Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

(13)
Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy, po trzech latach pracy, uchwaliła końcową wersję raportu. Najważniejszy wniosek brzmi: Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro powinni stanąć przez Trybunałem Stanu.
 • 2011-07-26 18:23 | warszawiak

  Komisja ws Blidy

  A teraz wszystko zalezy od tego czy dyktator i wladca Platformy Donek Tusk wyda rozkaz swoim poddanym by poparli wniosek.

  Moim zdanie nie ma innego wyboru. Musi wydac taki rozkaz bo jak nie, bedzie to oznaczalo ze 4 lata propagandy medialnej w stylu 'Donek lepszy od Kaczynskiego" to tylko pic na wode. Ze nie ma roznicy miedzy PO-PIS-em.
  Bo nie ma takiej roznicy.
  Akcje Kaczynskiego zabily Blide a akcje dyktatora Donka Tuska ochraniaja Kaczynskiego.

  Ta sprawa powinien sie zajac zwykly kryminalny sad. Nie wiem dlaczego politycy w kraju rzekomo demokratycznym sa traktowani w tak nie demomokratyczny sposob. Maja specjalne przywileje.


 • 2011-07-26 18:48 | Tenno

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  To jest Polska właśnie. Plemienna ( partyjna )moralność Kalego .
 • 2011-07-26 18:54 | warszawiak

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Ale to nie wystarczy. Sedziowie w TS sa rowniez nominowani z partyjnego polecenia (klucza/manipulacji). W zamian moga nawet placi haracz co widac z linku http://www.tvn24.pl/-1,1705569,0,1,start-do-sejmu-nie-za-darmo-do-20-tysiecy,wiadomosc.html

  A wiec dozywotni dyktator i wladca Platformy musi im rowniez wydac rozkaz jak maja postepowac. Oto Polska !
 • 2011-07-26 20:18 | J.S.

  Rozejdzie się po kościach

  Panie Redaktorze !
  Kilka lat temu analizował Pan epilogi różnych afer. Z reguły sprawcy nie zostali ukarani. Pamięta Pan sprawę Olina ? Pod fałszywymi zarzutami obalono premiera rządu. Ktoś poniósł konsekwencje ? Tak : Józef Oleksy.
  Za kilka lat( a może już w 2012 roku) okaże się,że TS nie jest dla JK i zerozeroZiobry, a pozostali sprawcy nie staną przed sądem. Bo wicie , rozumicie ...
 • 2011-07-27 06:43 | joanna

  sprawiedliwośc czy partyjniactwo?

  Zarzuty komisji są poważne. Czy dlatego, że dotyczą polityków maja być zamiecione pod dywan? I będziemy udawać, że nic się stało? Że politykowi wolno wszystko?
  Przecież osoby,o których postawienie przed TK wnioskuje komisja nie staną przed żądnym linczu tłumem a przed wybranym przez parlament organem, nie składającym się z prostaczków kierujących się sympatią lub antypatią do prezesa i byłego ministra, a ludzi posiadających w co najmniej połowie swego składu kwalifikacje sędziowskie pod przewodnictwem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
  Jeśli nie można, przy tak poważnych zarzutach, poddać polityków pod osąd konstytucyjnego organu to po co on w ogóle jest? Od razu zgódźmy się, że polityk za nic nie musi odpowiadać. Że RP to dla niego partyjny folwark, w którym hula jak chce.
  Jeśli parlament zagłosuje "przeciw" właśnie to będzie oznaczało.
 • 2011-07-27 08:34 | warszawiak

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Kalisz i chlopcy z SLD juz dawno powinni wniesc pozew do Strassburga przeciwko PO-PIS za morderstwo Blidy i utrudnianie sledztwa.

  Nawet jezeli eventulanie ta sprawa trafi do TS, TS bedzie na niej siedzial przez nastepne 20 lat. To oczywiste.
 • 2011-07-27 13:00 | Virenqe

  Czy Pan Redaktor był kiedyś dziennikarzem śłedczym, czy może adwokatem?

