Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z Układem przez wieki

(10)
Sztuczna mgła w Smoleńsku. Tajny rząd światowy w Davos. Anders Breivik jako rosyjski agent, który miał zdestabilizować Norwegię – głównego w Europie konkurenta Rosji w dostawach ropy i gazu. Teorie spiskowe kwitną.
 • 2011-08-20 00:31 | Janusz

  Paranoiczna wizja historii bez spisków

  To nie fair, żeby taki światły skądinąd redaktor Polityki miał swych czytelników za kompletnych durniów, i ignorując fakty, próbował im robić wodę z mózgów. W imię czego? Jaką korzyść dla ludzkości ma p. Redaktor na względzie nieporadnie mieszając tu rzeczywistość z fikcją, aby np. okrzyknąć masońskie korzenie Rewolucji Francuskiej mianem "teorii spiskowej"? Czemu ma służyć ta "garstka" ilumnantów, skoro masonów we Francji były wtedy całe tabuny?

  Studenckie tajne związki? A co mają do tego studenci? Nigdy nic nie mieli, zawsze byli jedynie pionkami, buntowniczą młodzieżą, którą najłatwiej manipulować, wetknąć im w ręce sztandary i zaprząc do walki na barykadach o rzeczy, których nie są nawet w stanie pojąć.

  Taki wyga z Polityki to powinien mieć więcej polotu oraz sofistyczngo talentu - posługując się bezpośrednio ordynarnym kłamstwem o Protokołach "Mędrców" Syjonu, które jakoby miały zostać spreparowane w 1905r. przez carską Ochranę, podczas gdy egzemplarz z 1903r. jest dostępny w National Muzeum w Londynie - pan Redaktor wystawia sobie jak najgorsze świadectwo.

  Pozycjonowanie żydowskich bolszewików oraz plutokratów pośród wytworów teorii spiskowej jest ekwilibrystyką nie do obrony. Kim byli wszyscy główni ideologowie oraz komisarze (ministrowie rządu) bolszewiccy? Kto ich finansował?

  I jakich znowu niemieckich kapitalistów, finansujących NSDAP? Chyba takich, jak brytyjski jest Rotszyld, amerykański Goldman, a australijski Murdoch.

  Religijnej, ortodoksyjnej wiary oraz naiwności niemowlęcia, a także zupełnego braku tolerancji dla faktów wymaga wizja świata bez spisków. Machiavelli to pewnie także jakiś wymysł.

  Ci psychologowie, na których powołuje się p. Redaktor powinni raczej poszukać sobie pracy na miarę ich możliwości intelektualnych - bo ja wiem, może w budownictwie, albo w gdzieś w oczyszczaniu.

  Roosevelt musiał wiedzieć, że Japończycy zaatakują Pearl Harbor, gdyż przedstawił im mafijną "propozycję nie do odrzucenia", która mała tylko jedno rozwiązanie, natomiast nadawanie pozorów prawdy absurdalnej teorii spiskowej o samozawalniu się (chyba ze strachu) WTC 7, albo o samolocie bez skrzydeł, który jakoby grzmotnął był w Pentagon to już czysta kpina, albo aberracja typu nikt nam nie powie...

  Regan? Może Ronald? Ten od reklamówek filmowych? Ta kowbojska marionetka "amerykańskich" bankierów, która pozwoliła im zderegulować rynek kapitałowy i w konsekwencji zaserwować światu derywaty z ratingiem AAA, wpędzić ten świat w kryzys i bezczelnie go okraść? O nim mowa? O tym pionku? Nie wierzę. Pewnie chodzi o jakiegoś innego Regana. Johny Regan - brzmi dobrze, może on?

  A co to takiego ma Pan redaktor na myśli, pisząc o demokracji? Gdzie Pan ją widział i kiedy? Chyba już dość dawno, najpewniej jeszcze grubo przed przeoczonych Mesjaszem.

  Zastanawiam się, o co tu może walczyć taki Rycerz zakonu Falsyfikantów?

  "Breivik i Atta w jednym stoją domu." Tyś rzekł.
 • 2011-08-20 10:17 | Herstoryk

  Nieścisłości!

  Zgodnie z powszechnie dostępną informacją, "Protokoły Mędrców Syjonu" zostały opublikowane w 1903, 2 lata przed wojną rosyjsko-japońską. Choć nie były jednak reakcją na tą klęskę, miały jednak skierować niezadowolenie ludu Imperium przeciw żydom, zamiast caratowi.
  "...potraktował prawicowy blekot równie serio jak 10 lat temu Atta „świętą wojnę” Osamy ibn Ladena."
  Wg książki Lawrence Wright’a, „The Looming Tower”, prowodyra terrorystów do ataku 9/11 skłonił nie żaden bełkot Ibn Ladena o świętej wojnie, ale izraelski atak na Liban w 1996. Studiował wówczas w Hamburgu i zobaczył w TV relację o zbombardowaniu przez Izrael budynku ONZ w Kanie Galilejskiej, które zabiło 102 osoby, głównie kobiety i dzieci. Pod wrażeniem masakry napisał "Testament Męczennika", w którym obiecał zemstę Ameryce, za finansowanie i zbrojenie Izraela, i wstąpił do Al Kaidy.
  Bajdurzenie o motywacji "świętą wojną" o wiele lepiej jednak wpisuje się w dominujący paradygmat.
 • 2011-08-20 14:13 | camel

