Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityczne pomysły dla kredytów w CHF

(2)
Kurs szwajcarskiej waluty jest i pozostanie na razie wysoki. Ale im bliżej wyborów, tym politycy mówią o tym częściej. I tym obiecują więcej.
  • 2011-06-22 20:37 | Cezary

Drogi Frank ?

Nie jestem zwolennikiem PO, ale ich pomysł wydaje mi się najsprawiedliwszy w tej kwestii. Otóż kredytobiorcy " we franku szwajcarskim " zyskali na oprocentowaniu, kiedy zawierali umowę kredytową. To, że uwierzyli w nieskończoną aprecjacje złotego to ich problem. Przez czas hossy na złotym zyskiwali zarówno na mniejszej racie jak i na mniejszym - w stosunku do kredytów złotówkowych - oprocentowaniu, czyli koszcie kredytu. Naiwnością było sądzić, że ten stan będzie trwał wiecznie, a na pewno przez 25 lub 30 lat. Ja nie chcę ze swoich podatków dokładać do skutków ich krótkowzroczności. Myślę, że nadal są " do przodu " w porównaniu z kredytobiorcami " w złotówce ", tyle że mniej, dlatego taki krzyk. " Chcącemu nie dzieje się krzywda " mawiali starożytni...
  • 2011-06-22 21:01 | andrzej52

Re:Polityczne pomysły dla kredytów w CHF

Jak EUR trzy lata temu dobijał do 3,-PLN, jakoś nikt z polityków ani dziennikarzy nie martwił sie o eksporterów czy krajową produkcję. Nie rozumię o co tyle krzyku z tym frankiem. A może to dziennikarze pobrali kredyty we frankach i teraz oplakują swoje krzywdy?
    Może ktoś napisze jak duża jest grupa kredytobiorcow we frankach.
    pozdrawiam