Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jacek Karnowski straszy Donalda Tuska

(15)
2011-07-14 12:14 | psr18gh
Na portalu wPolityce.pl pan Jacek Karnowski pisze między innymi: "Donald Tusk powinien pamiętać, że uruchamiając raz Trybunał Stanu ułatwia tę procedurę w przyszłości. Także wobec własnej osoby". Jak traktować taką wypowiedź, jako groźbę?
A może poseł Ryszard Kalisz po prostu ma rację? Może Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Patrycja Kotecka, redaktor Czyszkowski (on jeszcze produkuje się w Dzienniku na TVP1), szefowie ówczesnego ABW i kilku prokuratorów rzeczywiście zaszczuło panią Barbarę Blidę?
Czy to tak trudno pojąć redaktorowi Karnowskiemu, że może właśnie tak było?
  • 2011-07-15 15:06 | Szechter

Jest jeden problem.

A mianowicie niezależna (bo odzyskana przez PO) prokuratura umorzyła zdaje się wszystkie wątki śledztwa w sprawie samobójstwa Blidy NIE DOPATRUJĄC SIĘ DZIAŁAŃ NIE ZGODNYCH Z PRAWEM.

Odnośnie zaszczucia Pani Blidy, to chciałbym przypomnieć, że zaczęło się za rządów SLD, kiedy szefem MSWiA był tęczowy Ryszard. Wystarczy przejrzeć ówczesne artykuły z Wyborczej, co zresztą uczyniła oszołomka Kataryna:

http://kataryna.salon24.pl/318249,jak-kaczor-blide-wykluczal

Szacun.
  • 2011-07-18 08:31 | psr18gh

Re:Jacek Karnowski straszy Donalda Tuska

To że prokuratura umorzyła wszystkie wątki śledztwa w sprawie samobójstwa Pani Barbary Blidy, nie dopatrując się działań niezgodnych z prawem, nie jest żadnym argumentem przeciw tezie, że samobójczyni została zaszczuta.
    Sekwencja wydarzeń na krótko przed śmiercią pani Blidy jest tak oczywista, że osobom które wymieniłem powyżej na pewno tragicznie zmarła śni się po nocach. O ile pozostało im choć odrobinę sumienia.
    W moim powiecie dwie panie ukradły szkole w latach 2010/2011 prawie pół miliona zł. Prokurator nie podjął decyzji o zatrzymaniutych pań, czy przeszukaniu ich domów a dyrektor pozwolił zwolnić się złodziejkom na zasadzie porozumienia stron. Panie przyznały się do kradzieży mienia publicznego. Tutaj mamy ewidentne przestępstwo a w przypadku pani Blidy mieliśmy tylko podejrzenie popełnienia przestępstwa a prokuratorzy zastosowali skrajnie oburzające metody postępowania dla obydwu przypadków.
  • 2011-07-18 08:47 | Szechter

Oczywiście że Blida została zaszczuta, a szczucie zaczęło się za rządów SLD, proszę przeczytać artykuły z Gazety Wyborczej z początku 2005 roku, kiedy to Kalisz był szefem MSWiA, np. z linku poniżej:

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/kataryna/Jak-Kaczor-Blide-wykluczal?set.commentssortby=Oldest&page=5
  • 2011-07-18 10:21 | psr18gh

Przyjmując hipotetycznie stwierdzenie, że szczucie Blidy zaczęło się za rządów SLD, to jednakże samobójstwo nastąpiło za czasów PiS-u.
    Może "tęczowy Ryszard" poczuwa się do współodpowiedzialności politycznej za tą śmierć, dla mnie wspaniałej kobiety? Może dlatego postanowił on zrehabilitować się w opinii ludzi porządnym raportem końcowym z pracy komisji.
    Trzeba bardzo dużej złej woli, aby naginać fakty zamiast po męsku powiedzieć: "Tak zawiniliśmy - przepraszamy".
    Kaczyński, Ziobro, Kotecka, Czyszkowski, szefowie ówczesnego ABW takiego zwrotu nie znają.
  • 2011-07-18 10:34 | Szechter

Samobójstwo było przypadkowe, Blida chciała się okaleczyć i uniknąć odpowiedzialności - co wynika wprost z raportu Kalisza.

"Barbara Blida zapewne nie chciała zostać wyprowadzona z domu w kajdankach jak pospolity przestępca, zapewne w obecności kamer, bo nie można wykluczyć, że o kamerze ABW Barbara Blida wiedziała. Jak sądzi Komisja Barbara Blida, nie mając, jako kobieta nieznająca się dobrze na broni świadomości, że także amunicja bezpieczna, która nie powinna mieć właściwości penetrujących może okazać się bardzo niebezpieczna, mogła w zamiarze swojego czynu zakładać jedynie okaleczenie."
  • 2011-07-18 11:10 | psr18gh

Pani Barbara Blida powinna zostać wezwana do prokuratury na przesłuchanie i tam prokurator mógł zdecydować co do jej dalszych losów. Ziobro lubił medialne show i stąd ta niepotrzebna tragedia.
    Zamiast zająć się ministerialną robotą, organizował on tylko: konferencje prasowe, telewizyjne pokazówki z zatrzymań i "obrobione" materiały operacyjne.
  • 2011-07-18 11:18 | Szechter

Tak naprawdę winę za śmierć Blidy ponosi Kaczyński, ponieważ to on nalegał, żeby jej nie skuwać ani nie rzucać na ziemię.

http://www.tvn24.pl/1,1518421,druk.html

Poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą, przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie. Nie chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na ziemię - mówi "Wprost" premier Jarosław Kaczyński.

