Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Politycy malują Polskę na czarno

(49)
Polacy, jak wynika z badań, czują się coraz bardziej zadowoleni. Politycy jednak – co ciekawe, nie tylko opozycyjni – mówią im, że niesłusznie, że Polska pogrąża się coraz bardziej w nieszczęściach i klęskach.
 • 2011-08-10 11:47 | Wreszcie się doczekałem

  Wot, Tierlkowskij rewolucjoner, maładiec

  Pewnie on sam stanie na czele. Tylko kto tej chodzącej anemii rączki rozhuśta? Joanna od Krzyża? A może Jarosław "Vivat Stalin" Rymkiewicz? Co z Pospieszalskim - poprowadzi szturm na Pałac Całoroczny? Wystrzeli z "Aurory II" w Porcie Praskim? Warto o tym porozmawiać. Czy Wildstein dokona samospalenia przyodziawszy się w odświętny fartuszek (w końcu to masoni stoją od prawie 300 lat za wszystkimi rewolucjami) lub jednak pragmatycznie zostanie komisarzem ds. rozsyłania jedynie słusznych treści przez smartfony? Niewątpliwie znajdą się również funkcje dla starych praktyków: tow. Marcina Wolskiego i TW SB "Rycerza" alias Marek redaktor Król. W każdym razie Kaczyński już powinien zapuszczać wąsy (version Piłsudski) lub także brodę (version Uljanow). W maciejówce będzie się pięknie prezentował, kobiety oszaleją, posłanki PIS również. Co zrobić z Brudzińskim nie mam pojęcia, wyobraźni nie staje.
 • 2011-08-10 13:11 | warszawiak

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Polacy, jak wynika z badań, czują się coraz bardziej zadowoleni"

  Nie znam zadowolonych polakow. Wrecz przeciwnie, 70% polakow zyje w biedzie.
  Kto z przecietna pensja 3450 zl brutto moze byc zadowolony? Ktory emeryt z przecietna emerytura 1400 zl jest zadowolony, ktory z 2.3 mln bezrobotnych jest zadowolony. Kto z mlodziezy lat 18-24 jest zadowolony ? Oficjalne bezrobocie w tej grupie to az 25%. A dgyby nie emigracja ???. Pokolonie solidarnych pedofili obarczylo mlodziez niewyplacalnymi dlugami. Czy mlodziez ma powod do zadowolenia ?

  Polityko to nieslychane brednie o czym piszecie.


 • 2011-08-10 13:14 | joanna

  bardzo celne ale..

  Jak polityk ma powiedzieć coś optymistycznego, pokazać prawdziwy obraz Polski jako kraju, któremu się udało i udaje? Przecież wyjdzie na idiotę na tle tzw. wiadomości- zaczynających się albo na "nie" ("nie wybudują", "nie udało się" itd.) albo o wypadkach, albo wpadkach, albo lament jakichś poszkodowanych w dowolnym zdarzeniu. A może przed lub po dowolnej "publicystyce społecznej" zwanej "Rodzina Patusiaków" przez analogię do "Matysiaków" i patologii społ. No wyszedłby na cudaka, jeśli nie idiotę.
  Pozytywnego przekazu w mediach nie ma lub jest kompletnie marginalny. Moja matka 70letnia już tv nie włącza nazywając ją medium depresyjno-maniakalnym. Bo to są wizje a nie informacje okraszone rozrywką na poziomie absolwenta szkoły specjalnej.
  Prawdziwej Polski w mediach nie ma. Tylko przy okazji np. powodzi dopatrzeć się można w tv, jak piękne ludzie maja domy. Jak zadbane są miasta. Jeśli ktoś tego w swoim mieście nie widzi. Albo nie chce zobaczyć.
 • 2011-08-10 13:27 | KrzysztofMazur

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  To że ludzie mają dobrze, a państwo źle, to się nie wyklucza. Ludzie mają dobrze między innymi dlatego, że państwo ma dziurę budżetową od kilkudziesięciu lat (jakoś od późnego Gomółki co najmniej). Polacy żyją ponad stan z pomocą państwa. Podatki są za niskie, wydatki państwa za wysokie. Połowa dorosłych nie pracuje, a ci co są zatrudnieni, w znacznej części pracują na państwowych lub dotowanych posadach. Tłumy przedwczesnych emerytów. Zero reformy emerytalnej. Waloryzacje emerytur co roku. Podwyżki w budżetówce. Od kilku lat suma wynagrodzeń w samorządach (wg danych GUS od 2007 roku) rośnie o 10 % rocznie. Ta sielanka potrwa jeszcze kilka lat. Potem Polityka piórem czołowego antyliberała Żakowskiego napisze, że wszystkiemu winni spekulanci i ‘neoliberalizm’. Winny już jest, więc po co coś robić? Przyszłość nie istnieje, jesteśmy szczęśliwi.

  Opozycja kłamie, że jest katastrofa i za wszystko odpowiada obecny rząd.
  Propaganda rządowa kłamie, że jest dobrze i liczy się woda w kranie, a przyszłość nie istnieje.
  Dwie grupy demagogów.
 • 2011-08-10 14:01 | Hanna

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Może rzadko oglądam telewizję ale nie zauważyłam tam szczególnej euforii rządu i wychwalania aktualnej i przyszłej sytuacji. Co do przedwczesnych emerytów to najpierw sami powinniśmy dojrzeć do tego, że powinniśmy pracować trochę dłużej a nasi współobywatele zobaczyć, że człowiek ok. 60-tki nadal jest człowiekiem i to bardzo często intelektualnie przewyższającym 30-latka. Ile w bezrobociu jest szarej strefy a ile zwykłego lenistwa to też nie wiemy. A podwyżek w budżetówce nie ma od dwóch lat. Dlatego proszę uprzejmie o rozwagę. Nie ma tylko dwóch barw, czarny i biały ale wiele odcieni tych kolorów. Dobrze popatrzeć wokół siebie żeby zobaczyć zmiany jakie nastąpiły w kraju i nie ustawać w wysiłkach żeby było coraz lepiej biorąc pod uwagę, że nie jesteśmy na tej planecie sami i wiele rzeczy jest niezależne od nas.
 • 2011-08-10 15:21 | Lidia

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Wspaniała dogłębna analiza emocjonalnej strony politycznego życia naszego społeczeństwa. Mam nadzieję, że politycy przeczytają ten tekst i - zanim zaczną sączyć w nasze umysły kolejne czarne wizje - pomyślą nad konkluzją artykułu. Niestety w naszym kraju narzekanie i pesymizm od zawsze jest obecny w rozmowach i sposobie myślenia. A spiskowy ogląd świata prezentowany przez osoby widoczne w mediach jeszcze pogłębia ten nawyk. Wszytko to wiem, tylko dlaczego tak mi smutno?...
 • 2011-08-10 16:24 | Szechter

  Ponownie: Dlaczego na pewno jeszcze raz zagłosuje na PO!

