Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybory będą szybciej, więc i partie przyspieszają – z listami kandydatów, retoryką, emocjami i napaściami.
 • 2011-07-17 21:50 | anna12

  karty w tas

  Ustosunkuję się tylko do zagadnień lewicy,bo jestem jej sympatykiem.Kilka zdań,a tyle kłamstw..." W SLD układanie list idzie najbardziej opornie",tak opornie,że jako pierwsze ugrupowanie,ogłosi listy w przyszłym tygodniu,czyli jeszcze w lipcu. Drugim kłamstwem jest sprawa Martyniuka. Dla autorki nie ważne jest,że sam Martyniuk powiedział jej,że odchodzi z polityki,bo to już nie jest jego polityka , a w tej dzisiejszej uprawianej przez wszystkie partie/nie tylko SLD/-nie chce brać udziału. Ponad to w przeprowadzonym przez autorkę wywiadzie-Martyniuk przyznał,że czuje się już wypalony jako polityk i co miał zrobić,to przez te 20 lat zrobił i więcej z siebie nie wykrzesze. Kolejnym kłamstwem z tego samego wywiadu:Martyniuk-już w styczniu powiedziałem przewodniczącemu,że odchodzę z polityki. Przeprowadziliśmy szczerą rozmowę i on zrozumiał moje racje. Region w maju układał listy i na wszelki wypadek umieścił na nich Martyniuka. Współczucie autorki dla Millera jest fałszywe,bo sam Miller nie czuje krzywdy i jak sam powiedział, jest z Napieralskim w stałym kontakcie. Umieszczenie byłych premierów,wyniknie z przyjętej przez Zarząd partii taktyki. Byli premierzy mogą startować z każdego miejsca w Polsce,bo wszędzie będą lokomotywami na liście. Na koniec, za Gazetą Wyborczą powtarzane kłamstwo o aferze z kolczykiem.Dla autorki nie jest ważne,że Gondek oddał sprawę o zniesławienie do prokuratury,że pomawiający nie dysponują żadnymi dowodami,co tam prawda, kiedy najistotniejsze jest dokopanie znienawidzonemu Napieralskiemu i takie skonstruowanie artykułu,aby jak najbardziej obrzucić błotem. Zawsze coś tam zostanie.
 • 2011-07-17 22:41 | max

  Jaro Kaczynski na zdjeciu wie co robi, poddaje sie PO bez walki....., prawda ze zaskoczyl przeciwnika???

 • 2011-07-17 23:13 | wnukmarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Oczywiście większość artykułu to krytyka PiS-u,o innych opcjach trochę a o PO tylko tak dla przyzwoitości i tylko cacy. Może nie wszystkie partie rozpoczęły kampanię , ale red.Paradowska już rozpoczęła i to na całego. Artykuł bez dowalenia Kaczyńskiemu i PiS-owi, a także krytyki SLD, to byłby artykuł niekompletny i zwykła strata czasu. Polityka stała się organem PO, a jej dziennikarze stracili przyzwoitość, nie są nawet w najmniejszym stopniu niezależni, nawet nie silą się na obiektywizm, czy zachowanie właściwych proporcji. Rozumiem młodych, ambitnych, dążących do kariery za wszelką cenę, ale starzy, z dużym dorobkiem, to niesmaczne.
 • 2011-07-18 04:42 | wnuk jarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Co mnie uderzyło na tym zdjęciu to niesamowicie małe rączki Kaczyńskiego.
 • 2011-07-18 08:02 | Fox Mulder

