Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po konwencji Platformy

(20)
Rocznicowa konwencja Platformy Obywatelskiej i przedstawione na niej polityczne transfery pokazały, że partia ta wchodzi w fazę imperialną.
 • 2011-06-11 18:11 | Kecaj

  Jaka niedziela?

  Sorry, ale o jakiej niedzieli pan pisze na koncu tekstu? O tej sprzed tygodnia, czy sprzed dwoch? O co chodzi?
 • 2011-06-11 18:17 | Kecaj

  PO nas broni

  Poza sprawa "ostatniej niedzieli", to calkowita zgoda. PO i Donald Tusk po prostu bronia Polske przed dzicza PiS. Pozasystemowa partia dowodzona przez psychiatrycznie doswiadczonego polityka jest dla Polski i polskosci zagrozeniem smiertelnym. Ewentualne kolejne rzady PiSu bylyby dla Polski i Polakow przejsciem na cmentarz. Czy Polska i Polacy zasluguja na to by wegetowac na cmentarzu?
 • 2011-06-11 21:19 | bryka

  Re:Po konwencji Platformy

  "Ale ta niedziela pokazała, że walka polityczna trwa, a polityczna przyszłość kraju jest daleka od rozstrzygnięcia" pisze autor.Brak jednak ciągle odpowiedzi na pytanie o co toczy się ta walka.O władzę.To jest jasne.Tylko po co ta władza ? wydaje się,że dla samej władzy.PO odkryła,że sama władza daje wystarczające profity.Po tym odkryciu koncentruje się już wyłącznie na utrzymaniu władzy.

 • 2011-06-11 21:36 | Kecaj

  Re:Po konwencji Platformy

  A na czym ma sie koncentrowac? Na jakiejs nacjonalistycznej ideologii jak PiS? To tylko wrozy zgube i Polsce i Polakom. Tusk ma racje, ze chce zdobyc wladze po raz drugi dla samej wladzy. Jesli jej nie zdobedzie, to bedziemy mieli szalonego Kaczora z jego nacjonal-socjalistycznymi pomyslami. Wole tysiac razy bezideologiczna PO niz ideologie smierci i cmentarza z Rydzykiem pociagajacym za sznurki. PO wystarczy, ze jest anty-PiSem. To jest wlasnie super-ideologia na XXI wiek w Polsce.
 • 2011-06-11 23:08 | zaba z paryza

  Re:Po konwencji Platformy

  nie bedziemy klekac przed ksiedzem.- slowa wyrazona przez Tuska.

  Czy faktycznie PO juz na kolanach nie bedzie robil polityki?

  Czy Arlukowicz bedzie mial glos nie tylko na konwencji, ale tez w rzadzie?

 • 2011-06-12 00:33 | maksymilian

  Re:Po konwencji Platformy

  Zdaje się, że zabawa w dobrego i złego gliniarza, w jaką od dłuższego czasu pogrywa z nami prawica przynosi wspaniałe rezultaty. Tak nas przemaglowali, że już nam wszystko jedno, byleby więcej nie przypalali pięt i nie wyrywali paznokci. Wmówili, że ideologia sama w sobie jest wstrętna, dlatego należy zaakceptować władzę bez systemu wartości, zasad, programu, celów, byleby więcej nie bili. Jedyną możliwą ideologią jest populo-kato-kaczo-nacjonalizm. Inna ideologia jest niemożliwa, dlatego bycie nie-PiSem jest pełną legitymacją do rządzenia po wsze czasy. To nie jest chociażby nawet żadna realpolitik, to jest kompletna kapitulacja, bezwład i oportunizm tego społeczeństwa. Ten bezwład dziennikarze nazwali "mainstream" i już jest fajnie, bo u nas każdy syf wystarczy ładnie określić, najlepiej z angielska, aby funkcjonował już na zasadach bezwarunkowej akceptacji. Choćby te "polityczne transfery", weszło w obieg, normalka, wydaje się dziennikarzom, że jednym słowem można usankcjonować kompletny indyferentyzm i bezczelne karierowiczostwo. Transfery zawodników to są w sporcie, a w polityce taki "zawodnik" to zwykła łajza, pozbawiona własnego systemu wartości, godności i szacunku dla wyborców. W polityce nie ma i nie powinno być czegoś takiego. Gdyby w trakcie kadencji poseł Izby Gmin zechciałby się przenieść z jednej partii do drugiej to zostałby pogoniony kijami, bo tam się pamięta, że nie jest on "politycznym celebrytą", ale reprezentantem grupy wyborców i jego psim obowiązkiem jest reprezentowanie a nie dymanie tych wyborców poprzez wędrowanie z klubu do klubu wg swojego widzimisię. Nawiasem mówiąc, nie mogę się doczekać na wejście w obieg dziennikarski terminu "polityczny celebryta" aby wreszcie różne polityczne łajzy bez oblicza, charakteru i poglądów doczekały się tym nazwaniem ogólnej akceptacji, kandydatów na uhonorowanie jest wielu.
 • 2011-06-12 01:23 | murator

