Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Twierdza Ameryki, wojenne centrum dowodzenia

(21)
28 km korytarzy, 4200 zegarów, 20 restauracji i 284 toalety. Stąd Ameryka prowadzi swoje wojny, bez przerwy od 60 lat.
  • 2011-06-28 19:38 | bryka

Pentagon

Bajeczka.I jak to w bajeczkach zakończenie optymistyczne :" Ale gdy zwykłym Amerykanom przyjdzie wybierać między płaceniem emerytur a kupowaniem broni, postawią na to pierwsze".

• 2011-06-29 07:03 | wg

Re:Twierdza Ameryki, wojenne centrum dowodzenia

rośnie Polityce nowe pokolenie dziennikarskie i rośnie jak widać tutaj strasznie udane.
  • 2011-06-29 19:40 | Legionnaire

Panie Smoczynski , chce Pan byc z cala pewnoscia “cool” uzywajac juz na wstepie slowa “osilek” okreslajac zolnierza sprawdzajcego dokumenty.
    Zapewniam Pana, ze taki “osilek” ma conajmniej bachelor degree przypuszczalnie z psychologii. Tylko tacy sa wystawiani by wyluskac z tlumu potencjalnych zamachowcow.
    Rowniez jest zdolny “urawac leb przy samej dupie”. Kazdemu.
    Pentagon nie jest centrum dowodzenia, jest centrum logistycznym.
    Centra dowodzenia znajduja sie, na przyklad, w Kolorado NORAD, na Florydzie (Bliski Wschod) i w dziesiatkach innch miejsc o ktorych tylko wie Pentagon.

Prosze sprobowac swych umiejetnosci pisarskich i wiedzy piszac przewodniki dla Orbisu.
  • 2011-06-29 20:08 | jerry11

"Pentagon odlano więc niemal w całości z betonu."

Odlewnictwo w sluzbie budownictwa? Ciekawe
    i wielce nowatorskie!
  • 2011-06-29 22:55 | Jan

Panie Wawrzyńcu Smoczyński, mam nadzieję że Naczelny zakończy współpracę z Panem. Niech Pan sie nie ośmiesza ! Oto Pentagon, mózg obrony USA. A wystarczył Bin Laden w grocie w Afganistanie, żeby 11/9 cały ten system runął. Ten cały Pentagon to domek z kart. Te super sophisticated technologie, a "samolot" jednak uderzył w Pentagon. I najciekawsze, wie Pan Panie Wawrzyńcu, że wszyscy dowódcy w pentagonie, którzy 11/9 byli odpowiedzialni za obronę USA zamiast pójść do więzienia otrzymali nominacje i podziękowania od prezydenta Busha za to, że tak "świetnie" obronili swój kraj.
  • 2011-06-30 00:45 | zza kałuży

Jerry11, nie bądź taki wylewny

Jeszcze nie spotkałem dziennikarza, który nie byłby dumny z faktu, iż "potrafi pisać o wszystkim a szczegółowo nie zna się na niczym". Inna sprawa, że ja też nie uczyłem się budownictwa a o "wylewaniu betonu" jakoś obiło mi się o uszy. Młodzież nam rośnie po amerykańsku pewna siebie, a staruchy z wątpliwościami won do piachu.
  • 2011-06-30 00:55 | zza kałuży

Mentalność czternastolatka...

...w połączeniu z uwielbieniem trepa dla wolności mordowania wszystkiego co się rusza. Oczywiście tylko "overseas", bo tylko tam żyją podludzie, których wolno masakrować, po zamordowaniu nawet nie policzyć no i za taką kasę, że łeb urywa przy samej dupie.
    Jaki jest aktualny przelicznik dla najemnika, pardon, "misjonarza" na misjach, ile nosów czy uszu "muslimów" za zapłacony przez wojsko semestr nauki w community college?
  • 2011-06-30 13:00 | wolodia

Nie wiem ile uszu "muslimow" trzeba zaplacic za community college.Wedlug instrukcji zabijania niewiernych (zwanej Koranem) wierni proroka maja nie spoczac, poki nie zabija ostatniego.Ale moze "zza kaluzy" wszystko widac inaczej.
  • 2011-06-30 15:02 | Legionnaire

Hello Bryka !
    Jak historia pokazuje a liczby potwierdzaja "zwykli Amerykanie" wybieraja po "japonsku" - czyli "ito ito". I maslo i armaty.

Panie Janie. Och Jasiu, Jasiu, ...
    Dream on !
    Zamiast sie uczyc jezykow obcych, czyta Pan podziemna Trybune Ludu, a przy szklaneczce borygo, w gronie lokalnych prorokow i ekspertow rozwiazujecie Panowie problemy takie jak; co, kto i za co nie siedzi i co runelo w USA.
    Panowie ! Eurozone sie wali !
    Zrobcie cos !

