Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ambicje Janusza Palikota

(15)
Janusz szuka już tylko sposobu, jak wyjść z tego z twarzą – mówi o Palikocie Włodzimierz Karpiński, jego były partyjny kolega z Lublina.
  • 2011-05-24 12:47 | bryka

zmiana podejscia do Palikota

Wygląda na to,że "zamilczanie" Palikota przez media zostało odwołane.Sporo wywiadów,rozmów w radiu i TV.Teraz ten artykuł.Z tezą oczywiście.Palikot twierdzi,że w wiarygodnych sondażach,jego ruch uzyskuje już powyżej 5%.Byc może to właśnie jest powodem zmiany podejścia do Palikota.
  • 2011-05-24 17:26 | Joanna Kopytowska

Janusz Palikot jest filozofem ,intelektualistą , happenerem, biznesmenem ... nie jest jednak politykiem

Problem z Januszem Palikotem jest nieco podobny jak z Jarosławem Kaczyńskim
    obaj nie posiadają podstawowych cech polityka ,nie potrafią rozmawiać z ludzm o ich problemach tylko proponują jakieś swoje wizje , wizja Prezesa to '' Prezes u władzy '' , nikła atrakcyjność polityczna tej wizji okazała się w latach 2005 -207 i do dziś jest zmorą polskiego życia publicznego ,wizja Pana Janusza Palikota jest wizją filozofa i ciekawego intelektualisty ,człowieka o silnej osobowości i dużym poczuciu humoru ,brakuje tej jednej jedynej zdolności - umiejętnosci rozmowy z ludźmi i przekonania ich do swoich racji ,duch kabareciarza ,satyryka przeważa nad empatią i zainteresowaniem dla ludzkich problemów ,nie zdaje sobie sprawy że odbiór medialny jego osobowości jest pejoratywny ,gorszy niż na to zasługuje, po prostu popisy kabaretowe typu pokazywanie się ze świńskim ryjem zapadają w pamięć wyborców bardziej niz subtelne i odważne analizy polskiego życia politycznego ,z poważnej sprawy człowieka żywotnie zainteresowanego sprawmi publicznymi w odbiorze medialnym zostaje tylko średniej klasy kabaret, szkoda
  • 2011-05-24 23:42 | okokoko

Re:Ambicje Janusza Palikota

dobra analiza.

z mojej strony: wydaje sie, ze media dopuszczaja janusza w potrzebie przycmienia pisu. jak zwykle.
    o po nic zlego sie nie slyszy (pomijajc niezalezna i rm), dobrego w sumie tez. ta pustke wypelnia pis ze swoim krzykiem, bardzo efektywnie (moje brawa za konsekwencje w dzialaniu. i tylko za to). dla po lepsza uciekczka elektoratu do kogos, z kim mozna budowac koalicje. to wszystko.
  • 2011-05-25 12:15 | smilling

Zaskakuje mnie prostota

Z jaką facet stworzył z niczego całkiem solidną partię polityczną z ciekawym programem. Zaskakuje mnie biznesowe podejście do sprawy. Wielu wybrzydzało, ja też, na przemianę Nowoczesnej Polski w Ruch Palikota. Och, ach, partia wodzowska!

Tymczasem od początku wiadomo, że to będzie One Man Party, bo brand będzie tylko jeden - Janusz Palikot. Większość wyborców przed urną decyduje się na Tuska, Kaczyńskiego, Napieralskiego i Palikota właśnie. Dostanie listę kilkunastu komitetów, nazw nie spamiętać. Nazwy Ruch Palikota nie sposób pomylić, nie sposób nie znaleźć. Krzyżyk sam się stawia gdzie trzeba.

Warto ocenić i docenić jego piekielnie ciężką robotę polityczną. W sejmie będzie na bank, prawdopodobnie z dwucyfrowym wynikiem. Panika u konkurencji, negacja w "słusznych" mediach dobitnie to okazują.
  • 2011-05-25 18:51 | maja89

partia co nie odbiera telefonów i emaili - tego nam potrzeba w tym bałaganiarskim kraju.