  Re:Po konwencji Platformy

  Wielkie pyskowanie za państwowe "piniondze" - pod adresem księży przed którymi klęka się biorąc ślub, bankierów którym wypada za dobre (?!) rady skinieniem glowy podziękować i związków zawodowych którzy ten bajzel mogą strajkami na kolana rzucić. Wyjdzie jak z autostrada gdzie 4 (czterech) Chińczyków gra w "Czlowieku nie irytuj się!" a żaby kumkają we wykopach. Z tego wszystkiego najweselsze bylo przemienienie Strapionej Joanny w Wielką Strażniczke Zaworów Dennych na tuskim "TITANICU" !
 • 2011-06-12 07:52 | wladimirz

  Nieboszczka PZPR większe spędy potrafiła robić w 1976 na przykład- to zadn sukces zgonić (z całej Polski!) 10 tysięcy aktywistów!!!

  Tylko co z tego wynika?
  Działaczy PO łączą już tylko "konfitury" i bardziej ich interesuje pognębienie konkurenta z własnej partii niż sukces całej partii!!!
  Przekonani są o wiecznych rządach i braku odpowiedzialności za nie!
  Ot taka Gronkiewicz - robi w Warszawie wszystko, żeby Tusk uzyskał kompromitująco niski wynik.Bo interesy jej i jej dworu są najważniejsze!!!
  A ona już swój stołek na 3,5 roku ma!!!
  Nie jestem z PISsss!!!
 • 2011-06-12 08:05 | Mnemo

  wariant Orbana śni się PO.stkomuchom jak najgorszy koszmar :-)

  prawidłowo...
 • 2011-06-12 08:09 | P.P.

  Jeśli "nacjonalistyczną ideologią" jest przedkładanie interesów

  własnych obywateli i własnego państwa nad interesy Niemiec i Rosji (czy jakiegokolwiek innego państwa) to jestem za takim "nacjonalizmem".
 • 2011-06-12 08:13 | ktoś

  Bez przesady

  Nie podoba mi się wychwalanie pod niebiosa PO i pokazywanie tej partii jako Mesjasza i wybawiciela od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Media, które są czwartą władzą, pokazują zafałszowany obraz rzeczywistości. A prawda jest bolesna, bo Tusk nie wypełnia obietnic wyborczych. Mimo to dziennikarze krytykują PO konstruktywnie. Niestety o tego typu krytyce nie mógł marzyc PIS. Jeśli miałbym wybrac pomiędzy PO i PIS, to wybrałbym partię Donalda Tuska. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ten wybór to tylko mniejsze zło. Polska potrzebuje nowych ludzi na scenie politycznej, bo rządy czterech nic dobrego nie wróżą.
 • 2011-06-12 09:34 | warszawiak

  Re:Po konwencji Platformy

  Maksymilian, dobry komentarz, gratuluje.

  Panie Janicki, te trasfery sa sczytem lajdactwa. To jeszcze jeden z dowodow ze wyborca sie nie liczy, nic nie ma do powiedzenia. Tu nalezalo by przypomniec 'poslom' przzysiege poselska i zaskarzyc lajdakow do sadu.

  W Brytani, takiego lajdactwa nie ma. Bo posel ma obowiazek wobec swoich wyborcow przez cala kadencje. Jest wybierany bezposrednio. Gdyby zmienil partie natychmiast stacilby manadat poselski i musialy by sie odbyc wybory w jego rejonie. To az tak proste i demokratyczne.

  Te transefery sa rowniez dowodem pogardy dla czlonkow PO ze strony lidera na ktorego 98.5% czlonkow PO nie mialo prawa nawet glosowac w wyborach partyjnych. Bo co tu widac; byly PIS-ior jest tak doskonaly, doskonalszy od czlonkow PO ze wchodzi do parti i natychmiast staje sie 'jedynka' na liscie wyborczej PO. Jest zadziwiajace ze byly PiS-ior jest stawiany ponad czlonkow PO ktorzy placa partyjne skladki, placa haracz dla PO.

  To jest po prostu zdrada ze strony Tuska. Jest to mozliwe tylko dlatego ze przecietny czlonek PO nie ma nawet prawa glosowac i wybrac swego partyjnego lidera. Nie moze go rowniez odwolac.

  Panie Janicki, jako dziennikarz polityczny reprezentuje pan kompletne dno. Takie samo zdanie mam o Polityce. Panskie i Polityki wywody ze PO jest az tak dobre dla Polski bo PiS bylby gorszy jest swaidectwem politycznego debilizmu. Obraza pan czytelnikow takimi bredniami.

  W miedzyczasie to PO szkodzi Polsce bo nie maja ani programu, ani planu dla Polski, ani wizji, ani celow ani ambicji by rzadzic. Nie mylic - sam pysk przy korycie nie znaczy ze oni rzadza.

  PO kosztuje Polske 100 mld zl dodatkowego deficytu kazdego roku. Kazdy obecny makroekonomiczny wskaznik jest gorszy niz ten z 2007.


