Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na wokandzie: Doda, Nergal i obrażeni katolicy

(43)
Piosenkarka Doda stanie przed sądem. Obraziła uczucia religijne Ryszarda Nowaka, byłego posła, znanego tropiciela sekt, i Stanisława Koguta, senatora PiS.
  • 2011-06-30 09:04 | rysiek

nie skomentuję,

bo musiałbym obrazić paru idiotów i ich środowiska.
  • 2011-06-30 09:08 | Prudent

Nareszcie

Nareszcie Jarosław Kaczyński dociera do młodego pokolenia.

Przeciwko wypowiedzi Dody protestują posłowie PiS i młodzi satanisci.
    Uderza ona bowiem w Biblię - księgę która opisuje zarówno męczenników pierwszych audycji chrześcijańskich a także sług Satana.
  • 2011-06-30 10:19 | otoosh

Re:Na wokandzie: Doda, Nergal i obrażeni katolicy

A jakim prawem domniemana obraza prywatnego faceta, w dodatku nie bardzo kumatego jest ścigana z oskarżenia publicznego?
    To skandal !!
  • 2011-06-30 10:49 | Po przeczytaniu wyjrzałem za okno.

Drzewa rosną zielonym do góry, a ludzie chodzą na nogach. Nie żeby wszystko w Polsce było porąbane. Nigdy w życiu!
  • 2011-06-30 10:53 | Ripa

Biedni ci "artyści".Nergal musi podrzeć Biblię by go zauważono a Doda pokazać kawałek dupy by o niej mówiono.Natomiast jako artyści to dno.
    Za takie pokazówki i pyskówki powinna być kara chłosty bo tylko to może takich prymitywów poruszyć(na krótki czas, dopóki dupa nie przestanie boleć)
  • 2011-06-30 11:14 | sugadaddy

Pomału, pomału przy pomocy nawiedzonych - których jak widać nie brakuje - inkwizycja wraca do łask.
  • 2011-06-30 11:38 | Fox Mulder

...czasem wstydzę się, że pochodzę z kraju "pachnącego zaściankiem i słomą"... Niejaka p. Doda nie wymaga komentarzy, bo szkoda na to czasu, ale procesujący się z nią politycy nie tylko nie są wyższych lotów, ale jestem w stanie stwierdzić, że nawet są niżej jej poziomu. I to by było na tyle - nie chciałbym komentować dalej, bo mogłoby to brzmieć "chropawo" dla zwyczajnych uszu...
  • 2011-06-30 11:48 | czyżby?

Art. 196 kk powinien zniknąć z polskiego prawa. Jak pokazują przykłady podciągnać pod niego można wszystko. Czy to nie jest obraza... rozumu?
  • 2011-06-30 12:14 | inder

Z katolickiego punktu widzenia

Chrystus uczył, że należy wybaczać. Wybaczyć i ciągąć kogoś do sądu za obrazę - te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają. Czyli de facto katolicyzm wyklucza pozywanie za obrazę uczuć religijnych. Skoro religia pana Nowaka tego nie wyklucza, to ciekaw jestem, jaką on właściwie religię wyznaje?
  • 2011-06-30 12:18 | ivo

Wolność słowa to także swoboda wypowiedzi "prymitywów".Piszę w cudzysłowie, gdyż nie chodzi mi o konkretne osoby w postaci Dody i Nergala, tylko o sprawy ogólne. Jeśli każdy miałby prawo definiować kto,lub co jest prymitywne to okazałoby się, że właściwie żadna wypowiedź czy działanie w przestrzeni publicznej nie spełnia kryteriów "nieprymitywności". Dla mnie prymitywem, który opowiada bzdury żeby zaistnieć może być na przykład Kaczyński, Rydzyk, cała masa polityków i publicystów i co z tego wynika? Ma być kara chłosty. Komuś innemu nie spodobają się inni politycy, publicyści, czy artyści niz mnie, i co? Tych także wychłostać? Twoje prywatne zdanie (które nawet byłbym skłonny podzielić) nie może być wystarczającym argumentem na rzecz ograniczania praw do wypowiedzi. To powinno być przedmiotem dyskusji publicznej, bo jasne jest że jakieś ograniczenia być muszą. Niemniej należało by się mocno zastanowić nad uprzywilejowanym statusem obrażonych katolików w Polsce, czemu nikt nie bierze pod uwagę, że ateista może być obrażony nachalną obecnością religii wszędzie, choćby księdza z kropidłem święcącego oddanie kilkuset metrów lokalnej drogi. Czemu w ogóle uczucia religijne (niekoniecznie katolickie) mają mieć uprzywilejowaną pozycję, jak człowieka prawdziwie wierzącego można w ogóle obrazić, przecież jeśli jest on pewien swoich przekonań, działania tzw. "obrażaczy" powinny w nim budzić śmiech, albo politowanie i pogardę w gorszym wypadku. Mam wrażenie że to jednak sprawa, w szerokim tego słowa znaczeniu, polityczna, czyli chęć zagarnięcia przez pewne grupy (w tym wypadku Kościół) jakiegoś fragmentu przestrzeni przekazu publicznego.
  • 2011-06-30 12:21 | dokk