  U mnie z pamięcią nietęgo ostatnio, chyba za dużo pracuję, ale tak sobie przejrzałem już popołudniowe newsy i jeden mnie natchnął. Premier Tusk otworzył ośrodek dla jeszcze nie wykastrowanych pedofilów i ogłosił, że opłacało się cierpliwie czekać, jest sukces, problem zniknie, wilka wyprzedaż chemicznych skalpeli. Premierowi Tuskowi nie wypadało, mnie jako wyborca PO wypada. Więcej, czuję się w obowiązku przypomnieć cała serię rozmaitych sukcesów i rozwiązanych problemów, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że jestem traktowany jak przedstawiciel skrzydła zachodniego i Europejczyk pełną gębą.

  Mamy rok 2011, zatem żyjemy w kraju należącym do sypiącej się strefy euro, co miało być warunkiem ochrony kraju przed kryzysem, którego u nas nigdy nie było. W telewizji publicznej nadal obowiązuje abonament, wrócił bezpartyjny kolega Dworak, a przez dobre kilkanaście miesięcy Roman Giertych z Grzegorzem Schetyną zarządzali kanałami. Tanie państwo dobija do 100 tysięcy nowych etatów na kredyt, a dług publiczny wielkimi susami przyśpiesza do biliona złotych. W ramach pakietu dla biznesmena mamy jedyne na świecie piętnastominutowe okienko, w którym sprawy załatwia się dłużej niż w poprzednim okienku, bo około 2 do trzech tygodni. Do tego trzy razy piętnaście zamieniło się w raz 23%. Liczba radarów, które postawili „nieudacznicy” nie potrafiący zbudować 60 km autostrady, pobiła wszelkie rekordy. W XXI wieku bezużyteczny i za grube miliardy pociąg Pendolino z Warszawy do Gdańska pędzi ponad pięć godzin, to jest o jakieś dwie godziny dłużej niż ciuchcia przed wojną. Budowa około połowy sieci dróg został wstrzymana, według raportu NIK druga połowa, już wybudowanych, ma tak poważne wady techniczne, że wymaga natychmiastowego remontu. Minister transportu jest najbardziej wyśmianym i nie lubianym politykiem partii rządzącej i jednocześnie człowiekiem numer dwa, o ile nie jeden, w Platformie Obywatelskiej. Na froncie walki z państwem policyjnym, kraina miłości odnotowała najwyższy w Polsce wskaźnik podsłuchów, wertowania po telefonach i bilingach, na poziomie miliona z niemałym brzuszkiem. ABW o brzasku rzuca na glebę jakiegoś studenta, który na swojej stronie napisał, że „Bronek jest gupi”. Kibice Jagiellonii dostali mandaty i groźby sądowe na poziomie grodzkim, za LEGALNE zgromadzenie, na którym obrazili konstytucyjne organa polski, krzycząc: „Donald matole”. Na Uniwersytet Jagielloński rzucono rządowy nadzór, po tym jak jeden magister napisał najdłuższą pracę magisterską w Polsce, ale wybrał sobie niewłaściwy temat. Stocznie na Pomorzu mieli kupić Arabowie, zamiast tego senator Misiak szkoli stoczniowców z haftu i wałkowania ciasta na pizze. Na cmentarzu pod Wrocławiem nic się nie wydarzyło spocony szef klubu Chlebowski, minister sportu Drzewiecki, wicepremier Schetyna i kryminalista Sobisiak skazany prawomocnym wyrokiem za łapówki stali się symbolami i męczennikami „wielkiego biznesu”. Żaden z wymienionych nie wrócił na swoje stanowisko, mimo że sami i „niezależne” sądy ogłosiły, że są pokrzywdzonymi, a co najmniej niewinni.

  Nikt nie wie na jakim etapie jest „reforma służby zdrowia”, kiedyś blokował ją zły prezydent, teraz wisi gdzieś w powietrzu, chociaż tak zwanym administracyjnym planem B, wojewodowie i starości mieli się rzucać na komercjalizację. Komercjalizacja i prywatyzacja kilka razy trafiła na wokandę i za każdym razem sąd wygłosił wyrok, że Donald Tusk i jego partia nigdy nie chciała prywatyzować i komercjalizować szpitali. Pozew składała sama PO. Swego czasu Donald Tusk ogłosił wielki projekt konstytucyjny, miał w końcu powstać jasny podział władzy, żeby było wiadomo komu należy się krzesło w Brukseli. Najpoważniejsi eksperci i konstytucjonaliści byli zaproszeni na gigantyczne obrady, zapewniali, że potraktowano ich poważnie i prace w żadnym razie nie są PR-em. Nie widziałem ich w TV od tamtej pory, w każdym razie nie w roli ekspertów od radykalnej zmiany ustrojowej. Najpierw miało być 500 dni spokoju, ale zostały przerwane przez wielką ofensywę legislacyjną. Premier Tusk miał spać w sejmie, dopóki ofensywa będzie trwać. Potrwała tydzień, Tusk w parlamencie przespał dwie doby. Raport w sprawie katastrofy smoleńskiej miał być opublikowany od LUTEGO, mamy lipiec.

