Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

REPORTAŻ: Wyspy Owcze z bliska

(7)
Archipelag 18 wulkanicznych Wysp Owczych to jeden z najmniej opisanych krajów Europy. Dla Farerów nastały tłuste lata. Z tej perspektywy Polska jawi się jako kraj tanich dentystów
  • 2011-05-21 18:20 | strixy

'sheep' nie występuje w liczbie mnogiej

Nie chcę się czepiać, bo artykuł mi się podoba, ale jednak to jest dość podstawowy błąd. 'used to eat sheep' not 'sheeps'

Z filologicznym pozdrowieniem :)
  • 2011-05-21 20:44 | Kökar_Åland

"z czym ci się kojarzy Polska?"

"Z budowlańcami w Tórshavn. Boję się ich"

założę się, że gromko przeklinają non-stop i mają wąsy :))))
  • 2011-05-22 00:18 | strixy

Re:REPORTAŻ: Wyspy Owcze z bliska

Ja mieszkam w Norwegii i zauwazyłam, że dzieci z osiedla szerokim łukiem omijają grupę polskich budowlańców, która akurat przeprowadza gruntowny remont jednego z mieszkań. Nie są wulgarni i zachowują się nienagannie. Może to wina polskiego języka i nieco 'maczowatego' sposobu bycia polskich mężczyzn. Bo jednak Skandynawowie raczej nie podnoszą głosu i nie rechoczą gromko tak ochoczo, jak robią to rodacy znad Wisły ;)
  • 2011-05-22 13:29 | k.

dokładnie to samo rzuciło mi się w oczy.
    filologiczne zboczenia. (:
  • 2011-05-23 10:59 | Owca+

Nie wiem, jak budowlańcy, ale widziałem polskich robotników portowych
    na wycieczce po Mykines - parę godzin wystarczyło, by schlali się tak,
    że przed drogą powrotną na pokład "Brunhildy" przerzucano ich, jak worki
    z owsem. Przy czym twarze załogi nie wyrażały zdziwienia - najwidoczniej
    nie pierwsi i nie ostatni. :)

"Karol Wojtyła to postać kompletnie nieznana, a Jan Paweł II był dla nich wyłącznie obywatelem Rzymu."
    Kraik jest prawie w 100% protestancki i chyba niezbyt gorliwy religijnie.
    Katolicy to kilkadziesiąt osób, rzecz jasna głównie Polaków.
  • 2011-05-25 13:12 | flip

Eh, filolodzy, co wy tam wiecie...
    Macie rację, że sheeps to błąd, ale prawidłowa liczba mnoga to sheepses. Tak samo jak fish - fisheses (nigdy fishes albo fish!) i podobnie jak mouse - mices (nie mouses!). Jedyny znany mi wyjątek to łoś: moose od którego liczba mnoga to mease.
    Uczcie się angielskiego, uczcie!
  • 2011-05-26 19:49 | Dominik

coooo? jakie sheepses i inne, nie ma takich słów, nawet moj spell check mi sygnalizuje błąd. Podobnie moi nauczyciele z Anglii niczego takiego nie potwierdzaja.

chociaz warto zauwazyc ze nad angielskim o dziwo nie czuwa zadna rada jezykowa.