Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strajk generalny w PKP

(13)
Za błędy polityków i wściekłość związkowców płaci pasażer. Ale jego cierpliwość już od dawna jest na wyczerpaniu. Kto jeszcze nie przesiadł się na samochód, bus czy autobus, dostaje do ręki kolejny argument, aby jak najszybciej to zrobić.
  • 2011-08-16 23:26 | susann

Nie zgadzam sie z autorem, bo to zwykla premedytacja zwiazkowcow.

To akcja przedwyborcza wyludzania kasy, by Polska stala sie Grecja, bo dla opozycji czym gorzej tym lepiej.Faktem jest,ze kolej jest marna,ale zakup nowych wagonow, jak ludzie nie potrafia szanowac, nie maja poczucia higieny -nic nie da.Moze tak jak w NIEMCZECH- zlikwidowac kasy, wprowadzic automaty, kontrole biletow a brak 100 Euro+ 10 krotnosc biletu.
  • 2011-08-17 06:28 | podatnik

temat mało ważny

Ja bym wolał żebyście napisali coś o okradaniu przyszłych pokoleń przez obecnie rządzących. To dotknie większą ilość ludzi niż strajki PKP.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-przyjal-rozporzadzenie-o-przekazaniu-4-mld-zl-z-FRD-do-FUS-2390694.html
  • 2011-08-17 07:07 | Adam 2222

Susann, myślę ze to jest świadome rozwalanie PKP przez Geniuszy Narodu Polskiego, które trwa od 23 lat. I ma na celu "prywatyzacje" czyli częściowe uwłaszczenie się tzn. łapówy. Każdy ma już dość PKP

i z chęcią dowie się ze szlag ja trafił. I o to chodzi, (tak samo jak z TVP itp). "Grabarczyki" wcale nie maja ochoty na nowy bukiet róż od Tuska
  • 2011-08-17 09:36 | Prudent

Re:Strajk generalny w PKP

Zgadzam się z Susann
    Ostatnia propozycja Przewozów - 280 zł nawet w trzech ratach to nie mała podwyżka w czasach kryzysu.

Podejrzewam, że związki mają zupełnie inne powody aby organizować ten strajk na 1,5 miesiąca przed wyborami
  • 2011-08-17 09:42 | max

sprzedac, sprzedac Niemcom, wszyscy beda zadowoleni,...
  • 2011-08-17 11:27 | Prudent

Kto ukradł pieniądze
    Może udasz się do prokuratury?

Łykasz przedwyborcze sensacje nawet ich nie analizując.

Zadaj sobie pytanie skąd się znalazły miliardy w FRD?
    Może zaczęły wpływać dopiero za obecnej koalicji bo za poprzednich rządów wpływały grosze.
    Ale po co zadawać sobie pytania
  • 2011-08-17 13:03 | Który to już raz?

I który to już raz nic się nie zmieni? Fakt że społeczeństwo toleruje OBECNĄ sytuację na kolei (która w większości cywilizowanych krajów nieźle sobie radzi - likwidacji nie postuluję), podobnie jak w polityce (z małej litery) to rodzaj perwersji.
  • 2011-08-17 15:03 | tamito

Kazdy ma dosc? Nie wypowiadaj sie za miliony, prosze. Ja wolalbym widziec kolej w dobrej kondycji, takiej, ktora pozwolilaby:
    a) odciazyc drogi asfaltowe i cale cargo z ciezarowek wozic po torach, a nie robic glebsze koleiny w i tak stale naprawianych drogach
    b) szybko sie przemieszczac z miejsca na miejsce
    c) nie smierdzialaby
  • 2011-08-17 18:17 | x54

ReStrajk generalny w PKP

a możeby ktoś policzył ilu kolejaży musi pracować na armię nierobów w biurach
    i później nadawać na kolejarzy szeregowych
  • 2011-08-17 18:23 | podatnik

Gdyby prokuratura była niezależna, to kto wie...
    Mnie zastanawia tylko:
    1) Dlaczego decyzja zapadła szybko, teraz (dzień przed nośnym tematem strajku w PKP)
    2) Po co wpłacać do FRD skoro zaraz wypłacali? To trochę jak budować coś co ma się za chwile rozlecieć. Przecież to nie pierwsza wypłata z FRD za tej koalicji.
    3) Zmniejszenie składki do OFE oraz podwyżka VAT nie pomogły? Znaczy źle jest :-(
  • 2011-08-17 19:38 | PAK

Co do 'Grecji' -- zgadzam się. Wyraźnie to jest strajk obliczony na efekt polityczny, inaczej 280 PLN, bez możliwości negocjacji, to byłoby zdecydowanie za dużo.

Co do 'szanowania' -- tu już zgodzić mi się trudniej. Nie jeździłem wiele pociągami w Niemczech, ale gdy jeździłem, to widziałem bardzo podobne do polskiego zdziczenie pewnej grupki pasażerów. Większości i tu, i tam, zachowywała się normalnie -- nie niszczyła, płaciła za bilety, itp. Ogólnie kraj mamy biedniejszy, to i nie stać na drugie bilety, na dodatek za PKP ciągną się problemy od lat. Też nie bardzo widzę inwestycje na kolei (w przeciwieństwie do dróg) -- na północ od Warszawy owszem, widywałem -- pod Euro 2012. Ale nie więcej. Kolej ma zaniedbaną infrastrukturę od dobrych paru dekad.
  • 2011-08-17 21:27 | farday

jak to się działo że przed wojną pociągi były punktualne,rozkłady jazdy aktualne,wagony czyste,restauracje na dworcach przyzwoite,kolejarze uchodzili za swego rodzaju elitę? może warto zapytac jeszcze żyjących kolejarzy i ówczesnych urzędników kolei ? może ktos jednak przetrwał i powie jak to było możliwe ? a może jest jakies państwo w Europie czy na świecie gdzie kolej działa "jak przed wojną"? może wysłać tam na szkolenie przyszłego ministra -oczywiście z obowiązkowym egzaminem po ukończeniu szkolenia ? niemożliwe,byśmy musieli odkrywać wszystko na nowo droga kolejnych błędów ! Czy nie jestem genialny zgłaszając ten pomysł ?
  • 2011-08-18 08:59 | Prudent

FRD obecnie służy za bufor do przejścia na budżet odciążony z OFE
    Pamietaj o tym, że transfery do OFE są mniejsze dopiero od miesiąca.

Patrząc na tegoroczny deficyt to jest nadzieja, że Polska jako jeden z pierwszych krajów w Europie wyrówna finanse