Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

(23)
Piątkowy zamach w dzielnicy rządowej i masowy mord na wyspie Utøya, za którym stoi skrajnie prawicowy fanatyk zwrócił ponownie uwagę na problem polityki wielokulturowości.
 • 2011-07-25 07:57 | joanna kopytowska

  ten zamach to wyjątkowy eksces

  Jest się nad czym zafrasować ,tyle że Europa spokojnie i można by powiedzieć wzorowo toleruje od lat mniejszości etniczne u siebie ,byłam ostatnio w Paryżu i mieszkałam w okolicy Montmartre, gdzie obecnie w większości mieszkają Afrykańczycy ,cała dzielnica żyje w rytmie niemal Afrykańskim ,są sklepy z nieznanymi egzotycznymi specjałami zarówno do jedzenia jak i do na przykład wybielania skóry ,nawet targ niemal afrykański ,to jest urocze i byłoby miłe gdyby ludzie Ci nie żyli w większości na koszt Państwa , w takiej optyce trzeba powidzieć ze ekscesów na tle rasowym jest bardzo ,bardzo niewiele ,ja widziałam staruszka Francuza który podchodził do sprzedawcy kolorowego na targu i zanim coś kupił podawał mu rękę pozdrawiajac serdecznie , z kolei ja biała raczej atrakcyjna blondynka nie spotkałam się z żadnymi zaczepkami ,raczej z atencją i serdecznością nieznaną mi od dawna w Polsce, a w naszej kochanej Polsce mamy podział na białych i białych ,jedna kultura dwa wrogie obozy z których jeden jawnie faszystowski , i co i nic ,nawet Trybunał Stanu przyznaje im prawo do korzystania z szeroko pojętej wolności słowa ,nie bacząc na nadużywanie go w walce politycznej w sposób niegodny nikogo ,białego ,czarnego ,żółtego czy za przeproszeniem w ciapki.Po wyborach kiedy to w Polsce dojdzie do brutalnych ekscesów wszystkie media się będą dziwiły ,wszyscy będą udawali że nikt wcześniej nic nie zauważył ,nie finansowano morderców z kasy Państwa ,nie tolerowano ich w mediach i parlamencie .
 • 2011-07-25 09:58 | wiehu

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Jak ludzie nie mają Idei to sobie je znajdują , ( A oto czego uczą Polacy w Uni Europejskiej
  "Codzienna użyteczność, poczucie bezpieczeństwa i solidarności może dziś być uzasadnieniem wspólnej Europy. Bo wielkiej idei nie ma. I chyba jej nie znajdziemy." ) http://www.polityka.pl/kraj/rozmowyzakowskiego/1517482,2,europa-pod-wodza-polski-jak-to-widzi-nasz-komisarz.read


  Tylko tak się składa że Europa ma Idę tylko nam jest z nią nie podrodze i negujemy , wetujemy wszystko to co te które są w stanie wprowadzić ją w życie proponują.

  Europa jest w stanie wprowadzić Idę "4 rewolucji" ( Zielonej Rewolucji )
  ale my nie jesteśmy gotowi na to tak jak reszta i proponujemy im BRAK IDEI.

  Ktoś może się zaśmiać z tego , ale to nie jest śmiesznę że Polska jest tak techologicznie zacofana że chamuję Całą Europę w ROZWOJU Do tego stopnia że może się ta Unia rozpaść , w dużej mierzę przez nas .
  Bezideowych ,zbyt zacofanych i zbyt dużych .

 • 2011-07-25 10:01 | Fwd

  Co z tymi zniczami ?

