Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Francuska oligarchia na cenzurowanym

(12)
Sensacyjne aresztowanie Dominika Strauss-Kahna zbiegło się z okładkami francuskich tygodników o stylu życia francuskiej oligarchii. Mają wszystko: pieniądze, władzę, przywileje. I ochronę prywatności.
 • 2011-05-30 10:40 | hmm

  No i po co była ta cała rewolucja francuska i ucinanie łbów?

  "Wiele się musi zmienić, aby wszystko zostało po staremu"
 • 2011-05-30 16:43 | bryka

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Enigmatyczny "hmm" przywołuje nieśmiertelną maksymę księcia Saliny (Lampart).Coś się jednak zmienia.U nas ,na przykład,nomenklaturę jednopartyjną zastąpiła nomenklatura wielopartyjna z okresową dominacją nomenklatury partii aktualnie rządzącej.Trudno to nazwac płodozmianem .Z płodnością nie ma to nic wspólnego.Raczej można to nazwac płodnoscią a' rebours ,by utrzymac sie w tonie francuskim.Taka gmina.
 • 2011-05-30 21:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Przyszła kryska na matyska.
  Przystali na kierownicę kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu i pija piwo odchodzenia od gospodarczego patriotyzmu,który w spadku pozostawił im generał Charl.
 • 2011-05-31 10:09 | Slawczan

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  To jest min. główne źródło kryzysów finansowego i w konsekwencji i społecznego(choć ten de facto wyprzedził finasowy)- zblatowanie elit kapitału i władzy. Raz w rządzie ,raz w zarządzie - K...wa k..wie łaba nie urwie. Jak jako prezydent DSK miałby podpisać a co dopiero mówić o zainicjowaniu prawa zwiększającego progresję podatkową dla najzamożniejszych, zwalczającego posiadanie kont rajach podatkowych, opodatkowującego pakitał i banki? skoro to jego najlepsi kumple...Kiedyś w IRL spotkałem Francuza arabskiego pochodzenia - powiedział mi ciekawą opinię: że gdyby musiał dokonać wyboru, gdyby musiał, to wolałby Sarkozego niż jakiekolwiek kandydata tzw. lewicy. Bo Sarko szanuje za to ,że jest uczciwym ,otwartym WROGIEM a ,,lewicowcy" głosza walkę o prawa ludzi pracy i wykluczonych a mają mordy zapchane kawiorem...więc ich słysząc z trudem opanowuje odruch wymiotny. W latach siedemdziesiątych ,,lewicowcy" przyszwarcowali się do elity finansowej i uciekli w postulaty kulturowe by sie uwiarygodnić lewicowo. Problem w tym ,że teraz by musieli zacząć już zacząć walczyć o legalizacje pedofilli i zoofilii bo zbyt wiele do walki im nie pozostało.
  To dlatego ludzie na dole drabiny społecznej (tzw. prekariat) sa co raz bardziej rozwścieczeni - bo NIKT ich nie reprezentuje. Stąd głosowania na Le Penów, Kaczyńskich, Wildersów. Ci dla zachowania ekonomicznego status quo transferują ów gniew na ,,innch/obcych". Jak się to skonczyło? w Niemczech doszła do władzy ,,patriotyczna lewica" NSDAP.
  Ilu z obecnych ,,lewicowców" miało do czynienia z losem ludzi ,których podobno reprezentują? ŻADEN (u nas L. Miller chyba) zaraz po szkole idą do polityki. Nikt z nich nie tyrał za śmieszne pieniądze w supermarkecie albo jako kelnerka za to wiedzą jak powinni składać rąsie, jaka minke zrobić by w telewizorze świetnie wypaść... Przywódca polskiej lewicy Nabieralski? Gdzie on pracował przed zaczęciem kariery w SLD?
  Mam nadzieję ,że DSK zgnije w amerykanskim więzieniu - jeden pasożyt mniej...
 • 2011-05-31 10:12 | Slawczan

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Może czas już najwyższy odkurzyć gilotynę? Bo towarzystwo się nazbyt rozwielmożniło i zbeszczelniało? i trzeba popuścić mu nieco krwi?
 • 2011-05-31 13:42 | zaba z paryza

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  et alors... l'argent? on s'en fou! les filles... non plus..
  To sa jego pieniadze, raczej jego zony, a wiec ma prawo robic co mu sie podoba, natomiast Francuzi sa uczuleni na rozne skandale finansowe, korupcje. Tego nie przebaczaja.

  panienki, dziewczynki, kobitki.. trzeba by bylo szukac ze swieca takiego zabojada, co nie mial zadnego skoku w bok..

  my kobiety, nie zostajemy dluzne!
 • 2011-05-31 14:18 | michrich

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  2011-05-31 10:12 | Slawczan
  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym
  Może czas już najwyższy odkurzyć gilotynę? Bo towarzystwo się nazbyt rozwielmożniło i zbeszczelniało? i trzeba popuścić mu nie
  ***
  Kto bedzie decydowal kto ma byc zgilitowamy? Nastepny Stalin, Lenin lub Hitler. Na podstawie jakich praw i jakiego kodeksu?
 • 2011-05-31 19:32 | Augustus

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Towarzyszu Slawczan ! Na barykady !
  Wczesniej jednak zalozcie Towarzyszu cos, bo w brudnych gaciach nie wypada.
 • 2011-06-01 08:59 | Slawczan

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Nic ci do tego w jakim stanie są moje gacie ale by cie uspokoić - są zupełnie czyste. Pracuj ciężko do śmierci by tacy jak DSK mogli gwałcić pokojówki i upychać kase w rajach podatkowych...
 • 2011-06-01 13:22 | maksymilian

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Tak się jakoś dziwnie składa, że proletariacki gniew ludu Polityki koncentruje się ostatnio na wyuzdanym dostatku francuskich VIP-ów. Czyżby gdzie indziej, choćby w tak uwielbianej Ameryce, politycy i ważne osobistości wzgardziły wszelkim zbytkiem, pooddawawszy swoje rezydencji na sierocińce? Skąd nagle w naszej prasie, tak na ogół cmokającej z zachwytem nad bogactwem i wystawnym życiem wszelkich celebrytów i oligarchów takie zbrzydzenie luksusowymi apartamentami francuskich VIP-ów?
 • 2011-06-01 17:17 | Augustus

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  Teskni Towarzysz za dobrymi czasami gulagow i walki klasowej. Dostalo sie dwie lewe rece do pracy wiec rewolucja po glowie chodzi. A moze emerytura prelegenta nie wystarcza na oplacenie dostepu do internetu i trzeba w kolejce do komputera czekac w swietlicy kolejowej. Nawet sie Towarzysz nie wyzbyl zwyczaju z "tykaniem". Korepetycje z histori i gramatyki polskiej tez by sie przydaly.
 • 2011-06-02 19:09 | brysio

  Re:Francuska oligarchia na cenzurowanym

  @slawczan
  Jeśli chodzi o zoofilię i pedofilię to raczej mamy do czynienia z wręcz przeciwnym procesem. Pojęcie pedofilii rozszerza się tak,że niedługo seks ze studentką będzie nazywany ""pedofilią"" (podwójny cudzysłów celowy). Co zaś do zoofilii to właśnie jakiś czas temu penalizowano ją w Szwecji i sądzę że obrońcy praw zwierząt będą dążyli do tego samego w innych krajach.

  PS. Dlaczego Jadwiga została świętą. Bo była ofiarą pedofila Jagiełły ;-D
  Kiedy brała z nim ślub była młodsza od ofiary Polańskiego.