  Re:Z Układem przez wieki

  Januszku, gdybyś tylko był ofiarą owej spiskowej religii, to zasługiwałbyś na oświecenie. Jednakże jesteś do tego chamem dyskutującym tutaj na poziomie Kaczyńskiego. Przedziwne jak te dwie cechy się łączą - wiara w spiski, niezdolność do rzeczowej dyskusji i antysemityzm. O Protokołach Mędrców Syjonu wiadomo wiele. Są przeróbką dużo wcześniejszego "dzieła". I owszem, znane jest wydanie z 1903, co w żaden sposób nie przydaje temu paszkwilowi autentyczności. Zresztą poszukasz sam, bo interesuje cię wiedza, czy będziesz trwał przy swoim, bo interesuje cię spotwarzanie Żydów? Wnosząc po dalszych elukubracjach o finansowaniu NSDAP przez Żydów, chyba jednak to drugie, co?


  Swoją drogą szkoda, że to wszystko jest wymysłem chorych głów, bo przydatni by byli ludzie i siły mające aż taką kontrolę nad światem. Kto wie, może daliby się namówić na wyspiskowanie czegoś dobrego a ich niesamowita skuteczność zagwarantowałaby sukces? Niestety, bałagan panujący ostatnio na świecie jest najlepszym dowodem na to, że teorie spiskowe to tylko objaw choroby umysłowej.
 • 2011-08-20 14:24 | warszawiak

  Re:Z Układem przez wieki

  Moja teoria jest ze dyktator Donek Tusk nie ma zadnego planu dla Polski. Chce po prostu zerowac na podatkowiczu jak dlugo sie da, zadluzac kraj jak tylko sie da, zniszczyc zycie mlodym polakom i nawet tym co sie jeszcze nie urodzili. Tych ostatnich najlatwiej ograbic bo nie sa w stanie protestowac.
  Polski dlug publiczny to juz 800 mld zl. Za 40% tego dlugu odpowiedzilany jest dyktator Donek. Impnujace, w 3 lata przy korycie powiekszyl dlug az o 320 mld zl. I pomimo dotacji z Uni ! Nie do wiary. To nie teoria, to fakty.
 • 2011-08-20 17:18 | Janusz

  Re:Z Układem przez wieki

  camelciu

  W pełni popieram Adama 2222.


 • 2011-08-20 19:48 | Kloschard

  Re:Z Układem przez wieki

  Moja teoria jest taka:
  Wszystkiemu są winni wstrętni, spasieni faceci w melonikach i z grubymi cygarami w pyskach, wygrzewający swoje tłuste dupska w skórzanych fotelach, a przy okazji przestawiający pionki na szachownicy świata. Powszechnie wiadomo kim są. To te grube tłuste ryby z Wall Street, City, Frankfurtu, Bazylei czy Tokio, są odpowiedzialne za klęski jakie ponosi Najjaśniejsza od ponad 20 lat.
  To oni, a nie żadna Solidarność, obalili komunę.
  To oni zmanipulowali i ogłupili Naród Polski w 1989 roku, by zagłosował w przeciwko komunie.
  To oni nasłali na biedną Polskę Balcerowicza, by wprowadził reformy, zapełniające półki sklepowe, zatruwając tym samym zdrowy organizm Narodu Polskiego zgubnym bakcylem konsumeryzmu.
  To oni, rękami swoich agentów, obalili jedyny prawdziwie polski rząd Olszewskiego, uniemożliwiając przeprowadzenie dekomunizacji, ukrywając przy tym swoich agentów w strukturach wszystkich ugrupowań politycznych od lewicy do prawicy.
  Ich niecne knowania doprowadziły do tego, że obecnie Prawdziwy Polak nie wie na kogo głosować. Boć przecie każdy może być ich tajnym agentem, lubo "agentem śpiochem".
  Bo czyż agentem nie był prezydent Kwaśniewski - komuch, a na dodatek jeszcze podejrzanego pochodzenia.
  Albo premier Buzek - nie dość, że podejrzanego pochodzenia, to jeszcze na dodatek ewangelik .... zgroza.
  A teraz ... syn dziadka z wermachtu i jeszcze do tego ... Kaszub. Toć przecie powszechnie wiadomo, że te różne Kaszuby, Ślązaki, Mazury czy Pyry, to ukryta opcja niemiecka, chcąca oddać Najjaśniejszą Ojczyznę w niewolę wiadomo kogo.
  Obecnie z pomocą opanowanych przez siebie mediów prowadzą walkę z jedyną siłą w Najjaśniejszej, zdolną stawić odpór tym niecnym knowaniom. Siłą, której korzenie wywodzą się ze zdrowego jądra Narodu Polskiego. Siłą, mającą program, zapewniający wszystkim Prawdziwym Polakom dobrobyt, zdrowie i szczęśliwość wieczną. Siłą, zdolną oczyścić Najjaśniejszą z uzurpatorów, pseudopolaków i wszelkiej maści obcych elementów, niszczącą zdrową tkankę Narodu.
  Oto moja teoria.
  Może nie jest zbyt oryginalna, lecz czy po jej przeczytaniu świat nie staje się prostszy.
  Czy nie ogarnia Was kojące przekonanie, że Wasze niepowodzenia życiowe to skutek nie Waszych błędów, pomyłek lenistwa czy głupoty, lecz niecnych knowań ONYCH, na które nie mieliście przecież wpływu.
  Nie ma to jak, zrzucić na ONYCH winę za swoje niepowodzenia. Jakżesz poprawia to samopoczucie.
 • 2011-08-20 22:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Z Układem przez wieki

