wina.
Samochodem pod domu bramę i mieszkania drzwi.
Samochodem się jeździ,je w nim a nawet śpi.
Samochodów przybywa na potęgę,
a wszystko to także na ludzkości mękę.
W efekcie zapanuje w świecie gigantyczny korek.
Okaże się wtedy, że to nie cacko a potworek.
  • 2011-05-16 23:00 | tkw

Re:Cacko czy potworek?

No niestety, ja na wsi samochód mieć muszę. Ale jakbym miał konia i wóz, to kto wie ... (poprzedni gospodarz miał konia, została uprząż i resztki wozu)

Kiedyś jeszcze za PRL mój sąsiad miał "cytrynę". Jak mawiał - to nie on ma samochód, to samochód ma jego (tyle kasy w niego ładował ...).

A najlepiej się czułem jak jeździłem codziennie rowerem do pracy i z powrotem - 25 km w jedną stronę. Poddałem się 15.grudnia, gdy spadło pół metra śniegu, w tamtym roku przejechałem 6750 km. Miałem sporo wypadków, ale prawie wszystkie na ścieżkach rowerowych, tylko jeden na ulicy - facet wyjechał z podporządkowanej i twierdził, że ja za szybko jechałem. A ścieżki rowerowe omijałem jak się dało, bo są niebezpieczne. Najbezpieczniej jest na drodze.

pozdrawiam

• 2011-05-28 12:55 | nelson

Re:Cacko czy potworek?

No tak, w dzisiejszym świecie bez samochodu ani rusz... To w gruncie rzeczy pierwszy i jeden z podstawowych kroków do samodzielności - prawo jazdy i własny samochód. Najgorzej jak człowiek jest zdany na kogoś innego, na autobusy, pociągi, itd. Samochód pozwala w dużym stopniu się usamodzielnić i naprawdę ułatwia życie. Szkoda tylko, że tyle tych wypadków na drogach ;/