Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oskarżony: człowiek - motyl

(29)
Przebieranie się za motyla podczas procesji Bożego Ciała nie jest przestępstwem, uznała łódzka prokuratura. Ale to nie koniec kłopotów tamtejszych artystów z wymiarem sprawiedliwości.
  • 2011-08-09 13:57 | agnostos

Piękny happening!

Uśmiałem się po pachy!

Myślę, że katolicy mogliby się trochę rozluźnić i cieszyć pozytywnym przesłaniem Jezusa, niż straszyć gazetą wyborczą i kibolami.
  • 2011-08-09 15:29 | Szechter

Re:Oskarżony: człowiek - motyl

Haha ale ubaw, uśmiałem się po pachy :) Rewelacja, droga do rozgłosu poprzez prowokowanie babć podczas ich obrzędów religijnych, brawo dla Artysty i brawo dla "POLITYKI" za propagowanie zdrowego podejścia.

Polecam teraz Artyście Pawłowi Hajnclowi przebrać się za Mahometa i zrobić kupę w meczecie, koniecznie podczas nabożeństwa, ale będzie śmiesznie, "POLITYKA" na pewno zrobi rewelacyjny reportaż.

Czy raczej nie, nie będzie to wystarczająco "trendy" dla "POLITYKI"?
  • 2011-08-09 16:46 | Verre

Ćwiczenie myślowe dla odbiorców POlityki: czy gdyby ktoś przebrany za motyla

kicał wśród np. uczestników "marszu żywych", czy też wyrażaliby zachwyt na tym że taki performance pozwala się "trochę rozluźnić i cieszyć pozytywnym przesłaniem"...
  • 2011-08-09 17:47 | sugadaddy

Dlaczego artysta miałby zajmować się Mahometem? My mamy tutaj do czynienia
    z chrześcijanską odmianą krwiopijców - to ich trzeba wepchnąć z powrotem tam gdzie ich miejsce - do kościołów!
    PS.Nie lubisz "Polityki? Idz do diabła. Znajdziesz niejednego, u Terlikowskiego.
  • 2011-08-09 18:18 | wladeczek

czesto sie ten pawel wkurza ,3 razy sie wkurzyl , ani razu sie nie wkurzyl na ekipe rzadzaca ,a tez mozna im troche zarzucic .teraz rodzi sie pytanie ,czy pawel jest oplacany czy powinno sie go przebadac ,bo moze czlowieka poniesc i nastepnym razem przebierze sie za czekiste i pociagnie z kalacha seria (no ale on chyba nie jest prawicowym religijnym ekstremista??)
  • 2011-08-09 18:25 | Prezes

A ja proponuję, żeby ktoś przebrał się za Jezusa i zrobił kupę
    w twoim mieszkaniu... ale będą jaja ;-)
  • 2011-08-09 18:52 | hynio

Ale czemu zamykać ich w Kościele? Ulice należą do wszystkich, do wierzących też. Jeżeli nie łamią prawa nic ci do nich.

Zachowanie faceta jest żenujące. To, że w Polsce wystarczy kopnąć w Kościół żeby wypłynąć, wie każda agencja reklamowa i każdy mierny artysta. To tak samo jak z PiSem, który wystarczy krytykować, żeby zyskać powszechną społeczną aprobatę.
  • 2011-08-09 20:03 | pxl666

ale ten chrystus z biblii potepil by obecny KK...wiec oni z chrystusem maja tyle wspolnego...
  • 2011-08-09 20:25 | jagat

popieram :)
  • 2011-08-09 20:52 | m.

To, ze w kraju islamskim taki happening skonczylby sie pewnie dlugoletnim wiezieniem albo linczem, nie znaczy, ze w PL tez mamy stosowac podobne praktyki.
    Co porawda KK próbuje zrobic tutaj druga arabie saudyjska, ale to nei jest najlepszy wzorzec do nasladowania

• 2011-08-10 00:25 | Jerry11

Niech pan artysta sie cieszy, iz zyje w kraju wyznaniowym (rzymsko-katolickim) obecnie, a nie np. trzysta, czy czterysta lat temu... bo wowczas pewnie skwierczal by na stosie!
  • 2011-08-10 02:55 | Herstoryk

"To, że w Polsce wystarczy kopnąć w Kościół żeby wypłynąć, wie każda agencja reklamowa i każdy mierny artysta. To tak samo jak z PiSem, który wystarczy krytykować, żeby zyskać powszechną społeczną aprobatę. "
    Czy to ludzie w jednej chwili tacy mądrzy się zrobili, czy to sedno się zrobiło takie duże ?
  • 2011-08-10 08:23 | sugadaddy

Gdzieś niedawno czytałem, że prawicowiec nie posiada inteligencji - to taka cecha rozpoznawcza; sądząc po tych wpisach, to święta prawda.
  • 2011-08-10 08:51 | Szechter

Jestem ateistą od urodzenia.

W kościele byłem może 4 razy w życiu, w czasie ślubów znajomych. Nie znoszę klechów i nie rozumiem ich wyznawców.