  Pod norweską ambasadą ludzie palą znicze. Jako wyraz solidarności z Norwegami, współczucia, kierując się obok tego pobudkami religijnymi bądź kompletnie innymi. Niektórzy już osądzają, że zamachowcą był prawicowy - z naciskiem na to słowo - fundamentalista katolicki. A że groził też Watykanowi, co wyszło w gąszczu dezinformacji - to nieistotne. Ważny jest sensacyjny przekaz, nawet jeśli miałby się okazać fałszywy.
  Mnie zastanawia jednak coś innego. Niektórym się narażę, tym szczególnie, którym słowo "prawica" ostatnio nie schodzi z ust przy okazji tragicznych wydarzeń, ale mówiąc wprost - niech HGW udowodni, że ma "odwagę". Straż miejska i różnorakie agencje nie patyczkowały się z żałobnikami po katastrofie smoleńskiej, gasząc znicze i wrzucając je do wora. Tak samo potraktowano zdjęcia zmarłych.
  Pod norweską ambasadą też wycieknie w końcu wosk, który utrudni komunikację i narazi mieszkańców na nieszczęścia. A może ta bezczelna praktyka była tylko prztyczkiem w nasz nos, a Norwegowie to inny gatunek?
  Im należy się współczucie - słusznie - a Polakom po Smoleńsku przyszło odwiedzać jedynie brzydki pomnik na Powązkach, ewentualnie kwiaty zanieść pod grób kardynała Wyszyńskiego, jak doradzał żałobnikom jeden z inteligentnych strażników miejskich?
  Przy okazji skrzyknięcia się ludzi pod ambasadą norweską przypomniałem sobie niedawną postawę władz stolicy. Oby ta niegodna praktyka gaszenia zapalonych zniczy przy autentycznych modlitwach już nigdy się nie powtórzyła.
 • 2011-07-25 10:04 | Fwd

  Ten faszystowski to PO ? jak można wnioskować

  z taktowania przeciwników politycznych: 'dożynanie watach', w sensie medialnym i dosłownym trwa.
 • 2011-07-25 11:08 | bryka

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Redakcja pisze: wg medialnych doniesień manifest zawiera.. Trochę wstyd,że POLITYKA,miast zapoznac się z tym manifestem ,odwołuje się do medialnych doniesień.

  polecam
  Oslo Terrorist Anders Behring Breivik Manifesto
  Part of channel(s): 2011 Norway attacks (current event)

  This was sent to his friends on Facebook and also to the friends of his friends. Alongside this video is also a 1500 page written manifesto that you can find here:

  http://hotfile.com/dl/124843184/2315d8e/2083-AEuropeanDeclarationofIndependence.docx.html

  http://www.zshare.net/download/92921750531cd108/

  http://depositfiles.com/en/files/xkfpsa8ex
  (same file at each link)
  Download & Convert This Video FREE!
  Video issues? click here to switch the player
  Note: The below thumbnail advertisements lead to an external site

  Item Info
  Embed & Links

  Added: 1 day ago Occurred On: Jul-22-2011
  In: World News
  Tags: Oslo, terrorist, bombing, shooting, norway, extremism
  By: bugmenot
  Location: Oslo, Oslo, Norway (load item map)
  Marked as: approved, featured
  Views: 165528 | Comments: 788 | Votes: 18 | Favorites: 27 | Shared: 5721 | Updates: 0 | Times used in channels: 3
  Email220 Share695 Digg11 Share5783

  You need to be registered in order to add comments!
  View comments (788)
 • 2011-07-25 14:06 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Dlaczego mamy się zastanawiać nad wielokulturowością ?? Czy do końca nam odbiło ? Czy to jakiś somalijski imigrant wykończył prawie setkę ludzi ? Nie ! Zrobił to zgorszkniały, sfrustrowany i jadowity prawicowiec. To nietolerancja i nacjonalizm jest problemem. To ludzie podobni do Brevika powinni być pod lupą. Jeżeli w dokładce do 21 lat odsiadki za masowe morderstwo, ten szaleniec dostanie bonus w postaci wywołania dyskusji publicznej pod swoje dyktando, znajdą się naśladowci i ulice kolejnych miast spłyną krwią. Wielokulturowość jest faktem - nie polityką. Ludzie różnią się od siebie wierzeniami, obyczjami, wyglądem zewnętrznym, przekonianiami - to jest fakt. Kolejny fakt jest taki, że koegzystencja jest konieczna. Na tym kończy się dla mnie dyskusja o wielokulturowości. Dyskusja o tym, czy Brevika należy wypuścić z więzienia po 21 latach, czy trzymać go tam aż ktoś poderżnie mu gardło pod prysznicem byłaby o wiele ciekawsza.
 • 2011-07-25 16:41 | hmm

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  "Dlaczego mamy się zastanawiać nad wielokulturowością ??"

  Wszystko ma swoją przyczynę, dlatego powinniśmy się zastanowić - by zrozumieć i zapobiec w przyszłości.
 • 2011-07-25 17:38 | Janka

  Re: ten "prawicowiec" - to homoseksualista ?

