Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tegoroczne letnie podróże pociągami będą prawdziwym testem na cierpliwość. Na pocieszenie - częściej niż dotąd, uda się ominąć olbrzymie kolejki przy kasach.
 • 2011-05-25 01:40 | Zaraz, zaraz, wszystko zaczyna się logicznie układać...

  Re:PKP: Jest gorzej, będzie lepiej (?)

  Wkłada się kupę hajsu w remonty torowisk, a jednocześnie robi wszystko, aby odstręczyć pasażerów do kolei i doprowadzić ją do upadku (a raczej wszystkie kolejowe spółki in gremio). Następnym zaś etapem będzie... (tu wstawcie właściwe słowo i dopowiedzcie kto na tym zarobi najlepiej). Boże, miej nas w opiece.
 • 2011-05-25 09:40 | ciach

  Już jest lepiej - choćby nowa usługa - czekanie na zamówienie

  Wystarczy zadzwonić i pociąg poczeka na spóźnialskich. Jak choćby na delegację polsko niemieckiej izby przemysłowo-handlowej.
 • 2011-05-25 10:47 | Slawczan

  Re:PKP: Jest gorzej, będzie lepiej (?)

  Jest gorzej bo tak ma być. Klienci maja przestać jeździć, mają zostać na sztuke tylko główne linie. Ot skutki polityki debili Balcerowicza/Buzka(bo inaczej trudno to nazwać) i pocięcia PKP na ,,konkurujące" spółki. Jak może konkurować spólka PLK z Intercity?. Pocięcie miało tylko taki sens ,że wykreowano kilkadziesiąt dobrze płatnych żłobów dla klientów politycznych UW/AWS + każdy z tych żłobów został oblepiony aparatem pasożytów zwiażkowych oraz udało sie olbrzymie dodatkowe koszta. I taki był sens ówczesnego ,,usprawnienia". Dzięki temu dziś gdy opieprzam konduktora ,że nawet nie sprawdzi przed wyjazdem czy drzwi się otwierają(np w jednostkach elektrycznych)odpowiedz jest mniej więcej taka sama: Po co? I tak bez sensu - kiedyś po sprawdzeniu bym zadzwonił po mechaników i by przyszli - teraz to inna spółka ,więc muszę zameldować do ,,góry" , moja ,,góra" złoży zlecenie ichniej (tzn. mechaników) ,,górze" no i może przyjdą. Tak wygląda ,,usprawnienie" buzkowo-balcerowiczowe. Innym dowodem na ,,usprawnienie" była zapaść 13.12.2010 na PKP. I co? Tusk dał kwiaty Grabarczykowi w uznaniu zasług.
  Kłania się dwadzieścia lat niszczenia PKP,nieinwestowania. Przypomnę ,że 4 mld zł zostały zabrane przez p. Grabarczyka z inwestycji w kolej na budowe autostrad. Zważywszy ,że z kolei jako dojazdu do pracy (np. z miasta do miasta)całkiem spora rzesza obyewateli i wobec projektowanej ceny przejazdu autostradą jest to działanie zdecydowanie prospołeczne:-).
  O tym jak niszczy sie kolej może służyć taki przykład : 2008 roku przeprowadziłem się do Siedlec .Z Siedlec jeździły pociągi do Hajnówki/Czeremchy o 7 50,10 44, 12 30. No i po południu. Zwykle w weekendy były pełne ludzi gdyż ludzie jeździli nad Bug i do Białowieży(podczas tzw. długiego weekendu na 4 stacji od Hajnówki większość osób nie miało jak wsiąść). W ramach ,dostosowania" do potrzeb podróżnych pociągi o 10 44 i 12 30 ,,złączono w jeden" o 12 15. Do Białowieży za późno ale nad Bug da się jeszcze pojechać. Pociąg w weekend nadal pełen.Po czym ten pociąg przesunięto na godz 13 30. W ten sposób albo trzeba się w niedzielę zrywac o 6 rano (kto to lubi) albo sobie odpuścić.Bo podobnie ,,zreformowano" pociągi powrotne i ostatni wraca ok. godz 17. Czyli na Bugiem można poprzebywać aż 2 godziny. W ten mniej więcej sposób ,,dostosowuje" pociągi do potrzeb podróżnych. Dzięki temu co raz mniej ludzi jeździ i ostatecznie linię da się zamknąć a majątek PKP po uprzedniej dewastacji - częściowo ,,społecznej" częściowo instytucjonalnej - zwyczajnie rozsprzedać. Innym rodzajem ,,zachęcania" do korzystania z kolei są zmiany rozkładu jazdy co 2-3 miesiące, zestawianie maksymalnie krótkich składów(szczególnie gdy wiadomo ,że jest tzw. długi weekend).A tu kretyni chcą kupować włoskie ,,Wahadełka" bez wahadełek, bredzą o polskim TGV. a pociągi jeżdżą co raz wolniej i drożej.Chłopcy w rządzie tradycyjnie zostawili robote na ostatnią chwilę (chyba ,że nieboszczyk Lechkacz im przeszkadzał zabrac się wcześniej) i napotkali problem typu spółka A musi sę dogadac z B by móc rozmawiać z C po czy muszą wspólnie zrobic przetarg, potem przeczekać aż inni sie ,,wyprotestują" i można zacząć działać. Gdyby Donlad do Gdańska nie latał samolotem tylko jeździł pociągiem to może by zabrał sie do roboty sprawniej ale baną jeździ tylko biedna (w teorii - bo wymaga to sporej kasy) mierzwa a jak wiadomo rządowiec/samorządowiec polski robi cokolwiek gdy On coś z tego bedzie miał. Datego raczej Donald kupi sobie(znaczy się rządowi) samolot a pospólstwu namąci we łabach ,,Wahadełkiem" bez wahadła
 • 2011-05-25 12:47 | maksymilian

