Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Leszek Balcerowicz do MFW

(13)
Premier poprze prof. Leszka Balcerowicza jako kandydata na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
 • 2011-05-20 14:19 | warszawiak

  "Balcerowicz kandydat na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego"

  Bez przesady. Balcerowiczem powinna sie zainteresowac prokuratura. Swiat objedzie sie bez takich fachowcow. Dzielo Balcerowicza, rok 1990; PKB 35% w dol w ciagu jednego roku, bezrobocie 2 mln, inflacja 653% !!!

  No tak trzeba dac mu szanse by jeszcze spieprzyl caly swiat !

  Dywersja ktora on zapoczatkowal ma straszliwe skutki na kraj. Polska stracila 4 mln miejsc pracy co jest glownym problemem ZUS i budzetu i glowna przyczyna 22 lat deficytow i 800 mld zl dlugu publicznego. Dlugu pod ktorego fundament wykopal ten sam tzw 'profesor'.


 • 2011-05-20 19:35 | Kris Poland

  Balcerowicz to "nasz" człowiek ?

  Nie wydaje mi się aby można go za takowego uznać. Jego heroiczne boje o odpływ naszch pieniędzy do kiesy prywatnej, która nie pojawiła się aby nam było dobrze, tylko po to aby na nas zarobić, dyskwalifikują go. To nie jest nasz człowiek. To człowiek ich - pieniędzy.
 • 2011-05-20 21:10 | wladimirz

  Żaden fachowiec!Dał twarz awanturniczym zmianom zaprojektowanym przez Sachsa i Sorosa i tyle!

  I Sachs i Soros już zrozumieli,że była to bardzo kosztowna droga...
 • 2011-05-21 12:33 | Tenno

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  MFW idzie do likwidacji . Nie słyszałem . Ale jeśli wysyła się tam pierwszego likwidatora ...
 • 2011-05-21 13:10 | maksymilian

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  "Pokazaliśmy, że mamy na tak prominentne stanowisko właściwego człowieka."
  1. Wołałbym, aby kluczowe stanowiska światowych organizacji byli wybieraniu ludzie kompetentni a nie "nasi".
  2. Dobrze byłoby, aby pani redaktor przedstawiła jakieś dowody na to, że Balcerowicz jest rzeczywiście kompetentnym kandydatem na to stanowiska. Mit Balcerowicza który "wielkim ekonomistą jest" może i u nas niektórym wystarcza, ale widać na świecie niekoniecznie, bo na razie jakoś nigdzie nie może się załapać.
  3. Za każdym razem, kiedy pojawia się jakiś europejski czy światowy wakat od razu pojawiają się gazetowe sensacyjki że jakiś "nasz" jest kandydatem. Skąd się biorą te wieści na ogół trudno dociec, ale medialnie fajnie brzmią i dobrze wpisują się w ogólnopatriotyczny dobry nastrój leczenia narodowych kompleksów. Dziwne że jeszcze dotychczas nie pojawił się polski kandydat na stanowisko prezydenta USA, to dopiero byłby news - Lech Wałęsa byłby w sam raz.
  4. Od wielu lat nie jakoś słyszałem o wybitnych dokonaniach Leszka Balcerowicza na polu ekonomii czy to w teorii czy w praktyce, co nie przeszkadza dziennikarzom w rytualnym zbiorowym czapkowaniu przed obliczem geniusza jak tylko raczy ukazać publicznie swoje oblicze.