  Pan Redaktor najwyraźniej dołączył do finezji myślowej reżysera Kutza, który opowiada dziś w "Wyborczej", że B. Blida to była skromna osoba, mieszkała w familoku, itd. Ani słowem, że miała także dom w Szczyrku (ten z basenem), wyposażony na koszt zamieszaną w aferę węglowa B. Kmieciak.
  A może tak po prostu opublikować akta sprawy B. Blidy?
 • 2011-07-27 13:09 | Virenqe

  Księga nonsensów

  Adam2222: "Kąt strzału sugeruje ze p. Blida była straszona bronią przez agentkę i bron wypaliła".

  To się nadaje się do Wielkiej Księgi Nonsensów. Kąt wlotu pocisku (nie strzału! - na litość ....) wskazuje jak była kierowana lufa broni, a nie nie, czy i kto bronią hipotetycznie straszył. Mąż BB zeznał, że w chwili strzału agentka ABW była przed łazienką.

  Zdawałeś Adamie maturę w tym roku? ... :)
 • 2011-07-27 13:16 | Abe

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Państwo w którym tzw.policja napada w biały dzień,sieje śmierć i zaciera ślady swoich czynów jak banda podczas wojny domowej nazywa się ...?
  W ramach retorsji ich terenowy oddziałek wpadnie do mnie i po robocie wymienią się kurtkami i telefonami ale! co się będą pieprzyć premierek nie zajmuje się takimi sprawami.
 • 2011-07-27 20:25 | zadumany

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Warszawiaku - jest różnica PiS jest jeszcze gorszy.
 • 2011-07-27 20:47 | Andrzej

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Słyszałem o wielu samobójstwach, w których ludzie odbierali sobie życie, z o wiele mniej banalnych okoliczności, jak napaść zbrojnej bandy o szóstej rano. Być może ty jesteś przyzwyczajony do takich sytuacji, ja prawdopodobnie zesrałbym się w gacie. Dobrze byłoby również, abyś posiadał zdolność rozpoznania różnicy między samobójstwem, a planowanym i umiejętnie inspirowanym zorganizowanym morderstwem. Bowiem Kaczyński, za pomocą Ziobry kierował zorganizowaną grupą przestępczą, o charakterze zbrojnym, dokonując planowanego mordu na pani Blidzie. Natomiast egzekutor i kat w jednej osobie, ten psychopatyczny morderca - Bogdan Święczkowski, nieporadnie kierował zacieraniem śladów i dowodów tego morderstwa, za co nie można winić posła Kalisza - przed którym chylę czoła. Jeżeli Polska jest państwem prawa, to MAFIA PISOWSKA MUSI BYĆ ROZLICZONA, I SKUTECZNIE UKARANA !!!
 • 2011-07-28 00:02 | Co więc Pan proponujesz?

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Wsadzamy wszystkich właścicieli domów z basenem? na początek chyba wystarczy.
 • 2011-07-28 20:59 | Halszka

  Re:Komisja ws. śmierci Blidy kończy pracę

  Virenqe,
  dzielisz się swoją wiedzą o sprawie, niestety dość słabą.
  W poprzednim poście twierdzisz, że mąż Barbary Blidy zeznal, że w chwili strzału agentka byla poza lazienką.
  To nieprawda. Mąż zeznał, że KIEDY ON DOBIEGŁ DO ŁAZIENKI, agentka była juz na zewnątrz. Ale zanim tak dobiegł, agentka zdążyłaby opuścić łazienkę. Sama zresztą zeznawała, że była z Barbarą Blidą w łazience, gdy padł strzał.
  Teraz znów dowodzisz, że letni dom w Szczyrku był budowany na koszt Kmiecik, zamieszanej w aferę węglową. Prokuratura wiele razy sprawdzała ten wątek, w braku czegoś lepszego, i nic nie znalazła. Kmiecik dorzucila sie do budowy domu przyjaciółki, by z niego korzystać. Potem korzystała tylko kilka lat, więc dostała część pieniędzy z powrotem. Obie panie skrupulatnie się rozliczyły.