Pan/Pani "zza kaluzy".
    Czy jest wogole "cos" co Pan/Pani lubi ?
    Czy lubi Pan/Pani siebie, swoje zycie ?
    Gdzie i kiedy otrzymal Pan/Pani dyplom uprawniajacy do moralnej oceny kogokolwiek bez znajomosci czegokolwiek.?

• 2011-06-30 16:36 | zza kałuzy

Gdzie i kiedy otrzymal Pan/Pani dyplom uprawniajacy do moralnej oceny kogokolwiek bez znajomosci czegokolwiek.?

Uprzejmie odpowiadam. Dyplom ten otrzymałem na stronie internetowego wydania "Polityki" 2011-06-29 o godzinie 19:40. Wydał mi go niejaki "Legionnaire" przedstawiając mi się jako osoba, którą "kręci" słownictwo zupaka, czyli frazy takie jak "Urwać łeb przy samej dupie. Każdemu." Zdania takie jednoznacznie dowodzą poziomu intelektualnego, bez względu na posiadanie czy nie posiadanie dyplomów najlepszych nawet uczelni. Dobrym przykładem jest poprzedni prezydent Imperium Dobra, który dowiódł, iż posiadając koneksje i pieniądze rodzinne można posiadać dyplom Harvardu oraz właśnie zostać prezydentem. Prawdziwie demokratyczny kraj, w którym można nie potrafić sklecić jednego zdania w lokalnym języku a dostać dyplom elitarnej uczelni i wygrać wybory głosem sędziego.

To co napisałem może być trudne do zrozumienia przez Legionnaire, tak więc dołączę też tłumaczenie na jego poziom:

-You!
    -Sir!
    -About, FACE!
    -Forward, MARCH!
  • 2011-06-30 17:02 | zza kałuzy

Wedlug instrukcji zabijania niewiernych (zwanej Koranem)

Wolodia, poczytaj sobie taką książeczkę jak "Ветхий Завет" a potem zabieraj się za Koran.
    Gdyż inaczej przeładujesz sobie obwody.
  • 2011-07-01 07:47 | Jan

@ 2011-06-30 15:02 | Legionnaire

Mon Cher Legionnaire,
    Twoja refleksja w odniesieniu do mojego wpisu
    2011-06-29 22:55 | Jan

jest typowym prykładem PROPAGANDIROWKI typu soft. Nie rozmawiać o faktach tylko łagodnie ośmieszać interlokutora. Proszę nie pisać o jakiś spiskach ze szklaneczką borygo tylko zakwestionować konkretnie, gdzie jest nieprawda w moim w wpisie.
  • 2011-07-01 13:13 | Legionnaire

O to chodzi ! Nic sie nie ukonczylo !
    Bardzo to smutne ale, ... Uszy do gory !
    Ktos moze pomyslec, ze jest Pan ignorantem z kompleksami.
    Nigdy na nauke nie jest za pozno. Harvard raczej nie wchodzi w rachube (brak "chodow") moze cos blizej domu. Szkola Przysposobienia Rolniczego ze specjalizacja, np. organiczna marchewka. Cos by sie znalazlo, potrzebna determinacja by sie "nie dac" i ukonczyc bez wzgledu na pogode i geografie (pod gorke).
    Z drugiej strony, chcialoby sie jakis mundurek zalozyc,
    "cos" jednak nie pozwala ...
    Pozostaje wiec zabawa w wojsko.
    Nawet Gunnery Sergeant Highway nie zrozumialby o co chodzi w tych:
    -You! -Sir! -About, FACE! -Forward, MARCH!
    A co dopiero ja !
    Potrzebuje cos jednoznacznego. Jak moj "intelekt".

PS
    Ma Pan jakies ciekawe moze nawet wesole wspomnienia z Parady Rownosci ?
    Prosze sie z nami podzielic
  • 2011-07-01 13:30 | Legionnaire

Panie Janie.
    Byla powolana komisja tzw. "9/11 Commission" ktora odpowiedziala na wszystkie pytania. Podobnie bylo po zabojstwie Kennedy'go tzw. "Warren Commission", ale takim jak Pan to nie wystarcza. Z jednej przyczyny; Pan nie ma zielonego pojecia co w tych raportach jest napisane i jak udokumentowane. Dlatego ponownie zachecam do nauki jezykow obcych, najlepiej angielskiego. Wspomniane raporty sa dostepne, nawet w Wolominie, poprzez internet oczywiscie.
    To co Pan wypisuje, nie miesci sie nawet w kategoriach bzdur kosmicznych.