Takie postępowanie doprowadziło do tragedii, bo aresztanta skuwa się OBOWIĄZKOWO między innymi w celu zapobieżenia takim zdarzeniom jak próby samobójcze.
  • 2011-07-18 11:38 | psr18gh

Zgadzam się. ABW nie powinno podporządkowywać się głupiej prośbie J. Kaczyńskiego. Oni powinni robić swoje zgodnie z przepisami, skoro prokurator uległ i zamiast wezwać panią Blidę na przesłuchanie zgodził się na jej zatrzymanie. No ale przecież zakuta w kajdanki była posłanka, to widok w telewizji niezbyt sympatyczny dla potencjalnego wyborcy. Panu Kaczyńskiemu nie chodziło o kobietę, tylko o wydźwięk tego rodzaju spektakularnej akcji wśród telewidzów (wyborców).
  • 2011-07-18 11:49 | Szechter

Tutaj do końca się nie zgodzę. Odzyskana przez PO prokuratura nie dopatrzyła się żadnych nadużyć związanych z zatrzymaniem Blidy, a proszę mi wierzyć, że sprawa była prześwietlana wnikliwie. Umorzono wszystkie wątki śledztwa, nie ma najmniejszych zarzutów dla Ziobry, Kaczyńskiego czy kogokolwiek innego. W przypadku Blidy zastosowano standardową w takich przypadkach procedurę zatrzymania. Kamera też jest standardem w takich sytuacjach. Z tym wyjątkiem że Blidy nie skuto kajdankami, co się skończyło tragedią - Blida próbowała upozorować samobójstwo.
  • 2011-07-18 12:11 | psr18gh

Nie chcę "zjeżdżać" z tematu, ale... Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się faktem. Co to znaczy : "odzyskana przez PO prokuratura" ? Czy prokurator generalny, pan Seremet to człowiek bez honoru ? Proszę to powiedzieć wprost ! Proszę przytoczyć choć jeden dowód na ingerencję PO w prokuraturę.
    Wracając do meritum naszej dyskusji. Nie zastosowano standardowej procedury, skoro nie skuto kajdankami pani Blidy i to był kardynalny błąd za który pewne osoby z ABW powinny ponieść odpowiedzialną prawną, tym bardziej że funkcjonariusze nawet nie wiedzieli że w tym domu jest broń legalnie zarejestrowana na komendzie. Pan Kaczyński ponosi odpowiedzialność przynajmniej moralną za tą śmierć, ponieważ jest prawdopodobne że podejrzana zostałaby skuta, gdyby nie prośba byłego premiera.
    Jestem i zawsze byłem zwolennikiem PiS-u, więc robię wszystko aby na naszych sztandarach hasło: "prawo i sprawiedliwość" nie było tylko pustym sloganem.
  • 2011-07-18 12:39 | Szechter

Niech będzie, że to niezależna, odpolityczniona i wolna od nacisków prokuratura umorzyła WSZYSTKIE wątki śledztwa w sprawie zatrzymania Blidy.

Dalsze dywagacje na ten temat to tylko polityczne tańczenie na grobie Blidy i żonglowanie trumnami - nie pozwólmy politykom robić polityki na trumnach!!

Dość grzebania w brudach przeszłości - wybierzmy przyszłość!
  • 2011-07-18 13:08 | psr18gh

Prokuratura niezależna i odpolityczniona może będzie za 20 lat. Wielu z prokuratorów ma swoje sympatie polityczne i często ich decyzje kojarzymy jako naciski. To przecież nie takie trudne, aby domyślać się intencji szefa. Wtedy można liczyć na awans. Wierzę panu Seremetowi, że nikt mu nie odbierze niezależności, co najwyżej poda się do dymisji. Nie zawsze sprawiedliwość musi być po mojej stronie, jeżeli prawo i sprawiedliwość ma zwyciężyć.
  • 2011-07-18 14:02 | Szechter

Tak czy owak grzebanie w tej umorzonej przez prokuraturę sprawie to taniec na trumnach Pana Ryszarda Kalisza, za którego panowania w MSWiA rozpoczęto zaszczuwanie Pani Blidy. Powiem więcej, to za jego panowania rozpoczęły się spektakularne wjazdy ABW z kamerami o 5 rano, np. do domu Jakubowskiej.
  • 2011-07-18 14:29 | psr18gh

Czemu taniec na trumnach ? Co najwyżej na jednej trumnie. Komisja powstała wolą sejmu i ja to szanuję. Obowiązkiem posła Kalisza było przedstawić projekt wniosku końcowego i on ten projekt opracował. Jaka będzie uchwała komisji, czy uchwała sejmu w tej sprawie to jeszcze nie wiadomo. Nawet jeżeli dojdzie do Trybunału Stanu, to jaki będzie ich werdykt także nie wiadomo. Ja wierzę w instytucje mojego państwa. Nie tylko wtedy jeżeli werdykty tych instytucji są po mojej myśli. Myślę że między innymi na tym polega demokracja. Do głowy nie przyszło by mi wywracać stolik, tylko dlatego że mam inny pogląd w danej sprawie. Nie uzurpuję sobie prawa do mądrości absolutnej, jako człowiek nie jestem nieomylny. Dlatego wierzę w mądrość zbiorową i z założenia ufam ludziom. Inaczej to tylko popełnić sepuku.