Obrażeni i obrażający warci siebie. http://www.youtube.com/watch?v=qQhdqM2zkBU
    Pozytywne w tym jest ukazanie absurdalności autorytetu mitów religijnych.
  • 2011-06-30 12:26 | ivo

Otóż dobre pytanie! Pisałem o ty co nieco w komentarzu wcześniej, choć nieco od innej strony. Zdaje się, Kościół już u swego zarania odszedł od żywego rozumienia nauki chrystusowej i zamienił ją w kult, nie wahałbym się użyć tego słowa, bałwochwalczy. Religia i filozofia Jezusa zamiast być kontemplowane, przeżywane (a są wartościowe) stały się sptryfikowanym, umartwionym "obrazkiem" w imię którego rozgrywano najróżniejsze sprawy politycznie, społeczne, militarne. Kościół jest instytucją, od czasów Rzymskich jeszcze, polityczną, nie religijną, uważam.
  • 2011-06-30 12:59 | warszawiak

Ta sprawa to dowod jak debilnym krajem stala sie Polska.

W pelni popieram Dode, Nergala i Stowarzyszenie Racjonalistow. Dosc katolickiego terroryzmu.
  • 2011-06-30 13:33 | janusz311

Jak jestem przeciwny Dodzie i jej prostackiemu pijarowi,tak w tym wypwdku przyznaję jej rację.Ma dziewczyna rację,wiara to nic złego,więc niewiara w prawdy głoszone przez kościół też nie mogą być uznawane za zło.Czy te bzdury napisane przez apostołów,były pisane na trzeżwo i bez wspomagania się "ziołem,aż trudno uwierzyć.Rację ma Doda,a Nowaki i Koguty nadają się raczej do psychiatryka.
  • 2011-06-30 13:37 | wolfi

Najbardziej ubawił mnie ten beret, co miał być moherowy a okazał się z wiskozy, pyszne :)
    Poza tym podpisuję się pod słowami @Ryśka - ja również nie będę dalej komentował bo obrażę jakichś idiotów.

Pozdrówka dla wszystkich.
  • 2011-06-30 13:50 | Realista

Wątpię aby Sataniści protestowali, bo są ruchem ateistycznym. Nowakowi (a może autorowi?) pewnie chodziło o Lucyferian.

Nie zmienia to absurdalności całej sytuacji ;)
  • 2011-06-30 15:09 | Andrzej

Rabczewska i Darski - jedno warte drugiego. Chamidła i tyle.
  • 2011-06-30 15:40 | maksymilian

Kolejna bariera została przełamana - Polityka zaczyna zajmować się niejaką Dodą. A kiedy pokażecie cycki Lady Gagi?
    A swoją drogą, to chyba jakaś prawidłowość, że najłatwiej zrobić karierę, obierając sobie atawistyczny pseudonim, brzmiący jak pierwsze gąganie niemowlęcia, poziom i talent artystyczna to drugorzędna sprawa. Ważne, aby być "znanym z tego, że jest się znanym". Pewnie niedługo pojawią się Gigi, Bebe, Dede itp nie bardzo potrafiące śpiewać ikony współczesnej pop kultury, im bardziej infantylnie tym większe szanse. Dziwne to w naszym kraju, w którym nie brakuje wykonawców pop i rock naprawdę świetnych, a tu takie g... skupia na sobie całą uwagę.
  • 2011-06-30 16:48 | sugadaddy

Gdybys przeczytał artykuł to byś wiedział co napisać w komentarzu. A tak - pudło! Bo nie o Dodę tu chodzi.
  • 2011-06-30 17:13 | wnukmarek