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Kolejne wybory i kolejny przedsmak niesmaku (jak mówią niektórzy: "Absmaku")... Światek polityczny zrobił się mocno nudny i niesmaczny. Wszystkim chodzi o to samo, choć niemiłosiernie ględzą, używając coraz wznioślejszych słów-kluczy, aby omamić przyszłych wyborców i pozytywnie nastawić ich do swoich "racji". Warto zacytować stwierdzenie wypisywane na murach przez bodajże anarchistów: "Gdyby wybory coś zmieniały, dawno by ich zakazano" :-) Ot i cała (nieco śmiesznie i skrótowo) podana prawda. Po raz kolejny wybieramy "mniejsze zło" - czy to nie nudne? Politycy dawno już nie mają kontaktu z tzw. "rzeczywistością społeczną", tworzą swój własny świat dla siebie samych, w nim żyją i w nim stworzyli sobie własne nisze i źródło utrzymania. Krótko mówiąc - są korporacją, grupą zawodową, żyjącą ze specyficznej działalności. Z tym się już pogodziłem - natomiast szkoda, że mamy tak niewielki wybór z okazji kolejnych wyborów... Trudno - będąc zdrowym na umyśle człowiekiem - głosować na zaścianek i skansen (PiS), więc jak zwykle niewiele ruchu mamy, my - wyborcy, ludzie, którzy jednak chcą pozostać w Europie...
 • 2011-07-18 09:48 | Prudent

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Obok znajduje się artykuł "Tuskizm" oraz "Raport Millera" oba uszczypliwe wobec rządu.

  A jak opozycja dostanie prztyczek w nos, i słusznie, za swoją pychę to już znajdują się płaszczaki SLD oraz PiSu którzy drą na sobie szaty, że opozycja w mediach jest gnębiona.

  Najlepiej zaproponujcie Prezesowi KAczyńskiemu aby w programie ujął za jeden z celów "odzyskanie Polityki"
 • 2011-07-18 11:52 | arek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Jako obserwator( bo nie jestem za PO ani za PiS'em,nie chodzę na wybory bo nie mam za kimś głosować) chciałem zauważyć ,że PiSu nie można nazwać partią opozycyjną tzn. taką która potrafi stworzyc rząd.Nie mają do tego odpowiednich ludzi.Niestety PO nie ma w tej chwili konkurencji a to mnie martwi.Z drugiej strony nie dziwie się,że ludzie odwracają się od PiS ,bo kto chciałby głosować za sektą ,ostatecznie to już 21 wiek i jesteśmy w UE
 • 2011-07-18 12:50 | max

  moze zamiast biadolic ze nic nie mozna zrobic lepej wyjsc na ulice,..............

  przeciez tym biadoleniem wiadomo ze nic nie zmieni sie, jest potrzeba szukania ludzi mlodszych, wartosciowych, nie zwiazanych ze starym systemem, wartosciami i ukladami;
  samo napewno sie nic nie zrobi, zostanie tak jak jest, czyli nastepne 4 lata stracone i blizej Grecji,......
 • 2011-07-18 20:26 | AHa!

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Są już pierwsi kandydaci od Ruchu Palikota. Słyszałem że niezwykle zdolny malarz młodego pokolenia Konrad Lesiak startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu. Słyszeliście może coś o tym?
 • 2011-07-18 21:04 | Rejnald

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  "Słyszałem że niezwykle zdolny malarz młodego pokolenia Konrad Lesiak startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu. Słyszeliście może coś o tym? "

  Czy to ten koleś od sztuki ekologicznej i ilustracji do Czechowa-?
 • 2011-07-18 22:13 | wnukmarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  @ Prudent

  W każdym artykule nawet z pozoru krytycznego dla PO, aby udawać obiektywizm, zawsze musi być tak na prawdę krytyka PiS-u i prezesa.Taka linia,choć każdy może pisać co chce, tak jak każdy może czytać co mu się podoba, nie mam żalu o to do "Polityki", mam żal, że udają obiektywnych, ale nie potrafią ukryć, że nie są. Wszystko mi jedno kto jest zwolennikiem PO czy PiS-u. Ja wolałbym zdecydowanie Platformę, ale brzydzę się kłamstwem, a chorobliwie notoryczny kłamca Tusk, krętacz i bajerant odstręcza mnie od tej formacji.Zdecydowanie wolę Schetynę (mimo niejasnej roli w aferze hazardowej),bo nie łże tak, najwyżej nie dopowie, czy ucieknie od trudnego pytania, ale ma trudności z kłamaniem, podczas gdy Tusk robi to naturalnie i świadomie. Szkoda, bo to inteligentny człowiek i doskonały polityk (choć mierny szef rządu), ale zbyt łatwo, bez cienia skrępowania kłamie, a więc jest też tchórzliwy i zbyt zachłanny na władzę.