  Cisza nad tą częścią jego osobowości. Homoseksualista , biseksualista , bez rodziny , ogłupiony przez Wildersa , tego holenderskiego szarlatana. Tak wygląda ta cywilizacja zachodnia . Przygłupy , niby oczytane , a bez duszy.
 • 2011-07-25 21:17 | m.

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Cale szczescie, ze "cywilizacja wschodnia" ma dusze i nia dumnie macha i powiewa.

  A czym niby ma jego orientacja seksualna swiadczyc? Chyba tylko o tym, ze "Janka" ma jakis problem z homoseksualistami.
 • 2011-07-25 22:44 | Janka

  Re: jakby miał żonę , to by mu głupoty odeszły .

  Cisza nad zaburzeniami osobowości wypływającej z nienaturalnego seksualizmu bywa zdumiewająca . To jest dla mnie oczywiste , ze ludzie polityki, wojska i szeroko rozumianej władzy powinni mieć rodziny. Kto nie daje sobie rady z własną rodziną niech się nie bierze do polityki /władzy/.
  Ten Norweg to chory człowiek , nie można tego tchórza nazwać mężczyzną.
 • 2011-07-25 22:55 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Następnym razem przeczytaj więcej niż jedno zdanie.
 • 2011-07-25 22:59 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Janka stwierdza, że skoro był homoseksualistą, to na pewno nie był prawicowcem. Bzdura to wierutna - wystarczy spojrzeć na amerykańskich republikanów... i księży.
 • 2011-07-26 02:04 | Herstoryk

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Jak podaje izraelska gazeta "Jerusalem Post" (http://www.jpost.com/International/Article.aspx?id=230762), Breivik gorąco popiera Izrael, który w jego manifeście wspomniany jest 359 razy. O tym w wypowiedziach publicystów Polityki cicho.
  Nie spotkałem się też nigdzie w mediach "głównego nurtu" z próbą analizy źródeł islamofobii, i nazwaniem po imieniu kto ją propaguje i nakręca.
 • 2011-07-26 12:26 | m.

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  " To jest dla mnie oczywiste , ze ludzie polityki, wojska i szeroko rozumianej władzy powinni mieć rodziny. Kto nie daje sobie rady z własną rodziną niech się nie bierze do polityki /władzy/. "
  w takim razie Jarek tez powininen poszukac sobie innego zajecia..

  Norweg nie bral sie do polityki, on sie wzial za karabin (sam fakt pisania manifestow w internecie nie robi z niego polityka)
  A co do "nienaturalnej seksualnosci", cisza na ten temat jest prawdopodobnie spowodowana tym ze to z kim on spal nie ma nic wspólnego z tym co zrobil.
  Np. Hitler mial zone/konkubine a "glupoty mu nie odeszly". Mengele i Goering mieli kochajace rodziny, a corka Himmlera dotad nie moze odzalowac tatusia.

  (podaj mi prosze przyklady jaka jest seksualnosc naturalna? chlop za baba w pozycji misjonarza ?)
 • 2011-07-26 12:49 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Janka i jej wypowiedzi to świetny przykład na to, że chłopski rozum nie ogarnia współczesnego świata. Nie przyjmuje też do wiadomości, że tak droga nam rodzina staje się coraz częściej małym prywatnym piekłem dla wszystkich jej uczestników. Wciąż jednak potępia się ludzi szukających szcześcia na własny sposób, poza ustalonymi normami. Wolne związki, homoseksualizm i perwersje tłumaczy się chorobami i utożsamia ze zbrodniarzami i wykolejeńcami. Kto poza mną ma dość tego seksualnie zgnębionego, świętoszkowatego pieprzenia ?
 • 2011-07-26 15:27 | Wojciech K.Borkowski

