Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(17)
Czy oni nas traktują jak ludzi, czy jak bydło? – usłyszałem niedawno w tłumie pasażerów wychodzących na ulicę Kijowską z remontowanego właśnie dworca Warszawa Wschodnia.
  • 2011-08-04 01:27 | Abdank

Przygnebiło mnie to wszystko.

A tak bardzo się staram, by zrozumieć kraj moich przodków (moi rodzice i ja urodziliśmy się w USA; dziadek miał 15 lat kiedy pradziadek go tu przywiózł). Czy to się kiedyś zmieni?
  • 2011-08-04 15:02 | zygmuntfr

Re:Pies czyli kot

W Polsce o godności człowieka tylko się mówi. Podejmijcie próbę załatwienia zwykłej potrzeby fizjologicznej że nie wspomnę o umyciu rąk. To jest koszmar. Czy to w pociągu, czy w mieście. Toalety bardzo często są płatne / np. w Kołobrzegu sikanie 3 zł./ To jest ta godność człowieka kiedy lać trzeba w bramie lub po byle drzewem ?
  • 2011-08-04 16:40 | atalia

poprawia humor

Ja, Tym, elita artystyczna, ateusz, światowiec.

Oni, PO, zaścianek taki sami jak PiS, fundamentaliści religijni, narodowcy.

Na kogo więc będę głosować? Komu oddam władzę nad sobą? Pytanie! Oczywiście, że tym z PO, Tym.
  • 2011-08-04 18:09 | ka

jestesmy bydlem niestety: brak porzadnych chodnikow, pochylni, schodow automatycznych dla starszych, matek z wozkami ludzi z bagazami, to jak wygladaja miasta i przestrzenie publiczne o ktorych tak sie trabi w mediach...
    to jak wygladaja emerytury, opieka spoleczna..
    jak politycy sie wypowiadaja o sobie na wzajem i co tak na prawde sie liczy w polityce....
    jestem jednym z bydlad za kazdym razem jak przekraczam granice naszego kraju, kiedy wracam, kiedy po raz kolejny daje sobie nadzieje ze jednak sie zmienilo i moze jednak warto wrocic ... wrocic na stale?...moze kiedys bedzie warto..? kiedy?
    za kazdym razem to rozczarowanie, ze to jeszcze nie pora...
  • 2011-08-04 19:12 | zadymausa

Nigdy

Dlatego przed 30-tu laty wyjechalem z tego blota na zawsze.Chodzi mi po glowie komentarz jakiegos Holendra w filmie Krzyzacy o Polsce niezmiennej od wiekow.Amen.
  • 2011-08-05 00:31 | zbyszekrk

Jezeli chodzi o analfabetow, to rozmowa o jakims tam Jagusiewiczu
    nie ma sensu. Gorzej jezeli dotyczy to wszystkich radnych Bilgoraja.
    Chociaz moze to to samo - ktos wybral stawiajac krzyzyk!!!
    Bilgoraj anty stolica kultury.
    Zbigniew Ketrzynski
    ""
  • 2011-08-05 00:34 | zbyszekrk

musze Cie obedrzec ze zludzen, Przyjacielu
    zketzynski
  • 2011-08-05 09:04 | Zibi

Europa kończy się na Odrze. Tak było, jest i będzie. Niestety. :(
  • 2011-08-05 10:05 | sugadaddy

Nie ma chyba takich drugich ciemniaków jak my. Takich gnojków, których nie stać na własne zdanie na żaden temat. Broń boze się nie wychylić - bo co ludzie powiedzą! Ta stadna durnota wyłazi jak się staje murem za dobrodziejem co dzieciaki wychędożył, a zresztą szkoda gadać; i jeszcze te pretensje! Ta megalomania i poczucie wyższości wobec wszystkich dookoła. I to obrażanie się na wszystkich, którzy odważą się wytknać nam nasze wady; juz widzę tych obrażonych na Niemców co to chcą granice przywrócić - bo dosć mają polskich złodziei! Ależ jak oni śmią NAS tak oczerniać!
    Polacy to naród żyjący w malignie. Aż dziw, że to się i tak jakoś kupy trzyma.Bo przecież Polak najbardziej nienawidzi innego Polaka - Ot tak, bez powodu. I żródłem nieustającej radości dla jednych, są niepowodzenia i kłopoty innych.
  • 2011-08-05 22:37 | Ares