Ale kurw** jego mać, to że ich nie rozumiem nie oznacza że mam drzeć łacha z prowokowania ich w czasie ich guseł. Jeśli dla tych ludzi są to WAŻNE OBRZĘDY do których podchodzą EMOCJONALNIE, to nic mi do tego, a tym bardziej skończonemu kretynowi pokroju Pawła Hajncla.

Przypominam, że wolność wyznania, obojętnie czy się modlisz do Mahometa, Buddy czy Jezusa czy innego bóstwa, gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej.

I każdy kto tego nie rozumie jest także skończonym kretynem, pokroju Hajncla Motyla, który wykazuje się wielką odwagą i poczuciem humoru (ha,ha,ha) prowokując bezzębne baby na procesji.
  • 2011-08-10 15:40 | W jednym zgadzam się z Ziemniakiewiczem

artyści powinni na siebie zarabiać - i dlatego żądam zwolnienia Ziemniakiewicza z telewizji publicznej. Niech bredzi za swoje. Np. w Rzepie.
    A pan-motyl ma też chyba coś nie teges pod beretem.
  • 2011-08-10 16:36 | Slawczan

Skohro ONI moga ,,uprawiać swoje gusła" (przestrzeń publiczna!!!) to chyba Hajncel może motylować sobie?
    On tylko chce tylko by PUBLICZNE było publiczne a nie katolicke tylko. Szkoła publiczna? Nie , jest katolicka - indoktrynacja jak pokazuje biogram Hajncela ma tam prawa SPECJALNE...
  • 2011-08-11 09:46 | Szechter

Owszem może, tak samo jak może pląsać przebrany za mydło między uczestnikami „marszu żywych” (przestrzeń publiczna!!!). Ale po tym się poznaje skończonego sfrustrowanego kretyna, że ze swoich praw korzysta, mając zero szacunku do guseł innych.
  • 2011-08-11 12:20 | Szechter

Heheh, książki Ziemkiewicza bywają w pierwszej dziesiątce bestsellerów EMPiK-u i gwarantuje Tobie że ten gość zarabia kasy jak lodu. W przeciwieństwie do innych utrzymywanych przez TVP publicystów typu Żakowskiego.
  • 2011-08-11 16:04 | camel

Kiedyś był taki kawał o Stalinie, co to dał dziecku cukierka "a mógł zabić". Lubię ten typ argumentacji, Utwierdza mnie w przekonaniu, że katolicy są umysłowo w średniowieczu.
  • 2011-08-11 18:28 | Kaliban

Przestańcie z tymi krajami muzułmańskimi. Jak się tam tak bardzo ichnia wolność słowa podoba - proszę bardzo możeta zawsze wyemigrować.

Problem jest z wolnością w Polsce. I "motylek" dobrze to pokazuje.
    Obóz narodowo katolicki obrzuca gównem kogo chce, księża mają immunitet i swobodnie molestują dzieci, a ateiści, artyści i inni poza mainstreamem muszą się sporo napocić, żeby uzyskać zgodę na jakąś tam np. manifestację

• 2011-08-12 11:07 | sugadaddy

Ty chyba byłeś w kościele 4 razy w dniu kiedy to pisałeś! Cos ci sie pomieszało.
  • 2011-08-12 12:15 | Szechter

Co konkretnie mi się wg ciebie pomieszało?
  • 2011-08-12 12:40 | sugadaddy

hynio, błyszcz tym swoim intelektem - robisz świetna reklamę swoim.
    Najlepsze jest z ta ulicą, co to należy do wierzących też!!! Biedacy muszą chodzić opłotkami; zgroza!
  • 2011-08-12 12:42 | sugadaddy

No nie mogę! Drugi "intelektualista prawicowy" !
  • 2011-08-12 13:03 | Szechter

Jak nie możesz to wal w gacie, wybitny intelektualisto. Albo zwyczajnie napisz co wg ciebie jest "pomieszane" w tym co napisałem.

Zwykły szacunek do ludzi odmiennego wyznania jest dla ciebie wyznacznikiem "intelektualisty prawicowego"? Tolerancja i szacunek działa w obie strony, bezzębna baba na procesji ma takie samo prawa co pedał paradujący z piórami w dupie po Warszawie.
  • 2011-08-13 10:00 | sugadaddy

Z przykrością, a właściwie bez, stwierdzam, że mój pies ma bardziej lotny umysł od ciebie.
  • 2011-08-16 10:19 | Szechter

Obelgi zachowaj dla siebie zacietrzewiona, prostacka szmato.
  • 2011-08-17 12:09 | sugadaddy

Twój poziom szechter, to nawet nie chłopski filozof - to raczej wiejski głupek.
    PS. zacietrzewiona, prostacka szmata - ładne; muszę zapamietać.
  • 2011-08-24 13:14 | ja

A moim zdaniem latanie w gaciach po mieście to nie sztuka i taki koleś nie powinien się nazywać artystą...