  Wszystkie najważniejsze dowody materialne nadal gniją w Moskwie, a setki próśb o przekazanie dokumentacji zostało zignorowanych przez Moskwę. Polski rząd w tej sprawie poddał się leżąc i kwiczał jak mu radziecki sojusznik zaśpiewał. W historii świata nie było ani takiej katastrofy, ani takiego śledztwa. Liczba manipulacji, fałszerstw, propagandowych rozgrywek, które były sterowane przez rząd, albo ten sam rząd wspierał akcje radzieckie, przekracza granicę, za którą widnieje szlaban serwilizm. Polska w ramach najlepszych stosunków z sąsiadami i UE podpisała najdroższą i najdłuższą umowę na radziecki gaz, tak drogą i długą, że nawet UE interweniowała – nie pomogło. Rusko-niemiecka rura nie tylko podpisała wysoką umowę na gaz, ale zablokowała dostęp do polskich portów. Polska jest zawsze pierwszym krajem, który dostaje ruską blokadę gospodarczą i ostatnim, dla którego blokadę się znosi. Asymetria między statusami mniejszość niemieckiej i polskiej ma się tak jak obóz pracy do obozu harcerskiego, za to polski minister spraw zagranicznych w ramach nie padania na kolana przed księdzem śle donos na polskiego obywatela do kościelnego państwa Watykan. Po czterech latach władzy lista grubszych osiągnięć władzy PO jest imponująca, pomniejszych sukcesów nie pamiętam, ale zachęcam do listowania, chociaż uprzedzam, że mnie już nic nie przekona. Na pewno w tym roku zagłosuję na PO, nie widzę dla tej partii alternatywy, ani przeszłości, ani w przyszłości. Takiej zjednoczonej partii jeszcze nie było, PO jest gwarancją spokoju, świętego i od wszystkiego, jak na cmentarzu.
 • 2011-08-10 16:40 | jacek2

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Tow pisowski Szechter !! , wnioskujac z twego bardzo dlugiego wywodu , ze tylko kiedy jedyny genetyczny patryjota Jaroslaw odzyska waadze , to ten upadajacy kraj zamieni sie w kraine miodem i mlekim plynaca ....
 • 2011-08-10 17:54 | MMK

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "kiedy (...) Jaroslaw odzyska wladze , to ten upadajacy kraj zamieni sie w kraine miodem i mlekim plynaca"

  Obiektywnie patrząc to mała róznica, czy PO czy PiS czy SLD będzie rządzić. Na przykładzie dokonań ich rządów, gospodarczo, różnice są kosmetyczne.
  Kiełbasa wyborcza na kredyt i biurokracja dla swoich.
  Trzeba głosować poza Nażartą Czwórkę.
 • 2011-08-10 17:59 | gosc

  Trafna analiza ...

  wg mnie kolejny artykuł Polityki można sklasyfikować na półce "propaganda"... jestem przedstawicielem wykształconej klasy średniej nie popierającej żadnej opcji politycznej w Polsce sporadycznie oglądam TV, nie słucham polityków i wcale nie uważam, żeby żyło mi się coraz lepiej - w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie... z moich obserwacji w ostaniach latach, naprawdę lepiej zaczęło się żyć ludziom z bliskiego kręgu PO, a swoją wiedzę nie czerpię z doniesień prasowych....
 • 2011-08-10 18:41 | bryka

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  PO ma pod górkę.Trafiła na parszywy okres w gospodarce światowej oraz okres wyrażnego już prucia się infrastruktury krajowej w wyniku wieloletnich zaniedbań .Dołożyła swoje zaniedbania i szalbierstwa.Jak każda poprzednia ekipa potransformacyjna.Inaczej byc nie mogło każda partia musi "wyżywic" swoje szeregi.Bez tego więdnie.Pełowcy muszą byc żywieni materialnie ,pisowcom wystarcza,pozornie, wyżywienie smoleńskie.Mistrzem wyżywienia swoich szeregów poprzez "wyciskanie warszawki" i "wyciskanie brukselki" jest PSL.SLD ma w tym jakieś osiągnięcia jednak słabsze albowiem intelekt zawodzi a samym sprytem aparatczykowskim zbyt wiele nie można osiagnąc.W tle tej konkurencji o kolejnośc dziobania majaczy,kłopotliwie,Kraj i jego,jeszcze bardziej kłopotliwa,ludnośc.
  A zasoby,warte dziobania się kurczą.Finansjera globalna nie chce byc już "rolowana" i w ogóle "wiatr w oczy".To że pogrąża się Polska i jej kłopotliwa ludnośc to małe piwo.
  Ważniejsze jest,że już niedługo nie będzie czego dziobac.Trudno o optymizm.Szeregowcom wystarczają teraz auta second hand i wygasające dopłaty lecz po ich wygaśnięciu zrobią się bardziej upierdliwi .To też nie napawa optymizmem.Panowie Profesorowie powinni się zmobilizowac do zmobilizowania "klasy" do większego optymizmu.Cóż bez niej poczniemy ?
  i cóż bez niej pocznie "klasa komentatorska" symbiotycznie związana z "klasą polityczną" ?
 • 2011-08-10 18:44 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Waska grupka ludzi prawdziwie bogatych robi sie coraz bogatsza, natomiast ci biedni coraz bardziej biednieja... Przecie takie byly zalozenia budownicznych nowej, "styropianowej" Polski. Skad wiec niezadowolenie i "czarno-widzenie"?
 • 2011-08-10 18:47 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Kto z przecietna pensja 3450 zl brutto moze byc zadowolony?"

  Pamietac nalezy, ze obecnie ponad 70(slownie - dziedemdziesiat) procent zatrudnionych w Polsce zarabia PONIZEJ owej "przecietnej" (a faktycznie
  chodzi tu o srednia arytmetyczna) pensji!
 • 2011-08-10 18:51 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Podatki są za niskie, wydatki państwa za wysokie."

  Podatki w Polsce sa "za niskie"? Czy to ma byc
  (wyjatkowo kiepski i ponury wrecz) zart,
  panie K. Mazur???
 • 2011-08-10 18:57 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "W historii świata nie było ani takiej katastrofy, ani takiego śledztwa" ?