  Song Hongbing w książce WOJNA O PIENIĄDZ nałożył na systemy sprawowania władzy od XVII wieku i personalia z nimi związane spoby finansowania.
  Doszedł do chwili obecnej jak kreuje się kryzysy i kto na nich zarabia!!!
 • 2011-08-20 23:13 | Adalbert

  Re: dla wszystkich władzy nie starczy , mimo ogromnej pracowitości

  Nie potrzeba mądrego przekonywać , że spiski rządzą światem. Przecież nie rządzi nim rozum, ani nie rządzą nim intelektualiści. W kolejnych fazach zamordyzmu , od początku świata aż do dzisiaj, mamy kolejne wydania dyktatury siły i pieniądza. Po upadku kapitalizmu, a upadł on w biegu , nie zauważony przez media , światem rządzą wirtualne pieniądze bankierów.
  Dramat polega na tym , że te wirtualne pieniądze były w jednym ręku , tej samej grupu "spiskujących" cwaniaków, ale władza nad wirtualnym pieniądzem wymyka się do Azji . To jest bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ "spiskowcy" tracąc władzę nad wirtualnym pieniądzem nie mają pomysłu czym go zastąpić.
  Teorie spiskowe lepiej opisują rządy lub nierządy obecnych rządów , niż wywody obłudnych polityków.
  Intelektualiści próbujący iść w sukurs politykom nie przekonują również czytelników . Mechanizmy demokracji zachodniej nie działają w czasie prób naprawy tego bałaganu. Zresztą nie działały one w czasie obu wojen światowych.
  Jeżeli nie urodzi się coś nowego , to będzie powtórka z "rozrywki".
 • 2011-08-21 17:42 | Crazyy

  Jaki Spisek ?

  Panie Redaktorze, Pan naprawde wierzy w swiat bez spiskow ? Jesli tak jest, to spelnia Pan kryteria leninowskiego pozytecznego idioty. Lenin wedlug Pana doszedl do wladzy w Rosji w wyniku wyborow ? Powstanie Listopadowe przygotowywano jawnie a wiadomosci do zainteresowanych byly prezentowane w owczesnej prasie? Panie Redaktorze, za przedmowca Januszem nawoluje Pana do poprawienia poziomu manipulacji jaki Pan stosuje. Niech sie Pan postara - wierze w panskie zdolnosci erystyczne.
 • 2011-08-26 02:13 | kibic

  Re:Z Układem przez wieki

  Jak widać z artykułu, połączenie lenistwa z chciwością jest wielkim motywatorem do byle jakich teorii i uogólnień. Zarówno spiskowych jak i antyspiskowych. W obu wypadkach chodzi o tani poklask i szybki zarobek.

  Szanowny autor tak upraszcza historię, że jego ortodoksja jest równie nic niewarta jak i przytaczane przykłady histerii spiskowych. Od zawsze ludzie prowadzą mądrzejsze i głupsze plany, akcje i mahlojki, na każdą skalę, i w imię najrozmaitszych motywacji. Z jednej strony jesteśmy dość sprytnymi bestiami w inicjatywach grupowych, a z drugiej notorycznie ulegamy niezamierzonym rezultatom i efektom ubocznym. Wielkie i idealistyczne projekty okazują się zbrodniami, a cwaniackie biznesy wielkimi osiągnięciami ekonomicznymi i cywilizacyjnymi.

  Odróżnianie mahlojek od wielkich osiągnięć jest trudniejsze niż by się wydawało i dlatego najlepszym mechanizmem jaki wymyślono jest uklad konkurencyjnej równowagi i maksymalnej przejrzystości. To jednak działa tylko w miare inteligentej analizy, a tej jak widać po autorze mocno brakuje.

  Jak to łatwo się nabijać ze stracha na wróble własnej roboty.