• 2011-05-25 20:43 | Bejotka

Wynik wyborczy Palikota będzie - jak sądzę - dużym zaskoczeniem zarówno dla styropianowego establishmentu (establishment - angielski odpowiednik nomenklatury), jak dla "obiektywnej" polskiej prasy, papierowej i elektronicznej. W każdym razie Palikot 1 głos na pewno ma - mój.
  • 2011-05-25 22:19 | anitta

Ja też

będę na niego głosować. bo mam dość ponurej kaczki, rozkosznego Tuska, orgazmów narodowościowo-katolickich, relacji z jojczenia pod krzyżem, mielenia ozorami o Smoleńsku i po-piskich przepychanek. A pyzaty Napieralski wyjątkowo mnie odstręcza. Niech już oni znikną.
  • 2011-05-26 03:35 | Joasia

Ciekawa jestem czy ojciec dyrektor Rydzyk zapisze sie do tej parti Palikota.???.
  • 2011-05-27 21:48 | Karramba

W nadchodzących wyborach oddam głos na ugrupowanie Palikota. Po pierwsze dlatego, że ten człowiek ma coś do powiedzenia a po drugie bo polskiej demokracji potrzebna jest konkurencja polityczna. Palikot w sam raz zamiast od 20 lat tych samych bezmyślnych mord.
  • 2011-05-28 21:20 | and

ma mój głos za rewelacyjną akcję "Tydzień apostacji"
  • 2011-05-30 18:16 | ryzyh

Kaczyński nie żyje Palikot jest już niepotrzebny. Nie ma kogo obrażać i na kogo pluć. Donald Tusk już nie potrzebuje pachołka do obrażania innych.
  • 2011-05-31 20:25 | exczłonkini

Ciszej nad tą trumną ! Palikot zawiódł mnie i moich znajomych na całej linii. Komu w ogóle przyszedł do głowy ten dziwny pomysł, że chcemy głosować wyłącznie na Palikota niczym na jakiegoś kolejnego Ukochanego Wodza Narodu ?! Chcieliśmy stworzyć nową, nowoczesną partię, na tyle silną, żeby zmienić parę rzeczy. owszem, z Palikotem na czele, ale nie Palikotem-jedynowładcą. A okazało się, że Ruchowi (pierwszemu, drugiemu i kolejnym) nie są potrzebne ani nasze pomysły ani zaangażowanie - potrzebna tylko nasza kasa i buzia na kłódkę! Mieliśmy tworzyć program, a zaproponowano nam głupiutkie zabawy w maryśkę i apostazję. Owszem, jako dodatek do programu: czemu nie. Ale maryśka jako program ?! Czy ten tleniony blondynek, który w adidaskach i sportowej kurteczce składał wraz z Palikotem ( w garniturze uroczysty wieniec pod pomnikiem Piłsudskiego to Karol Jene ? Gratuluję serdecznie pomysłu. Ja się już wykreśliłam z Ruchu. Miło, że jak czytam, powstał kolejny ruch ludzi myślących poważnie o nowoczesnej partii.
  • 2011-06-04 09:36 | nocri

Błazen Palikot - drugie spojrzenie

Trochę szkoda potencjału jakim go obdarzył Stwórca. Szkoda energii , która wokół Niego zgromadzona rozpłynęła się gdzieś w odmętach internetu. Nie podoba mi się jego próba tworzenia siły politycznej. Buduje ją na kiepskich wzorcach i ze słabą ekipą. Nie tędy droga.

Błazen Palikot - drugie spojrzenie
  • 2011-11-13 10:14 | kzet69

"Wydaje się, że członkowie Ruchu uwierzą nawet w wyborczy sukces, jeśli ogłosi go lider. Niektórzy jednak zastanawiają się, na ile oczywista porażka Palikota wynika ze słynnego zabetonowania polskiej polityki przez Platformę i PiS, a na ile z samego Palikota."

I tyle są warte prognozy polityczne.....
  • 2011-11-24 08:57 | Proca

Mam pomysł-sprawdzony we Francji przez Ch. DE GOLE,który jak ulał pasuje do naszej sytuacji.W administracji publicznej wprowadził ZASADE,płaca miedzy najnizszym uposazenim a najwyzszym moze wynosić 7 krotnosc./w Polsce ,dzisiaj maze 8 krotnosc/Panie Tusk chca urzednicy zarabiac wiecej musza tak zadziałać aby z automatu podniesc tym najnizej uposazonym np.renciscie z 360 zł. renty/W czasach kryzysu jest to jedyna droga ,nie powodujaca wybuchów spolecznych/Panie Palikot,Miller,Kaczyński...-za darmo dostarcze osobiscie projekt ustawy wraz z uzasadnieniem.Nie ukrywam ,ze szczegolnie licze na mojego ziomala Palikota.Moze Premierz ,obetniesz kasiore Szefom spolek skarbu państwa,Radom nadzorczym,doradcom wszelkiej masci itd..,itp.ZA co tak niebotyczna kasa???.AVE.Panie Wałesa,Kwaśnierski-pomożecie?