Że system prawny jest do bani i spolegliwi kościołowi politycy, to prawdy powszechnie wiadome. Ale w tym konkretnym wypadku, idiotyczne prawo o obrazie uczuć religijnych jest na rękę obu stronom.Nowak chce zaistnieć,być choć przez chwilę w centrum uwagi,przecież od 20 lat to czyni,pamiętamy sprawy z wojskiem,sekty,narkotyki, nawet był w parlamencie dzięki temu, pewnie chciałby tam wrócić (oby nie).Dodzie też pasuje rozgłos i nie ważne,czy się będzie mówiło dobrze czy źle, ale żeby się mówiło, o tym marzy każda gwiazdka,zwłaszcza jeśli przygasa,albo nie ma co pokazać.
  • 2011-06-30 19:35 | Adam 2222

chyba chodzi o premiera Tuska mówiącego o nie klękaniu przed księżmi. Dlatego prokuratura klęka przed Nowakiem, a hr. prezydent Komorowski całuje po rekach B16

• 2011-06-30 20:06 | emigrant

Strasznie w tej Polsce. Prawie jak w Pakistanie albo Arabii Saudyjskiej - taki maly, prwmitywny, polski szariat. Smieszy mnie wasz polski bog i bulwersuje wasze sredniowieczne prawo. To, ze autor wysmiewa rozancowych ideologow nie zmienia faktu, ze znajduja sie prokuratorzy, ktorzy wnosza do sadow sprawy obrazajace inteligencje przecietnego czlowieka. Jak mozna chciec kogos katac za pogarde dla nieuctwa?
  • 2011-06-30 22:25 | Tenno

Nowak obraza moją inteligencję. Jestem jednak miłosierny i wybaczam.
  • 2011-06-30 22:42 | ivo

"Wasz polski bóg"??? Wypraszam sobie, to nie mój Bóg ściga gwiazdki kultury popularnej za obrazę uczuć, po pierwsze nie za bardzo wierzę w jego istnienie, po drugie jesli Bóg istnieje to raczej nie jest skłonny się obrażać byle pierwszą wypowiedzią obliczoną na skandal, to raczej kwestia czysto ludzka, jakieś kompleksy, niskie poczucie własnej wartości, lęki, pod maską "uczuć religijnych. Poza tym ja się z tymi środowiskami nie utożsamiam, wręcz przeciwnie. Potężnie uogólniasz kolego, naród jako ogromna zbiorowość ludzi, zawiera w sobie praktycznie całe spektrum poglądów, poziomów inteligencji, sposobów życia, światopoglądów, postaw moralnych, tak przynajmniej sugeruje rachunek prawdopodobieństwa i krzywa Gaussa. I zdaje się że próbujesz sobie nieco poprawić samopoczucie tym antagonizmem: "wy głupi i ciemni, ja "w pożo" gość bo wyemigrowałem i spłynęło to po mnie jak woda po gęsi. Czy to potrzebne? Tu też żyją rozsądni ludzie, oprócz oszołomów.
  • 2011-07-01 00:31 | inkwizytorstarszy

Do "Ripa" Brak urody i przyjaciół oraz fakt że nikt Cię nie kocha, nie tłumaczy braku miłości do bliżniego Twego. Uważaj, bo grzeszysz!
  • 2011-07-01 01:29 | camel

Ktoś gdzieś wymyślił sympatyczny termin - "obraza uczuć antykatolickich". Właśnie się dokonała (dokonuje ciągle). Lobbujemy za wpisaniem do KK? Ja jestem ZA!
  • 2011-07-01 05:05 | Michał

Nie jestem znanym artystą, ani figurą publiczną więc apeluję by biblią szatana ktoś publicznie wytarł sobie dupę ! Jak robić sobie jaja to ze wszystkich jak leci, nie mówcie mi że banda frajerów klękających przed kozłem zasługuje na jakiś wielki szacunek i aurę tejemniczości !
  • 2011-07-01 08:11 | jankbh

Zastanawia mnie, czy sąd np w sprawie o wykorzystywanie seksualne dziecka powołałby na biegłego jakiegoś praktykującego pedofila i na podstawie jego opinii (rzetelnej, opartej na zdobytej w praktyce wiedzy) postanawiał o umorzeniu bądź prowadzeniu sprawy? Dla mnie powoływanie księdza na biegłego w sprawie o obrazę uczuć religijnych jest faktycznie zamianą sądu w kościelną inkwizycję.
  • 2011-07-01 08:46 | magda

"spolegliwi kościołowi politycy" - chyba miało być "ulegli"?
    spolegliwi to tacy, na których można polegać
  • 2011-07-01 09:36 | flip

"wasz polski bóg" jest bytem całkiem konkretnym. A imię jego jest "Tadeusz" ;-)
  • 2011-07-01 09:40 | flip

Tu jest Polska. Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej (czarnej) stronie. Konflikt interesów? Jaki konflikt interesów?
  • 2011-07-02 00:05 | maja89

To ile ten Nowak kosztuje podatników....