 • 2011-05-21 13:27 | adamjer

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Lubię premiera Donalda Tuska za wysublimowane poczucie humoru. No chyba tak trzeba odczytywać zdolności do obłaskawiania zajadłych przeciwników. Arłukowicz, prof. Balcerowicza, kto następny? Takie pomysły na nudnej scenie politycznej przynajmniej wprowadzają szczyptę wesołości. Czy lewicowy inteligent-pediatra oraz liberalny grabarz PGR-ów nie wiedzą, że "swoje" zrobił Tusk, a nie oni?. Obecny premier przejdzie do historii jako genialny taktyk, który pływał po oceanie kryzysu pomimo balastu przekraczającego wyporność dowodzonego okrętu. Kto w tym cyrku błaznuje? Na pewno nie premier! Może czas się zastanowić, czy aby nie jesteśmy zbyt skłonni do bałwochwalstwa wobec tak zwanych autorytetów? Tak błyskotliwy tropiciel afery hazardowej jak zdolny monetarysta nie są uniwersalni. Nawet jeśli ktoś kiedyś zabłysnął czymś pozytywnym, to nie znaczy, że ma patent na wszelkie mądrości. Zaświadcza to pewien Dominik - choć sprawny dyrygent orkiestry walutowej i sprytny socjalista, to jednak kretyn.
  Polski teatr polityczny nie odbiega poziomem od współczesnego kabaretu - jest kiepski, ale wielu udaje, że się podoba. Bo albo nie dowierzają własnemu poczuciu humoru, albo nie rozumieją, że ktoś ich robi w balona.
  Mimo wszystko życzę sobie i życzliwym rodakom Tuska jako premiera na następną kadencję. I to serio, bo przy władzy Jarkaczo-Naparzalskich kiepski wprawdzie ale jednak kabaret przekształci się w arcynudną operetkę ze stałym programem "Opowieści Hofmana". """"
 • 2011-05-21 15:04 | Not so far away

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Pkt. 3 - Walesa nie da rady, to musi byc osoba, ktora sie urodzila na terenie USA (ostatnio podwazano zgodnosc z prawem piastowane stanowisko prezydenta przez B. Obame, bo niby urodzil sie gdzies indziej - taki ich lokalna odmiana kultury).

  Co do Walesy, to beda o tym problemie dyskutowac z Obama w Warszawie. I o wizach. I o tarczy. I paru jeszcze priorytetach absolutnych dla naszego podworka.
 • 2011-05-21 16:47 | Peter

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Konia kuja a zaba noge podstawia!
  To pierwsze co mi przyszlo do glowy na temat poboznych zyczen autorki .
  Wszystkie nastepne mysli pokrywaja sie z doskonalym wpisem maksymiliana !
 • 2011-05-21 17:33 | Tenno

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Szanowny Adamjerze , że Tusk pływa to pewne , a kabaret przekształci się raczej w "Baśnie z tysiąca i jednego długu" .Czego o jako życzliwy Tobie i sobie nie życzę .
 • 2011-05-21 19:24 | Danka

  Re: Tusk jak Zagłoba ma poczucie humoru

  Eksperta od ekonomii politycznej marksizmu prof. Balcerowicza , premier Tusk darowuje MFW . To jest gest wobec wolnego rynku ? Znachora od chorób ekonomii lenninowskich podrzucają kapitalistom ? A może nie ma różnicy ?
  Ten sam neokolonializm ?
 • 2011-05-21 22:13 | tkw

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Czytam te komentarze i pękam ze śmiechu. Ludzie uwierzyli, że to zgłoszenie było "na poważnie" i rozważają szanse Balcerowicza, jakby były jakiekolwiek.

  1. Balcerowicz szans nie ma, Polska jest zbyt mało znaczącym krajem by otrzymać taką funkcję. W ostatnich wielu latach jedynym Polakiem który sięgnął po funkcję na poziomie światowym był Jan Paweł II - ale, jak pisze Wańkowicz, "z dawien dawna tak bywało, że maluczcy zostawali książętami Kościoła" (cytat z pamięci).

  2. Cały czas chodzi o politykę wewnętrzną - Tuskowi było to potrzebne by pokazać jaki z niego otwarty człowiek. Po co to było Balcerowiczowi ? Pewnie wyszedł z założenia, że premierowi się nie odmawia a poza tym takie kandydowanie dobrze wygląda w CV i kiedyś może się przydać.
 • 2011-05-22 20:35 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Kandydaturę Balcerowicza na szefa MFW forsują ludzie z chorobliwym poczuciem humoru.""
 • 2011-05-22 21:38 | bryka

  Re:Leszek Balcerowicz do MFW

  Pan Tusk promował Pana Cimoszewicza na przewodniczącego Rady Europy.Teraz Pan Tusk promuje Pana Balcerowicza na prezesa MFW.Czekam kiedy Pan Tusk będzie promował Pana Schetynę na Generalissimusa Królestwa Niderlandów.