  ... ani takiej ilosci absurdu, kompletnych bzdur i wrecz idiotyzmow, jak te wymyslane przez niektorych politykow rodem z PiSuaru (patrz np. niejaki
  A. Macierewicz)!
 • 2011-08-10 19:02 | Malina

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  P. Terlikowski, jest kompletnie zaczadzony, dziwie sie,ze jeszcze pojawia sie w mediach, skoro mamy taki totalitaryzm ''tuska''. Szukaja zaczepki,ale z tym premierem i PO im sie nie uda.
 • 2011-08-10 19:35 | SWIEKRA

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Na uklad media-politycy,nie ma mocnych. Media pragną oglądalności i poczytności prasy. Dobre wieści są niesprzedajne. Trzeba więc lansować polityków, którzy wieszczą wszystko co najgorsze, z "bieżączki".
  I tak pracuje informatyczno-polityczna maszyna.
  Losy kraju, tym grupom są obojętne. Jednym zależy na zysku ze sprzedaży reklam, a drugim na zwycięstwie w walce o stolki.
  Ci, którzy proponują wybór z poza partyjnej czwórki, są zwyklymi utopijnymi marzycielami. Biedna ta polska rzeczywistość. Jedyna nadzieja w tym, by milcząca większość spoleczeństwa nie zatracila rozumu po kampanijnej obróbce i przy urnie wyborczej zachowala się tak, jak jej dyktuje zdrowy rozsądek.
 • 2011-08-11 00:07 | "W historii świata nie było takiej katastrofy..."

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  no przecież ktoś musiał być pierwszy....
 • 2011-08-11 00:31 | Zaratustra

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Ekhm,

  w malowaniu na czarno nie przodują Terlikowscy, Ziemkiewicze i Wildsteiny, tylko takie różnorakie persony jak chociażby spora część zacnej redakcji "Polityki" - od Wojewódzkiego (zatrudnionego niedługo po wsadzeniu flagi naszego kraju w psią kupę) po Stommę (zakochanego we Francji polonofoba).

  Absolutnym liderem klasyfikacji w naszym kraju jest Magdalena Środa, która przez całą swoją "karierę" słowa pozytywnego o naszym kraju nie jest w stanie wymówić, a jej pochodnych "osobistości" jest cała masa.

  Odpowiadając na pytanie wielu internautów komentujących ten artykuł: znam szczęśliwych polaków, sam się do takowych zaliczam. Za to wy czytacie za dużo marudzących - od których nieudolnie odcina się "Polityka", ba, zrzuca winę na innych ;)
 • 2011-08-11 01:51 | Wojciech K. Borkowski

  Re: Zabawa zapałkami ?

  Zabawa zapałkami

  Globalni spekulanci finansowi bawią się giełdą jak dzieci zapałkami.
  Gdzie wybuchnie następny pożar, po licznych pożarach w Londynie, to przekonamy się w najbliższym czasie .
  W Polsce sytuacja jest bardziej groźna niż w Stanach. Małe kraje są w dużo gorszym położeniu od byłych mocarstw, bo w małych państwach są już tylko filie banków tych mocarstw. Polska praktycznie już nie ma własnych banków, więc nie ma jej kto bronić. Niektóre giełdy europejskie podniosły się trochę we wtorek, aby stracić w środę, jak na huśtawce. Polska giełda straciła 25 miliardów złotych w wyniku spadku wartości akcji na warszawskiej giełdzie. Z portfelów otwartych funduszy emerytalnych, tak ostatnio bronionych przez niektórych polityków, wyparowało 12 miliardów złotych. Co na to słynny ekonomista, towarzysz, profesor, Balcerowicz ? Dawniej specjalista od ekonomii politycznej socjalizmu, a obecnie ekspert od ekonomii sukcesu własnego. Profesor opowiada w mediach głodne i okrągłe kawałki, jak ten filozof, co świeczkę zjadł , a słuchaczom kazał siedzieć po ciemku.
  Profesor parę tygodni temu bronił tych otwartych funduszy emerytalnych, które teraz giełda bezlitośnie zjada.
  Trzeba się wreszcie pokusić o bardziej zdecydowaną ocenę tego zjawiska, które od kilkunastu lat obserwujemy z rosnącym niepokojem. Komunistyczne Chiny stały się mocarstwem na życzenie kapitalistycznych cwaniaków, którzy w pogoni za szybkim zyskiem przenieśli tam fabryki, a własne kraje uczynili rynkiem zbytu dla chińskich towarów. Światowy kryzys finansowy jest kryzysem systemowym. Giełdy w czasach internetowej bankowości stały się bankierskim Las Vegas, czyli globalnymi "kasynami" i nie odzwierciedlają rzeczywistych potencjałów tych biznesów które mają tam giełdowe notowania. Spekulanci przerzucają z konta na konto miliardy i zarabiają lub tracą miliardy. Bankowi hochsztaplerzy zachęcają ciułaczy sloganami, że "pieniądz pracuje dla ciebie nocą".
  Niby składasz w banku oszczędności, a rano czerpiesz z tego profit. Każdy normalny człowiek wie, że nocą się odpoczywa, a rzeczywistym bogactwem jest ludzka praca, a nie spekulowanie na giełdzie. Pod koniec XX wieku cywilizacja zachodnia ogłupiona własną arogancją sama zamordowała etos pracy i szacunek dla ludzkiej spolegliwości. Cwaniak i hochsztapler został medialnym celebrytą, a jego majątek legitymacją jego sprytu. Jakie tego są efekty po kilku latach tego rodzaju polityki, to sami widzimy na własnej skórze.
  Jednak politycy polscy mają inne problemy na swojej kombatanckiej głowie. Przedwyborczy "pojedynek" dwu najważniejszych partii , czyli
  PiS-u i Platformy ugrzązł w smoleńskiej tragedii, a teraz przeszedł na teren osobistej tragedii Andrzeja Leppera. Przynajmniej tak przedstawiają nam to media.
  Oby te partie nie obudziły się z ręką w nocniku po jesiennych wyborach. Może być tak, jak w tym dowcipie o walkach partyzantów z okupantem w czeskim lesie, których w końcu przegonił z lasu gajowy. Gajowym może okazać się polski wyborca.
  Jeżeli dyskusja przed najbliższymi wyborami w Polsce utknie w tematach osobistych i wzajemnych pretensjach oraz ciągłych wezwaniach do przepraszania się za wypowiedzi sprzed paru laty, to wyborca odda głos na inne ugrupowania, wymuszając odświeżenie "zabetonowanej" sceny politycznej.
  Na tej scenie politycznej nie będzie już Samoobrony. Tragiczna śmierć Andrzeja Leppera kończy ten rozdział samoobrony polskiego rolnictwa przed "rozbiorami" dokonanymi przez nowych "feudałów". Rodzinne gospodarstwa przejdą w ciągu kilku lat do historii nie znajdując zdecydowanych obrońców wśród polskich polityków i polskich mediów. Za parę lat polska ziemia rolna zostanie przejęta przez zagraniczny kapitał, a potomkowie polskich chłopów zamienią ojcowiznę na samochody i elektroniczne gadżety. Po krótkim okresie upojenia się tą fałszywą wolnością i cywilzacyjnym awansem, wynajmą się do pracy najemnej u plantatorów na własnej ziemi, którą sprzedali. Tak to zamknie się to fałszywe koło "przemian cywilizacyjnych".
  W kieleckiej gazecie "Echo dnia" na pierwszej stronie czytamy " 500 milionów za Park Narodowy , za ile gołoborze ?". Pół miliarda złotych , na tyle wyceniono Świętokrzyski Park Narodowy. Zrobiono to na żądanie Najwyższej Izby Kontroli, ale wątpliwości , ile warte jest gołoborze, pozostały. Zgodnie z ustawą wszystkie grunty skarbu państwa muszą zostać wycenione. Dyrektorzy parków narodowych w lutym wystosowali wniosek do ministra środowiska prosząc o wyłączenie ich z konieczności wyceny gruntów, jednak nie uzyskali nań odpowiedzi. - informuje nas kieleckie Echo Dnia.
  Prawdopodobnie Polacy uzyskajają na to zbiorową odpowiedź, kiedy media powiadomią nas, że zaczyna się sprzedaż gruntów z polskich Parków Narodowych. Samoobrona nie stanie już w naszej obronie , bo skutecznie ją wyeliminowano z gry. Samobójcza śmierć Andrzeja Leppera pozostawia nas w żałobie. Kto nas będzie teraz bronił przed obłudą politykierów?