 • 2011-07-19 08:29 | wnukmarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Nie przeszkadza mi krytyka PiSu ponieważ nie ma równie niszczącego Polskę ugrupowania.
  Dzięki nim Polacy uważają swoich pobratymców za kłamców, złodziei, zdrajców.

  Polacy są tak leniwi, że nie potrafią przebić się przez błoto i jad wypowiedzi szturmowców Hoffmana, Kurskiego, Błaszczaka, Niesiołowskiego, Kaczyńskiego, Mecierewicza, Kempy.
  Nie czytają Monitorów Polskich.
  Nie wiedzą ile dobrych ustaw jest uchwalanych ani ile rzeczowych przedsięwzięć udaje się wdrożyć dzieki kompromisom.

  I tak taplamy się w tym brudzie podczas gdy zagraniczne dzienniki podają Polskę za przykład w UE.
 • 2011-07-19 10:20 | wnukmarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Wpis 2011-07-19 8:29 nie jest moim. DLACZEGO KTOŚ POSŁUŻYŁ SIĘ MOIM LOGINEM?
 • 2011-07-19 11:54 | AHa!

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami



  Proszę sprawdzić.
 • 2011-07-19 13:09 | Prudent

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Sorry
  Pisałem na szybko przed poranną kawą i z rozpędu zamiast mojego nick'a wrzuciłem Twój
  Mam nadzieję, że mi wybaczysz :?
 • 2011-07-19 19:04 | wnukmarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  @ Prudent

  Drobiazg. Szczerze mówiąc tak właśnie pomyślałem.
 • 2011-07-20 00:52 | Rejnald

  Co sądzicie o artystach na listach wyborczych-?

  Jeśli możecie powiedzcie mi...To co sądzicie o młodych artystach lub twórcach kultury na tegorocznych listach wyborczych-?
 • 2011-07-20 02:42 | wnuk jarek

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Jeśli tak pomyślałeś, a na dodatek to dla Ciebie rzekomo jedynie drobiazg, to pacziemu spraszywajesz?
 • 2011-07-20 09:18 | AHa!

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  Jestem za, a nawet nie przeciw. Mają być sportowcy, mają być piosenkarze, powinni być i artyści. Artyści młodzi, zdolni, utalentowani. Mniej chamstwa byłoby w Sejmie III RP!
 • 2011-07-21 11:51 | robert72

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  http://www.gazetagosp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=487:znaczone-karty-psl&catid=1:z-gminy&Itemid=9
 • 2011-07-21 11:52 | robert72

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

 • 2011-08-18 07:24 | gogo

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  nie splamione żadną pracą.... fakt
 • 2011-08-22 16:04 | Piterus

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  personalne rozdania ... widać czym sie zajmuje tusk i reszta aktualnie ... zamiast myslec o ratowaniu polskiej gospodarki to prowadza w przekrzykiwanie sie nawzajem i stosowanie kolejnych chwytów ... dokładnie jak to ukazuje Platformuła ... premier interesuje sie piłką, macierewicz i kaczynski węszą spiski, a Napieralski troszczy sie o swoje zdjęcia z Obamą i wizerunek w miedach bardziej niz o program partii i wyciagniecie SLD z marazmu politycznego w którym tkwi od czasów afery rywina.
 • 2011-08-22 20:10 | oghana7