  Re:PKP: Jest gorzej, będzie lepiej (?)

  Ot takie "polnische wirtschaft" pomieszane z solidarnościowo-balcerowiczowską ideologią deregulacji-samoregulacji, komercjalizacji i prywato-zacji. I jeszcze to wsiowo-prowincjonalne zamiłowanie do kupowania fajnych zabawek dla przyozdobienia ogólnego zacofania i zaniedbania. Tabor- wagony i lokomotywy- mamy w znacznej części jeszcze z okresu wczesnego Gierka, a tu proszę: Pendolino! Wokoło syf, ale na zagrodzie bmw lśni w słońcu! Puści się te zabawki na trasie Warszawa-Kraków,Poznań, i może Gdańsk a reszta będzie się tłuc 30-40 letnim taborem aż do usr...nej śmierci.
 • 2011-05-25 14:51 | jvelzkeyek

  Re:PKP: Jest gorzej, będzie lepiej (?)

  Zatrzymany ekspres

  Jechał ekspres z Berlina.
  Dotarł do Świebodzina.
  Stanął na stacji i czekał.
  Na tajemniczego człowieka.
  Pekape się nie przyznaje,
  że praktykuje takie zwyczaje.
  Ekspres spóźnił się trzy kwadranse,
  dogonienia siebie dając szansę,
  rządowej delegacji z Warszawy.
  Wielki skandal! Media huczą.
  Biurokraci na błędach się nie uczą.
  Oni wszystko zrobić mogą.
  My płacimy za władzy ekscesy drogo.
 • 2011-05-25 17:00 | Slawczanie, Najwyższy ci wynagrodzi

  Re:PKP: Jest gorzej, będzie lepiej (?)

  tę odwagę pisania wprost i rozumnie. Ale to głosy (bo tak samo uważają i Stowarzyszenie Przyjaciół Kolei i publicyści z czasopism około-ekologicznych itp.) wołających na pustyni i puszczy. Nikt nie jest i nie będzie prorokiem we własnym kraju. Zwłaszcza w naszym.