Na zdrowie !
  • 2011-07-01 16:08 | Victoria

wolodia, moze zobaczysz co sie dzieje z twoja rosja - totalny upadek. ARMIA ROSYJSKA ZRE PUSZKI Z PSIM MIESEM, Moskwa w 75% jest nie tylko muzulmanska ale rowniez centralno azjatycka, ludzie poza moskwa i leningradem zyja jak zwierzeta; mlodziez na narkotykach prawie calkowicie, szpitale w rosji so na poziomie szpitali w Ugandzie. Panie smoczynski, niech pan sprobuje dostac sie do dowodstwa rosyjskiego, jesli takie jeszcae istnieje - pilby pan herbatke z polonium tak szybko, ze nie wiedzl by pan smoczynski ze jest otruty. Te zalosny proby rosji udawania 'imperium' kazdorazowo koncza sie zenujaca - nikt nie zwraca najmniejszej uwagi co sie dzieje w kraju ktory sie rozpada...
  • 2011-07-01 19:04 | Not so far away

Spokojnie, Panowie, niejaki Legionnaire jest zakochany po uszy w Sarah Palin i przekonany o jej geniuszu ("obnizyla podatki na Alasce") i przydatnosci na urzad prezia USA. Obame nazwal socjalista (sic!) a mnie kelnerka zajmujaca sie polityka, z dyplomem univerku moskiewskiego, wiec nie przejmujcie sie, ten typ po prostu tak ma. Ale jego wywody warte sa czasem zajrzenia na forum, posmiac sie mozna do rozpuku nie martwiac sie, ze "Eurozone sie wali" czy USA oglosza wkrotce niewyplacalnosc. Pozdrowienia!
  • 2011-07-02 16:00 | Rysiu

@Legionnaire - tez na to zwrocilem uwage. Polskich dziennikarzy charakteryzuje to ich mniemanie o "wszystkowiedzostwie",tak naprawde to jednak jakies ploteczki zaslyszane gdzies tam od kogos czy przeczytane z jakiejs broszurki.
    Plakac sie chce jak sie czyta polskie felietony i potem sie je porownuje z tymi np. wysmiewanymi amerykanskimi. Polskie media to zrodlo opiniotworcze, co sie stalo z przedstawianiem wydarzen a czytelnik sam tworzy opinie?
  • 2011-07-02 20:59 | Andrzej

Żeby wyjść z tarapatów finansowych, USA muszą ściąć wydatki wojskowe o połowę.
  • 2011-07-03 21:36 | ufo?

szczatki ofiar i terrorytow udalo sie odnalesc i zidentyfikowac ale szczatki samolotu w 95% wyparowaly. ocalal jeden silnik, tylko problem polega na tym, ze napewno nie jest to silnik tego typu samolotu, ktory rzekomo uderzyl w pentagon.. ciekawe ze nawet przedstawiciel producenta tych silnikow nie byl wstanie zidentyfikowac tego, ktory tam znaleziono..
  • 2011-07-06 19:40 | ufo

ja tam zadnego samolotu na nagraniu nie widzialem.. a moze to byl dron, a moze rakieta, a moze faktycznie samolot?? tylko skoro ten budynek jest tak wyjatkowo chroniony, to zapewne wiecej niz tylko jedna kamera nagrala moment zamachu.. jaki jest sens nie upubliczniania nagran, ktore by raz na zawsze daly jasna odpowiedz sceptyka takim jak ja ??
  • 2014-04-23 18:05 | bever

polacy w polsce to naiwniacy, wierza ze ameryka to mocarstwo, ja sie blakam po ameryce od lat i nigdzie tego mocarstwa nie spotkalem, chyba ze fabryczne nadawanie obywatelstw, a wczesniej zdawanie testow dla glupkow. ach gdyby ich zaprosic do czarnych dzielnic gdzie czlowiek boi sie wjezdzac samochodem a jesli juz to z zamknietymi szybami i najszybciej jak moze, tych bandyckich spojrzen, niewyobrazalnego brudu, karaluchow, szczurow i ruin w ktorym ludzie realizuja swoj amerykanski dream.....niewiele fabryk, lub wcale, zadnej cywilnej stoczni, za to duoz hubow do transportu towarow z azji, sklepy-hurtownie, finane i ubezpieczalnie sklepiki, zadnej duzej fabryki czy huty, uczelnie dajace dla analfabetow bachelor degree, koszmar miedzy dzielnicami bogactwa, przepychu nielicznych a dmow milionow przy ruchliwych ulicach w miastach z betonem zamiast trotuaru z kostki. ale gdzie pojechac zeby kupic dom, miec prace, jakies pieniadze? za niedlugo mojej znajomej syn z plma przyjechac do pracy na domach, jeszcze nie wie bidulek ze zatyra sie w polskiej firmie, bez wspolczucia, bezzmiluj sie, bedzie miec przechlapane bo tu wszyscy zregionalizowani, bialystok, gory,, zamojskie....