Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

(29)
Chrystus mówił, że królestwo jego jest nie z tego świata. Według Rycerzy Jezusa najwyraźniej chodziło mu o Polskę i chcą go w niej koronować.
 • 2011-06-18 06:13 | ivo

  No tak to właśnie jest

  Na całym świecie pojawiają się schizofrenicy, neurotycy, psychopaci, najprzeróżniejsi dziwacy religijno - polityczni, "zamgleni", zaSmoleni", i próbują pzekazać dobrą lub złą nowinę, wykorzystując swoje miejsce w hierarchii, jak najszerszym masom, żeby je uchronić od kataklizmu, któren się w tych ich głowach schorowanych uroił. I to jest, mówiąc językiem ekonomicznym: podaż. I teraz w zależności od popytu, czyli podatności danego społeczeństwa, narodu, regionu, na uleganie tym, nie oszukujmy się, dość ekscentrycznym i psychopatologicznym wizjom, zależy czy będzie to marginalna grupka odszczepieńców, czy solidny ruch społeczny. Polskie społeczeństwo wykazuje nieograniczony popyt na proste i fantasmagoryczne recepty, które miałyby leczyć skomplikowane problemy, więc pole do popisu jest niemałe. Politycznie wykrystalizowała się już bardzo solidna i w miarę stabilna struktura grupująca czcicieli pewnego samozwańczego mesjasza, przede wszystkim zaś oficjalna, zarejestrowana. Na łonie kościoła istnieje bardzo podobna grupa, acz trochę mniej sformalizowana, ukryta w jego strukturach i wśród rzesz wiernych, nie odcinająca się jednoznacznie, a jednak odrębna, własne interpretacje Słowa Bożego w eter posyłająca. Żyzna u nas gleba dla tego typu naprawiaczy świata...
 • 2011-06-18 10:12 | MarianK

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Bog dal krolestwo tego swiata we wladanie Chrystusowi dlatego to krolestwo nie jest z tego swiata, ALE TO JEST KROLESTWO TEGO SWIATA. Kto nie przyjmuje Chrystusa Krola ten nie moze wejsc do tego krolestwa i otrzymac jego opieki
  w czasach trudnych dla samounicestwiajacej sie ludzkosci. Po raz pierwszy w historii tego swiat czlowiek jest w stanie kilkakrotnie rozwalic ziemie. O tym czym jest straszliwa bron skonstruowana przez czlowieka na wlasna zgube zapomina sie na codzien. Dlaczego? Bo dotarlismy do kresu swej drogi najpierw walczac maczugami a teraz juz megatonami. Czas jest ostateczny.
 • 2011-06-18 10:47 | zl27

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  ciekawe, ze glownie w Polsce mamy zbieranine nawiedzonych milosnikow Kosciola rzymsko-katolickiego. Co najsmieszniejsze, ze tych PRAWDZIWYCH POLAKOW KATOLIKOW nie widac na codzien, jedynie przy jakis koscielnych okazjach. Wiara, ale glownie na pokaz, pielgrzymki, procesje, stawianie pomnikow, natomiast, aby dzialac zgodnie z dekalogiem, tego niestety nie widac.
 • 2011-06-18 12:07 | ivo

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  No co do możliwości zagłady atomowej to zgodziłbym się. Wywołuje to u mnie silny niepokój egzystencjalny, jeśli to słowo jest tu na miejscu... Fakt że w arsenałach wielkich mocarstw, ale także mniejszych, niestabilnych polityczno-społecznie państw, leży niewyobrażalna ilość bomb, które faktycznie użyte mogły by ziścić apokalipsę według któregokolwiek ze świętych, a generalnie: totalną, sprawia, że świat wydaje się dziwny, niepewny, w każdym razie nie tak pewny jak dla ludzi jeszcze kilkadziesiąt lat tenu i wcześniej, przez cały okrec rozwoju naszego gatunku, kiedy ziemia pod stopami, niebo czyste, lub zachmurzone, przyroda wokół, atmosfera, wydawały się czymś najnaturalniejszym na świecie. I niezależnie co by się złego działo to na schronienie na planecie można było liczyć. Teraz już nie można.
  Tyle, że nie sądzę, by wimienionym wyżej prorokom i mesjaszom o to chodziło... To raczej różne bajki dla niegrzecznych dzieci z półki religious-fiction, albo kultural-fiction.
 • 2011-06-18 12:14 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Szanowny Panie Ćwieluch. Generalnie powinienem Pana zrozumieć, bo sam nie jestem zwolennikiem budowania pomników na potęgę. Głównie z powodu ich jakości, a nie ze względów ideologicznych. No chyba, że ktoś chciałby budować pomniki mordercom, np. Leninowi (którego Krytyka Polityczna jakiś czas temu ponoć publikowała). Pomniki Lenina są jednak gorsze od pomników Chrystusa.