... i czy jak przegra to zwróci pieniądze ?

Kontakt: Prezydent przyjmuje po uprzednim umówieniu się osobiście w Sekretariacie Prezydenta (Ratusz, Rynek 1) lub telefonicznie pod numerem [018] 44 86 500.

(ze strony Urzędu m. Nowego Sącza, którego prezydentej jest ów Nowak)
  • 2011-07-02 00:11 | maja89

Re:Doda, Nergal : Zazdrość profesjonalna ?

" (Nowak) przez 15 lat śpiewał w chórze przy bazylice św. Małgorzaty, pod batutą Kazimierza Plewy. Miał okazję wystąpić m.in. przed papieżem Janem Pawłem II w Castel Gandolfo."

(ze strony Urzędu m. Nowego Sącza, którego prezydentem jest ów Nowak)
  • 2011-07-02 10:41 | galileo

Przejdzmy moze do meritum. Co z tym brakiem dinozaurow w biblii ?
  • 2011-07-02 11:01 | antas

Ma rację kolega mowiąc że to nasz polski bóg , bo tak jest w demokracji że wiekszość go sobie wybrała i ta większość poprzez swoich przedstawicieli uchwaliła takie prawo , ta większość poprzez swoich przedstawicieli chce zakazać aborcji , idoktrynuje malolaty religią katolicką już w przedszkolu i tak dalej . o gebelsie Rydzyku nawet nie wspominam. Trzeba zmienić prawo , żeby nie wstydzić się przyznawać do tego że jesteśmy z Polski. A żeby zmienić prawo trzeba zmienić przedstawicieli w sejmie. Niech żyje państwo wyznaniowe . Niech żyje!
  • 2011-07-02 15:59 | RiPa

Spoko Panowie.
    Biblia znosi zniewagi pyskaczy juz kilka tysięcy lat.Doda zbrzydnie i sflaczeje a Nergala zjedzą na śniadanie białe stworzonka .
    I co?
    I nic.
    Biblia nie potrzebuje szemranych obrońców(pożal się Boże Szczypińskiej).
    Jest i będzie.
  • 2011-07-02 18:27 | lol

i tu się mylisz.

Oni tak samo byli, są i będą. Na marginesie, wolę te 2 lata w zawiasach niż przedwczesną i bolesną śmierć mojego człowieczeństwa. Mimo regresu ostatnich 2-3 dekad, jest jednak postęp. Głupota została pozbawiona idei. Została wiara.
  • 2011-07-02 20:51 | Andrzej

Ta wulgarna dziewucha i jej kompan - satanista muszą porządnie dostać po łapach.
  • 2011-07-02 23:43 | m.

szanowny przewodniczacy Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przez Sektami powinien zajac sie pewna sekta z Torunia, zamiast tracic czas na Dode i Nergala
  • 2011-07-03 15:21 | m.

Na pocieszenie: "Obrażony i w tym przypadku jest Ryszard Nowak; podobnie jak w sprawie Dody miał on kłopot ze znalezieniem drugiego obrażonego"
    na szczescie nie jest tak latwo zanlezc drugiego idiote i pan Nowak jest najeczsciej samotny w swojej walce z "sektami"(?)
    sprawy o obraze WC sa wyjatkowo zabawne, beret z wiskozy chyba jest najlepszy.
    To co mnie zastanawia, to jak zawalone papierami polskie sady znajuja czas na takie bzdury. I czemu nie sciga sie z urzedu wypowiedzi obrazajacych niejszosci seksualne i etniczne, które obfituja na lamach Naszego Dziennika???

• 2011-07-03 16:04 | NML

http://www.facebook.com/pages/Apel-o-wyrzucenie-art-196-z-Kodeksu-karnego/160245794040922
  • 2011-07-04 22:13 | Faja

Ta sekta oszołomów katolickich z wymiarem sprawiedliwości coraz bardziej się ośmiesza. Już cała Europa z nas się śmieje. Z zadupia Europy
  • 2011-07-05 12:50 | morbara

Uważam, że oboje zawinili, ja też czuję się obrażona jako katoliczka, i powinni ponieść tego konsekwencje.