Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mimo alarmującej statystyki, ostrych apeli lekarzy i narzekań turystów, Czesi stoją murem za swoimi knedlikami. Narodowej dumy kulinarnej nic nie ruszy.
 • 2011-05-17 20:47 | wnukmarek

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  Do tego zaciekłego oporu dodałbym jeszcze szwejkizm.
 • 2011-05-18 02:35 | slawek

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  Moze Czesi stawiaja zaciekly opor miedzynarodowym sieciom fast fudow,ale skutkiem wlasnego zdrowia.Wszystkie apele lekarzy dotyczace otylosci traktuja jako atak na wlasna wolnosc.
 • 2011-05-18 12:53 | wnukmarek

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  Niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym.Zbyt małe spożycie coca coli i macdonaldsów może wzbudzić podejrzenie, że u Pepików jest zbyt słaba demokracja i trzeba ich będzie do tej demokracji przekonać.Widział ktoś prawdziwą demokrację z knedlikami?
 • 2011-05-19 00:30 | maksymilian

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  Wprawdzie Czesi nie dmą tak głośno w narodowe trąby jak my, ale poczucia własnej tożsamości i niezależności możemy im pozazdrościć. Niewyobrażalne, ale u nich nie występuje hot dog tylko *parok v rohliku* a spiker w telewizji nazwę ligi hokejowej NHL nie wymawia po polsku enejdżel lecz po czesku enhael /to się w pale po prostu się nie mieści!/.
 • 2011-05-19 11:36 | Joanna Kopytowska

  pycha

  Bardzo lubię czeskie knedliczki ale przede wszystkiem uwielbiam czeską Pragę,to jedno z najpiękniejszych magicznych miast świata ,wydaje mi się że utrwalanie polskiego stereotypu rubasznego Czecha podobnego do Szwejka jest niedobre bo Czesi dużo sprawniej wpisali się w europejskie standardy cywilizacyjne niż my i nie zaprzepaścili swojego '' komunistycznego '' ale przecież wypracowanego przez nich samych dziedzictwa ,nie zniszczyli PGRów ale je sprytnie przetransformowali , zdaje się nawet dosyć prosto bez szkody dla ludzi ,a w Polsce bieda popegeerowskich osad ciągnie się za nami jak hańba ,wstyd i wzmacnia populistyczno durne zakusy na władzę Pisu
 • 2011-05-19 14:34 | wnukmarek

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  @ Joanna Kopytowska

  Droga Pani! Szwejkizm to pewien pogląd filozoficzny,użyty przeze mnie zresztą w pewnym kontekście.Z Czechów się nie naśmiewam,co najwyżej żartuję,a tak naprawdę, to ich podziwiam,że nie małpują jak Polacy z tym anglojęzycznym nazewnictwem.Aluzju co do knedlików Pani też nie ponjała.Trochę dystansu i mniej powagi też by się, od czasu do czasu, przydało.Co do PGR-ów,to mieli inny punkt wyjścia,nie było gospodarstw indywidualnych.Nie mieli też partii chłopskich,dlatego nie sp.......i tego co nasze koniczynki.U nas liczył się skok na kasę, u nich rolnictwo.

  pozdrawiam
 • 2011-05-20 17:19 | wizjoner

  Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

  Fastfoody hot dogi i coca cola to najgorsze świństwo jakie ludzkośc wymyśliła a czechom należy pogratulowac wyboru.A demokracja nie ma z tym nic wspólnego.
 • 2011-05-24 21:10 | q-ku

  może i grubasy ale szczęśliwe

  .. nieopętane nacjonalizmem, pseudoreligijnością i paroma innymi izmami