Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Były prezydent nie spotka się z Obamą

(19)
Mam nadzieję, że jedynym światowym newsem o wizycie Baracka Obamy w Warszawie nie będzie ten, że Lechowi Wałęsie "nie pasowało" spotkanie z prezydentem USA w proponowanym terminie. Jak się wczytać w jego wypowiedź dla TVN, to żadną miarą nie jest obraźliwa. Po prostu Wałęsa wybrał uzgodnioną wcześniej podróż do Włoch. A Obamie życzy wszystkiego dobrego.
 • 2011-05-27 16:30 | warszawiak

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Walesa nie 'kcial ale musial' przypomniec nam ze prostactwo jest cecha wrodzona. To cos co sie ma na cale zycie. Niestety.
  Bul-Komorowski natomiast mam nadzieje znajdzie czas miedzy przyklekiwaniem i przyjmie Obame z pelnym szacunkiem. Ostatecznie Obama oszczedzil nam wielu klopotow kasujac tarcze. Tarcza kosztowala by kilka mld dolarow i kilkadziesiat mln co rok. Tarcza przwrocila by stan zimnej wojny w EW co bylo by bardzo dla nas niekorzystne o czym Donek Tusk nie wie.
  Mam rowniez nadzieje ze Bul-Komorowski i jego dwor ktory kosztuje wiecej od dworu krolowej brytyjskiej przyjmie Obama z wielka gala i honorami. Lepszymi i glosniejszymi od tych w Brytani. No bo przeciez jestesmy potega gospodarcza, zielona wyspa, odporna na kryzysy.


 • 2011-05-27 17:10 | Realista

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Proponuję, aby Pan Szostakiewicz jednak zerknął do depeszy z amerykańskiej ambasady w Warszawie znajdujących się na stronie Wikileaks - wynika z nich dość wyraźnie, że Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę z tego co siedzi w głowach polskich polityków. Kilka razy w odniesieniu do naszej klasy politycznej pada nawet słowo - "naiwny" ;) Najciekawsze są fragmenty o naciskach przechodzących w błagania ze strony Komorowskiego, Sikorskiego i kilku innych "wysokich rangą polskich polityków" o zorganizowanie spotkania Tuska i Obamy, bo w innym przypadku nasz premier "naraża się na znaczącą utratę reputacji" w oczach polskiej opinii publicznej. Toż to prawdziwy teatr! :)

  Generalnie, ciekawa lektura - szkoda że publikacja całości postępuje tak powolnie :(
 • 2011-05-27 17:18 | Andrzej

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Dzisiaj w Euronews oglądałem manifestację w Bagdadzie, której uczestnicy z lubością depczą flagę amerykańską i izraelską. Nie było lepiej zostawić w spokoju Irak z jego dyktatorem, podobnie jak Afganistan z talibami? Wprowadzanie na siłę demokracji w tamtych krajach pochłonęło niewyobrażalne koszty, doprowadziło gospodarkę USA, i pośrednio światową, do kryzysu, a rezultat jak wyżej.
 • 2011-05-27 17:24 | -leski

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Tak naprawdę jedynym powodem nieobecności Wałęsy jest -według mnie- fakt,że Kaczyński ogłosił swój udział. Obserwatorzy już ostrzyli sobie zęby na powitanie tych dwóch panów.
 • 2011-05-27 19:03 | tkw

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Jak podaje onet.pl:
  "
  Lech Wałęsa nie spotka się jutro z prezydentem USA Barackiem Obamą. Jak wyjaśnił termin mu "nie pasuje". Znalazł jednak dziś czas na spotkanie z przedstawicielami właściciela sieci handlowej Biedronka, czyli firmą Jeronimo Martins
  ...
  Z notatki po spotkaniu Wałęsy z Pawłem Ziółkiem i Kacprem Krasickim, zajmującymi się PR-em sieci handlowej, można się dowiedzieć, że do spotkania doszło w Gdańsku, w biurze Instytutu Lecha Wałęsy"

  TKW: brawo Lechu ! Tak powinno się reagować na chamskie traktowanie !
 • 2011-05-27 22:07 | ewkas

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  tkw 15:57
  Pięknie Pan to ujął !