  10 sierpnia 2011
  www.wojciechborkowski.com
 • 2011-08-11 08:57 | warszawiak

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Wsrod dzikiego bydla jezeli ktores padnie, pozostale sie tym nie przejmuja. Podobnie jest wsrod polakow. Szczesliwy polak nie martwi sie otaczajaca go bieda. Jest tylko kwestia czasu i beda rowniez wchlonie szczesliwych polakow.
 • 2011-08-11 10:28 | Sławomir Osiński

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Tak,tak Bolek .Nie chciało się nosić teczki ,trzeba ciagać dziś woreczki" - za 1500 zł. brutto.
 • 2011-08-11 10:45 | warszawiak

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Ha, ha. Chcialo mi sie nosic teczke. Nosilem ja dluzej od geniuszy polskiego narodu. Mnie decyzje tych geniuszy, historykow i elektrykow osobiscie nie dotycza. Z niepokojem jednak obserwuje proces zbydlecenia polskiego spoleczenstwa. Czego dowodem jest pogarda dla polskiej biedoty, 70% polakow. Gdzie jest ta solidarnosc ?
 • 2011-08-11 12:28 | Szechter

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  W pełni popieram Pana MMK, Bandę Czworga należy odsunąć od koryta.
 • 2011-08-11 13:06 | Hanna

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Chciałam dorzucić kilka słów o OFE. Nikt nigdy nie powiedział ile pieniędzy zostało wyprowadzonych z Polski, ze stratą dla członków, w związku ze zmianą właścicieli OFE. Takiego pytania też nikt nigdy nie zadał Panu Balcerowiczowi.Nie jest żadną tajemnicą że sprzedawano OFE dwukrotnie. Poprzedni właściciele nie tylko odebrali sobie włożony wkład, zyski, ale bardzo korzystnie sprzedali całość wraz z członkami ( np. 1200 złotych za głowę 7 lat temu). Te firmy nie zainwestowały ani grosza w naszą gospodarkę.
 • 2011-08-11 13:47 | MMK

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "nikt nigdy nie powiedział ile pieniędzy zostało wyprowadzonych z Polski, ze stratą dla członków, w związku ze zmianą właścicieli OFE."

  A w czym problem to policzyć ? Wiadomo jakie były transfery do OFE, jake marże, wiadomo kto jest/był właścicielem OFE ?

  "Takiego pytania też nikt nigdy nie zadał Panu Balcerowiczowi."

  Po co pytać skoro można samemu obliczyć ?

  "poprzedni właściciele nie tylko odebrali sobie włożony wkład, zyski, ale bardzo korzystnie sprzedali całość wraz z członkami ( np. 1200 złotych za głowę 7 lat temu)"

  O co chodzi ? Jacy poprzedni i aktualni ? Jakich członków sprzedano ? (?!?)
  (Mierzi mnie "wycieranie pyska" Balcerowiczem przy każdej okazji.)
 • 2011-08-11 15:55 | camel

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "w malowaniu na czarno nie przodują Terlikowscy" (...) "Absolutnym liderem klasyfikacji w naszym kraju jest Magdalena Środa"

  Nie odróżniasz rzeczowej krytyki od histerycznego czarnowidztwa. Nie odróżniasz chęci zwrócenia uwagi na zło (Środa) od chęci wzbudzenia tegoż zła, wzmocnienia, stworzenia, chwilowo tylko medialnie (Ziemkiewicz, Fronda), za chwilę... kto wie...
 • 2011-08-11 17:31 | joanna kopytowska

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  czarna propaganda lepiej sprzedaje się w mediach ale ponieważ nie ma nic wspólnego z rzeczywistością przyczyni się tylko do ponownej kleski pisu , śmierć Pana Leppera ,który został zaszczuty przez pisiaków dobije ,mam nadzieję tą formację do końca, coraz mniej ludzie odnajdują się w pogladach mainstreemowych polityków ,po jest do zaakceptowania bo ma dobrego lidera , reszta towarzystwa to nieporozumienie ,moim zdaniem ,to co gada pis i pisowe media to aberracja niewielkiej grupy ludzi żyjacych we własnym swiecie ,oderwanym od rzeczywistości , czeka nas z nowu reset sceny polityczej i to wcześniej niz pózniej ze względu na niska reprezentatywnosc społeczną obecnych graczy politycznych
 • 2011-08-11 20:10 | jotkaes

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Autentyczna historia z początku lat 90-tych.
  RSP we wsi rodzinnej Pana Senatora. Jej udziałowcy postanowili ją zlikwidować. Nie wnikając w szczegóły, udało się inwentarz żywy oraz majątek spółdzielni korzystnie spieniężyć i wypłacić udziałowcom i pracownikom sute odprawy. Za niewiększość pokupowała sobie samochody i wszyscy chwalili zarząd byłej spółdzielni za "trafną decyzję". Po po dwóch miesiącach zaczęło brakować na benzynę a po trzech - na chleb a tu nie ma pracy!
  Przypomina mi to tych, co to ukradli wagon wódki - wódkę sprzedali a uzyskane za nią pieniądze przepili !