  Re: egzorcysta pilnie poszukiwany

  Egzorcysta pilnie poszukiwany

  To co się stało w bogatej Norwegii , której obywatel dokonał nieprawdopodobnej zbrodni wymyka się spod kontroli rozumu.
  Egzorcysta jest pilnie poszukiwany. Tylko człowiek opętany przez demony może dokonać takiej zbrodni. Intelektualiści próbujący objasnić ten nieludzki czyn okazali się bezsilni, a więc współodpowiedzialni za ten dramat. To, co się stało w kraju Ibsena przerosło dramaturgią wszelkie zbrodnie.
  Przez półtorej godziny zabijać niewinnych ludzi, samemu być niezagrożonym, to jest zbrodnia przekraczająca wyobraźnię. Kierowany przez własne, chore ego, ten zaprogramowany przez ogłupiający go zlepek ideologii osobnik, wpisuje się do europejskiej cywilizacji jako mutant pośredniczący między człowiekiem a hybrydą internetową.
  Ten europejski zbrodniarz jest tworem internetowej bezduszności.
  Kto tworzy ten nieludzki klimat ?
  Mechanicznie naciskając na klawiaturę komputera miliony dzieciaków ćwiczy się w zabijaniu komputerowych przeciwników. To jest powszechna zabawa naszych pociech pod każdą szerokością geograficzną. Pornograficzne filmy dostępne dla dzieci w każdym wieku demolują wyobraźnię, obnażając przed oglądającymi bezmyślność modelek udających wzruszenie. Kretyńskie seriale zwalniają oglądaczy telewizyjnych od wysiłku rozmowy z innym człowiekiem który siedzi obok, ale nie ma nic do powiedzenia. Narzucanym przez media idolem dla tych internetowych dzieciaków jest zwyciężca wyścigu po milionowe nagrody.
  Tak wygląda ta globalna fabryka robotów, którzy wchodząc do "świątyni wirtualnej ułudy" wpadają w sidła paranoi.
  Dla tych dzieciaków XXI wieku, ten realny świat jest mało atrakcyjny i zbyt trudny. Internet jest złym nauczycielem. W realnym świecie trzeba pracować , tolerować inność poznawanych ludzi , zdobywać sympatię znajomych, a w tym internetowym świecie wszystko jest ułatwione.
  W tym internetowym świecie można się samemu obsłużyć seksualnie, czuć się bezpiecznie wypisując brednie w manifestach niewartych nawet przeczytania, gdyby ich autor nie popełnił wcześniej realnej zbrodni.
  W tym internetowym świecie miliony samotnych dzieciaków szuka schronienia przed brakiem zainteresowania rodziny i sąsiadów.
  Głupi, mieszczański chłód nadciągnął nad wielkie miasta całego świata.
  Miasta podzielone na getta etniczne i ekonomiczne, za zamkniętymi bramami ukrywają współczesną "arystokrację" szukającą "elitarnego" bezpieczeństwa i poczucia wyższości . Co innego deklarują Traktaty i Konstytucje krajów europejskich, a co innego praktykują lokalni politycy. Wyrażanie pogardy dla imigrantów stało się towarzyskim obyczajem współczesnej Europy. Zdeprawowani tubylcy powinni zazdrościć imigrantom motywacji do ciężkiej pracy i radości życia, którą tubylcy stracili, mając nadmiar wolnego czasu na poszukiwanie bezmyślnych rozrywek.
  Elity polityczne rządzą współczesnymi krajami przez telewizję, wskazując narodowi wrogów odległych o tysiące mil. Rządzący krajami celebryci polityczni sami wyłączają się z obowiązku dawania przykładu jako przykładny obywatel, szanujący prawo urzędnik, czy kochający ojciec. Moda na lekceważenie norm prawnych i zwyczajowych norm życia społecznego jest w Europie powszechna.
  To się musiało zemścić. Europa urodziła hybrydę. Zbrodniarz przygotował serię własnych upozowanych zdjęć, a przewidując zapotrzebowanie mediów umieścił w internecie manifest będący zlepkiem sentencji mających objaśnić jego motywację do popełnienia tego potwornego czynu.
  On sam sfinansował własną zbrodnię i sam się obsłużył medialnie.
  Mieszczańska kara jak może go spotkać jest już nam znana. To jest 21 lat pozbawienia wolności. Tak to jest w czasach pogańskich, kiedy ludzie przestali się bać wiecznego potępienia i własnego sumienia.
  Dla normalnych, uczciwych ludzi własne sumienie jest religijnym egzorcystą. W zlaicyzowanym współczesnym świecie egzorcysta będzie wkrótce pilnie poszukiwany. Mieszczańskie kryteria oceny tej zbrodni okazały się bezwartościowe.