  Jako osoba niewierząca, której kwestie religijne są obojętne, chyba, że jakiś ładunek negatywnych emocji (z jednej albo drugiej strony) przekracza dopuszczalny wskaźnik, muszę przyznać że Pana tekst ten wskaźnik zmiażdżył. Tyle negatywnych emocji i nienawiści to ja nie czytałem na łamach Polityki od... no dobra, nie od aż tak dawna.

  Proponuje zrobić sobie mały jogging, odetchnąć, i postarać się pisać przyszłe teksty bez tekstów w stylu "Jezus przybył do Ustronia", "Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi. Tej ziemi.", "przydałaby się jeszcze wizja lawy niszczącej te kraje, które nie zgodziły się intronizować Chrystusa", "bo przecież w prawdziwie wolnej Polsce Chrystus cierpiał już nie będzie" (??), "wyjść obronną ręką z kataklizmu. Niebawem spadnie on na tych, którzy nie chcą intronizacji Chrystusa na Króla Polski (w dalszej kolejności – Króla Wszechświata)", i tak dalej, i tym podobne.

  "Gazeta Polska" to to nie jest, ale starczy, żeby wyhodować wielu katolickich fanatyków. Problem polega na tym, że te pomniki nie powstają za Pana pieniądze, Chrystusa ze Świebodzina też wybudowali ludzie, którzy go chcieli. Dali pieniądze i mają. Jak Pan chce wielki pomnik Donalda Tuska na przykład, to też może Pan zorganizować ściepę. Wolny kraj. Prawda?

  To raz, dwa, jeśli coś takiego powstaje w okolicach kościoła to zazwyczaj uregulowania prawne toczone są później. Czyli ten straszny i haniebny czyn, tak przez Pana rozdmuchany na dwie strony to nic specjalnego.

  http://www.youtube.com/watch?v=KEioUQmVGYM tu ma Pan lidera zwolenników Intronizacji Chrystusa. Proszę zwrócić uwagę na czerwone oczy, pianę z pyska, rogi, i fekalia w dłoni.

  Z pozdrowieniami.
 • 2011-06-18 12:21 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  "ciekawe, ze glownie w Polsce mamy zbieranine nawiedzonych milosnikow Kosciola rzymsko-katolickiego"

  doprawdy? :)

  "Co najsmieszniejsze, ze tych PRAWDZIWYCH POLAKOW KATOLIKOW nie widac na codzien, jedynie przy jakis koscielnych okazjach. Wiara, ale glownie na pokaz, pielgrzymki, procesje, stawianie pomnikow, natomiast, aby dzialac zgodnie z dekalogiem, tego niestety nie widac."

  dodaj jeszcze że mają krzywe nosy, śmierdzą i robią rytualne mordy, więc trzeba jakieś antykatolickie ONR zorganizować.

  Chillout ludzie :) Wdech-wydech
 • 2011-06-18 12:24 | Niewierzacy

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Znaczy, ze jak mam ochote i pieniadze, lub je zbiore, moge wybudowac wielki pomnik Szatana Rogatego w pentagramie? Ano nie - bo to samowola budowlana, bo nie wtapia sie w religine oczekiwania ludzi mieszkajacych w tym samym bloku, etc. Wcale nie wolny kraj, dalece nie. A skoro juz w kraju stoja na kazdym rogu koscioly, pomniki papieza i kardynalow, to po co tym ludziom - wierzacym, ponoc trzymajacym wiare w sercu - jeszcze materialne pomniki i budynki, jak nawet nie chodza do kosciola (chyba, ze zona zaciagnie w swieto jakowes, ale to i tak, zeby sie pokazac sasiadom).
  Po co to tymbardziej ludziom niewierzacym? Tylko okropnie psuje krajobraz - a o zdanie niewierzacych nikt nie pyta, tylko sobie stawia 'wspolnota' kato-prawicka.
  Zero wolnosci i rownosci w tym kraju!
 • 2011-06-18 12:28 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  musze Ci przyznac rację, że jest u nas w kraju spory potencjał, żeby zrobic wielką tego typu organizajce katolicką. Zakładając np. że ludzie chcący Intronizować Chrystusa zbiorą się razem, to wątpie, żeby było sie przed czym obawiać. Bardziej do strachu moze bylo w dwudziestoleciu miedzywojennym niz teraz (chociaz tamten okres i tak jest rozdmuchiwany na potege).
 • 2011-06-18 14:33 | zl27