 • 2011-08-11 21:32 | Coś w tym jest

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Ale orkiestra na "Polonicu" też będzie grała do końca.
 • 2011-08-11 22:15 | camel

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Wojtku, nikt nie dokonuje "rozbioru polskiego rolnictwa". Gospodarstwa rodzinne to prymitywna forma produkcji rolnej, a zresztą nawet nie "produkcji". One w większości nie produkują niczego na rynek. Nie dają nawet utrzymania całej rodzinie, potrzebne są zasiłki z budżetu. To czysta strata pieniędzy, potencjału i zasobów ludzkich. To wylęgarnia biedy i przetrwalnik dla zacofania. Co złego w tym, że dzisiejszy "posesjonat" na pięciu hektarach z reformy rolnej zostanie dobrze opłacanym pracownikiem na dużej i wreszcie produktywnej farmie? Dla naszego kraju z tego same zyski, dla "rolnika" także. Jest więc czego bronić? Nie ma!

  Polska wstępując do Unii bardzo silnie walczyła o to, aby strumień środków finansowych dla wsi posłużył konserwacji biedy, rozdrobnienia i beznadziei. Wywalczono dopłaty do hektara zamiast dopłat do plonów. Może je otrzymać każdy rolnik a nie tylko ten, który swoje plony sprzedaje na rynku. Ten ruch zapewnił nam wiele lat patologii, dalszą eksploatację ekonomiczną ludności miejskiej przez wieś i utrwalenie obszarów zacofania. Ale zauważ, że to wszystko są złe i bezmyślne decyzje Polaków a nie narzucone porządki. To Polacy walczyli o obecny stan, to Polacy zupełnie samorządnie i niezależnie urządzają ten kraj aż tak głupio i podle.

  Twoja filipika przeciko Balcerowiczowi ma niestety równie słabe podstawy logiczne i faktyczne. Napisz mi jak wyobrażasz sobie przeniesienie wartości pieniężnej ze składek pracujących do czasów ich emerytury? Gospodarka światowa ulega wahaniom i nikt nic na to nie poradzi. Obrażanie Balcerowicza poprzez nazywanie go "towarzyszem" jest prześmiesznym zabiegiem. Gdyby nie ów straszny PRL to i ty i ja bylibyśmy niepiśmiennymi parobkami w dobrach kościelnych, więc proszę o nieco litości dla socjalizmu, bo to on dał ci wykształcenie i możliwości życiowe. Chyba żeś potomek szlachty, ale wtedy już zupełnie powinieneś siedzieć cicho, bo ludzie pamiętają co polska szlachta zrobiła z tym krajem.
 • 2011-08-11 22:58 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Absolutnym liderem klasyfikacji w naszym kraju jest Magdalena Środa, która przez całą swoją "karierę" słowa pozytywnego o naszym kraju nie jest w stanie wymówić, a jej pochodnych "osobistości" jest cała masa."

  Czy moze szanowny "Zaratustra" reprezentuje (na tym forum) zdanie i poglady polskiego kleru rzymsko-katolickiego?
 • 2011-08-12 07:43 | warszawiak

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  camel
  "Gospodarstwa rodzinne to prymitywna forma produkcji rolnej,..., potrzebne są zasiłki z budżetu. To czysta strata pieniędzy, potencjału i zasobów ludzkich. To wylęgarnia biedy i przetrwalnik dla zacofania."

  Tak samo mozesz pisac o kazdym malym biznesie. A to maly biznes jest motorem napedowym kazdej gospodarki i zatrudnia ponad 80% sily roboczej.

  Unia wydaje 58 mld Euro na zapomogi dla farmerow. Polski rolnik dostaje mniej niz jedna trzecia zapomogi ktora otrzymuje rolnik zachodni.
  Nie prawda jest ze na malym gospodarstwie nie mozna nic zarobic. To kwestia wizji rzadu i szmorzadow.

  Ale niestety w Polsce polityk nie musi miec zadnych kwalifikacji. Partia rzadzaca ktora juz pokazala i udowodnila ze rzadzic nie potrafi jest najlepsza. Jaki Donek taki 36 Pulk Lotnictwa Transportowego, taka Polska, taka polska wies.
 • 2011-08-12 10:11 | czosnek

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Zaraz, zaraz. Czy mam rozumieć, że na przykład rodzina, w której każdy z małżonków zarabia średnią krajową żyje w biedzie, niedostatku i tragedii? To jakieś novum, bo wydaje mi się, że z dochodem brutto w wysokości 7000 PLN nie jest tak źle. Może i nie w Warszawie, skąd zapewne pochodzi przedmówca, ale sugerowałbym spojrzenie na sprawę z szerszej prespektywy.

  Nikt nie twierdzi, że żyje nam się dostatnio. Ludzie pokroju prof. Czapińskiego na podstawie empirycznych badań twierdzą jedynie, że systematycznie wzrasta poziom życia, a wraz z nim zadowolenie z niego. Wciąż żyjemy skromnie, ale dostatniej niż parę lat temu i wciąż widać pozytywne trendy w tym temacie.

  Odnośnie "katastroficznych" danych na temat bezrobocia, podawanie suchych liczb bez przytoczenia danych historycznych to jedynie bełkot. Gdybyś zainteresował się poziomem bezrobocia wśród młodych w ciągu ostatnich lat, widziałbyś, że w przeszłości bywało dużo gorzej, a generalny trend wydaje się być daleki od katastroficznego.
 • 2011-08-12 11:47 | Hanna

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Skoro Szanownego MMK "mierzi wycieranie pyska Balcerowiczem", to niech nie czyta komentarza. Po drugie, proszę poczytać archiwalną prasę na temat OFE. A sprzedaż to sprzedaż. Wystarczy popatrzeć na liczbę towarzystw np.w 2003 roku, 2007 i teraz. Członkowie sami przeszli do nowych towarzystw czy przejęły nowe firmy ? Za darmo? Dla przykładu proszę mi znaleźć na rynku w Polsce Towarzystwo Norwich Union i gdzie są członkowie tego OFE. Jak napisałam wcześniej wszystko można znaleźć jak się chce.
 • 2011-08-12 13:43 | Sławomir Osiński

