Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowoczesne sposoby pochówku

(3)
Jak zaistnieć po śmierci? Ekscentrycznych pomysłów na życie po życiu jest coraz więcej.
  • 2011-05-24 00:07 | Vera

Uznanie i parę uwag

Przypomnijmy tylko, jak to w Pl w czasie powodzi trumny z nieboszczykami spływały rzeką. To ja już wolę urny.
    Dziwi też nonszalanckie marnotrawstwo miejsca i przyrody, wyścigi na pomniki i ich ceny. Trudno o bardziej obraźliwy dla zmarłych widok koparki kopiącej jeden długi dół i murarzy stawiających kolejne mury z pustaków. To jest pełna i wulgarna komercjalizacja śmierci. Problem, że KK mniej na urnach zarabia.

Brak w artykule bardzo ciekawych nekropolii leśnych. Na dużym obszarze leśnym można sobie wybrać drzewo pod którym zostanie zakopana urna. Maleńka tabliczka na pniu nie podaje imienia i nazwiska ale rodzina zna miejsce i może przyjść w dowolnej chwili łącząc z leśnym spacerem. Nie wolno zaśmiecać wieńcami. Wiele gmin wyznacza takie lasy i zapotrzebowanie jest ogromne. Koszt też niemały.

Tylko gdzie wtedy 1 listopada stawiać świeczki Jankom Wiśniewskim, którym udało się paść za ojczyznę? Przecież trumny definiują polską świadomość narodową.
    P.S. Dobrze byłoby też zlikwidować cmentarze wojenne. Wszystkie.
  • 2011-05-24 23:31 | Jerzy Pieczul

Re:Nowoczesne sposoby pochówku

Z moich ust wyjęte słowa. Dodam pewną fantazję: wszystkie trzy władze państwa powinny być ostro karane za opieszałość. Tylko kto miałby karać? Kto śmie ukarać parlament, rząd, sędziów? Wyborcy? Przepraszam, nie umiem już się śmiać. Utrzymywanie się rygorów z innej epoki w tak żywotnej sprawie, jak chowanie spopielonych, czyli niestanowiących żadnego zagrożenia zwłok, jest przykładem takiej opieszałości. Dotychczasowe prawo jest motywowane religią, a to oznacza sprzeczną z konstytucją nadobecność państwa w prywatnym życiu obywateli. Wara państwu - i komukolwiek - od tego, co zrobię z prochami bliskiej mi osoby! Od braku prawa gorsze może być tylko złe prawo, ponieważ staje się automatycznie źródłem czynów bezprawnych. Z całą premedytacją i pogardą dla wszystkich trzech władz planuję taki właśnie czyn.
  • 2011-07-15 11:35 | puzonik48

Re:Nowoczesne sposoby pochówku

Podpisuje się obiema rękami pod tym co napisałeś :)Od trzech lat w Ministerstwie Zdrowia "trwają prace" nad nowymi uregulowaniami .Niestety ,na takie pożyteczne i ekologiczne rozwiązania ,jak w artykule ,las czy rozrzucanie prochów ,zgodnie z wolą zmarłego,nie godzi się KK i właściciele zakładów pogrzebowych.Jedni i drudzy walczą o pieniądze podpierając się "szacunkiem dla ludzkich szczątków" ,bo jak przystało na złotoustych faryzeuszy ,o stratach finansowych swoich interesów nie wspominają !Nawet po śmierci starają się nas ubezwłasnowolnić !W nowej ustawie przeszły ponoć tylko zbiorowe kolumbaria :(:(Oczywiście ,rozsypanie prochów w tym miejscu ,będzie płatne :):)Jeżeli Ministerstwo Zdrowia ,ugnie się pod tymi naciskami ,zostaniemy obdarzeni ustawą ,którą Ci co będą chcieli i tak ominą i nawet kary z tego tytułu ich nie odstraszą .Sama synowi przekazałam moje życzenia co do formy pochówku .Nie chcę leżeć na żadnym cmentarzysku,nie chcę zaśmiecać swoim gnijącym ciałem tej ziemi .Świeczek też nie musi palić ,wystarczy, że zachowa mnie w pamięci :):)