 • 2011-06-12 09:46 | atsamo

  Re:Po konwencji Platformy

  Co to za podział sceny politycznej: na prawicę i faszyzującą prawicę, która bez wodza nie istnije. Brak lewicy , autentycznej, jest wyraźnie odczuwalny. Nie zgadzam się z autorem, że PO jest bezideowa. Jest, a jej bezideowość to idea, która jest surogatem manifestu politycznego. Siłą PO jest PiS, nie do zniesienia dla większości Polaków. To głosowanie na PO, z nosem zatkanym z powodu smrodu politycznego jaki bije z elekcyjnej urny, przesuwa na odległą przyszłość rozwiązanie problemów zmniejszenia bezrobocia, długu publicznego, rozwoju infrastuktury (drogi!), likwidacji szarej strefy, korupcji, nepotyzmu, naprawy służby zdrowia, wyciągnięcia z ubóstwa i nędzy milionów Polaków poprzez sensowną interwencję państwa w gospodarkę. Kolejne 4 lata PO to odłożenie załatwienia tych ważnych dla narodu spraw ad calendas Graecas. Znowu zapanuje darwinistyczny kapitalizm gdzie rozwój gospodarczy kraju zostanie pozostawiony prywatnemu biznesowi a państwo jak zwykle pozostanie synekurą dla kolesi z elity.
 • 2011-06-12 10:30 | wnukmarek

  Re:Po konwencji Platformy

  Redaktor ma rację cytując słowa Tuska,że Platforma powstawała nie jako partia. To chyba pierwsza niekłamliwa wypowiedź Tuska.Tak, powstawała jako grupa interesu,kolesi,bezideowy zlepek cwaniaków i oportunistów.Widać,że Po chce rządzić aby rządzić,tylko dla siebie i swoich.Uważam,że rządy takiej grupy towarzystwa wzajemnej adoracji skończą się kiedyś (całkiem niedługo) katastrofą finansową gospodarczą i demograficzną,bo zwiastuny tego już widać.
 • 2011-06-12 11:02 | atsamo

  Re:Po konwencji Platformy

  Zgadzam się. Wciąż nie mogę tego zrozumieć w jaki sposób, przy tak wysokiej emigracji zarobkowej, ciągle rośnie bezrobocie a rządzacy nie robią nic aby ten trend powstrzymać. Tak naprawdę to sprawę bezrobocia w Polsce rozwiązują rządy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii przy zupełnie bezczynnej i cynicznej postawie rządu Platformy Obywatelskiej. Jedynym ważnym zajęciem PO jest utrzymanie się przy władzy bo ta zapewnia synekury. A naród? Co tam, "róbta co chceta" rodacy, zajmijcie się sobą i nam obywatelom z platformy dajcie święty spokój, nie liczcie na cokolwiek ze strony rządu PO.
 • 2011-06-12 12:20 | sa

  DLA PO i aPOlogetów

  "panapremiorowotuskowych" rządów wciąż trwa NIEDZIELA! Panie Janicki poczekaj Pan na Władykę - może chociaż na kalendarzu zna się lepiej.
 • 2011-06-12 13:55 | lexmark53

  Re:Po konwencji Platformy

  maksymilian
  Całkowicie sie z Tobą zgadzam, nie mógłbym wyrazić lepiej tego, co myślę o tych "politycznych transferach". To całkowite dno, moralne i etyczne.
  Pozdrawiam
 • 2011-06-12 13:55 | lexmark53

  Re:Po konwencji Platformy

  maksymilian
  Całkowicie sie z Tobą zgadzam, nie mógłbym wyrazić lepiej tego, co myślę o tych "politycznych transferach". To całkowite dno, moralne i etyczne.
  Pozdrawiam
 • 2011-06-12 18:43 | jeden jan

  Re:Po konwencji Platformy

  swinie kloca sie o dojscie do koryta
  jedna druga po swinsku wypycha
  wreszcie jedna nie wytrzymala
  na glos wykwiczala
  "nie badz taka Joanna,
  bo na nia czeka kolejna swiniarnia "
  swinia uszy po sobie polozyla
  bo,juz wszystkie swiniarnie zaliczyla
 • 2011-06-12 20:54 | wnukmarek

  Re:Po konwencji Platformy

  Tusk wiedząc,że nie urwie ani procencika ze sztywnego elektoratu PiS-u,kombinuje jak zdobyć poparcie wyborców lewicowych,co było widać w hasłach o księżach,bankach i związkach.Spryciarz wie,że pod Napieralskim SLD nie ma dużego poparcia i wielu potencjalnych wyborców może się nabrać na zmianę retoryki na lewicową.To kolejna wolta Tuska,o której po wyborach zapomni.Celem jest samodzielna władza,bez przystawek.Jeśli to oszukańcze przedsięwzięcie się uda,to będzie świadectwem,że społeczeństwo jest głupie,poddając się pod monopol kolesi z byłego KLD,aferałów.I nikt już nie będzie patrzył im na ręce.Po paru latach Polska zostanie rozgrabiona do końca,obywatele zostaną z ręką w nocniku,a naprawa może okazać się niemożliwa.