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  TRWA FRONTALNY ATAK NA PREMIERA TUSKA -CZLOWIEKA ,KTORY W CIAGU 4 LAT NAPRAWDE ZROBIL DUZO ,ZEBY POLSKA LICZYLA SIE W SWIECIE PO KATASTROFIE KACZYNSKICH W POLITYCE ZAGRANICZNEJ ,BYL PRZY LUDZIACH WE WSZYSTKICH KATAKLIZMACH I KRYZYSIE .TYMCZASEM TYLKO PREZYDENT SIE W SONDAZACH MA DOBRZE ZA USMIECHY ,SPOTKANIA ,MODLITWY I WRECZANIE MEDALI -W SUMIE ZA NIC .JESZCZE OD RAZU ODRZUCIL DWUDNIOWE WYBORY .CZY MY MAMY MADRY NAROD ,KTORY POTRAFI DOCENIC WYBITNEGO PREMIERA ? PANI JANINO! CO SIE STALO Z PANI STACJA TOK FM?ZMIANA NA RZECZ PISU JEST HORRENDALNA -JAN WROBEL ,PANI WANAT ... CZY TO JESZCZE JEST TEN TOK FM SPRZED ROKU ? TO STACJA PISOIDALNA .NIE MOGE TEGO ZROZUMIEC .KIEDYS PRZED WYBORAMI BYLY PIEKNE AUDYCJE SATYRYCZNE ,OBIEKTYWNE AUDYCJE ,TERAZ NAWET NIE CHCA ZAMIESZCZAC MOICH KRYTYCZNYCH WPISOW ,BO PODOBNO KOGOS ZABOLA .JAREK IM PLACI?
 • 2011-08-22 20:26 | oghana7

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  CZY KTOS PAMIETA ,W JAKIEJ NIESLAWIE ODSZEDL RZAD JAROSLAWA KACZYNSKIEGO W 2OO7 ROKU? MOWI O TYM DRUK SEJMU RP Z 1O VII 2OO7,GDZIE W UZASADNIENIU ROZWIAZANIA SEJMU MOWI SIE O :NIEKOMPETENCJI,SKANDALACH,KORUPCJI,O SKANDALU Z RYDZYKIEM KRYTYKUJAYM GLOWE PANSTWA,KOMPROMITACJI MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH,PSUCIU SYSTEMU EDUKACJI,KRYZYSIE W SLUZBIE ZDROWIA ,REPRESYJNOSCI PANSTWA ,ZAWLASZCZENIU PANSTWA PRZEZ JEDNA PARTIE I OGOLNIE DEGRENGOLADZIE INSTYTUCJI PANSTWOWYCH .WARTO PRZECZYTAC TEN DOKUMENT SEJMOWY,ZEBY NIE DOPUSCIC DO POWTORKI .DODAM JESZCZE ZNISZCZENIE WSZYSTKICH RELACJI DYPLOMATYCZNYCH Z WSZYSTKIMI SASIADAMI Z PRAWA I Z LEWA . TO PREMIEROWI TUSKOWI UDALO SIE W CIAGU NIESPELNA DWOCH LAT PRZYWROCIC NORMALNE STOSUNKI Z SASIADAMI I UCZYNIC Z POLSKI JEDEN Z NAJWAZNIEJSZYCH KRAJOW EUROPY .
 • 2011-08-23 10:57 | joanna kopytowska

  Re:Pierwsze personalne rozdania przed wyborami

  O O statnio we Wprost janusz palikot oswiecił wswzystkich jak działa w Polce polityka , do sejmu garną się miernoty ,które liczą na diety , kwitnie dosłowny klientelizm , mniejsi płaca na kampanie wiekszych bo wchodza razem z nimi do gremiów w samorzadach i w Sejmie ,ida tam przede wszystkiem po diety i mozliwośĆ ustawienia siebie i wszystkich krewnych i znajomych , Palikot sugeruje zniesienie senatu i zmniejszenie liczby posłów w Sejmi oraz ludzi w radach gmin i powiatów , to podobno dałoby budżetowi 10 miliardów z budżetu Państwa