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  2011-06-18 12:21 | Zaratustra

  bardziej glupio nie dalo sie skomentowac ?
 • 2011-06-18 15:11 | 11

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Radze sie panu przejsc do psychologa.
 • 2011-06-18 16:09 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  przyjmuję to z pokorą, mistrzu :(
 • 2011-06-18 16:48 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  No pewnie, że się da wybudować.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Le_Temps.JPG/460px-Le_Temps.JPG

  http://www.bank-zdjec.com/foto5/18894_b.jpg

  Bo szatan to jest część mitologii, część naszej cywilizacji. Cywilizacji w którą wżarła się religia, bo dla miliardów miało to znaczenie, grzeszników i nie grzeszników.

  Szatan jako upadły anioł, nie pajac z rogami z makijażem ala Mercyful Fate ;) To już jest zachodnia papka. Na to sam bym się nie zgodził, chociaż MF lubię.

  Nawet Laveyowscy szataniści mają świadomość tego, że w tej mitologii jest piękna treść.

  Nawet taki antychryst jak William Blake inspirował się biblią, bo choć gardził to widział w tym wielką, inspirująca moc. Nie wierzył, ale fascynowało go to, co z takim uporem maniaka budowano przez dwa tysiące lat, a nawet dłużej.

  I to właśnie różni artystów od pokolenia szczekaczy, którzy z uporem maniaka dali sobie przeforsować w głowie że to oni są uciskani, że to oni maja patent na lepszy świat, że to oni mogą decydować kto jest kim. Z drugiej strony kościół sam do tego doprowadził... teraz na nim odbija się to, co sam czynił przez setki lat. Pogarda rodzi pogardę.

  Ja rozumiem, że jesteś niewierzący, tak jak ja, ale nie rozumiem już, dlaczego ten pomnik Jezusa jest szpetny? Całkiem dobry projekt, według mnie. Standardowy - żaden to Szukalski, bo takiego to chciałbym na ulicach oglądać... - ale jest w nim coś, żeby zawiesić oko. Rozumiem, że szpetny dlatego, że nie wierzysz?

  No bez takich frustracji ludzie... chillout :)

 • 2011-06-18 17:48 | bork

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  O ciemnogrodzie !!
  Gdyby żył Wojtyła to ręcze by niczym Mojżesz rozwalił by tego złotego cielca.
  To niestety jest pokłosie nauk takich bałwochwalców jak Dziwisz.
 • 2011-06-18 19:52 | Zaratustra

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Czemu miałby to rozwalać?

  Cały Rzym też chciałby roznieść w powietrze w takim razie ;)
 • 2011-06-18 20:21 | Lukasz

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Ja jutro stawiam dom bez zezwolenia jak kto się przyczepi to powiem że ja w ten dom wierze i mieszka w nim Bóg(Bóg objawił się jako Bóg ojciec,Syn Boży ,Duch święty i mój dom!!!) pewnie nie będą kazali rozebrać heheh
 • 2011-06-18 21:27 | Abdank

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Dla lepszego efektu, Łukaszu, zaproś mnie na parapetówkę. Jak wiadomo, "gość w dom, Bóg w dom". Wtedy już nikt niczego nie zakwestionuje :)))
 • 2011-06-18 21:28 | Abdank

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  A ja, kiedy tak patrzę na Polaków, to mi się wydaje, że to ich twój Bóg miał na myśli mówiąc: "Ten lud czci mnie wargami, lecz serce jego daleko jest ode mnie".
 • 2011-06-18 23:46 | bolo

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  takie buractwo to tylko u nas w Polsce.!
 • 2011-06-19 12:58 | camel

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  > "No chyba, że ktoś chciałby budować pomniki mordercom, np. Leninowi (którego Krytyka Polityczna jakiś czas temu ponoć publikowała). Pomniki Lenina są jednak gorsze od pomników Chrystusa. "

  Wiesz, jednak z imieniem Chytrusa na uściech wymordowano wielokrotnie więcej luda, niż za sprawą Lenina, więc byłbym ostrożny w ocenie, co jest gorsze. Także nasza ojczyzna ucierpiała straszliwie za sprawą katolicyzmu a socjalizm wyciągnął Polaków ze stanu upodlenia, ze szlacheckich czworaków, z ciemnoty (mało skutecznie), analfabetyzmu, feudalizmu. Mamy wielokrotnie więcej do zawdzięczenia Leninowi niż Chrystusowi. Odwrotnie oczywiście do szlachty i kleru, które teraz rządzą i forsują swoją wizję świata. Wrogą Polakom. Zresztą... my historycznie nie byliśmy uważani za Polaków. Polakami byli tylko szlachcice.