  26 lipca 2011
  www.wojciechborkowski.com
 • 2011-07-26 20:26 | stary klecha

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Przypominam redakcji i światłym komentatorom, że pojęcia "nacjonalizm" i "faszyzm" nie maja nic wspólnego z tradycyjnie definiowaną prawicą. Wbrew temu co się utarło i co rozbrykana młodzież wypisuje, nacjonalizm ,w formie jaką dziś znamy, narodził się w czasach rewolucji francuskiej, której nie sposób nazwać prawicową. Co do faszyzmu to jeśli kult jednostki, etatyzm, upaństwowienie znacznych dziedzin gospodarki i życia codziennego nazwiemy działaniem prawicowym, to ja jestem pod wrażeniem tego fikołka intelektualnego.
  pozdrawiam
 • 2011-07-27 14:00 | Robert Ostrowski

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Chrześcijańscy fundamentaliści stanowią zagrożenie również w Polsce.

  Ich idolem, tak jak Breivika, jest facet o nazwisku Kaczynski!

  Nie ukrywają się - spotykamy ich 10-ego dnia każdego miesiąca.

  Gdzie? - w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu.

  Konrad Lesiak pisze na swoim blogu o potrzebie zwalczania prawicowego

  ekstremizmu:

  http://ideowerefleksje.blogx.pl/
 • 2011-07-27 20:32 | Dana

  Re: Syjonistyczny fundamentalizm był wielokrotnie imperatywem zbrodni

  To fundamentalista -syjonista strzelał do prezydenta własnego kraju. To fanatyk -syjonista nie tak dawno strzelił w głowę reprezentantce kongresu w USA , itd itd. To norweski morderca 359 razy wymienił w swym manifescie Izrael , jako przykład do naśladowania.
 • 2011-07-29 14:25 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Zabawne jak podobny do manifestów Brevika jest ten komentarz. Jemu też na sercu leżały demony, a bohaterami swoimi ogłoził rycerzy krucjat z Vladem palownikiem na czele... Kiedy czytałem Twoją wypowiedź na temat GMO, podejrzewałem że zwyczajnie się mylisz. Teraz zdaję sobię sprawę że współczesny świat przerósł Twoje zrozumienie, a ludzie zabobonni i prostoduszni zawsze bali się tego co dla nich niezrozumiałe. Gry komputerowe i internet winne są tragedii norweskiej ? A może holocaust też uda się zwalić na wolfensteina i dooma ? Może hiszpańską inkwizycję da się wytłumaczyć zwalając na World of Warcraft ? Oczywiście Wojciecha nie ogłupiły seriale i pornosy, gdyż pierwsze wywołują święte oburzenie a drugich się pewnie boi... A na koniec ta bezmyślna kreacjonistyczna mantra o sumieniu - Ty nie masz sumienia Wojciechu, boisz się po prostu, że kiedy przyjdzie po ciebie śmierć i zobaczy że nie byłeś grzeczny, będzież się smażył w wielkim ognistym tyglu i płakał po wsze czasy - to nie jest moralność wolnego człowieka, ale zwykły niewolniczy strach przed batem !
 • 2011-07-29 14:35 | mickor

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  A kogo obchodzi tradycyjnie defniowana prawica ojczulku ? Równie dobrze mozemy sobie porozprawiać o greckiej demokracji. Dzisiejsza odmiana, mutacja, czy jak to nazwać - ma więcej wspólnego z ruchem neokonserwatywnym, który wielbi i podziwia. Ruchem który urodził takich tytanów intelektu jak W Bush, Sarah Palin, Donald Trump, i nowi Kaczyńscy jeszcze kilka lat wstecz. I owszem, ma więcej wspólnego z faszyzmem niż taka socjaldemokracja...
 • 2011-07-29 14:51 | Robert Ostrowski

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  A u nas w Polsce, to co - Same łagodne baranki?

  Chrześcijańscy fundamentaliści to zagrożenie również w naszym kraju.

  Spotykamy ich w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu.

  Kiedy? - 10-ego dnia każdego miesiąca!

  Konrad Lesiak na swoim blogu pisze o potrzebie zwalczania prawicowego ekstremizmu


  http://ideowerefleksje.blogx.pl/
 • 2012-07-22 22:27 | indigoapollo

  Re:Publicyści Polityki o tragedii w Norwegii

  Z okazji 1-ej rocznicy wydarzeń polecam poniższy artykuł:
  http://pytaj-prawdziwego-j ezusa-tlumaczenia.mixxt.se/networks/forum /thread.231383