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  30 % [procentom] bezrobotnych ,jest z tym dobrze i nie mają zamiaru nic zmieniać w swoim życiu.Jeżeli chodzi o poziom życia ,np. żyjąc w Warszawie za 1500 zł.netto miesięcznie , w innych miejscach Polski mógłbym przeżyć półtora miesiąca[koszty utrzymania i wyżywienia - co sprawdziłem empirycznie].Co nie znaczy ,że jest tak dobrze.Ale pamiętam[wyłączając sprawy polityczne] jaki poziom życia był w 1989 roku.Wystarczy porównać PKB z 89 r. z obecnym.Co do" warszawiaka",pisałem żeby zmienił nick ,ale jest odporny.Nie chciał napisać od kiedy jest Warszawiakiem.Gdyby rzeczywiście nim był,nie wybrałby takiego nicku.
 • 2011-08-12 16:43 | Wojciech K.Borkowski

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  @ camel
  Ja nie z soli, ani z roli , tylko z tego co mnie boli.
 • 2011-08-12 22:05 | jerry11

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "... a generalny trend wydaje się być daleki od katastroficznego."

  Coz, tylko i wylacznie dlatego, iz kilka milionow (glownie mlodych) Polakow wyjechalo, by pracowac w innych krajach!
 • 2011-08-12 23:31 | rem

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Gospodarstwa rodzinne to prymitywna forma produkcji rolnej,..., potrzebne są zasiłki z budżetu. To czysta strata pieniędzy, potencjału i zasobów ludzkich. To wylęgarnia biedy i przetrwalnik dla zacofania."

  Tak samo mozesz pisac o kazdym malym biznesie. A to maly biznes jest motorem napedowym kazdej gospodarki i zatrudnia ponad 80% sily roboczej.

  ******************************

  To pokaż mi jakiś mały biznes, któremu "należą się" regularne dotacje unijne za sam fakt istnienia (tak, jak rolnicy dostają dopłaty za posiadanie ziemi niezależnie od tego, czy coś im na tej ziemi wyrośnie i czy coś sprzedadzą), i w którym właściciel dostanie z ZUS emeryturę 10 razy większą od płaconych składek miesięcznych (tak, jak rolnicy dostają emeryturę z KRUS).
 • 2011-08-13 00:29 | MMK

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  "Skoro Szanownego MMK "mierzi wycieranie pyska Balcerowiczem", to niech nie czyta komentarza."
  Prościej i sprawiedliwiej będzie jak Szanowna Hanna przestanie pleść androny przeplatane nazwiskiem konkretnych osób.

  "proszę poczytać archiwalną prasę na temat OFE"
  Prościej będzie jak Pani będzie od razu pisać z sensem i konkretnie.

  "A sprzedaż to sprzedaż. (...)"
  A bzdura to bzdura.

  "Członkowie sami przeszli do nowych towarzystw czy przejęły nowe firmy ?"
  Automatycznie ich udziałem zaczęły zarządzać nowe PTE.
  Jeśli komuś z nich nie odpowiada jego (nowe) PTE może w każdej chwili (a , o ile pamiętam, co dwa lata za darmo) zmienić je na inne.

  "Za darmo?"
  Za darmo (udziałowcy).

  "wszystko można znaleźć jak się chce."
  Zdecydowanie lepiej od razu podpierać swe tezy faktami.

  Na początek proponuje przeczytać o PTE
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechne_Towarzystwo_Emerytalne

  To że jedno PTE (np ów Norwitch Union) zostało kupione/przejęte przez inne niewiele zmienia dla członków OFE. Wartość ich udziałów (w momencie zmiany PTE) się nie zmienia.
 • 2011-08-13 09:24 | warszawiak

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  W tym wlasnie problem. Znisc dotacje. Polski rolnik dostaje mniej niz jedna trzecia dotacji ktore dostja rolnik zachodni.
  Po zniesieniu dotacji polski rolnik bedzie w znacznie lepszej konkurencyjnej pozycji. To nie polski rolnik wymyslil dotacje.
 • 2011-08-13 12:18 | czosnek

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  To akurat jest tematem na inną dyskusję. Fakty pozostają natomiast następujące: rynek pracy dla ludzi młodych nigdy (poza wyjątkiem lat 2007-2009, który raczej potwierdza regułę) nie wyglądał tak atrakcyjnie. To, o czym piszesz jest prawdą, ale wynika z dużo lepszej sytuacji w jakiej obecnie znajduje się Polska.

  Przypomnę co było 8 lat temu (wtedy ja wchodziłem na rynek pracy. Zamiast 12% bezrobocia - 22. Zamiast setek zagranicznych firm obecnych dzisiaj w Polsce - co najwyżej paredziesiąt. Zamiast otwartych granic i legalnej pracy w całej Europie - co najwyżej mycie garów na czarno w Londynie. Zamiast programów aktywizujących i szkoleń za darmo z unijnej kasy - czarna dziura.

  I nie piszta mi, że jest tak tragicznie, bo w ciągu niecałej dekady sytuacja poprawiła się diametralnie. A gdy ja startowałem w wyścigu o pracę, nikt nie przejmował się, że nie ma roboty dla magistrów historii lub marketingu. Nikt mojego pokolenia nie nazywał straconym, ani nikt się nie rozczulał nad bezrobociem wśród 20 - latków. Trzeba było dawać sobie radę samemu.
 • 2011-08-13 12:50 | Sławomir Osiński

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  -Podatnik z gr.32%[1,89% płatników] płaci realnie 22% .
  -Podatnik z gr.18%[98,11% płatników] płaci realnie 14% .
  Do 2009 r. były trzy stawki 40 ,30 ,19 % .Teraz tylko dwie 32 i 18 %.
  Wnioski narzucają się same.....
 • 2011-08-13 18:31 | halszka31