  Jeżeli od kilku dni nie mówi się o niczym innym tylko o tym, że prezes PiS otrzymał od ambasadora USA DWA ! zaproszenia, a były prezydent i laureat nagrody Nobla zapraszany jest w ostatniej chwili, to można tylko "pogratulować" amerykańskiej dyplomacji.
  Moim zdaniem Wałęsie mniej chodziło o ewentualne spotkania z Kaczyńskim, bardziej o to, że sposób zaproszenia go /Wałęsy/ był obraźliwy.
 • 2011-05-27 22:26 | tkw

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  do 2011-05-27 22:07 | ewkas

  bądźmy precyzyjni:
  To Komorowski zaprasza, bo to on jest gospodarzem. Obama jest gościem, więc nie może zapraszać gości do cudzego domu. Inną kwestią jest, że Komorowski uzgadnia z Obamą, kogo zaprosić (oczywiście robią to ich kancelarie), ale nadal to Komorowski jest zapraszającym a to, czy sam wpadł na pomysł zaproszenia kogoś czy mu ktoś zasugerował jest bez znaczenia. Przynajmniej ja tak to widzę w kwestii zaproszeń do siedziby Komorowskiego, stąd moja dezaprobata postawy Komorowskiego. Dezaprobata tym większa, że ten chamski chwyt został zastosowany drugi raz.
  Tak więc nie winię Amerykanów za afront wobec Wałęsy, tylko Komorowskiego.

  A Obama może zaprosić kogo chce do ambasady, do hotelu w którym się zatrzymał, ale Komorowski nie ma z tym nic wspólnego.

  pozdrawiam
 • 2011-05-27 23:16 | maksymilian

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  "...wśród nich było nie było prezydenta supermocarstwa, z którym mamy przymierze."
  Mamy przymierze z supermocarstwem, konkordat z Watykanem a jeszcze do tego Maryję za królową - to po chu..steczkę nam było to wstępowanie do UE!
  Nie pamiętam tylko, kto i kiedy to wieczne przymierze podpisywał, i czy własną krwią o pełni księżyca.
 • 2011-05-28 00:16 | babcia

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Wałęsę i jego animozje do Kaczyńskiego znają wszyscy. Nie chodzi tu nawet o palenie kukły, ale o zgrzyty z czasów prezydentury Wałęsy, zatargi z jego "prawa ręką" Wachowskim. Nie zapominajmy, że Kaczyński zawdzięcza swój byt polityczny właśnie Wałęsie.

  Dodatkowym elementem (jedynie tzw. gwoździem w trumnę) jest moim zdaniem fiasko inicjatywy Wałęsy w USA o zniesienie wiz - to była pełna porażka.
 • 2011-05-28 00:40 | ewkas

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  tkw, daj spokój !

  Przecież i bez Ciebie wiem, z to kancelarie, urzędnicy itp. wystosowuja zaproszenia w imieniu WIELKICH tego świata, nie musisz mi o tym mowić. Ale te zaproszenia najpierw uzgadniane są przez tych WIELKICH. Czyli wynika z tego, że WIELKI prezydent Komorowski wystosował DWA WIELKIE zaproszenia do WIELKIEGO Kaczyńskiego, natomiast zapomniał o JAKIMŚ ZWYKŁYM Wałęsie ?
 • 2011-05-28 02:08 | Jasia

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Masz racje szostkiewicz , walesa pokazal swoje prymitywne i glupie oblicze, ale ty qcale nie jestes madrzejszy.
 • 2011-05-28 03:50 | z daleka

  Lagodna forma B.W.

  Tekst Redaktor Sz., ktorego zreszta bardzo cenie niestety okazal sie jedynie lagodniejsza emenacja Bartosza Weglarczyka z G.W., ktory juz pare godzin wczesniej "machnal" tekst pt "Blad Walesy". Weglarczyka, ktory w swych felietonach od lat kieruje sie zasada "ze nie jest wazne co Ameryka zrobila dla Polski ale wazne jest co Polska moze zrobic dla Ameryki" zostawmy na boku, szkoda tego komentowac, mozna sie jedynie posmiac ale ze skadinad inteligentny redaktor A. Sz.tez zaleca Walesie by rzucil wszystko i zjawil sie w Palacu by zaprezentowac sie Prezydentowi USA tchnie ta sama mistyka jaka uprawia Weglarczyk.Na szczescie nasz kraj to nie ZOO by na zawolanie wszyscy rzucali w kat swe wczesniej zaplanowane wizyty oraz inne plany by stawic sie w Palacu gdzie w krotkim spotkaniu Prezydent RP zaprezentuje swemu gosciowi co ciekwsze okazy z polskiej historii. Tak bylo raczej za poprzedniego systemu. Brawo Walesa, Brawo Balcerowicz. Walesa fotek z wielkimi tego swiata ma wystarczajaco duzo.W relacja ze Stanami Zjednoczonymi sa wazniejsze sprawy niz dawanie reprymend "ojcom demokracji", ktorzy na skinienie reki Preydenta USA w mig mieliby sie zjawic w Placu. I tymi innymi problemami radzilbym sie zajc redaktorowi Sz.
 • 2011-05-28 05:48 | Wojtek

