Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czym teraz zajmie się Bartosz Arłukowicz?

(12)
Ciągle nie wiadomo, czym dokładnie ma się zajmować minister Bartosz Arłukowicz. Sam minister do spraw wykluczenia też nie ma jasnego pomysłu na swoją funkcję.
  • 2011-05-25 18:03 | Tenno

Wykluczony

P. Arłukowicz wykluczył się sam z grona poważnych polityków , może więc z czystym sumieniem zająć się sobą . Co też , jak sądzę , od początku miał na celu .
  • 2011-05-25 20:36 | Bejotka

Re:Czym teraz zajmie się Bartosz Arłukowicz?

Za tej paskudnej komuny jak był problem, to się powoływało komisję. W kochanej demokracji powołuje się ministra. Skuteczność obu tych działań jest taka sama, czyli zerowa. Ciekawe, które rozwiązanie jest mniej kosztowne?
  • 2011-05-25 23:32 | maksymilian

".. dodaje w innej stacji, że chodzi o ludzi starszych, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny. No i jeszcze dzieci z patologicznych domów. Z pewnością też ci, którzy nie mają dostępu do Internetu..."
    Pani redaktor tak na poważnie? Ja bym całą tę sprawę umieścił w dziale kulturalnym, rubryka "wydarzenia na polskiej scenie operetkowej".
    Pan Tusk najwyraźniej urządza sobie hucpę dla przyozdobienia wizerunku, aż mi żal tego nieszczęsnego Arłukowicza. Sam sobie winien, tak bardzo chce się wybić, że aż godzi się na robienie z siebie marionetki i pośmiewiska.
    Cała problematyka wykluczenia to są efekty realizowanego w Polsce modelu społeczno-politycznego, wizji ustrojowej, którą konsekwentnie wciela w życie od lat cała formacja polityczna wywodząca się z Solidarności i otoczenia, z której również pochodzi Donald Tusk i jego PO. Równie dobrze PZPR mógł dla jaj utworzyć sobie stanowisko pełnomocnika ds. represjonowanych przez cenzurę i służbę bezpieczeństwa. Cała posolidarnościowa prawica nie ma najmniejszego zamiaru niczego zmieniać w zakresie ogólnoustrojowych pryncypiów, które spowodowały te wszystkie problemy społeczne. Więc jeśli Donald Tusk chce ściemniać, że mu na sercu leży los biednych i opuszczonych, to niech lepiej wyda kasę z uposażeń za durne stanowiska na jakąś stołówkę z darmową zupą.

• 2011-05-25 23:49 | maksymilian

PS. Na uhonorowanie przymierających głodem rodzin ofiar NAJWSPANIALSZEJ KATASTROFY W DZIEJACH NARODU decyzją rządu Tuska pójdzie z budżetu cca sto kilkadziesiąt milionów. Za te pieniądze to można by opłacić na parę lat z tysiąc takich pełnomocników-Arłukowiczów. Jak by się rozjechali po kraju, to może z nudów zrobiliby coś pożytecznego.
  • 2011-05-26 00:21 | gryfitka

Przypuszczam, że Bartosz Arłukowicz już z zapałem wziął się do pracy i że na jej pierwsze efekty nie trzeba będzie długo czekać. Z pewnością nie zadowolą one licznych malkontentów, ale tak już w Polsce mamy - wiecznie kabaret "wszystko źle".
    Zgadzam się z panią Winnicką, że urząd koordynujący pracę różnych resortów jest u nas niezbędny. Mam nadzieję, że panu Arłukowiczowi uda się wyegzekwować skuteczną komunikację pomiędzy urzędnikami.
  • 2011-05-26 12:06 | maksymilian

Szanowna gryfitko, z przyjemnością umówię się z Panią na kawę za rok w nowym, zmienionym kraju, w którym, za sprawą wysokiego urzędu pana Arłukowicza, wszyscy bezdomni będą już mieli przytulne mieszkanka, nieuleczalnie chorzy na przewlekłe choroby będą pod troskliwą i hojną opieką NFZ, popegeerowskie wsie mlekiem i miodem popłyną i będzie szczęście, będzie raj!
  • 2011-05-26 20:00 | Tenno

Szanowna Gryfitko , pamięta Pani zapewne "Wesele" Wyspiańskiego - słowa , słowa , słowa ...
  • 2011-05-27 16:58 | gryfitka

maksymilianie, dziekuję za zaproszenie na kawę,

ale już w tym roku można powiedzieć, że żyjemy w zmienionym kraju. Rzecz jasna, nie jest to raj, nigdy nim nie będzie i w żadnym miejscu nie pisałam, że Polska stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą. Jednak niemało pozytywnych zmian da się zauważyć. Jeśli ich nie dostrzegasz, daj znać, a ja w kolejnym wpisie mogę ci je wyliczyć.
    Jeśli chodzi o Arłukowicza, wyraziłam przekonanie, że na pierwsze efekty jego pracy nie trzeba będzie długo czekać. Tylko tyle napisałam. A nie, że uszczęśliwi wszystkich. Ale jeśli w ciągu 5 miesięcy pomoże jakiejś części ludzi poszkodowanych, to i tak będzie świetnie.
    Wiadomo jednak, że czego nie zrobiłby, to i tak znajdzie się sporo narzekaczy, ciągle będzie marudzenie: za mało, za wolno, wszystko źle.
  • 2011-05-27 17:01 | gryfitka

A może damy szansę nowemu ministrowi?

Pamiętasz pewnie też: "a słowo stało się ciałem" :)
  • 2011-05-27 22:55 | maksymilian

No cóż, miła Pani Gryfitko, może przy tej kawie to lepiej porozmawiamy o poezji lub muzyce?
  • 2011-05-28 00:07 | gryfitka

O poezji lub muzyce???

A cóż to nagle z tematu schodzimy?
  • 2011-07-01 20:30 | Tenno

To dzieje się w Polsce czyli nigdzie (Król Ubu )