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Życie jednak jest piękne, trzeba tylko nad tym popracować. Malkontenctwo i rozgoryczenie to spirale, które działają zawsze przeciwko nam samym i naszemu systemowi nerwowemu.
  Wiedza, zdrowy rozsądek i nie włączanie się w pyskówki to antidotum na pesymistyczny ogląd świata.
  Moimi przypadłościami losowymi mogłabym obdzielić jeszcze parę osób, zawsze jednak starałam się wyjść z tego dążąc do harmonii wewnętrznej.
  "Czarny" obraz Polski to obraz, który malują ludzie z wewnętrznymi ciężkimi problemami. Ludzie normalni potrafią oceniać niedoskonałości ale i też sukcesy, a przede wszystkim starają się znależć jakieś optymalne rozwiązania problemów.
  Nie pierwsi i nie ostatni mamy problemy społeczne, ale trzeba pamiętać, że nigdy też nie osiągniemy ideału, bo najpierw musielibyśmy go zdefiniować.
  I w tym miejscu znowu byśmy stanęli naprzeciwko siebie - podzieleni..
 • 2011-08-14 09:54 | mag

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  Lamenty rzekomych warszawiaków i jemu podobnych nad nieszczęciem biednej Polski są nudne (pardon) do wyrzygania. Właśnie wróciłam z Polski jak najbardziej prowincjonalnej (północne Mazowsze)i z podziwu wyjść nie mogę, jak ludzie fajnie sobie radzą. Żniwa w pełni, na polach dobry sprzęt, w lokalnych sklepikach wszystkiego w bród, rosną nowe domy "wypasione" we wszystko co najlepsze, dzieciaki tzw. wiejskie w niczym nie ustępują swoim miejskim rówieśnikom (od ciuchów po poziom obycia czy intelektu). W miejscowości gminnej (nota bene cała gmina skanalizowana, trawniki na poboczach przystrzyżone(!), chodniczki we wsiach ułożone) dwa duże markety (spożywczy oraz dom - ogród) oprócz kilku bardziej tradycyjnych sklepów. Ludzie kupują! Niesłychane! Czy warszawiak i jemu podobni bywaja w Polsce? Mam wrażenie, że nie.
  Oczywiście, ze niektórzy Polacy jeżdżą pracować do innych krajów UE, bo chcą, mogą, bo im się to, widać, opłaca. Tak samo jak jeżdżą obywatele włoscy, japońscy, francuscy, holenderscy i inni nawet, o dziwo, do Polski. Kto nie chce sobie radzić, to i wszędzie sobie nie poradzi. Nawet w socjalnych "dobrobytach" Skandynawii.
  Powiedzmy, że uprawiam rodzaj demagogii, ale w czym jest ona gorsza od demagogii serwowanej przez tych, którzy postrzegają Polskę wyłącznie w czarnym kolorze?
 • 2011-08-14 12:45 | susann

  Re:Przykre jest to, ze poziom intelektualny politykow jest coraz nizszy.

  Myslalam, ze w koncu partie przeprowadza jakis testy na IQ, czy znajomosc podstaw ekonomii wsrod kandydatow na poslow do nowego sejmu i senatu. Z takimi ludzmi jak w SEKCIE PISLAM ,a nawet tymi ''klopotkami i kalitami'', nie wroze POLSCE wielkich zmian na lepsze. Za malo jest edukacji, jakie pensje biora poslowie, co nalezy od nich wymagac. Powinni sie wykazac PRACA,a nie PYSKOWKAMI w mediach.
 • 2011-08-14 12:46 | susann

  Re:Przykre jest to, ze poziom intelektualny politykow jest coraz nizszy.

  Myslalam, ze w koncu partie przeprowadza jakis testy na IQ, czy znajomosc podstaw ekonomii wsrod kandydatow na poslow do nowego sejmu i senatu. Z takimi ludzmi jak w SEKCIE PISLAM ,a nawet tymi ''klopotkami i kalitami'', nie wroze POLSCE wielkich zmian na lepsze. Za malo jest edukacji, jakie pensje biora poslowie, co nalezy od nich wymagac. Powinni sie wykazac PRACA,a nie PYSKOWKAMI w mediach.
 • 2011-08-14 14:33 | faraday

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  drogi warszawiaku - twierdzisz że nie znasz zadowolonych polaków.A jednak- czy to ci zrozpaczeni stoją wiecznie w korkach na zakopiance żeby zaszpanowac w Zakopanem i wydac niezłą kaskę,prawie milion zrozpaczonych wyjeżdza z biurami podróży do ciepłych krajów,prawie 50% żyjących w nędzy rodzin ma dwa samochody,gdzie nie popatrzysz ludziska z tej rozpaczy budują chałupy typu Carrington i.t.d. A jednak nie znasz zadowolonych .....
 • 2011-08-15 16:47 | dziadek009

  Re:Politycy malują Polskę na czarno

  W dużej mierze zgadzam się z halszką31.Ale do żeczy co sprzeda się lepiej
  narodziny dziecka czy też tragedia rodzinna,w mediach nie tylko tych brukowych;tragedia,czyli zło.Weżmy taki program"kawa na ławę"ile tam jest nienawiści a ile merytorycznej dyskusji.Prostym rozwiązaniem byłoby zaprosić
  kompetentne osoby i kompetentnego prowadzącego ale nie w tym żecz,ma być zadyma niech naród widzi jak jest żle.To samo jest w trakcie spotkań polityków z'dziennikarzami'a tak naprawdę ze statywami mikrofonów.przykład:pewien"polityk"w swoim wystąpieniu powiedział na temat drugiego kilka słów za dużo,statyw mikrofonu zadaje pytanie,co pan na to i z tak błachej sprawy robi się niusa na cały dzień.My Polacy jesteśmy expertami we wszystkich dziedzinach a to też za sprawą panów z mikrofonami, choć są wyjątki,niedawno mjr.Fiszer sprostował prowadzącego że nie jest exspertem tylko byłym pilotem.Jak słucha się tych domorosłych exspertów i pożal się boże polityków to plakać się chce a w szczególności z parti "Piejące Istoty SZatana",ale tym politykom PAN BÓG pomieszł rozumy.Tak więc czarny pijar lepiej się sprzedaje.Duża część narodu zapomniała co znaczy HONOR,powszechne jest pieniactwo,pycha,bylejakość,nieróbstwo,nie uznawanie władzy,więc o czym to świadczy,w sejmie gada się nie o tym co potrzebne.Człowiek z honorem nie będzie szukał układu,będzie robił swoje.Tak więc czarny obraz malują wszyscy malkontenci,wszystkich opcji a że w POLSCE malkontentów jest dużo więc taki jest obraz nasz...mam nadzieję że nigdy wysiłek dobrego obywatela nie idzie na marne!...