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  OBAMA nie spotka sie zWalesa to bedzie pamiatka z pobytu Pbamy w Polsce. Bo to spotkanie lezy raczej po stronie USA. Ale Walesa ma racje Jako ojciec demokracji ma spotkac sie z Kaczynskim i Napieralskim. HA HA HA
 • 2011-05-28 09:30 | adamjer

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Lech Wałęsa nie pierwszy raz staje w poprzek kaprysom wazeliniarzy. Może i chętnie spotkałby się z B.Obamą, ale nie jako ozdoba tłumu z Jarkaczem na czele. Poza tym jest to już starszy pan z problemami sercowymi, w związku z czym niestosowne ze wszech miar jest zaskakiwanie go nagłym zaproszeniem do li tylko wymiany uścisków dłoni, wymiany komplementów i wspólnego zdjęcia. Zbłaźniło się tu wielu, jeśli Wałęsa też, to na samym końcu. ""
 • 2011-05-28 10:44 | Pliszka

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Tym razem całkowicie nie zgadzam się z pańskim komentarzem. Jak można sugerować odrzucenie wcześniejszych zobowiązań tylko dlatego, by wykonać uścisk ręki z prezydentem USA. Toć i tak będzie cały sznureczek czekających na wiernopoddańczy uścisk. Wałęsa postąpił słusznie. Brawo!
 • 2011-05-28 12:04 | glosnarodu.pl

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  I dobrze, Wałęsa to nadal prosty chłop, ktory nie zapomniał co to jest własna godność. To śmieszne, żeby nim pomiatano, jak byl np. oficerem BOR-u, który na kilka godzin przed waznym wydarzeniem jest informowany o tym, ze musi zastapic kolege. Skandal organizacyjny, ot co.
 • 2011-05-28 13:06 | nelson

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Prawda jest taka, że Wałęsa jest w tej chwili jedynym (wcześniej był to również JPII) Polakiem szeroko rozpoznawalnym w USA, którego kojarzy praktycznie każdy Amerykanin. I brak spotkania z Obamą = wielki błąd, wielka szkoda... bo wizyta zyskała by sporo na znaczeniu, odbiła by się szerszym echem w samej świadomości opinii publicznej. A tak, jedyne co zostanie zapamiętane to fakt, że Obama był w Europie...
 • 2011-05-28 14:08 | wnukjarek

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Zgadzam się z tą opinią. Nawiasem mówiąc O'bama robi poważny błąd nie odwiedzając terenów na Środkowym Zachodzie USA gdzie w huraganach zginęło kilkaset osób, a dach nad głową straciło dziesiątki tysięcy. Po powrocie do kraju będzie musiał zakasać rękawy i zacząć się tłumaczyć w Kongresie w sprawie tak powolnego wycofywania się z Afganistanu. To przecież laureat Pokojowej Nagrody Nobla!

  Przeciętny Jankes nie ma zielonego pojęcia gdzie leży Polska, tak jak przeciętny Polak nie ma pojęcia, że sprawa wiz leży w gestii Kongresu a nie O'bamy.
 • 2011-05-28 14:12 | wnukjarek

  Re:Były prezydent nie spotka się z Obamą

  Sam fakt, że w tłumie zaproszonych będzie taki warchoł jak Kaczyński jest wystarczającym powodem aby to spotkanie zbojkotować. Tak powinni zrobić wszyscy zaproszeni, którzy mają trochę honoru i poczucia własnej wartości. Brawo Lechu!