Jest wiele błota w naszym kraju. Trochę sprzyja temu klimat, zwłaszcza latoś.Istnieje ryzyko, że błoto zamieni się w bagno. Nie traćmy jednak nadziei, to od nas także zależy czy to błoto kiedyś wyschnie. Chyba nie jest nas tak mało... głowa do góry
  • 2011-08-06 06:27 | Wojciech

Re:Pies czyli kot - sami Europejczycy ?

Europejczyk Breivik morduje jak debil i kat , a oni ręce nie mogą umyć w Polsce ? Ot, humaniści.
  • 2011-08-07 00:59 | andi, były krajan

Tak trafnie pisał Pan o tym warszawskim błocie, że gdy przeszedł Pan w drugim akapicie do Singera, pomyślałem sobie w swojej prawie sześćdziesięcioletniej naiwności, że biłgorajscy radni wahają się z wybraniem Pisarza na patrona jednej z ulic, gdyż byłaby tego niegodna, bo ... zbyt błotnista. Wracałem na Ziemię w trakcie czytania następnych zdań.
    A później to już tylko Libert: "Uczę się ciebie, człowieku..."
  • 2011-08-07 22:46 | zezowaty

4 sierpnia , Wrocław dworzec Główny , pociąg ze zgorzelca spóżnia sie o 25 minut a ten do Olsztyna odjeżdża mimo zgloszenia u konduktora.Na peronie czwartym w budce dyzurnego ruchu proszę o wpis że coś takiego mialo miejsce - odmowa bo ja nie jestem od tego ,jeszcze dzis mam w uszach RYK - PROSZĘ OPUŚCIC POMIESZCZENIE od baboka bez tabliczki z nazwiskiem , w informacji kieruja mnie do pokoju 123 ponoć jest taki na piętrze ale schody do niego zawiązane łańcuchami /autentyczne/ w kasie każa mi z biletem mi wydanym w pociągu ok kilometra /licho wie gdzie/ by mi zmienili bilet. Takie jest dzis PKP.
    Dawniej moiono że to skrót od //pluskwa koło pluskwy// dzis myslę że dotyczy to ludzi rządzących tą instytucją // piją naszą krew//
  • 2011-08-09 14:19 | sugadaddy

Co tu się dziwić; jakimś cudem zachowań żywcem z prl-u, można doświadczyć w kontaktach z ludzmi, którzy prl-u na oczy nie widzieli, a co dopiero w kontaktach z ludzmi którzy z tego prl-u nigdy nie wyszli. To dobre memento, dla tych co do prl-u wzdychają. Powinni oni wiecej podróżować - dobrze by im to zrobiło.
  • 2011-08-09 18:49 | aekielski

Pierwszy raz w życiu błoto zobaczył i zdziwiony. U nas na wsi chodzimy po błocie od niepamiętnych czasów i jest ok. Raz błoto nazywa dewiacją innym razem to błoto jest cacy a ci co chcą je osuszyć są be.
  • 2011-08-09 18:56 | aekielski

Proszę nie obrażać PRL-u bo wtedy tyle chamstwa nie było co dzisiaj.
  • 2011-08-11 12:00 | ka 2

blotem tez sa media i niezliczone denne programy do oglupiania ludzi kiedys komuna oglupiala swoja papka teraz mamy czasy "wolnomyslnosci"...a ci co pracuja w telewizji mysla ze widz jest idiota do potegi...programy o niczym, zjadajace czas antenowy i nasz widzow...oglupiajace, niestety a dzieci i mlodziez to chlonie i wyrastaja na tym i mysla ze zycie jest jak w telewizji..

dlatego, zeby sie nie denerwowac ze daje z siebie durnia robic i ocalic SIEBIE, nie ogladam telewizji!