  Twoje tezy o "wolnym kraju" są o tyle śmieszne, że wolność obowiązuje tylko w jednym kierunku - katolickim. Reszcie wolno... siedzieć cicho. Reszta może się uczyć tolerancji. Ciekawe, że katolicy, którzy czegoś chcą, mają do tego prawo. Inni, którzy tego czegoś nie chcą, nie mają głosu, bo "kraj jest katolicki". Wolność ...zaiste.
 • 2011-06-19 20:56 | prescotmc

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  I szatan przybierze imię Chrystusa i zwiedzie wielu...
 • 2011-06-19 22:48 | jtt

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Artykuł utrzymany jest w ironicznym tonie. Autor po prostu naśmiewa się z Jezusa Chrystusa. Sądzi on, że Chrystus jest bezsilną postacią historyczną, do której dziś nieliczne oszołomy się przyznają. Na miejscu autora radzilbym zważać na słowa. Jezus przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie jako Pan, Król i Władca, a wtedy wielu grzeszników padnie martwych z wrażenia.
 • 2011-06-20 12:00 | jotkaes

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Chrystus jest Bogiem miłosiernym, który oddał swe życie za odkupienie grzechów ludzi.
  To Wy, tworząc z niego obraz Boga-Mściciela, Anioła Śmierci, Jeźdźca Apokalipsy, który gdy wróci ukarze śmiercią tych, którzy z niego szydzą !
  Nieprawda - oni nie szydzą z Chrystusa, oni szydzą z Was i Waszego obrazu Chrystusa jaki sami stworzyliście w swej wyobraźni. To Wy przedstawiając obraz Chrystusa, jakim nie jest, szydzicie z Niego !!!
 • 2011-06-20 16:30 | jtt

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Proponuję wrócić do Nowego Testamentu, a przede wszystkim do Ewangelii. Chrystus jest miłosierny ale i sprawiedliwy. Potępienie wybiera ten, kto odrzuca Jego prawo. Kto nie opowiada się za Nim, opowada się przeciwko Niemu. On daje czas na opamiętanie i skruchę, ale ten czas jest ograniczony.Chrystus nie jest BEZTERMINOWO miłosierny.
  Zachęcam do UWAŻNEJ lektury Nowego Testamentu!
 • 2011-06-21 02:32 | Ted

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Biblia nie spadla z nieba tylko zostala napisana przez ludzi jak wiele
  innych ksiazek.
  To taki Harry Potter dla doroslych.
 • 2011-06-21 03:19 | camel

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  O! Katolikom zebrało się na pogróżki? A jak Jezus nie przyjdzie w najbliższym czasie, to weźmiecie sprawy we wlasne ręce, jak to robiliście w przeszłości? Trzeba zacząć się bać? Bo wiesz, Chrystusa się nie boję, podobnie jak reszty postaci bajkowych a katolików to i owszem.
 • 2011-06-22 02:33 | michrich

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Po co te osobiste wycieczki?
 • 2011-06-22 02:43 | michrich

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  Chrystus jest Bogiem miłosiernym, który oddał swe życie za odkupienie grzechów ludzi.
  ***
  I moze dlatego ludzie ciagle grzesza dwa tysiace lat po jego urodzeniu. Czy Chrystus odkupil grzechy NKWDzistow z Katynia, "Grzechy hitlerowcow i palenie na stosie w czasach inkwizycji?
  Ludzie dosyc tych bzdur!!
 • 2011-06-22 11:16 | otu

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  odnosze wrazenie ze katolicy musza znaczyc swoj teren. Cieszynskie bylo glowna domena protestantow. Niestety doszlo duzo naplywowej glownie katolickiej ludnosci i zaczelo sie. Skoczow- katolicki patron gimnazium do ktorego chodzilo duzo dzieci protestantow. Uznanie katolickiego ksiedza, ktory gnebil protestantow za swietego, a teraz figura Jezusa w Ustroniu. Co bedzie dalej.....
 • 2011-06-29 23:43 | antyklecha

  Re:Rycerze Jezusa Chrystusa budują mu królestwo na ziemi

  MarianK, lubię czytac debilne teksty. pisz maryjanku, pisz...